21 серпня 2024, 12:05

Адвокати Богуслаєва та Киви і майбутні вибори. Чому на адвокатів зрадників слід звертати увагу саме зараз?

Зараз особливу увагу треба звертати на тих адвокатів, хто системно представляє в суді інтереси зрадників, "суддів майдану" та інших шкідників державності.

Адвокати в Україні можуть самі обирати собі клієнтів. Як і в багатьох інших країнах, наш адвокат може відмовитися від прийняття доручення від клієнта, "виходячи з будь-яких причин та без їх пояснення". На це прямо вказують Правила адвокатської етики, які діють в Україні (ст. 17).



Такі відмови можуть мати місце не тільки тоді, коли в адвоката немає часу чи він не відчуває себе спеціалістом у певній сфері, але й, зокрема, тоді, коли репутація адвоката має для нього значення. Якщо у підозрюваного немає адвоката, його може надати держава. Тобто без захисника людина не залишиться. Тому зараз важливо звернути увагу на тих адвокатів, які системно та самостійно обирають собі "ватних" клієнтів і у судових засіданнях відчайдушно їх захищають. Тобто їх на такий захист відповідні органи не уповноважують.

Мова йде насамперед про таких адвокатів не України як Ростислав Кравець, Олексій Шевчук. Сюди ж можна додати і адвоката зрадника Януковича – Віталія Сердюка, який розповідав у інтерв'ю журналістам про те, що мир в Україну може повернути тільки Янукович, та адвоката Медведчука та Шарія – Валентина Рибіна, який балотувався від "Партії Шарія" у 2020 році до Київради. До речі, Рибіну, який втік в Іспанію у березні 2022 року, СБУ вже повідомила про підозру. Інші троє поки без належної уваги правоохоронців.



Знімок екрану зі сторінки Володимира Рибіна

Адвокатці Тетяні Монтян теж повідомили про підозру і свого часу вона балотувалася у народні депутати в Києві у 2014 році. Через два роки після парламентських виборів під час перетину кордону вона сказала прикордонникам: "Прийде росія і вас тут всіх повішає на телеграфних стовпах. І я буду цьому дуже-дуже рада. Так вам і треба, скотам". З нею тоді був Володимир Бойко, який веде Telegram-канал "Записки пасквілянта", який входить до кремлівської мережі. Інтереси Бойка нині представляє той таки Ростислав Кравець. Тобто це все одна мережа.

Такі "адвокати", не просто захищають своїх клієнтів у залі суду. Вони можуть нести далі їхню ідеологію в маси й формують інформаційне поле. А це вже далеко не адвокатська робота.



Фото з соцмереж. Ілля Кива та адвокат Шевчук

Нескладно переглянути Єдиний державний реєстр судових рішень, щоби визначити, хто був їхніми клієнтами, починаючи, скажімо, з періоду після Революції Гідності. Але для розуміння ситуації можна наразі сконцентруватися на двох одіозних особах – це вже згадані Кравець і Шевчук, які активно і далі діють в інформаційному полі.

Ростислав Кравець – адвокат Вячеслава Богуслаєва. Того самого Богуслаєва, який очолював "Мотор Січ", якого звинувачують у державній зраді, і який просив Офіс Президента обміняти його на наших за кордоном. Тобто Богуслаєв з радістю опинився б не на лаві підсудних в Україні, а у рідній йому рф.

А Шевчук, який зараз є спікером Національної асоціації адвокатів України, представляв інтереси нині покійного зрадника, екснардепа ОПЗЖ Іллі Киви. Такі як Кравець та Шевчук загрожуватимуть політичній системі країни не лише зараз, але й у майбутньому.

Шевчук вже балотувався у депутати Київради і далі продовжує у "Facebook" вести кампанію з прицілом на Оболонський округ столиці (там, де він вибори не виграв).



Знімок екрана з Facebook-реклами Шевчука

Тобто Шевчук вже посилено готується до виборів. У Київраді, до речі, досі залишається депутатом адвокат обвинуваченого у державній зраді Віктора МедведчукаІгор Кириленко.

Кириленко зайшов у раду як представник від нині забороненої ОПЗЖ. Але Верховна Рада ніяк не може ухвалити урядовий законопроєкт (7476) , аби позбутися представників заборонених партій у місцевій владі. Проросійські партії суди заборонили два роки тому, а депутати від цих партій – досі з мандатами.

З такою державною політикою у нас на виборах після перемоги вкотре може бути реальна загроза для державності – носії імперської ідеології можуть знову зайти у політичну систему. І вони до цього готуються.

