Хто в Київській обласній адміністрації лобіює інтереси дерибанників Біличанського лісу?
У столиці маленьке селище Коцюбинське намагається забрати половину Святошинського району. Тут розташований Біличанський ліс, боротьба за який триває з 2008 року. Саме тоді Коцюбинська селищна рада роздала у приватну власність 501 ділянку лісу та сотні гектарів на міфічні кооперативи. Увесь цей час прокуратура судиться із власниками. Ліс вдалося захистити президентським указом. Після Революції Гідності тут створили нацпарк. Це найвищий рівень захисту для лісу, щоб і Київ тут нічого не міг побудувати.
Більше того, три роки тому межу Біличанського лісу винесли на кадастровій карті. І того ж таки 2021 року облрада прийняла рішення, що це – територія селища Коцюбинське Київської області. Прокуратурі і місту Києву довелося знову йти до суду. І ось у березні цього року Верховний Суд постановив Іменем України, що Біличанський ліс – це територія міста Києва. Здавалося б вже все вирішено на найвищому рівні судовою гілкою влади, але дерибанники Біличанського лісу винайшли ще один спосіб. Вони твердять, що траса Новобіличі-Ірпінь, яка йде вздовж Біличанського лісу, це територія селища Коцюбинське. І найгірше, що тут вони заручилися підтримкою Київської обласної військової адміністрації, яка звернулася до Мін'юсту.
Попри те, що цю трасу будували за кошти державного бюджету і в уряді є документи, що вона проходить по території міста Києва, Мін'юст пішов до суду, аби довести протилежне. Цю ж позицію, звісно, підтримує Коцюбинська селищна рада та обласна адміністрація. Вони програли на рівні апеляції і тепер ідуть в касацію. І от у вересні гомадска ініціатива "Голка" отримала листа від військової адмінстрації, з тексту якого випливає, що цілком ймовірно у планах дерибанників оскаржувати навіть президентський указ!
Ось у цій частині листа йдеться про те, що під час указу та визначення меж нацпарку, не врахували ті ділянки, які Коцюбиська рада роздала.
Питання до військово-цивільної адміністрації, чому ретранслюється позиція дерибанників Біличанського лісу? Нагадую, що чинний селищний голова Сергій Даніш (зараз представляє "Слугу народу", а до того "Нові обличчя" – партію ексмера Ірпеня Володимира Карплюка) отримав ділянку під час дерибану в Біличанському лісі 2008 року. Карплюк теж мав ділянку в лісі і планував там звести висотки.
Обласна військова адміністрація не планує миритися з позицією апеляційної інстанції, і готується до касації. У касацію пішов і Мін'юст.
Лист підписав перший заступний голови Микола Бойко. І є питання до голови військової адміністрації Руслана Кравченка, який до призначення на цю посаду був прокурором Бучі і прекрасно знає історію з Біличанським лісом.
Чому кошти платників податків витрачаються на суди в інтересах дерибанників Біличанського лісу? І хто готує в перспективі оскарження президентського указу?
Зі свого боку ми будемо стежити за перебігом судового процесу і за позиціями сторін у суді. А також за діями чиновників та політиків у справі щодо збереження Біличанського лісу.
💳Донат 👉Telegram👉Instagram👉Facebook 🎥YouTube 👉Twiter
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.