27 лютого 2024, 12:47

Лобізм без правил. Хто і як лобіює ініціативи голови "Слуг" Олени Шуляк?

Під гаслом "Все для відбудови" забудовники через своїх лобістів намагаються протягнути низку законопроєктів, які треба їм, але точно не суспільству.

Один з них стосується морських портів (!) на берегах річок та озер. Так, тут усе правильно написано і помилки немає: саме морських портів на берегах річок та озер (9664).

Коли голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк подала свій черговий скандальний законопроєкт, то громадська ініціатива "Голка" одразу звернула увагу на ризики:

📌забудова стане можливою на берегах всіх водойм України;

📌намиви піску на берегах узаконять і такі ділянки можна буде приватизовувати;

📌є загроза для позитивної практика Великої Палати Верховного Суду, яка повертала у випадках незаконного

📌відчуження прибережних смуг у приватну власність землі громаді чи державі;

📌роль органів місцевого самоврядування нівелюється.

На початку року ми з народними депутатами, архітекторами та громадськістю обговорювали ризики цього законопроєкту і наголосити на тому, що комітет екології не дав своїх позитивних висновків і 9664 взагалі не можна підтримувати навіть у першому читанні задля подальшого доопрацювання.

Але тут з'являється стаття, авторкою якої є Марина Шарапа – партнерка юридичної фірми Arzinger.



Скрин з сайту Центру траспарентних стратегій

І здавалося б, у суспільстві йде просто обговорення законопроєкту, хтось за, як Марина Шарапа, а хтось проти, як оце всі ми.

Але диявол, як завжди, в деталях.

Ось повідомлення про те, що фірма Arzinger увійшла до складу Конфедерації будівельників України.



Справа в тому, що коли Шуляк тягнула свою уславлену вже на весь світ містобудівну "реформу" (ту саму, яку Зеленському Європарламент не рекомендував підписувати, а Єврокомісія вбачала тут шалені ризики), то інша юридична фірма Asters була на одному із заходів щодо "імплементації" непідписаної реформи. Цю організацію представляла Анжеліка Лівицька. Коли ми почали з'ясовувати, хто це така, то випив її зв'язок із Конфедерацією забудовників України і не просто зв'язок. Вона виявляється значилася членом Ради директорів КБУ. А позиціонували її як незалежну експертку.



Олена Шуляк чомусь дуже часто з'являється саме на заходах, де позаду неї є абревіатурах КБУ разом із керівником організації Левом Парцхаладзе (забудовник).



Виходить, що представники КБУ системно лобіюють те, що треба КБУ і підтримують ініціативи Шуляк, яка теж системно їх подає.

Так, після голосування за містобудівну "реформу" 5655, коли забудовникам був так потрібний підпис президента, Лівіцька написала, що містобудівна "реформа" приводить законодавство... до європейської практики.



Уявляєте рівень експертизи? Усі вже побачили рішення Європарламенту і звіт Єврокомісії щодо цієї "реформи реформ". Проти Нового року віцепрем'єр Олександр Кубраков вирішив протягнути клон цієї "реформи" через урядову постанову. На щастя, станом на зараз не вийшло.

І от тепер знов почався лобізм тільки це вже черговий законопроєкт Шуляк 9664 і для цього використали нового члена КБУ.

Днями Верховна Рада прийняла законопроєкт про лобізм. І якщо реальні лобісти тут промовчали, то громадський сектор така ініціатива обурила.

"Він ніяк не обмежує вплив радників та позаштатних радників Офісу президента, які мають більшу вагу, аніж міністри чи інші високопосадовці. Вони не зобов'язані звітувати перед суспільством і при цьому їх возять у складі офіційних делегацій в США на рівні міністрів", – написав Центр протидії корупції.

І ці застереження небезпідставні. З-поміж лобістів Офісу президента, хто під гаслом "відбудови" тягне вигідні для когось правила – ексрегіонал Ростислав Шурма. Заступник голови Офісу президента.

Так, у тому ж таки лютому прийняли у другому читанні ще один законопроєкт під прапором відбудови – 9627. Він передбачає швидку зміну цільового призначення землі з сільськогосподарської під промисловість. Президент цей законопроєкт вчора навіть підписав і місцеві громади вже відчувають, які на них чекають проблеми.

У громадян забрали інструмент громадських слухань. Вони не зможуть більше заблокувати ініціативу побудувати завод там, де вони його не бажають бачити. Така ситуація зараз у Василькові. Під загрозою опинилися Васильківські карпати, де знімали музичні кліпи та художні фільми.



Досі місцевим мешканцям вдавалося втримувати ситуацію саме завдяки громадським слуханням. Тепер природний фонд і археологічні пам'ятки, коли вони не внесені в реєстр, не захистить ніхто.

Таким чином з боку забудовників йде дуже системна робота під гаслом відбудови, яка охоплює неконтрольовану забудову суші (5655), забудову водного фонду країни (9664), і сільськогосподарські землі (9627). І ці лобісти, які займають найвищі посади в державі, не несуть жодної відповідальності, навіть кадрової, за те, що забирають час для розвитку держави й займаються відвертим шкідництвом у часи війни.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Верховний Суд. Чому у голови Кравченка відсутня медіагігієна і чому він демонструє неповагу до суду?

Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко дав інтерв'ю "Судово-юридичній газеті". Перше питання, яке виникає: навіщо давати інтерв'ю виданню, чий Telegram-канал увійшов до кремлівської мережі за аналізом репостів, яка нищить бренд Верховного Суду та репутацію суддів? Нагадаю, що репости пов'язують цей канал з анонімним каналом "Под мантией"...

Науковий колабораціонізм. Кузнєцова видала наукову статтю в москві у 2022 році

У середу парламент мав розглянути законопроєкт спікера Руслана Стефанчука (6013) . За інформацією, яку вдалося отримати від нардепів, розгляд поки вдається перенести...

ЙР гатить по судовій гілці влади. Що мав би робити Верховний Суд і чому бездіє?

Низка телеграм каналів, зокрема канал адвоката не України Ростислава Кравця, знецінюють Верховний Суд як інституцію, доброчесних суддів та громадські організації, для яких судова реформа важлива...

Іменем Бабанли: як керівництво Верховного Суду протидіє фейкам?

В умовах екзистенційної війни критично важливо не просто зберегти державність у тому стані, в якому вона є, а й посилювати її. Тому міць судової гілки і судова реформа, яка має вибудувати довіру громадян до судів, важливі...

Забудовники тиснуть. Але мовчати ніхто не буде. Що ж вивідує ексмер Ірпеня Карплюк у ''Главкома''?

Редакція "Главкома" отримала від ексмера Ірпеня і забудовника Володимира Карплюка листа. Фігурант антикорупційних журналістських розслідувань цікавиться, чи платить мені "Главком" кошти за публікації і чи видання мені будь-коли платило кошти як фізособі чи підприємцю, чи є у мене журналістське посвідчення і т...

''Вікна можливостей'' для забудовників. Хто пропонує ринкову компенсацію за повернення роздерибанених ділянок?

Якщо місцева рада протиправно роздала ділянки лісу під забудову і прокуратура їх повертає громаді, то тим, хто отримав землю, мають сплатити з бюджету ринкову вартість такого майна...