Адвокат не України Кравець зараз нарощує аудиторію і в "Telegram", і в "Youtube". Насамперед через навколопрофесійну критику практики мобілізації, бо інші його псевдопрофесійні дописи ніколи не викликали інтересу у притомних громадян. На майбутніх виборах він може або сам балотуватися, або підтримувати "ватних" кандидатів. Нарощувати впізнаваність Кравцю йому допомагають деякі національні медіа, зокрема "1+1", які його показують як експерта з будь-яких питань.

Тому вже сьогодні треба аналізувати діяльність таких адвокатів не України та спонукати спецслужби та законотворців до дій.

Кравець. Справа Богуслаєва

Богуслаєва, якого захищає адвокат не України Ростислав Кравець, звинувачують не лише в державній зраді. Є ще одна справа, яку слухав антикорупційний суд. У ній позивачем був Мін'юст. Він домігся застосування санкцій – стягнення у дохід держави активів Богуслаєва: більше 30 одиниць нерухомого майна (житлових і нежитлових приміщень, земельних ділянок), корпоративних прав на більш ніж 10 підприємств, майнових прав на торговельні марки та патенти на промислові зразки, чималу кількість вогнепальної зброї тощо.

Під час засідання у цій справі Кравець обґрунтовував, чому з Богуслаєва та його родини нічого стягнути не можна. А у його адвокатському виступі чітко зчитується, що якщо було постачання компонентів для російської військової та цивільної авіації, то це не доводить, що ці компоненти використовувалися для збройної агресії проти України (1 година 10 хв – на відео).

А ось, про що йдеться у рішенні Вищого антикорупційного суду Іменем України:

"... дії відповідачів були спрямовані на постачання авіаційних двигунів до Російської Федерації, що призвело до накопичення нової та модернізації старої авіаційної техніки Росії, яка активно використовується Збройними силами РФ у ході агресивної, неспровокованої війни проти України... постачання підприємствам авіабудівної галузі РФ спеціальної техніки, знарядь, деталей, двигунів чи інших складових частин літальних апаратів... шкодило національній безпеці, ставило під загрозу територіальну цілісність та суверенітет України...".



Фрагмент рішення Вищого антикорупційного суду у справі Богуслаєва

У своєму виступі Кравець не обійшовся без маніпуляцій. Він зазначив: "З такою аргументацією можна у половини мешканців Запоріжжя стягнути все майно, яке було ними надбане завдяки тому, що вони десятки років працювали на підприємстві "Мотор Січ", яке ніби належть Богуслаєву" (на відео – 1 год. 15 хв).

Кравець і "судді Майдану"

Від початку війни у 2014 році свідомі українці, які тоді вийшли на Майдан, були під прицілом не просто судової системи, яку вибудував "смотрящий" Януковича за судами – Андрій Портнов, а й під прицілом "вати" в адвокатурі.

Керівництво Національної асоціації адвокатів України вибачилося перед суддями за поведінку тих адвокатів, які стали на захист майданівців. І так робило не лише керінвицтво Асоціації у Києві. Рада адвокатів Харківської області від імені нібито всіх адвокатів області висловила підтримку диктаторських законів 16 січня, що обурило спільноту адвокатів, і вони записали відеозвернення. Після скандалу це повідомлення видалили з вебсайту без спростувань і вибачень.



Знімок екрана з вебсайту Ради адвокатів Харківської області

Головою Ради адвокатів Харківської області тоді була і нині залишається Вікторія Гайворонська – соратниця голови Національної асоціації адвокатів України Лідії Ізовітової. Остання незмінно очолює цю асоціацію з часів Януковича.

Нереформована адвокатура впливає негативно на судову реформу. Понад 10 років тривають суди, пов'язані із "суддями Майдану". В одних вони оскаржували їхнє звільнення з посади судді, в інших – захищали нібито їхню честь і гідність, а ще в інших – самі були підсудними.

Щонайменше одного з таких "суддів Майдану" досі представляє Ростислав Кравець (за даними Єдиного державного реєстру судових рішень інші його клієнти-судді здебільшого потерпіли фіаско у Великій Палаті Верховного Суду). Мова йде про відставного суддю Олександра Хрімлі, який судився з "Автомайданом" і програв.



