Анатолій Гриценко Український політик, міністр оборони (2005—2007), голова Комітету ВР України з питань нацбезпеки і оборони (2007-2012), голова Підкомітету з протидії відмиванню брудних коштів (2012-2014), голова Координаційної ради партії "Громадянська позиція". Доцент Києво-Могилянської академії. Полковник запасу.

ПЛАН ДІЙ МАЙДАНУ НА НАСТУПНИХ ДВА ТИЖНІ

16 лютого 2014, 14:10

Вступна частина

1 грудня минулого року троє опозиційних лідерів взялися керувати Майданом, представляти інтереси Майдану, вести Майдан до перемоги, врешті – вони пообіцяли захистити людей на Майдані та покарати усіх винних, хто нищив Майдан. Минуло 78 днів – ні особливих перемог, ні тим більше захисту...

78 днів троє лідерів приймали всі управлінські рішення, створювали усілякі штаби, ради, президії, інші органи й структури, призначали в них людей, давали їм вказівки, як діяти, визначали стратегію і тактику для депутатів у парламенті, вирішували, хто має право звертатися до Майдану зі сцени, а хто ні, виробляли й час від часу оголошували на Майдані різні плани дій – Майдан усе те слухав і виконував, навіть коли плани були хибними, тим не менше Майдан трьом лідерам довірився, а відтак старанно і в повному обсязі виконував усе, що вони пропонували зі сцени... Троє лідерів чи не щодня закликали Майдан до революції й повалення режиму, але коли Майдан почав діяти рішуче, двоє вождів одразу ж обізвали людей на Грушевського "провокаторами" – і дотепер за це не вибачилися...

78 днів троє лідерів від імені Майдану постійно проводили переговори з представниками іноземних держав і міжнародних організацій – Майдан їх підтримував, вислуховував звіти про численні зустрічі й поїздки, терпляче чекав багатократно обіцяних зі сцени санкцій та інших рішучих дій на підтримку України – не дочекався...

78 днів троє лідерів були в постійному контакті та діалозі з владою, на всіх рівнях, включно з Януковичем особисто, і на Банковій, і в Межигір'ї, і за формальним столом переговорів, і в неформальному спілкуванні, і всі разом, і кожен поодинці, і з відома Майдану, і самочинно – Майдан своїми діями спонукав Януковича до переговорів і терпляче чекав, коли ж троє лідерів відстоять інтереси і вимоги Майдану – не дочекався...

Висновки

Майдан і люди на Майдані, в т.ч. народні депутати від опозиції, виявилися набагато чеснішими, активнішими, послідовнішими й відповідальнішими – ніж ті, хто взялися Майданом керувати.

Майдан продемонстрував країні і всьому світу небачену раніше силу й енергію мільйонів людей – силу правди, силу переконань, силу життєвих цінностей, силу людської гідності, силу духу і боротьби – заряджені цією неймовірною силою й енергією троє лідерів опозиції мали би діяти активно, рішуче, узгоджено й відповідально – цього не сталося...

За ці 78 днів троє партійних лідерів завинили перед Майданом і заборгували Майдану – настав час їхні борги Майдану повертати!

План дій

1) На нинішньому складному етапі вважаю недоцільним і навіть шкідливим вносити зміни в систему управління Майданом – треба дати трьом лідерам шанс і можливість досягти того, що вони пообіцяли зі сцени Майдану: зміна Конституції, формування в Раді нової більшості, призначення нового Уряду та інші зміни, під які, вони нас запевняли, в парламенті є необхідні голоси – у тижневий термін.

2) Якщо троє лідерів оголошують необхідним для виконання цих завдань здійснити "мирний наступ Майдану" у вівторок, 18 лютого, коли збереться на засідання Верховна Рада, то я підтримую проведення такої акції.

АЛЕ – З ТРЬОМА ПРИНЦИПОВИМИ УТОЧНЕННЯМИ!

Перше – за рішенням трьох лідерів, у "мирний наступ Майдану" 18 лютого підуть не люди з Майдану, а дивізія (15000+) депутатів усіх рівнів (область, район, місто, село, селище), які представляють їхні політичні партії – Батьківщину (в т.ч. Фронт Змін), УДАР і Свободу. Звезти цих людей до Києва під стіни ВР так само було неодноразово обіцяно зі сцени Майдану – і зараз саме час віддати Майдану той партійний борг.

Друге – за рішенням трьох лідерів, у "мирному наступі Майдану" 18 лютого беруть участь ще шість дивізій: 40000+ партійців-киян від Батьківщини, УДАРу і Свободи та 50000+ членів їхніх партій із близьких до Києва областей (Київська, Чернігівська, Житомирська, Черкаська...) – і цей партійний борг саме час віддати Майдану.

Третє – за рішенням трьох лідерів, 170 народних депутатів від опозиції, разом із кількома тисячами своїх штатних і позаштатних помічників, на власних автомобілях, формують на 18 лютого потужний "депутатський Автомайдан" для надання всебічної підтримки "мирному наступу Майдану" – це додасть захищеності учасникам акції, бо ми знаємо, як влада увесь цей час нищила молодіжний Автомайдан і вже нейтралізувала майже всіх його координаторів.

3) Після вирішення трьома лідерами заявлених ними завдань на пленарний тиждень – зміна Конституції, нова більшість, новий Уряд (незалежно від того, очолить його опозиція, чи вона увійде до складу Уряду, або дозволить сформувати Уряд взагалі без опозиції) – Майдан надалі вимагатиме від нового Уряду виконання наступних п'яти вимог:

Перша вимога – припинення силових дій з боку влади і переслідування учасників протестних акцій, насамперед звільнення усіх затриманих, заарештованих, як у СІЗО, так і під домашнім арештом, закриття усіх кримінальних та адміністративних проваджень, порушених проти учасників протестних акцій персонально та за фактом.

Друга вимога – першим і невідкладним завданням нового Уряду є негайне, в термін не більше тижня з моменту утворення, підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Це ключова вимога Євромайдану з 21 листопада 2013р. як запорука ефективних реформ і запровадження в Україні гідних стандартів життя і захисту прав людини.

Третя вимога – проведення дострокових президентських виборів у 2014р. як початок повного й глибинного перезавантаження влади.

Четверта вимога – ліквідація незаконно утвореного спеціального військового формування Беркут, дії якого по розгону Майдану спричинили масові побиття, каліцтва і вбивства громадян; законодавче обмеження силових дій проти мирних громадян з боку інших спецпідрозділів МВС і СБУ.

П'ята вимога – покарання винних у вбивстві, викраденні та катуванні громадян, проявах насилля проти журналістів.

Ці 5 вимог до нового Уряду сформульовані за участю активістів Правого сектора, Самооборони Майдану, Автомайдану, воїнів-афганців, Демальянсу, Громадянської позиції, Третьої Української Республіки, Громадського сектору Майдану, Громадської ради Майдану, Духовної ради Майдану, громадських діячів, політиків і журналістів. Вони відповідають очікуванням мільйонів громадян і настроям людей на Майдані, а відтак для трьох лідерів опозиції ці 5 вимог мають бути по суті директивними від Майдану.

4) Чим два тижні займатимуться люди на Майдані, крім очевидних завдань по охороні, забезпеченню життєдіяльності, активному інформуванню людей, формуванню мобілізаційного резерву тощо?

Майдан має змінити тактику – "пікетувати не ворогів, а друзів" – з вимогою негайного запровадження санкцій проти корумпованих українських чиновників і тих, хто вчиняв злочини проти мирних громадян.

Щоденне пікетування, за підтримки Автомайдану, посольств іноземних держав, насамперед – Австрії, Швейцарії, Франції, Нідерландів, Великої Британії, Іспанії, Сполучених Штатів та інших держав, де корумповані чиновники тримають у банках вкрадені в Україні кошти, де зареєстровані їхні фірми, де вони придбали маєтки та майно.

Щоденна активна робота за кордоном, із залученням місцевих журналістів, громадськості та активу української діаспори, задля негайного запровадження санкцій проти вказаних категорій чиновників.

Вимоги Майдану до наших зарубіжних партнерів абсолютно обґрунтовані й справедливі:

"Не треба допомагати нам – виконуйте власні антикорупційні закони!"

"Вкрадені з бюджету кошти – це вбивство громадян України"

"У ваших банках – криваві гроші українських корупціонерів"

"Досить говорити про європейські цінності – доведіть, що ви їх самі дотримуєтеся!"

"Санкціями проти Клюєва-Азарова ви могли не допустити насилля і вбивства в Україні"...

Чи сподобаються працівникам посольств такі щоденні масові пікети? Напевно ні. Але досить уже пустих розмов і подвійних стандартів!

Корупція – це вбивство! Приховувати корупціонера, який краде мільярдами, тим більше вирішувати свої власні економічні проблеми за рахунок їхніх криваво-брудних грошей у ваших банках – це співучасть у вбивстві, шановні наші іноземні партнери! Без жодного перебільшення – бо за кожним вкраденим із бюджету мільярдом сотні-тисячі смертей наших громадян. Вони гинуть від того, що не приїхала швидка допомога, не було ліків у лікарні, не було за що оплатити складну операцію – бо ці гроші вкрали й тримають у ваших банках, ці гроші зараз працюють на вашу економіку, може, саме тому ви не вдаєтеся до санкцій?! Тих тисяч смертей, на відміну від загиблих на Майдані, ви не бачите на західних телеканалах, але за ними – трагедії тисяч українських родин, кожного дня і в усіх регіонах України!

Майдан має змусити Захід не говорити – діяти! Бо того вимагає Закон – їхній Закон!

І я хотів би побачити, як посол європейської держави, невдоволений довготривалим пікетом Майдану, замість негайного реагування проти клюєвих-захарченків набере того ж Захарченка телефоном, аби він прислав Беркут для розгону Майдану під посольством?!

Переконаний, зараз Майдан і його три лідери мають діяти саме за таким планом – рішуче, узгоджено і ефективно. Тоді відновиться довіра між сценою і Майданом – і тоді буде успіх, для всієї країни!

А якщо ні? Тоді Майдан має відсторонити лідерів, які його зливають, і довірити свою долю і долю країни іншим – які діятимуть рішуче, узгоджено і ефективно!

powered by lun.ua
Коментарі — 380
Владислав Растворов _ 22.02.2014 18:57
IP: 91.214.31.---
Для избежания повторения революции (масштабного бунта) и избрания не лучшего из возможных кандидатов, а меньшего из зол, в избирательный закон должна быть внесена норма, согласно которой выборы считаются не состоявшимися, если количество голосов против всех кандидатов превысит 25% от числа голосовавших.
Jeka _ 22.02.2014 18:11
IP: 37.52.174.---
Неадекват- такий як і януковощ!
Ostap Max _ 21.02.2014 08:14
IP: 93.180.232.---
Скотина Янукович жер, жер, жер та було мало!Люди вийшли на мирний протест. Стояли три місяці! Арбузов "пукав" та крав по команді сина Януковича з держскарбниці гроші, Клименко запровадив тіньовий податок з обігу 10% для Сім'ї Януковича, через приватні фірми так званого "держ.конверту" по всій системі звіту по ПДВ, та знищував тотально всіх підприємців хабарами, Пшонка штампував на потоці кримінальні справи кримінальні справи на замовлення, "дуже чесний" олігарх Ахметов мав великі амбітні цілі та монополізував всю енергетику, металургію для тотального грабунку.Люди вийшли на вулиці.А данецкім пацанам захотілось напитися людської крові вдосталь...Прозвучали автоматні черги!
Коррупціонера, грабіжника та вбивцю Януковича під міжнародний трибунал!Його команду "младореформаторів" до суду!
Zhenya Shewtchenko _ 19.02.2014 11:02
IP: 74.125.181.---
Анатолій – злегка неадекватний Може він і не зі зла, може це наслідки його великих внутрішніх переживань... але краще б мовчав, таке нести... ПС Вчора Гриценко ходив біля ВР. Але люди до нього навіть не підходили (принаймі на моїх очах і на відміну від Луценка, якому проходу не давали) – отже люди розбираються хто є хто Дивно тільки, що Правда його друкує...
Trend Trendov _ 19.02.2014 09:17
IP: 77.52.52.---
И этот человек был министром обороны.Человеком,который должен был руководить всеми вооруженными силами страны. Да ему и отделением командовать нельзя. Толя, задумайся в сторону какой границы бежать будешь.Или уже чартер заказан?
Wladimir2008 _ 18.02.2014 18:19
IP: 74.125.181.---
Які слова! А чого ж Ви не брали владу 1 грудня 2013, коли на Майдані мільйон був? А закликаєте тепер, коли повно озброєної корупційної міліції! Скажіть дякую Порошенку! Він завжди хоче бути і при владі, і в опозиції! А тепер гинуть молоді і чесні хлопці, яким би ще жити та жити, народжувати дітей і продукувати щастя в цій країні! А кому вони віддадуть владу – Яценюкам – Порошенкам – Тягнивзадам? Ви ж розумна людина, пане Гриценко! Кому впаде влада в руки? Думаєте Вам чи Правому сектору? Ви – надто чесні, і Вас замажуть брудом, а Правий сектор – когось не стане, хтось не настільки розумний, щоб керувати, а решту прибере або влада, або "Свобода". У Вас дві помилки: Перша – стратегічна, співпраця з провокаторами, якою є "Свобода". Якби не "Свобода" – Україна була б вже ЄДИНОЮ. Друга помилка – тактична, владу беруть раптово, треба було її брати 1 грудня 2013, коли на Майдані був мільйон. І кров би не пролилася. Взяли б владу просто відтісненням міліції. А тепер, чи вийдуть люди на смерть?
anno_domini _ 18.02.2014 00:30
IP: 109.106.20.---
Я Вас прошу, пане Анатолію, не здавайте зараз нічого з позицій, на яких знаходяться майданівці. Ви розумієте, що силовики це Вам не люди з майдану, які вийшли за волю, за справедливість, за краще майбутнє. Там, за кордоном, люди з психікою порушеною й стоять беркут за гроші, вони мають настрій ворожий до майдану, бо бачте, їх з місць теплих підняли. Ці сторони – антиподи. І те, що підрізали ножем хлопця, ось Вам і відповідь. Коли приходять люди до майданівців, щоб чимось допомогти, то на барикадах відкликаються привітно, вони знають, що стоять за справу добру – за краще життя. Психологічно це велика перемога й народ тому на стороні майдану. Коли дивишся на те, як кмд-авці, наче пришельці, а не вибрані народом депутати, тишком-нишком вигнали майданівців з приміщення, то розумієш, що так вибирати більше не можна. Якщо продивитесь посадові подальші посади людей з КМДА (різних років), Ви знайдете дуже цікаву картину, ось для чого йдуть і хто йде в депутати. А народ, як був ні з чим, так...
Александр Гальченко _ 17.02.2014 23:05
IP: 74.125.181.---
Дельно излагает.
Юрій Українець _ 17.02.2014 22:49
IP: 93.75.109.---
Георгий Сергацкий:
)) А вы себя к кухонному му...ку причисляете, или к лоху которого разводит власть, и вы как чм...с этим соглашаетесь.???
ym _ 17.02.2014 22:36
IP: 93.72.104.---
Георгий Сергацкий:
Майданутые отличаются от муд-ков...
Знаете, какое у "майданутых" с Вами главное отличие? Даже по Вашей версии, они хоть чем-то отличаются от муд-ков (я правильно написал?).
Георгий Сергацкий _ 17.02.2014 21:48
IP: 46.30.167.---
ГРАЖДАНЕ МУД-КИ!
В инете есть все. И про вас тоже.
1.Муд-к-чеповек, идущий неправильным путем. Синонимы: ганд-н, агрессивное чмо. Это человек, который своей жизнедеятельностью вторгается в зону комфорта и безопасности других людей, т.е. такой дурак, от действий которого более страдают окружающие, чем он сам.
2.По Крылову это человек, который не понимает, что делает: усиленная идиотская деятельность, активное навязывание своего поведения другим. Настоящий, матерый муд-к легко и непринужденно способен изгадить результаты многодневной работы многих людей.
4.Обычный человек задумается, а муд-к будет оскорблен или сочтет, что это выпад против него или против человечества в целом.
В общем, бестолковость ввиду тупорыл-сти. Муд-к не означает-дурак. Как раз наоборот. Чаще всего муд-к достаточно умен, чтобы понять, что он муд-к.Он это понимает, тем не менее, никак не меняет своего отношения к окружающим, и ему это нравится. Поэтому он и муд-к.
Георгий Сергацкий _ 17.02.2014 21:46
IP: 46.30.167.---
Проявлений муд-чества, в т.ч. и женского, не счесть. Майданизм-одно из них. Майданутые отличаются от муд-ков, обслуживавщих когда-то проституток, тем, что обслуживают Дядю Сэма, которому важна масштабность муд-чества. Ведь муд-к обладает поразительным свойством вовлекать в орбиту своего муд-чества огромное количество народа.
Подробнее см. "копипаста:муд-к".
Георгий Сергацкий _ 17.02.2014 21:42
IP: 46.30.167.---
5.Проявлений муд-чества, в т.ч. и женского, не счесть. Майданизм-одно из них. Майданутые отличаются от муд-ков, обслуживавщих когда-то проституток, тем, что обслуживают Дядю Сэма, которому важна масштабность муд-чества. Ведь муд-к обладает поразительным свойством вовлекать в орбиту своего муд-чества огромное количество народа.
Подробнее см. "копипаста:муд-к".
Валерий Думанский _ 17.02.2014 21:27
IP: 93.72.226.---
П. Анатолію, щоб затвердити свій "план дій" для початку закличте до пам'ятника Шевченко киян, які вас підтримують, получіть мандат на приставляння в Раді Майдану від киян і починайте активно діяти. Всі резолюції, що приймаються Радою Майданна не можуть бути без участі громади від Києва. А в найближчому майбутньому ми вам допоможемо організувати справедливі вибори в Києві.
Galina-77 _ 17.02.2014 19:52
IP: 91.221.219.---
2,5 місяці ОО проводить мирний мітинг,не знаю, як кого, а вони мене дістали!!!
Владі по барабану їх мирні мітинги, стійте хоч рік, а влада і дальше буде грабувати, займатися репресіями і т. д...
Здається до ОО ще не дійшло з ким вони мають справу? А справу вони мають з Донецькою мафією, яка пройшла усі 90 роки і вижила,і захопила насильно владу, підкупами, фальсифікаціями, погрозами і т. д...
Сумно спостерігати як ОО хоче з мафією погратися у демократію:- (
Oksana Denys _ 17.02.2014 19:18
IP: 194.44.255.---
Дуже правильний план. Хоча дуже сумнівно, що на чолі колони, яка піде на Верховну Раду опиняться свободівці чи БЮТівці на чолі зі своїми лідерами. Хіба що окремі депутати, яких і так щодня бачимо на Майдані. Швидше поведе партія Удар. Впевнена, що і Гриценко з однодумцями теж – інакше б він цього не пропонував.Стосовно Європи вимоги сформульовані теж дуже правильно. Ще можна вимагати і від Америки гарантію цілісності і недоторканості України, яку Америка зобов'язалась забезпечити після здачі Україною ядерної зброї. Всі бояться називати імена. Моя точка зору: президент- Кличко, тільки має залучити професійніших радників, прем'єр – Порошенко, бо вміє добре господарювати, а міністром МВС – Гриценко, бо це порядна професійна людина, яка знає, як реформувати цю банду. Або Гацько, зрештою, можна запросити і Саакашвілі, щоб допоміг. Прокурором Соскіна, решта Соболєв, Дацюк, Гарань, та всі ті, що пропонують якісь конкретні дії. Майдан ще цінний тим, що стало зрозуміло "хто є хто" в Україні
Теодор Дяків _ 17.02.2014 18:12
IP: 95.133.85.---
doktor35:
Теодор Дяків:
kyjanyn:
Не бачу навіть передумов для перемоги...
... Єдине що потрібно було зробити Майдану-висунути НОВОГо лідера,який би зміг виконати 3 попередні пункти,а трьохголову опозицію послати куди подалі. Можливо ще і не пізно це зробити.
--- Потрібно перестати шукати о д н о г о лідера, який "поведе", "забезпечить", "виконає"... Сформувати завдання для майбутнього Президента може і повинно суспільство, громадський сектор, громадські організації. А також поставити завдання політикам всіх мастей і фракцій у ВРУ – легітимізувати нову якість системи державного управління, яку повинні напрацювати експерти з трьох середовищ – громадського сектору, опозиції та влади.
Федько Симів _ 17.02.2014 17:26
IP: 178.94.172.---
СПЕЦЪЯЛНА ПРиПРАВА до САЛО

Если надо нам жира
Мы ЯМЕЕМ ДОХУЙ-Я,
НАМ ТАКО ГАВНО НЕ НАДА.
МЫ НАЖРАЛИСЬ, БЛЯХА, САЛА

Что сильнее против БАНДЫ??
НОЖ, КАСТЕТ и ПИСТОЛЕТ!!
Виктор Яскевич _ 17.02.2014 17:04
IP: 178.137.204.---
Не дело настоящего полковника быть на передовой. А дело составлять планы и советовать другим, а если надо то и проинспектировать и покритиковать за плохую работу.
makartelyatpase _ 17.02.2014 16:50
IP: 46.119.138.---
Згідний з Гриценком.особисто знаю кількох активних б*ютівців,що коли Юля була на коні,то дуже активно їй допомагали на місцях ділити повади.портфелі і гроші,а зараз вцілому підтримуючи Майдан (сидячи перед телевізором0,в окопи не спішать.
Микола Злочевський _ 17.02.2014 16:49
IP: 46.185.103.---
Igor Ovchar:
Volodymyr Parkhomenko:
Читаючи про заявлені паном Гриценком дивізії не вичитав очікуваного мною зобов'язання щодо задіяння дивізії "Громадянської позиції".
Тобто, ви заявлений Гриценком план підтримуєте? Який ви молодець!) Мабуть нелегко вам далося таке визнання? Але додатково хочете бачити депутатів від ГП? Так їх мало – декілька всього. Не десятки тисяч, як в БЮТ
Пробачте, а Ви не змогли б детально той план проаналізувати, бо я думаю, що, як завжди, від Гриценка, єрунда єрундою з видимими ознаками і претензіями. А, насправді, популістським критиканством тих, хто його так, чи інакше, обідив, що до сих пір на його зовнішньому вигляді позначилось у виді звично ображеного полковніка.
Igor Ovchar _ 17.02.2014 16:15
IP: 176.120.56.---
Volodymyr Parkhomenko:
Читаючи про заявлені паном Гриценком дивізії не вичитав очікуваного мною зобов'язання щодо задіяння дивізії "Громадянської позиції".
Тобто, ви заявлений Гриценком план підтримуєте? Який ви молодець!) Мабуть нелегко вам далося таке визнання? Але додатково хочете бачити депутатів від ГП? Так їх мало – декілька всього. Не десятки тисяч, як в БЮТ
Анатолій Півненко _ 17.02.2014 16:01
IP: 37.55.30.---
Так, нормальний план.
Хто ще якi пропонував плани?
Volodymyr Parkhomenko _ 17.02.2014 15:00
IP: 82.207.122.---
Читаючи про заявлені паном Гриценком дивізії не вичитав очікуваного мною зобов'язання щодо задіяння дивізії "Громадянської позиції".
Микола Злочевський _ 17.02.2014 14:50
IP: 46.185.103.---
kyjanyn:
Микола Злочевський:
Пане kyjanyn, а Ви яку партію представляєте? Бо тут дехто умудрився скривати довго таку інформацію, і так запутав простих громадян і виборців, що уже нічого про вимоги і просвітництво загалу чути не хочеться.
Не партійний.
Простим громадянам і виборцям бажаю перестати бути "простими".
Мусимо усвідомити, що вибори це всього лише механізм і етап в управлінні країною, а не самоціль.
Дякую за відповідь.
Aтака Путіна1177 Корупція1276 Україна та Європа1047 тітушки16 Свобода слова566
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter