Анатолій Гриценко Український політик, міністр оборони (2005—2007), голова Комітету ВР України з питань нацбезпеки і оборони (2007-2012), голова Підкомітету з протидії відмиванню брудних коштів (з 2012), лідер партії "Громадянська позиція". Полковник запасу.

Сценарій "failed state" стає для України реальним – чи встигнемо відійти від прірви?

27 листопада 2012, 17:11

Не знаю, чому мовчать серйозні економісти. Як на мене – мали би волати на повний голос!

Що обговорює преса? Розклади в новій Раді, розподіл посад, хто скільки "тушок" до себе заманить, хто з міністрів залишиться в кріслі, а хто піде в Раду, якою буде розсадка депутатів, де вони житимуть, як працевлаштуються ті, хто не потрапив у Раду, хто наступним піде на вибори президента чи київського мера...

Економіка, якщо й висвітлюється, то через призму ціни на газ, податкових новацій, корупційних тендерів і схем приватизації. Окремі публікації як виключення лише підтверджують правило.

Хіба не видно, що в Україні – вже економічний дефолт, навіть якщо цього не осмілюються визнати?

Так само видно, що Янукович веде країну до повного дефолту – в економічному, політичному, соціальному й в усіх інших сенсах!

Якщо не схаменеться, або ми з Вами не допоможемо схаменутися, то Україна скоро перетне "червону лінію", точку неповернення – і може надовго скотитися до категорії "failed state". Без жодного перебільшення!

Цитую не опозицію, а їхнього Фірташа: "На 1 жовтня 2012р. загальна заборгованість держави перед бізнесом з податку на додану вартість склала 40 млрд. гривень. Крім того, переплата з податку на прибуток склала 16 млрд. гривень".

Мінус 56 мільярдів – дірка в бюджеті. Це лише за двома показниками, два місяці тому, зараз ситуація гірша.

Бізнес – лежить, особливо малий і середній. Банки – теж, виробництво не кредитується. Падіння економіки влада вже дозволила зафіксувати й офіційній статистиці (вибори завершилися).

А борги, якими держава обростає щомісяця і щотижня, внутрішні та зовнішні?! Сплачувати їх треба десятками мільярдів, яких немає, а від економіки в такому стані – й не очікується.

Казначейські рахунки пусті, держава не здійснює платежі, передбачені Законом про бюджет, навіть мінімально необхідні – на зарплату, комунальні послуги, лікарні і школи...

Усі програми розвитку, по лінії усіх міністерств – згорнуто, їх з бюджету давно не фінансують.

Це – не дефолт?!

Що робить Янукович зі своїм Урядом?

Бюджет-2012 зірвано, багатомільярдні борги невиконання переносяться на наступний рік.

Бюджет-2013 відсутній. Не було його проекту ні у вересні, немає й дотепер. Попри всі обіцянки і оптимістичні запевнення Януковича у стабільності й відсутності кризи.

У нього й справді немає кризи: кожного дня преса рясніє новими прихопленими підприємствами, а за бюджетний кошт – дорогими маєтками, альтанками, ресторанами, автомобілями, вертольотодромами та іншими забаганками.

А вся країна продовжує летіти в прірву!

Зовнішній фактор – теж не на нашу користь. Відносини з міжнародними кредиторами заморожено, причини всім відомі.

Світова криза набирає обертів, на зовнішніх ринках – падіння, а від них сьогодні залежить 50% економіки України!

Що робити?

Янукович з кризою не впорається. Він насправді її створив, ї внутрішньо, і зовнішньо. У відставку він теж не збирається.

Уряд Януковича? Навіть оновлений, але з установками і цінностями Януковича – теж ні.

Нова Рада почне впливати на ситуацію? Мала би це зробити і, думаю, спробує. Але в обраному складі (більшість у Януковича), з куцими повноваженнями в системі влади, яку Янукович вибудував під себе в жовтні 2010 року – вплив Ради буде обмеженим.

Що залишається?

Преса. Громадський сектор. Народ. Всі мають прокинутися і діяти спільно!

Організований і потужний тиск на владу з метою захисту своїх законних прав і виведення країни з кризи – в цьому я бачу єдиний шлях, хоч він і важкий (причини теж відомі).