Знімок екрана з Facebook-сторінки Катерини Бутко, очільниці "Автомайдану"

На своєму ТГ-каналі Кравець атакує не лише громадський сектор (дописів, у яких згадується "Автомайдан", близько 80), але й суддів Верховного Суду, яким потрапила на розгляд справа клієнта Кравця – Хрімлі. Мова про Віктора Пророка та Дмитра Гудиму. А з огляду на те, що ТГ-канал Кравця входить до кремлівської мережі, яку виявила громадська ініціатива "Голка", то під час таких інформаційних атак долучаються й анонімні канали. Зокрема "Под мантией".

І тут мова йде не лише про спробу тиску на суд у якійсь одній справі, але й про системне намагання Кремля заблокувати хід судової реформи, яка важлива на євроінтеграційному шляху.



Кравець наразі виконує завдання, яке дуже потрібне Кремлю – б'є по ситу судової реформи, намагаючись дезінформаційними вкидами вплинути на підбір кадрів до Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Саме тому завдання спецслужб виявляти такі мережі і не давати можливості агентурі Кремля, яка формує інформаційне поле, набирати вплив на свідомість громадян.

Завдання комітету з питань правової політики Верховної Ради, який очолює "Слуга народу" нардеп Денис Маслов, нарешті, реформувати адвокатуру, якою незмінно керує соратниця зрадника Медведчука, який є кумом Путіна, – Лідія Ізовітова. Натомість член цього комітету – "слуга" Володимир Ватрас – зареєстрував законопроєкт (11279) , який дозволяє притягати до відповідальності журналістів, які нібито ототожнюють адвоката з його клієнтом. Такої вимоги до реформи адвокатури наші партнери не висували.

Так, адвоката не слід асоціювати з клієнтом. Але такі, як Кравець та Шевчук, самі себе з такими клієнтами асоціюють своїми діями та комунікацією, яка відбувається поза судовим процесом.

А деякі справи адвокатів просто дуже показові, щоби продемонструвати неперебірливість у зароблянні грошей на захисті інтересів зрадників, колаборантів, перевертнів у мантіях чи у мундирах. Про таких захисників суспільство має знати. Зокрема тому, щоби на найближчих виборах не помилитися і не обрати безпринципних людей до парламенту та місцевих рад.

А завдання для комітету, який очолює голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк, – зробити все, аби урядовий законопроєкт (7476) , спрямований на очищення місцевого самоврядування від представників заборонених партій, винесли на розгляд Верховної Ради і підтримали.

Спеціально для "24 Каналу"

💳Донат 👉Telegram👉Instagram👉Facebook 🎥YouTube 👉Twiter

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Що активісти захищали у Києві та областях України і що захищатимуть 2025 року?

У війну культурну спадщину, археологію та зелені зони треба боронити не лише від окупантів, а часом і від місцевої влади та забудовників...

Верховний Суд. Чому у голови Кравченка відсутня медіагігієна і чому він демонструє неповагу до суду?

Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко дав інтерв'ю "Судово-юридичній газеті". Перше питання, яке виникає: навіщо давати інтерв'ю виданню, чий Telegram-канал увійшов до кремлівської мережі за аналізом репостів, яка нищить бренд Верховного Суду та репутацію суддів? Нагадаю, що репости пов'язують цей канал з анонімним каналом "Под мантией"...

Науковий колабораціонізм. Кузнєцова видала наукову статтю в москві у 2022 році

У середу парламент мав розглянути законопроєкт спікера Руслана Стефанчука (6013) . За інформацією, яку вдалося отримати від нардепів, розгляд поки вдається перенести...

ЙР гатить по судовій гілці влади. Що мав би робити Верховний Суд і чому бездіє?

Низка телеграм каналів, зокрема канал адвоката не України Ростислава Кравця, знецінюють Верховний Суд як інституцію, доброчесних суддів та громадські організації, для яких судова реформа важлива...

Іменем Бабанли: як керівництво Верховного Суду протидіє фейкам?

В умовах екзистенційної війни критично важливо не просто зберегти державність у тому стані, в якому вона є, а й посилювати її. Тому міць судової гілки і судова реформа, яка має вибудувати довіру громадян до судів, важливі...

Забудовники тиснуть. Але мовчати ніхто не буде. Що ж вивідує ексмер Ірпеня Карплюк у ''Главкома''?

Редакція "Главкома" отримала від ексмера Ірпеня і забудовника Володимира Карплюка листа. Фігурант антикорупційних журналістських розслідувань цікавиться, чи платить мені "Главком" кошти за публікації і чи видання мені будь-коли платило кошти як фізособі чи підприємцю, чи є у мене журналістське посвідчення і т...