16 липня 2015, 11:50

Франція та Італія – наші слабкі ланки

Проаналізували результати нашого соціологічного опитування по кожній з шести найбільш населених країн-членів Євросоюзу. Хочу звернути увагу на кілька речей. А саме:

1. Найменше вважають Україну частиною Європи у Франції та Італії – 21% та 24% відповідно. У Німеччині та Іспанії таких людей на порядок менше. Не кажучи, звісно, про Польщу.

2. Найбільш готові рахуватись з думкою Росії при прийнятті будь-яких рішень, які пов"язані з європейською інтеграцією України, в Італії.

3. Найбільше асоціюють Україну з Росією французи (майже третина – 28%). У Польщі, наприклад, таких людей лише 7%.

4. Єдина країна з опитаних в ЄС, в якій серед трійки ключових асоціацій з Україною домінують "націоналісти в парламенті та УПА" – це Польща. Лише у Польщі асоціюють Україну зі Львовом, а не з Києвом, як в інших країнах ЄС. Отже, незважаючи на успішну історію примирення, історична спадщина тисне на сприйняття поляків України, як не крути.

5. Лише в Італії Україну асоціюють з прислугою. Причому, чим старші респонденти – тим більше.

6. Найбільш прогресивна країна на Півдні Європи щодо України – це Іспанія. Для тих, хто звик за інерцією вважати, що Іспанія та Італія – це щось дуже подібне, раджу детально ознайомитись з результатами нашого опитування, а також нещодавнього опитування Pew Research Center. Відмінності просто вражають. Причому однозначно на користь Іспанії. Інше питання, що відчуття іспанців не завжди відображені на рівні десижнмейкерів цієї країни.

7. Найбільше вважають, що Україна ще має довести свою відданість європейським цінностям, аби бути достойною мати перспективу членства в ЄС – німці (24%). Після них ідуть французи та, несподівано, поляки (відповідно, 23 та 22 %). Найменше треба переконувати у відданості українців європейським цінностям іспанців та британців.

8. Німеччина відзначилась тим, що майже половина опитаних (44%) вважає, що Україні на шляху до Євросоюзу серйозно заважає корупція. Лише у Німеччині в трійку ключових асоціацій з Україною увійшли конкретні персоналії. Як не складно здогадатись, це брати Клички.

9. Найбільш байдужі до України в Європі британці: половина громадян цієї країни не визначились ні з аргументами "за" (46%), ні з аргументами "проти" (51%) членства України в ЄС.

Отже, найскептичніші до України як частини Європи – французи, найбільш вразливі до думки Росії у питаннях України та ЄС – італійці, найбільш невпевнені у відданості українців європейським цінностям – німці, найбільш зосереджені на історичній спадщині – поляки і найбільш байдужі до України та її місця в Європі – британці.

P.S. Найближчим часом здійснимо опитування ще в трьох країнах ЄС.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чим вам, на Заході, допомогти?

У нас в Центрі "Нова Європа" є одне неписане правило: адвокаційні візити за кордон не повинні тривати більше тижня плюс дорога. Інакше – починаєш потрохи втрачати звʼязок з українською реальністю...

Яким має бути запрошення України до НАТО?

Після того, як намір України отримати запрошення до НАТО – причому "не після перемоги", а як тільки, так відразу – підтвердив вже Президент України, можу і собі дозволити поділитись деякими ідеями щодо того, якими можуть бути формати запрошення до Альянсу...

Чому я проти звільнення глави МЗС Кулеби

Оскільки весь день сьогодні мене про це запитують експерти та журналісти з різних країн світу, відповідаю чесно і відкрито. Я не підтримую звільнення міністра закордонних справ Дмитра Кулеби...

Про переговори "з позиції сили України". Чи все ж "з позиції слабкості"?

"Ми надамо вас все необхідне для того, щоб ви могли вийти на майбутні переговори з позиції сили", – говорили нам в один голос західні, передусім американські співрозмовники...

Курс на коаліцію рішучих. Кейс Японії

Деякі висновки за результатами нашого останнього адвокаційного візиту до Японії у рамках партнерства Центру "Нова Європа" та Міжнародного центру української перемоги (ICUV) напередодні низки важливих міжнародних заходів, в яких ця країна відіграє далеко не останню роль – саміт G7 в Італії, Берлінська конференція з відбудови, Саміт миру у Швейцарії...

Про візит, який справді важливий і гру на гітарі

Після перебування у Києві Держсекретаря Блінкена напрошується лише один висновок: у США досі не зрозуміли, що візити до Києва високопоставлених представників Адміністрації в умовах геноцидної війни вже не є самодостатньою цінністю, якими вони були у мирні та не завжди безхмарні у відносинах із США часи...