21 січня 2025, 11:50

Інтерв'ю Шуляк для ''Поваги''. Що з цим не так і чому з Шуляк ліплять лідеркиню?



Для України зараз критично важливо розвивати жіноче лідерство. Значна кількість чоловіків пішла на фронт, є, безумовно, й жінки і вони воюють на рівних. Але в тилу багато що тримається зараз на лідерстві жінок і цей історичний момент ми не маємо права упустити.

Тому зараз нам треба, щоб тут в тилу жінки розуміли, що їхня суб'єктність і активна політична позиція – нам потрібні. Їхній потенціал дуже важливий для політичної системи, а буде ще важливіший у майбутньому.

Уряд ще 2023 року вдарив по жіночому лідерству і системі місцевого самоврядування. Два роки тому з'явилася постанова, яка заборонила жінкам-депутаткам виїздити за кордон. А це наш дипломатичний фронт.

Не має жінка-депутатка думати, як їй випрошувати дозвіл у мера на виїзд, аби він поставив свій сонцесяйний підпис. Не має депутатка, в якої немає дітей думати, як вона дожилася до того, що без дітей не виїдеш за кордон. І відчувати це: "ти досі без дітей..." або "твої діти вже виросли".

А може бути ситуація, що жінка свідомо обрала інший шлях – служіння суспільству й не мати дітей. Це вибір. А тепер вона не може пройти цей шлях без перешкод.

А та депутатка, яка має дітей, не має думати про те, що, як варіант, можна в таку нелегку подорож тягнути їх з собою, щоб на кордоні не було проблем.



Нагадую, Олена Шуляк не просто голова назви партії "Слуга народу". Вона очолює комітет Верховної Ради, в компетенції якого входить і сфера місцевого самоврядування. І я особисто писала на неї текст звернення, аби вона вирішила це питання з постановою Шмигаля. Але за кілька років цього так і не сталось.

В Україні діє кілька організацій, які мають відстоювати цінність жіночого лідерства і боротися проти сексизму. Одна з них – "Повага". І зараз на передовиці цього сайту вийшло інтерв'ю з Шуляк.

Так от, у інтерв'ю Шуляк "Повага" оминула це наріжне питання. Зате в інтерв'ю є "дуже гостре" питання про фемінітиви і от якою постає перед читачем Шуляк:

"До фемінітивів ставлюся надзвичайно позитивно. Зараз ми в тій точці, коли можемо безпосередньо спостерігати, як розвивається наша мова...Я готова допомагати жінкам, брати їх за руку й показувати власним прикладом, що якщо ти працюєш, то все обов'язково буде так, як ти собі запланувала."

Фанфари.

А тут і треба було спитати, а чого ж на власному прикладі вона не боролася за права жінок?

І можна було б задати ще одне важливе питання. Тут треба нагадати, що Шуляк ходила "У ліжко" – програма Марії Довбенко. І ходила вона туди як голова партії "Слуга народу". І обговорювали вони в такому форматі політичні питання, зокрема скандальний візит Шуляк до пораненого бійця – Олега Симороза, який розкритикував її містобудівну реформу з високими корупційними ризиками. То вона прийшла його виховувати за "інакомисліє". Без запрошення. Який образ жінки в політиці це формує?

Так от було б цілком логічно не робити ванільне й компліментарне інтерв'ю, а запитати реально про важливе:

Як участь голови партії влади у такій програмі як "У ліжку" сприяє формуванню образу сильних жінок у політиці?

Я задала питання штучному інтелекту, що можна було б спитати у Шуляк у контексті її захисту прав жінок і формування жіночого лідерства. І ось, що відповів ШІ:



Відповіді ШІ щодо того, які питання можна задати

Штучний інтелект далі написав: "ці питання дозволять критично розглянути дії та позицію Олени Шуляк". Ну, це якщо є намір дійсно захистити жіноче лідерство як цінність і дати йому зону росту, а не зробити інтерв'ю для галочки та піару.

Тут треба ще нагадати про Довбенко, яка брала участь у "Холостяку" і вилетіла з нього з тріском, про що писала "Антоніна" на "Детектор медіа". Теж до теми жіночого лідерства.

Марії Довбенко – комунікаційниця Міжнародного республіканського інституту, який вчить жінок в регіонах, як розвивати та захищати жіноче лідерство. Так от "Повага" від громадської ініціативи "Голка" отримала листа, де йшлося про те, як може впливати така програма на міжнародний бренд, який просуває цінності жіночого лідерства.

Але відповіді за два місяці "Голка" так і не отримала.

Компліментарне інтерв'ю з головою назви парті "Слуга народу" змусило нас про це згадати, бо питання про участь у такій програмі як "У ліжку" не прозвучало, як і питання щодо постанови, яка вдарила по жінках у політиці.

Але натомість ось передовиця сайту: "Не можна применшувати здобутки жінок".



Для Шуляк жіноче лідерство – це фасадна цінність. І саме це мала б викрити "Повага" під час інтерв'ю, а не піарити таку політикиню, яка лобіювала законопроєкти з високими корупційними ризиками.

💳Донат 👉Telegram👉Instagram👉Facebook 🎥YouTube 👉 Twiter

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Інтерв'ю Шуляк для ''Поваги''. Що з цим не так і чому з Шуляк ліплять лідеркиню?

Для України зараз критично важливо розвивати жіноче лідерство. Значна кількість чоловіків пішла на фронт, є, безумовно, й жінки і вони воюють на рівних...

Що активісти захищали у Києві та областях України і що захищатимуть 2025 року?

У війну культурну спадщину, археологію та зелені зони треба боронити не лише від окупантів, а часом і від місцевої влади та забудовників...

Верховний Суд. Чому у голови Кравченка відсутня медіагігієна і чому він демонструє неповагу до суду?

Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко дав інтерв'ю "Судово-юридичній газеті". Перше питання, яке виникає: навіщо давати інтерв'ю виданню, чий Telegram-канал увійшов до кремлівської мережі за аналізом репостів, яка нищить бренд Верховного Суду та репутацію суддів? Нагадаю, що репости пов'язують цей канал з анонімним каналом "Под мантией"...

Науковий колабораціонізм. Кузнєцова видала наукову статтю в москві у 2022 році

У середу парламент мав розглянути законопроєкт спікера Руслана Стефанчука (6013) . За інформацією, яку вдалося отримати від нардепів, розгляд поки вдається перенести...

ЙР гатить по судовій гілці влади. Що мав би робити Верховний Суд і чому бездіє?

Низка телеграм каналів, зокрема канал адвоката не України Ростислава Кравця, знецінюють Верховний Суд як інституцію, доброчесних суддів та громадські організації, для яких судова реформа важлива...

Іменем Бабанли: як керівництво Верховного Суду протидіє фейкам?

В умовах екзистенційної війни критично важливо не просто зберегти державність у тому стані, в якому вона є, а й посилювати її. Тому міць судової гілки і судова реформа, яка має вибудувати довіру громадян до судів, важливі...