А якщо не вдасться?

Тоді бунти і потрясіння – лише питання часу. З непрогнозованими наслідками.

Або "добровольно и с песнями" – у Митний союз, нас там чекають. Сценарій "failed state", тільки вигляд збоку...

Більше інформації на www.grytsenko.com.ua

Коментарі — 94
NukeM _ 28.11.2012 16:37
IP: 193.105.201.---
террикон-гора:
А вообще, я – за равноправное объединение Белоруссии, Украины и России в объединенную Россию.
обьединения не будет никогда, можно стать недоразвитой марионеткой россии как казахстан и белорусь
NukeM _ 28.11.2012 16:34
IP: 193.105.201.---
doktor35:
Гриценко в черговий раз підтвердив свою неадекватність. Власне що він нам пропонує? Але ж всім відомо що "потужним тиском на владу " кризу не подолати. Кризу можна подолати тільки економічними реформами,притоком інвестицій, зниженням енерговитратності, диверсифікацією енергоносіїв, а також скороченням витрат державного бюджету. От власне з останнього пункту і потрібно негайно розпочати. Знизити витрати на управлінський апарат, в тому числі на президента та ВР буде замало. Доведеться заморозити пенсії та зарплати бюджетникам, заморозити бюджетне капітальне будівництво і таке інше. Звісно що такі міри будуть м'яко кажучи непопулярні,однак необхідні. Це ще мякий варіант бо може бути ще жорсткий -"грецький" варіант,коли пенсії та зарплати реально понижають. І ці антикризові міри буде змушений прийняти уряд не зважаючи на те яку політичну силу він представляє.[/QU
сравнил зарплаты Греции и Украины) да у нас тут итак рабство по сравнению с ними
террикон-гора _ 28.11.2012 16:26
IP: 77.52.132.---
А вообще, я – за равноправное объединение Белоруссии, Украины и России в объединенную Россию.
Takozh _ 28.11.2012 13:11
IP: 176.8.134.---
Провести "роботу" з тушками і всіми притомними, створити умовно "українську масонську ложу". Повернутись до парламентсько-президентського правління через референдум, або за Конституцією. Вибрати технічний уряд і зробити чесну спробу реформ.
Якщо ця влада потенційний самогубець, то може допомогти їй, нарешті. Чи не все одно, як "помре", чи золотом присипле зверху, чи лусне від зажерливості. Вони не здатні зупинитись, як апельсини дармові бачать.
doktor35 _ 28.11.2012 09:37
IP: 85.223.157.---
Гриценко в черговий раз підтвердив свою неадекватність. Власне що він нам пропонує? "Організований і потужний тиск на владу з метою захисту своїх законних прав і виведення країни з кризи". Але ж всім відомо що "потужним тиском на владу " кризу не подолати. Кризу можна подолати тільки економічними реформами,притоком інвестицій, зниженням енерговитратності, диверсифікацією енергоносіїв, а також скороченням витрат державного бюджету. От власне з останнього пункту і потрібно негайно розпочати. Знизити витрати на управлінський апарат, в тому числі на президента та ВР буде замало. Доведеться заморозити пенсії та зарплати бюджетникам, заморозити бюджетне капітальне будівництво і таке інше. Звісно що такі міри будуть м'яко кажучи непопулярні,однак необхідні. Це ще мякий варіант бо може бути ще жорсткий -"грецький" варіант,коли пенсії та зарплати реально понижають. І ці антикризові міри буде змушений прийняти уряд не зважаючи на те яку політичну силу він представляє.
бун _ 28.11.2012 09:19
