16 жовтня 2024, 16:38

Що не так з демографічною стратегією від влади?

Демографічна стратегія розроблена на замовлення держапарату і затверджена органами держапарату. І вона повинна бути втілена держапаратом. Нажаль, в українських реаліях завжди працює такий алгоритм: розумники на замовлення влади пишуть "потужний" документ, відбувається помпезна презентація ще одної стратегії, а потім про неї забувають. І результати її втілення не просто нульові, а ще і гірші, ніж були до розробки стратегії. Але почнемо з початку.

Скільки українців покинули країну?

Активна еміграція українців почалася задовго до 2022 року. Точної статистики знайти не вдалося, але деякі цифри є у відкритому доступі.

У 2021 році посвідку на проживання в ЄС отримало 875 800 українців – це найбільший показник серед решти інших груп емігрантів в Європу. Це дані ЄС.

За даними української прикордонної служби за 10 місяців 2021 року Україну залишили, та все ще не повернулися понад 600 тисяч українців. Це найбільший показник за останні 11 років.

А за попередніми підрахунками, загалом за період з 2011 по 2021 роки з країни виїхали майже 3,3 мільйона громадян. Я думаю, що реальна цифра значно більша, бо це тільки ті дані, які були зафіксовані. А є ще ті, хто уникнув офіційних процедур та ті емігранти, які їхали з країни до 2011 року.

Чому українці залишають Україну?

Так, мільйони українців виїхали після 2022 року, і так – це наслідок російської агресії. Але не тільки. Я хочу сказати яким чином дії українських політиків вплинули на рішення українських громадян тікати за кордон від російської агресії. Українських біженців могло бути значно менше, як що б українська влада готувалася до цієї агресії.

Саме неочікуваність і соціальний шок породив чисельні неконтрольовані потоки українських біженців за кордон у перші тижні нападу. Про подальшу політику з закриттям кордонів, заяви про припинення консульського обслуговування наших громадян за кордоном, вимоги екстрадиції чоловіків з закордону в Україну, бусіфікацію і показові облави тцк-ників на концерті Вакарчука, в Буковелі, спортивних клубах і ресторанах – я вже не кажу. Про все, що українська влада зробила, щоб унеможливити виникненню бажання біженців повернутися в країну. Тих хто її полишив. А у тих хто ту залишився такі дії держапарату викликають стійке бажання покинути цю небезпечну країну де тебе вважають кріпаком. Що це якщо не політика чинної української влади, яка породжує фактори, що зменшують населення у країні?

У всьому світі рівень еміграції з країни, рівень зростання або падіння чисельності населення є головним показником ефективності діяльності політиків яким дісталася влада. Це основний KPI державного апарату.

Саме діяльність цієї системи рік за роком перетворювало нашу країну в країну, де мільйонам українців жити, працювати та народжувати дітей хотілось все менше і менше. Бо вони не бачили ні реальних можливостей для реалізації себе, ні захисту своїх прав і свобод, ні можливостей для комфортної підприємницької діяльності, ні якісної освіти як для себе, так і для своїх дітей, ні, врешті решт, належного забезпечення особистої безпеки.

В Україні постійне зменшення населення, що почало набирати темпів ще задовго до війни – це вирок для всієї політичної "еліти" з якої складається наш державний апарат. Держапарату, для якого головним завданням стало не безпека, комфорт, можливості розвитку та захищені права і свободи громадян, а особисті дивани з мільйонами кешу, сімейні активи, елітні авто й нерухомість.

Що робити щоб повернути українців?

Щоб чисельність населення зростала, необхідно збудувати в країні таке середовище для життя, яке було б безпечним для проживання всіх верств населення, забезпечувало високий рівень і стандарти якості життя, можливість отримувати високий дохід кожному мешканцю. У ньому повинні бути захищені права і свободи громадян, існувати самоврядування територіальних громад, яке реально працює. Економіка повинна базуватися на свободі підприємництва та індивідуальної економічної діяльності, на невтручанні держави й відсутності державного тиску на економічну діяльність громадян, на розумній і комфортній для підприємців податковій політиці. Влада в країні повинна забезпечувати широкі можливості реалізації будь-яких планів, задумів і проєктів для громадян, сприяти розвитку культурного середовища і забезпечувати високий комфорт проживання для всіх мешканців.

І тоді ви отримаєте бажання мешканців жити саме тут, народжувати дітей. Отримаєте імміграцію і повернення в країну як етнічних українців з різних країн, так і найбільш активних і пасіонарних представників з усього світу. Все це забезпечить ріст населення в Україні. Звичайно – після нашої перемоги в цій війні.

Але створення такого середовища – це результат зусиль і роботи саме політиків, в чиїх руках влада. І якщо влада не має наміру створити таке середовище – вона перетворить будь-яку демографічну стратегію у стратегію "українці – геть з цієї країни, де жити не хочеться".

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Що не так з демографічною стратегією від влади?

Демографічна стратегія розроблена на замовлення держапарату і затверджена органами держапарату. І вона повинна бути втілена держапаратом. Нажаль, в українських реаліях завжди працює такий алгоритм: розумники на замовлення влади пишуть "потужний" документ, відбувається помпезна презентація ще одної стратегії, а потім про неї забувають...

Хижаки в прокурорських мундирах. Чому знищують культурну перлину України?

Зустріч із цим місцем для мене була повною несподіванкою. Я не думав, що таке місце може існувати в Україні. Першого разу я сюди потрапив на запрошення на засідання українського СЕО-клубу, і одразу в це місце закохався...

Не треба звільняти міністрів. Треба притягувати чиновників до відповідальності і ліквідувати більшість міністерств!

На тлі перестановок в уряді, мене питають журналісти: чому це відбувається та чи будуть якісь зміни в державному управлінні? Тут є декілька аспектів...

Українська залізниця – яскрава ілюстрація, як монополії руйнують українську економіку

Держава за 33 роки не змогла привести ринкові відносини в усі сфери життя. Великі державні монополії – Нафтогаз, Енергоатом, Укртрансгаз, Укренерго, Укрзалізниця – вже давно головні фігуранти антикорупційних розслідувань...

Чи потрібно Зеленському нове міністерство – Міністерство Єдності?

Наша влада знову множить чиновників. У країні, що воює, при нестачі бюджету, на фоні постійних волонтерських зборів на армію, президент заявив, що хоче створити нове міністерство, яке б займалося єдністю українців...

Війна – це час репарацій російських активів, чи нові можливості для владного рейдерства і перерозподілу національних ресурсів на користь "нового олігархату"?

Війна – це іспит для всіх українців на право існувати, на спроможність відстояти свою свободу і незалежність. І попри горе, смерті і руйнування, яке несе ця війна – це ще і шанс...