3 роки Януковича і західна преса
Поки йде прес-конференція Януковича, вирішила підбити підсумки його трьохрічного президенства з точки зору висвітлення України у західній пресі. Чому це важливо? Тому що від тональності висвітлення залежна громадська думка. А від громадської думки, як відомо, у цивілізованих країнах світу залежні дії та рішення політичних еліт. Умовно кажучи, чим більше будуть газети писати в стилі "Проросійський диктатор катує у темниці проєвропейського світоча української демократії", тим більше запитань буде у обізнаного європейського електорату, чому їхні лідери збираються тиснути руку цьому "диктатору".
Ми в Інституті світової політики під час реалізації проекту "М'яка сила України" за підтримки UNITER/PACT і USAID взяли і проаналізували заголовки ВСІХ статей про Україну за роки президентства Януковича в американській, британській, німецькій, польській, французькій і пресі, яку ми умовно назвали пресою ЄС (тобто, базованій в Брюсселі). Таким чином, визначили, яке слово було визначальним. Майже у всіх випадках, як не складно здогадатись, лідирувало слово "Тимошенко". Єдиний виняток – це преса Євросоюзу де першу позицію посіло слово "ЄС". Звісно, опоненти Тимошенко можуть довго розповідати про успішний піар Юлі на Заході, але, повірте, такий масштаб публікацій неможливо замовити за жодні гроші, подарунки чи шикарні вечеріу дорогих ресторанах для західних акул пера.
Так чи інакше, все це виглядає досить сумно, бо, напевно, мало в світі знайдеться країн, які будуть асоціюватись у заголовках газет не з назвою країни і навіть не з прізвищем її лідера, а з іменем ув'язненого лідера опозиції. Ну і нижче, власне, результати медіа-аналізу для розуміння, на які речі ще найбільше звертали увагу під часу президентства Януковича.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.