IP: 91.124.79.---
А що тут діяти спільно. Візьміть якогось другокурсника з факультету економіки і він скаже, що економіка такого олігархічного типу, як в нас чи Росії, просто існувати не може. Нема вільного ціноутворення. Нема конкуренції. Банківські кредити в 26% – це відсутність банківської системи, як такої. Неможливість становлення і росту нових бізнесів. Список можна продовжувати. Думаю, що і полковник це розуміє, але треба мати громадянську позицію, щоб говорити про це на повний голос. Легше перевести розмову на Юлю і двох Віть, що продовжується 8 років.
книжник _ 28.11.2012 07:06
IP: 178.137.105.---
_ Митний союз, нас там чекають_:) А у ЄС нас що вже не чекають? Яка печаль, хай виганять Грецію та візьмут Україну:)
NukeM _ 28.11.2012 01:58
IP: 193.105.201.---
pokraschena:
antiskuns _ 27.11.2012 06:33
Есть хорошее лекарство- саботаж...
Опять же где народные мстители- спуск "под откос" поездов...
показательный отстрел тушек...
почему нет самовозгораний в местах гнездилищ кровосись...
военные лётчики на своих боевых птицах забывают отбомбиться на Межигирье...
или (как Гастелло) пустить пылающий самолёт на хазу хама...
почему кухарка-народная мстительница, не подсыпала зэку ботулотоксина...
или клостридий сиб язвы...
пьяный водопроводчик не шмальнул в поилку хама жмэни цианида...
очень много вопросов...
угу или почему ты пишеш это в интернете вместо того чтоб зделать хоть чтото из своих идей)
aleksej3115 _ 28.11.2012 01:50
IP: 91.105.13.---
Неделю назад был Ближний Восток, теперь дефолт и второй мировой кризис, товарищ пан полковник я даже рад, что вы в оппозиции, представляю, чтобы бы Вы и Ваши партнеры натворили с такой буйной и запоздалой реакцией
Про ожидаемые проблемы я говорил тут на сайте еще полтора года назад.
Ну, а теперь расскажите электорату как в Новой Раде будете налоги пересматривать или неирасскажите?
David _ 28.11.2012 00:18
IP: 95.133.233.---
дядя Толя, почему вы до сих пор не обнулились?
shh777 _ 27.11.2012 23:19
IP: 46.119.137.---
//Не знаю, чому мовчать серйозні економісти. Як на мене – мали би волати на повний голос!
Тобто серед новообраних депутатів від 00 серйозних економістів нема? Бу-га-га.
GvinPin _ 27.11.2012 22:56
IP: 193.16.101.---
Можно уже смело говорить что по внешним обязательствам (МВФ), а поскольку и остальные кредиторы ориентируются на него – технический дефолт.
Chad _ 27.11.2012 22:03
IP: 96.47.226.---
террикон-гора:
хотя я не против польского... так, просто констіпація
ето лєчіцца
к проктологу сході
пургєн тожє памагаєт
террикон-гора _ 27.11.2012 21:49
IP: 77.52.101.---
хотя я не против польского... так, просто констатация
террикон-гора _ 27.11.2012 21:48
IP: 77.52.101.---
bmi_ua:
ну почему... мова мне нравится... в ней много от древнеруского сохранилось... правда в искаженном поляками виде. у меня прекрасные родычи, у которых мова – родная. Общаться с ними – приятно вдвойне... Но никто никому не указывает на каком языке говорить и учить детей
Chad _ 27.11.2012 21:32
IP: 93.182.129.---
La Rossa:
Щось мені видається, що закон про референдум маэ на меті щонайперше обійти Конситуцію в питанні продажу ГТС...
ти чєво пєрєжіваєш
Пісяй грудью ляжєт протів рєфєрєндума.
імпічмєнт хаму устроїт.
вот ето лідєр.

а шо Гріц абєщаєт.
нєсолідний ето таварісч.
пєйсатєль блогов
agent007 _ 27.11.2012 21:23
IP: 178.212.247.---
Для мене дуже серйозний дзвіночок продзвенів тиждень тому, коли в Ощадбанку не змогли виплатити переказ – не було готівкової гривні в касі (!). Інше відділення сказало що є тільки 300 грн готівкою... В третьому стояла черга пенсіонерів, і стояти годину за 5000 я не став.
La Rossa _ 27.11.2012 21:20
IP: 93.74.246.---
"Або "добровольно и с песнями" – у Митний союз, нас там чекають. Сценарій "failed state", тільки вигляд збоку..."

Cхоже на те. Рейдерство в масштабах країни – спочатку довести до банкрутства, а потім взяти за безцінь.
Щось мені видається, що закон про референдум маэ на меті щонайперше обійти Конситуцію в питанні продажу ГТС...
террикон-гора _ 27.11.2012 21:19
IP: 77.52.101.---
Peter-Blood:
Взглядов московских имперских карликов не разделяю.
террикон-гора _ 27.11.2012 21:17
IP: 77.52.101.---
Peter-Blood:
террикон-гора:
====
Ти московит, нащадок мєря, чуді, вєсі,муроми, маскєлі, мардви і т.д., ти прямий олух угро-фінських племен, перетраханих татаро-монголами! До Р А С С Є Ї ти ще не доріс!
Это твоя манкуртская желчь выходит...
Chad _ 27.11.2012 21:14
IP: 78.108.63.---
Кужєль с агромним трудов впісала етого поца в спіскі, а он єй нож в спіну. дажє нє прєдупрєділ.
тьотя Шура в ящікє піаріцца, а єй в морду – ти думаєш абнуляцца?
у нєйо глаза на лоб – шо такоє?
да вот тут Гріц
а, Гріц
как апазіція рєшіт так і буду дєлать
террикон-гора _ 27.11.2012 21:12
IP: 77.52.101.---
Народная мова, как известно, близка к польскому. По очевидным причинам. Но язык российский – наш.
террикон-гора _ 27.11.2012 21:09
IP: 77.52.101.---
Peter-Blood:
террикон-гора:
так им, манкуртам, и надо:-#
====
Так і передам їм твій "пламєнний ПРівєт із Донбубаса!
Объясню почему я назвал их манкуртами и почему они деградируют (вместе со всеми нами). Я свой национальный вопрос решил просто и понятно. Я – россиянин. Мы – россияние. А не окраинцы. Российская мова (язык) – наша. Родина российской литературной мовы (т.е. смеси древнерусской мовы и церковнославянского языка) – это Киев. Книги издавались на российской мове (ссылки на содержание я привел) до соединения с Московией, поэтому прав на росийский язык у Киева не меньше, чем на мову – т.е. народный язык, очень неоднородный. Т.е. наши и мова, и язык. Книги, изданные в 16 веке в Киеве, Львове, Остроге это подтверждают.
GvinPin _ 27.11.2012 21:08
IP: 193.16.101.---
Або "добровольно и с песнями" – у Митний союз, нас там чекають. Сценарій "failed state", тільки вигляд збоку...

Чекають напевне не з метою нагодувати, приласкати та спатоньки у пухову перину покласти.
NukeM _ 27.11.2012 20:54
IP: 193.105.201.---
zulu-man:
Усі давно знають про те, що написав тут Гриценко. Питання в тому навіщо він це писав. Люди делегували ОО, "Сободу" і "Удар" до парламенту для того аби ті боролися з ригами, то ж нехай тепер відпрацьовують народну довіру. А влаштовувати погроми і лити крівцю братів, коли є бодай найменший шанс обійтися без цього – злочинна безвідповідальниість
ну прям таки все это знают
ктото же ещё голосует за эту российскую марионетку Януковича
и не надо всё спихивать на партии у них власти практически нет, пока народ пресмыкаетса перед царём никуда он не денитса)
Корупція1096 Україна та Європа916 Aтака Путіна1112 Уряд реформ306 Свобода слова545
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Ярослав Юрчишин

Антикорупційний суд: такий страшний, такий потрібний

13
Олексій Рябчин

Кадрові питання. Хто буде встановлювати нам тарифи?

5
Тетяна Попова

Чому приховується кількість нападів на журналістів?

7
Сергій Лямець

Как Ахметов получит из госбюджета 28 МИЛЛИАРДОВ! Продолжение утренней темы о погашении долгов ОРДЛО за электроэнергию

9
Мустафа Найем

Радикальная партия Рината Ахметова защищает коррупционеров, контрабандистов и мошенников

18
Юрій Мірошниченко

Обов'язок держави – належне забезпечення мінімальних умов тримання ув'язнених та адаптації їх після звільнення

4
Сергій Лямець

Порошенко спонсирует террористические государства ДНР и ЛНР

34
Сергій Дацюк

КУДИ ПРЯМУЄ ЄВРОПА?

39
Віктор Уколов

Якби війна у Києві таки почалась...

Сергій Лямець

Гонтарева ушла. Порошенко остался. Пару слов в добрый путь best banker'у

10
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте