21 листопада 2018, 08:58

ЄСПЛ розгляне справу незаконного засекречення вироку суду щодо грошей Януковича

Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду заяву Центру протидії корупції щодо засекречення вироку Краматорського суду, яким сумнівно конфіскували 1,5 млрд доларів Януковича.

У жовтні 2017 Центр протидії корупції подав у суд на генпрокурора Юрія Луценка та прокурора сил АТО Костянтина Кулика, які засекретили своїми рішеннями відомий вирок Краматорського суду.

Ми вважаємо незаконними засекречення всього тексту вироку суду, та вимагаємо ці рішення скасувати, а сам вирок оприлюднити у Єдиному реєстрі судових рішень як того вимагає закон.

Ми переконані, що вирок незаконно засекретили, щоб приховати, як вкрали ці 1,5 млрд доларів за часів Януковича і хто з нинішніх та екс-високопосадовців був співучасником цього злочину.

Від вимог до генпрокурора Луценка ЦПК був змушений відмовитися. Вимогу до прокурора Кулика суди навіть відмовилися розглядати по суті.

Не дивно, адже вирок дуже скандальний – незаконно засекречений і приховує причетність соратників Президента Порошенка до схеми.

Суд відмовив ЦПК навіть у відкритті провадження щодо оскарження постанови прокурора Костянтина Кулика, якою вирок засекретили вперше.

Рішення залишили в силі й вищі інстанції, які мотивували це тим, що ЦПК не є стороною у кримінальному провадженні та не має підстав оскаржити рішення в адміністративному суді.

Не погодившись із такими висновками українських судів, ми звернулися до Європейського суду з прав людини.

Конфіскацію 1,5 млрд доларів "грошей Януковича" генпрокурор Луценко вважає одним з основних результатів своєї роботи на посаді Генпрокурора.

Про повернення в бюджет Луценком грошей, вкрадених організованим злочинним угрупованням Януковича, у Луценка навіть зняли "соціальну" рекламу, яку розмістили на національному телебаченні та радіо.

Проте сам текст судового рішення, яким конфіскували гроші, залишився за "сімома замками".

Ми сподіваємось, що розгляд справи у Європейському суді з прав людини дозволить розкрити таємницю про те, хто з угруповання Януковича організував та здійснив крадіжку 1,5 млрд доларів, конфіскованих Луценком.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Наглядова Рада без погодження Міноборони має законне право продовжити контракт з директоркою АОЗ

Просто зараз відбувається спроба Міноборони (Рустема Умєрова) заблокувати рішення наглядової ради Агенції збройних закупівель (АОЗ) щодо продовження контракту керівниці Агенції збройних закупівель (АОЗ)...

Історія футболки #MakeRussiaSmallAgain

Історія однієї футболки або давайте разом одягнемо 1 000 000 людей з країн вільного світу в футболки #MakeRussiaSmallAgain. Вчора президент записав вечірнє звернення до народу України в футболці #MakeRussiaSmallAgain...

План перемоги: що далі?

Прослухала уважно достойний виступ президента Зеленського у Верховній Раді з представленням плану перемоги. Амбітний правильний політичний план, наявність якого критично важлива для дипломатичної боротьби...

Західні гроші на зброю. Чому міністр Зеленського провалює завдання?

"Вітчизняне виробництво. Снаряди, дрони, артилерія. Це високовартісна програма і потрібно вкладати в це гроші. На це грошей в бюджеті вже немає...

Корупція як безглузда відмовка для Заходу відректися від України

Час від часу в провідних західних ЗМІ вилазять ̶к̶о̶н̶с̶е̶р̶в̶и̶ "експерти" з гучними статтями і заголовками про супер корумповану Україну, котра не заслуговує увійти в ЄС чи НАТО та отримувати Західну допомогу...

Терміново призначити наглядові ради в АОЗ і ДОТ – висновок НАТО для України

Перед вами – частина зобовʼязань України на шляху до НАТО: щодо вдосконалення оборонних закупівель. Цей документ – результат огляду стратегічних оборонних закупівель України експертами НАТО, які працювали над аналізом та формували рекомендації в березні-травні поточного року...