Альона Гетьманчук Директорка Центру "Нова Європа" (New Europe Center)

Про що питають німці – 2

10 квітня 2015, 13:38

Кожних 2-3 місяці буваю у Берліні, щоб розповісти про Україну й заодно заміряти температуру. Ні, вже не по палаті – за рік німці зробили реальний прогрес в тому, що стосується подій в і навколо України.

Але все ще часто відчуваю себе на деяких дискусіях у Німеччині (як і в інших європейських країнах), як на сеансах психотерапії. Причому у ролі психотерапевта, якому доводиться працювати з ломкою стереотипів та дезінформаційними судомами здавалось би розумних та критично мислячих людей.

І з кожним разом у мене все більше з"являється враження, що столиця Євросоюзу плавно переміщається з Брюсселя в Берлін, судячи з кількості різних зустрічей, обговорень і дискусій, які там відбуваються про долю Європи. Мабуть, в жодній іншій столиці не має стільки різних дискусій, дотичних до України, як у німецькій столиці.

У наступному році Німеччина ще й головуватиме в ОБСЄ. Тому дуже багато обговорень точиться з явним безпековим акцентом. Вже готуються деякі рекомендації. І не завжди однозначні.

Востаннє була у Берліні на щорічній конференції з питань Східної Європи. Найбільшій у Німеччині, як кажуть самі німці. Розмови з аналітиками й дослідниками з університетів суттєво відрізняються від розмов, які, наприклад, відбуваються на вечері з президентом Бундестагу чи іншими німецькими політиками або дипломатами. Бо якщо з останніми зазвичай у ці дні доводиться говорити з акцентом на найближче майбутнє України та реформи, перші все ще вперто нишпорять в нещодавному минулому, намагаючись заповнити прогалини у знаннях чи просто підкріпити свої уявлення про те, що відбувається.

Але ці люди так само важливі, бо формують громадську думку. А громадська думка у Німеччині здатна підкоригувати уявлення про світ навіть у таких здавалось би відомих андестендерів Росії, як Гернот Ерлер – відомий політик-есдек, який зараз є Уповноваженим уряду зі зв"язків з Росією. Так що, якщо нам не вдається напряму переконати німецьких політиків, доводиться заходити з чорного входу – переконувати тих, хто вміє переконувати населення.

Як завжди, пишу про деякі тренди, які зауважила під час останнього візиту до Німеччини:

- Ще жодного разу, перебуваючи у Берліні, стільки разів підряд не чула від німців заяв про те, що події в Україні – це війна в Європі, а не якийсь міжсобойчик на задвірках цивілізації. Скажу відверто: я готувалась до того, щоб самій про це говорити і пояснювати загрозу, яка йде з Кремля, але необхідність в такій аргументації відпала сама собою.

- Крим перестав бути темою для дискусій. Не тому, що забули. А тому, що навіть найпалкіші прихильники Росії на поважних зібраннях не наважуються публічно захищати Росію й пояснювати її логіку дій. Слово "анексія" з індикативного перетворилось на буденне. Зізнання Путіна з відомого пропагандистського блокбастера лише закріпили такий підхід.

- Вперше жодного разу не чула ремарок чи питань з приводу загрози неофашизму в Україні, які ще рік тому були звичним місцем. Очевидно, результати двох минулорічних виборів й усвідомлення того, що ультраправі не роблять погоди в прийнятті ключових рішень на Печерських пагорбах у Києві зіграв свою роль.

- Все менше відчувається самобичування, що це, мовляв, ми, німці і європейці, довели Росію до такого стану. Навпаки, все більше говорять про те, що Німеччина зробила все можливе, аби Росія не почувалась ізольованою та приниженою. Є й елемент образи на те, що Росія просто-напросто дурила європейців: робила вигляд, що хоче модернізуватись, реформуватись та ставати нормальною європейською країною, німці вірили й інвестували у неї свій час та ресурси, а насправді точила в задвірках ніж, щоб вставити його у спину Європі.

- Все спокійніше говорять про перспективу членства України в ЄС. Самі німці визнають, що крашої мотивації для трансформації країн Східної Європи вони так і не змогли винайти. Якщо ЄС дійсно зацікавлений в ефективному реформуванні України, то питання перспективи членства доведеться рано чи пізно все одно ставити.

– Все менше чути плачів Ярославни з приводу того, як вони страждають від санкцій. Те, що наприклад на кожному кроці можна зустріти в країнах Південної Європи. Тій же Італії, наприклад. Плакатись про втрати від санкцій в пристойній компанії – не в тренді, хоча постраждалі є.

Натомість, є речі, навколо яких роз"яснювальна робота ще потрібна серйозна.

- Багато питань досі вперто кружляють навколо процесу прощання Януковича з президентським кріслом. Зокрема, з приводу того, наскільки були дотримані норми Конституції України під час позбавлення Януковича президентства. Німці – страшні буквоїди, і російська мантра про державний переворот тут ні до чого. Хоча зрозуміло, що ця дискусія є безглуздою, бо навіть якби в Україні було два державних перевороти – це суверенна справа суверенної держави, а не підстава для анексії частини її території та військової агресії з боку іншої країни.

- Явно триває дискусія, як найбільш точно називати сьогоднішні події в Україні. У мене склалось враження, що потрохи вимальовується консенсус назвати це "штучно інспірованою Росією громадянською війною". Бо елементи громадянської війни на Донбасі все ж, мовляв, спостерігаються, якби це не заперечували в Києві.

- Все ще не дають спокійно обговорювати ситуацію навколо України потужні антиамериканські конвульсії. Навіть у здавалось би дуже поважних людей. Вікторія Нуланд з пиріжками на Майдані та МакКейн на сцені виявились для багатьох достатнім доказом того, що Революція гідності – продукт американського втручання у внутрішні справи України. Хоча, знову ж таки, на питання "Чи може присутність двох американських політиків на Майдані виправдати анексію частини території та військову агресію на іншій частині суверенної держави?", – відповісти не можуть.

-Все більше розмов про те, чи варто давати гроші Україні, якщо вона не здатна конвертувати їх у реальні реформи. Головне – реальну боротьбу з корупцією. Після Греції питання рятівного фінансового кола явно переосмислене і явно не на нашу користь. На прийнятті в представництві Єврокомісії у Берліні після ратифікації Угоди про асоціацію в Бундестазі хтось із спікерів іронічно пожартував, що, мовляв, готуйте свої гаманці, аби давати гроші України. По залу пройшовся нездоровий смішок.

Так чи інакше, перебуваючи у Берліні особливо починаєш вірити у приказку про краплю, яка точить камінь. Але, очевидно, шо точити його треба ще довго. У Німеччині, як і в багатьох інших країнах ЄС, наразі голосно оплакують втрату Росії, а не радіють з приводу того, що здобули Україну. І такий стан речей триватиме до того часу, поки німці та інші європейці не усвідомлять: повернути Росію вони зможуть тільки тоді, якщо їм вдасться надовго утримати й змінити Україну.

powered by lun.ua
Коментарі — 21
19Yurkiv21 _ 13.04.2015 22:04
IP: 37.55.205.---
Miki2:
vila:
Александр Пратт:
vila:
Повторяю – это предмет для обсуждения в учреждении по типу "Кащенко". Если Вы "косите под дурака", то у Вас это плохо получается. А если Вы верите в свою херню (входите в 85%, чего я не исключаю), то Вы, наравне с ВВП, который ведет "севернрго соседа" к распаду, безнадежны.
Пратт-і-і-вний!!!
+10500!
Miki2 _ 13.04.2015 09:04
IP: 93.74.187.---
vila:
Александр Пратт:
vila:
Повторяю – это предмет для обсуждения в учреждении по типу "Кащенко". Если Вы "косите под дурака", то у Вас это плохо получается. А если Вы верите в свою херню (входите в 85%, чего я не исключаю), то Вы, наравне с ВВП, который ведет "севернрго соседа" к распаду, безнадежны.
Пратт-і-і-вний!!!
Max B _ 13.04.2015 01:24
IP: 74.125.181.---
Вит Ива:
Швабы наверное задают вопрос один... А правда, что Гитлерм не умер и живет и рулит в Украине?
1. Швабы не зацикливаются лишь на вопросах, а и утверждают:

___что господин Гитлер признан умершим Нюрнбергским судом, а рулит из Кремля никаким судом не признанный умершим господин Сталин.
___что это можно прекратить только лишь приравниванием фашизма к коммунизму, что и сделала Украина.

Ждём Киевского трибунала, на котором Путин и режим его палачей-предшественников будет осуждён всем человечеством.
vila _ 12.04.2015 22:45
IP: 37.55.86.---
Александр Пратт:
vila:
Я попытался вам объяснить,что юридические аспекты значат намного меньше политических,и привел вам примеры из недавней истории. А хрен свой оставьте себе вместе с коалицией "цивилизованных" государств,которые не обращают никакого внимания на юридическое право.
Повторяю – это предмет для обсуждения в учреждении по типу "Кащенко". Если Вы "косите под дурака", то у Вас это плохо получается. А если Вы верите в свою херню (входите в 85%, чего я не исключаю), то Вы, наравне с ВВП, который ведет "севернрго соседа" к распаду, безнадежны.
vila _ 12.04.2015 16:51
IP: 37.55.86.---
Александр Пратт:
vila:
...Те вопросы,которые вы поднимаете неактуальны,поскольку в современной политике важны не формально-юридические аспекты. Примеры последних лет,кроме объединения Германии – аннексия Фолклендов, ...
Я задал Вам ограниченные вопросы относительно референдума (что Вы постоянно педалируете) при осуществления процедур объединения частей разделенного по результатам Второй мировой войны немецкого государства и правового обоснования Вашей квалификации этого события как аннексии.

Вопросы относительно ситуации с Крымом я не ставил, то есть сознательно вынес их "за скобки".

Вы же, ни хрена не ответив по существу (не имея, что ответить), ударились в демагогию про мировые явления, то есть, как обычно, "перевели стрелку". Это слабо.

А Ваши глупости о том, что " в современной политике важны не формально-юридические аспекты", я обсуждать не буду. Это предмет для обсуждения в учреждении по типу "Кащенко".
MM2 _ 12.04.2015 15:11
IP: 79.135.193.---
Александр Пратт:
vila:
И те страны,которые совершают акт аннексии и признают в одних случаях событие,в аналогичных же его осуждают-это называется лицемерием и двойными стандартами и для этого при желании находятся нужные законы.
==============
И де ж эти законы...?
Про лицемерие, например...:)
Ну, и про двойные стандарты тож.
Ну, типа шо в мавзолее в гробике лежит вождь революции, а в киеве после двух выборов самозванная хунта. Гы-гы.
MM2 _ 12.04.2015 15:03
IP: 79.135.193.---
Александр Пратт:
===================
А ниче, шо когда они "ссылались", по всему периметру стояли зеленые человечки...?
И шо они же "их" ночью собирали по всему Крыму, шоб срочно поменять руководство парламента...?
Для чегой-то...:)
И шо рехверендум чегой-то был скоропостижным...?
Ниче, не...?:))
vila _ 12.04.2015 13:21
IP: 37.55.86.---
Александр Пратт: 11.04.2015 19:59
...А автор не хотела у немецких политиков спросить, как это они аннексировали ГДР даже без референдума?
Обозначьте, пожалуйста, формально-правовые признаки, по которым Вы квалифицируете объединение частей немецкого государства, разъединенного силовым путем в результате Второй мировой войны, как аннексию.

