Справа розкрадання нафтопродуктів Курченка: 10 років від заяви ЦПК до підозри
Вчора ВАКС відправив у СІЗО Сергія Тищенка, ексбізнес-партнера Сергія Пашинського. Підозрюється Тищенко в розкраданні нафтопродуктів Курченка, ексмладоолігарха часів Януковича.
Ми в Центрі протидії корупції (ЦПК) системно працювали над цим кейсом у далеких 2014-2017 роках. Зокрема ще 10 років тому надсилали звернення до правоохоронців стосовно виявлених журналістами та нами схем (більше про них – нижче у цьому тексті).
Суть справи проста: в 2014 держава арештувала близько 10 тисяч тонн бензину та 77 тисяч тонн нафтопродуктів і нафти, які контрабандою завозилися компаніями Курченка в Україну. За поданням прокурора один з районних судів міста Одеси ці нафтопродукти як речові докази, що швидко псуються, передав на реалізацію такій собі ДП "Укртранснафтопродукт", менеджером якої був Володимир Гаврилов – ставленик бізнесмена Сергія Тищенка. Ця ДПшка оперативно реалізувала нафтопродукти за заниженою ціною компаніям, пов'язаним з Тищенком. Без аукціонів та тендерів – все в руки однієї компанії-покупця, яку повністю контролював Тищенко.
Кошти від реалізації опинилися на рахунку Фортуна-банку Тищенка, котрий збанкрутував. Тож у фіналі від нафтопродуктів держава отримала "бублик з діркою".
Цій історії вже 10 років. Її намагалися не раз зам'яти, адже політичними покровителями схеми були на той час недоторкані Сергій Пашинський та міністр Арсен Аваков.
Навесні 2014 року Олена Тищенко, одіозна ексдружина Сергія Тищенка, працювала в Адміністрації Президента, тимчасовим керівником якої на той час був Сергій Пашинський. Олена пропрацювала варіанти реалізації нафтопродуктів як арештованих речових доказів. Потім у 2015 році з Адміністрації Президента Олена Тищенко перекочувала в МВС, куди Арсен Аваков призначив її відповідати за повернення активів Януковичів. Цю посаду Олена Тищенко також максимально використала, щоб легалізувати продаж нафтопродуктів курченка компаніям свого екс чоловіка.
В листопаді 2014 ми в ЦПК направили першу заяву про злочин щодо незаконної реалізації нафтопродуктів Курченка. Нашу заяву футболили з одного правоохоронного органу в інший.
В березні 2015 ми вже звернулися з заявою до Генпрокуратури разом з народним депутатом Єгором Соболєвим, на той час главою антикорупційного комітету парламенту.
Далі ми ретельно слідкували за ходом кримінального провадження в Одесі, яке в 2016-2017 роках витребувало НАБУ.
Після десятирічних перипетій між правоохоронними органами, нарешті справа наблизилася до притягнення до кримінальної відповідальності організаторів та виконавців схеми. Шкода, що чекати довелося 10 років. Наші юристи будуть ретельно слідкувати за перебігом розгляду справи в суді.
Лишається сподіватися, що справу "яєць по 17", про розслідування якої сьогодні також тріумфально написало НАБУ, та інших кейсів корупції в оборонній сфері не стануть так само затягувати на десятиліття.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.