В первую очередь подтвердите, пожалуйста, со ссылкой на конкретные обстоятельства наличие таких фундаментальных признаков аннексии как насильственность и односторонность при осуществлении мероприятий по объединению обозначенных частей.

Вы в контексте аннексии Крыма многократно возвращаетесь к вопросу о референдуме при осуществлении процедур объединения Германии, который не проводился. Разъясните, пожалуйста, в обеих ли частях или в одной из частей (какой и по каким признакам она определяется) Германии следовало проводить референдум, и каким правовым актом такой референдум предписан.
Юрий Воронов _ 12.04.2015 10:29
IP: 74.125.18.---
Александр Пратт:А автор не хотела у немецких политиков спросить,как это они аннексировали ГДР даже без референдума?
Кыш НАХ, мразь гэбэшно-фашистская!
Spirito _ 11.04.2015 12:10
IP: 93.72.102.---
3. – "Крым не является нашей целью.Россия признала границы Украины и полуостров не является спорной территорией", – Путин в интервью 2008 года. Видео
Spirito _ 11.04.2015 12:07
IP: 93.72.102.---
2. – У террористов на Донбассе военой техники больше,чем у Германии,Франции и Чехии вместе взятых –
Евгений Ихлов: Роковой удар украинского кия
- В Россию вывезли треть промышленного потенциала Донбасса, – Порошенко
- В лнр прозрели: предприниматель рассказал о российском "братском кидалове" -
Вит Ива _ 10.04.2015 21:23
IP: 74.125.18.---
Швабы наверное задают вопрос один... А правда, что Гитлерм не умер и живет и рулит в Украине?
Ims Sim _ 10.04.2015 19:22
IP: 46.160.99.---
Если наши идиоты будут рулить так и дальше, я ни за что не ручаюсь. В частности, может быть и всплеск неофашизма. Пример рядом с Вашим постом: СБУ изъяла серверы из-за того, что компания зарегистрировала сепаратистские сайты. По суду. Не отменить регистрацию, а изъять оборудование.

Или радость по поводу запрета фашистской и коммунистической символики, НО в том числе советских боевых и трудовых наград, а также знамени Победы (хотя сам день 9 мая оставили!).

Это два сегодняшних примера. Про межпартийные драки и коррупцию не будем?
Степан Фаріон _ 10.04.2015 18:36
IP: 194.44.107.---
Не знаю з ким там спілкувалась Ольона, проте картина там зовсім інша, рядовому бюргерові Україна і що в ній робиться, зовсім нецікава. В Німеччині дуже багато вихідців з параші, як тих що виїхали з серисеру так і теперішньої різної кацапської шушари. Вони і створюють там позитивний образ параші і її гауляйтера пукіна. І це дані не від тих декількох випадкових німців, з якими поспілкувалась Ольона, а від наших людей, які там проживають вже чимало років.
Юрий Воронов _ 10.04.2015 17:29
IP: 74.125.18.---
Колега Гетьманчук по Конторi – гебешна повія Лещенко – продовжує (з усією зграєю) заробляти бабло "на Коломойському"... Новий фонтан його лайна: "Наперсточники Коломойского в действии."

Нагадую склад цiєї лайноротої зграї:

Далеко неповний перелiк агентів-іуд, що найбільш відзначилися у спецпропагандистському забезпеченні удару в спину "Дніпровської фортеці":
М.Найем, С.Лещенко, С.Иванов, С.Андрушко, А.Аваков, В.Наливайченко, А.Гончаренко, В.Гацько, С.Таран, А.Гриценко, А.Курина, А.Гетманчук, Д.Тузов, С.Дацюк, Ю.Луценко, Т.Монтян, Т.Березовец, С.Мусаева-Боровик, М.Жартовская, Ю.Мостовая, Д.Фионик...

Нi в якому разi не можна забути. Це тавро має бути довiчним.
Miki2 _ 10.04.2015 16:10
IP: 93.72.11.---
Людмила Анатольевна:
Яскравий приклад необізнанності, особистої безпідставної самовпевненності та ницої освіти. Полишим Альону в спокої...
Гарантами України в Будапешті були США та Великобританія. Союзниками імперіалістичної РФ завжди були і будуть Германія та Франція. Тільки зрадники України, в цій війні за Незалежність України, змогли і можуть відкидати зв"язки із США та Великобританією, та підпорядковуватись Германії та Франції. Подивіться на Ютуб "STRATFOR: Главной целью США всегда было не допустить союза России и Германии".
Та ви тоже не сильно освітой блЄщітє. Я з яких це пір Німетчина стала Герметчиною? Ну, хай в Альони чогось і не хватає, але все це компенсуєцця тим, шо вона красіва. А якщо ще добавить, що Альона Гетьманчук парадоксальна, як і її ім'я з прізвищем, то, для прикладу, у Вашому "Людмила Анатольевна" вабше хрєн шо знайти можна
Spirito _ 10.04.2015 15:59
IP: 93.72.102.---
"повернути Росію"
- Новости из "дурдома": в России требуют,чтобы Беларусь вошла в состав РФ – иначе ее ликвидируют -
"а влиться в Россию территорией и душой,встать с ней в один строй,РАЗДЕЛИТЬ с ней ЕЁ тяжкий КРЕСТ". -
Людмила Анатольевна _ 10.04.2015 15:08
IP: 94.232.212.---
Яскравий приклад необізнанності, особистої безпідставної самовпевненності та ницої освіти. Полишим Альону в спокої...
Гарантами України в Будапешті були США та Великобританія. Союзниками імперіалістичної РФ завжди були і будуть Германія та Франція. Тільки зрадники України, в цій війні за Незалежність України, змогли і можуть відкидати зв"язки із США та Великобританією, та підпорядковуватись Германії та Франції. Подивіться на Ютуб "STRATFOR: Главной целью США всегда было не допустить союза России и Германии".
Miki2 _ 10.04.2015 14:23
IP: 93.72.11.---
Як звичайно у Альони, претензійно, але менше, ніж у попередньому блозі, тому читати можна. Хоча, звичайно, проколи є. Щодо цього сезону, наприклад. Шо п'ють, в чом ходють...хто каво роділ? Воно наче жовтизной попахує, зато єдко вєсєлІт)
Одним словом, - звіт по відрядженню на Unter den Linden прийнято.

Подпісь вверху, а тут мєсто пічаті.
Alexander Vasilevsky _ 10.04.2015 14:17
IP: 93.74.169.---
>"Чи може присутність двох американських політиків на Майдані виправдати анексію частини території та військову агресію на іншій частині суверенної держави?", – відповісти не можуть.

Не можуть?!...
Юрий Воронов _ 10.04.2015 14:02
IP: 74.125.18.---
Гадаю що буде доцiльно саме на блозi цiєї гебешної повiї, що так яскраво відзначилася серед iуд що допомогали гетьману-зраднику й ФСБ руйнувати "Днiпровську фортецю", звернути увагу на публiкацiю чесного блогера ЖЖ v_n_zb пiд назвою "А ведь Беню предупреждали: с мошенником Петей договариваться нельзя".

Повторюю далеко неповний перелiк агентів-іуд, що найбільш відзначилися у спецпропагандистському забезпеченні удару в спину "Дніпровської фортеці":
М.Найем, С.Лещенко, С.Иванов, С.Андрушко, А.Аваков, В.Наливайченко, А.Гончаренко, В.Гацько, С.Таран, А.Гриценко, А.Курина, А.Гетманчук, Д.Тузов, С.Дацюк, Ю.Луценко, Т.Монтян, Т.Березовец, С.Мусаева-Боровик, М.Жартовская, Ю.Мостовая, Д.Фионик...
Нi в якому разi не можна забути. Це тавро має бути довiчним.
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter