Микола Княжицький Журналіст, народний депутат України

Чим закінчиться справа проти Кучми?

24 березня 2011, 13:50

Дивіться "Вечір з Миколою Княжицьким" сьогодні о 21:00 на "ТВі"

Порушення справи проти Леоніда Кучми знову повертає нас до подій десятилітньої давнини. Все, що відбувалося тоді, мною особисто сприймається сьогодні уже зовсім інакше. Кожен з нас, як і суспільство загалом, змінилися за ці десять років. Але дехто залишився таким, як і був тоді – з тими ж принципами, цінностями, уявленнями про світ. Я пережив "кучмагейт" особисто. Пережив по-різному. Люди і події спливають сьогодні в пам"яті. Зранку знайшов книжку журналіста Ярослава Кошіва "Обезголовлений. Убивство журналіста". Це одне з небагатьох більш-менш об"єктивних розслідувань того періоду. Разом з тим – це хроніка того періоду.

Пам"ятаю, коли вперше в "Уніані" на Крещатику, 4 побачив Гію і Мирославу, які не були ще чоловіком і дружиною. Гія просив камеру для поїздки на грузинську війну, а потім обладнання, щоб монтувати свій фронтовий фільм. Його першим місцем роботи в Києві була наша компанія – "ММЦ "Інтерн"юз". Мирослава теж працювала з нами. Ми мирились і сварились, переживаючи разом ті часи. Потім був розгром "СТБ", зникнення Георгія, моя робота на "ICTV", після якої і досі багато людей засуджує мене, звинувачуючи в тому, що я "обіляв Кучму".

Завдяки опублікованим плівкам я теж трошечки "вляпався" в історію. Тодішній голова Нацради Борис Іванович Холод розказував президенту Кучмі як переконував мене, що ми не мали права вести мовлення на "СТБ". "Кому ты деньги давал?" – цитує своє запитання до мене Холод. "И все на дурного", – відповідає йому Кучма.

У розмові з Азаровим Кучма уже безпосередньо давав команду знищити "СТБ". Ця розмова друкувалася на "Українській правді" і була процитована у книзі Кошіва:

Кучма: Теперь, там надо ж с СТБ (решить?)

Азаров: Как?

Кучма: Ну, как: забрать, отключить, они ж незаконно... хотя они в конце, так сказать.

Азаров: Да. Сломались.

Кучма: Сломались. Все это. То, что они, блядь, столько гадости... Сивкович... вот Сивковича уничтожить надо однозначно.

Азаров: А я вам рассказывал про... по СТБ он же попросился...

Кучма: Сивкович же ходил к Пайферу (американский посол), жаловался. Потом они писали письмо в Гос... (Госдепартамент США), что мы тут преследуем прессу.

(Источник: Интернет-газета "Украинская правда", pravda.com.ua, 13 апреля 2001 года.)

Сівкович тоді був одним із власників каналу і ми справді зустрічалися з американським послом. Після цієї зустрічі тодішній держсекретар США Мадлен Олбрайт виступила прямо на захист "СТБ". Не допомогло.

Ярослав Кошів у своїй книзі стверджує: "Інцидент з "СТБ" є доказом того, що записи Мельниченка справжні. Те, про що мовилося в президентському кабінеті, відзеркалювало події поза його межами".

І все ж виникає багато запитань. Микола Мельниченко – зрадник чи патріот? Плівки – справжні чи змонтовані? Який мотив насправді керував Кучмою, якщо він винен у загибелі Георгія? Він хотів цієї загибелі чи стався "ексцес виконавця"?

Які б не були відповіді на ці запитання, на плівках зафіксовано інформацію про безліч злочинів. Що робити з цим зараз? Хто їх розслідуватиме?

З моральної точки зору для оздоровлення суспільства потрібно було б чесно відповісти на всі поставлені запитання і притягти до відповідальності винних. Не лише Кучму, а й всіх, чиї злочини зафіксовані на плівках. Потрібно було б дорозслідувати або хоча б привести у відповідність до законодавства інші злочини або суперечливі політичні кроки. Чи була фальсифікація у 2004 році, а якщо була – то чому не покарані її виконавці? Чи можна було проводити "3 тур" виборів, якщо немає нічого подібного у законодавстві? І нарешті – недорозслідуване отруєння Віктора Ющенка теж залишає багато запитань. Чи буде хтось давати відповідь на ці запитання?

Щоб дати ці відповіді, судова система повинна бути незалежною. Вона такою не є. Якщо притягати до відповідальності Кучму, то потрібно розбиратися у всіх злочинах того часу. В тому числі і в тому, наприклад, хто давав тоді вказівку вбивати нашого начальника служби безпеки "СТБ" Олександра Дейнеко і підпалювати моє помешкання. Я не вірю, що хтось буде розбиратися у подібних історіях.

Уявіть собі, що проти Леоніда Кучми почнуть серйозне розслідування. Невже йому нічого буде розказати про тодішнього губернатора Віктора Януковича або свого помічника Сергія Льовочкіна? Тай про багатьох інших сьогоднішніх можновладців він знає достатньо, щоб принаймні порушити проти них кримінальні справи.

Для чого тоді Кучму викликають в прокуратуру? Від почуття справедливості? Не вірю. Тому що люди, які керують Україною зараз, самі чинять несправедливості щодня. Навіть історія з незаконним позбавленням "ТВі" частот для мене виглядає дешевим фарсом і нагадує про бороьбу за "СТБ". Відповідь про неможливість порушити кримінальну справу щодо стеження за мною від сьогоднішньої прокуратури аналогічна до смішного відповідям, які прокуратура колись писала на запити Гонгадзе.

Єдиною причиною "геніальних" режисерів допиту Кучми може бути тиск на імперію Віктора Пінчука. Коли ділити в країні уже майже нічого, його майно та медіа-ресурси можуть бути привабливим трофеєм для сьогоднішніх недалекоглядних можновладців. Вони сильні. Їм на все плювати. Вони сьогодні можуть показово натиснути, щоб завтра полюбовно домовитись про відбір частини майна і каналів. Вони так думають. А насправди вони відкривають "ящик Пандори", випускають Джина, який завдяки їхній жадності зможе позитивно змінити історію нашої країни.

Про це і не тільки ми говоритимемо сьогодні о 21:00 на "ТВі" з Миколою Томенком, В"ячеславом Брюховецьким, Олександром Морозом та письменницею Марією Матіос.

powered by lun.ua
Коментарі — 33
Александр Галас _ 09.04.2011 13:24
IP: 194.44.136.---
Чем она может закончится обберут Кучму и признают не виновным
антивірус _ 24.03.2011 22:54
IP: 91.214.32.---
Вся та возня перед телекамерами є штучним шоу, щоб оббілити Кучму...Кримінальна справа буде успішно закрита із-за відсутності складу злочину в діях Кучми... Це і є метою цього шоу...А сяде скоріше всього Мельниченко за зраду...Не віриться, що ПРокуратура порушила кримінальну сПРаву ПРоти Кучми...Наконец-то Янук стал участником акции "Украина – без Кучмы"?...Зачем тогда держит в СИЗО его бывшего организатора Луценко?...
антивірус _ 24.03.2011 22:48
IP: 91.214.32.---
Це все фальш і гра в "справедливу" владу... Справа проти Кучми – це димова завіса і шоу, щоб показати світу, що, дивіться, тягають по ПРокуратурах не тільки Тимошенко...А й інших колишніх високопосадовців...Ця справа закінчиться пшиком і буде закрита і забута...Це саме чекає і закриють аналогічно справу Чорновола...Чого не буде по справах проти Тимошенко...Скоро, напевно, під цей шумок проти неї ще буде витягнута нафталінова справу про ЄЕСУ 20-ти річної давності та іші забуті...Для цього і зробили це шоу...А Мельниченко після перенесеного інсульту (?) вже почав путатись і дрейфити...Мороз також підняв лапки...Інакше ПР-дони цю справу проти Кучми не ризикнули б продовжити...Вона не буде мати продовження при нинішній владі, яка своїх не посадить...Скоріше всього, ще ПР-дони посадять і помстяться і Мельниченку, що посмів заварити цю кашу...Це видно на прикладі Луценка...
Якщо не я, то хто? _ 24.03.2011 20:26
IP: 178.94.193.---
Олена Притула:
Пане Княжицький! Ми змушені убрати ваш пост з першої сторінки – ваш пост не є ексклюзивним.

З повагою, Олена
Пані Олено!
"Убрали" Гонгадзе!
Перестаньте вже "убирать"!
.
tcherkas _ 24.03.2011 20:14
IP: 212.15.127.---
Олена Притула:
Пане Княжицький! Ми змушені убрати ваш пост з першої сторінки – ваш пост не є ексклюзивним.

З повагою, Олена
Пані Олено,
якщо Ви вже зважились перейти на українську, чому ми всі раді та з чим Вас вітаємо, тона майбутнє знайте, що пост не можна убрати.Краще знімайте його, якщо це так треба.
Dmytro33 _ 24.03.2011 17:59
IP: 93.74.41.---
П. Миколо, ну навіщо Ви свідомо спекулюєте не існуючим юр. поняттям "3-й тур"? Я не вірю, що Вам невідомо про те, що Верховний Суд ухвалив рішення щодо переголосування 2-го туру.
SEMEN-KROHA _ 24.03.2011 15:55
IP: 77.123.39.---
Но почему то до сегодняшнего дня в Ираке не могут найти ни "Кольчуг", ни ядерного, ни химического оружия. Мало того, имеющаяся пленка так же отрицательно отразилась и на имидже Украины, были применены санкции так же. А как факт все это оказалось ложью. И обратите внимание, Мельниченко появлялся со своим "скарбом" в том момент, когда шла предвыборная кампания, очередной наезд на власть, и, что самое интересное на любой случай у него были свои фрагменты. И как же тогда можно верить человеку, если он СОВРАЛ один раз, может соврать еще неоднократно! И еще одно. Вы же не будите отрицать, что даже десять лет назад была техническая возможность сфабриковать пленки. Почему то русскоговорящие Кучма и Кравченко между собой и учитывая их отношения разговаривают только на УКРАИНСКОМ? Ну, это к слову. А по делу Гонгадзе вопросов больше, чем достаточно. Если есть желание их прочесть, скажите.
SEMEN-KROHA _ 24.03.2011 15:45
IP: 77.123.39.---
Большое Вам за это спасибо! Но после ТРЕХ дней просмотра судебного заседания и получения информации из первых уст, стало очевидно, что в данной ситуации Вы выглядите не совсем пристойно. Но начать кампанию в защиту Ваших каналов решения суда более чем было достаточно, чем Вы не преминули воспользоваться, рассказав всему свету об ограничении свободы слова в Украине. Но Вы же лукавили и при этом зарабатывали: статус политического изгнанника и финансово угнетенного бизнесмена, скромно скрывая от окружающих решение суда о запрете конкурса, не полную оплату за приготовленные мощности ну и так далее, Вы же сами это хорошо знаете. Так и в деле с вызовом Кучмы в прокуратуру. Каким героем вчера у Вас на передаче выглядел Мельниченко! А вот ответит ли этот современный Штирлиц на вопрос почему у него на пленках есть разговор, который АБСОЛЮТНО констатирует факт поставки в Ирак комплексов "Кольчуга", кстати этот факт стал одной из причин вторжения коалиционных войск в Ирак. (См.дал)
Олена Притула _ 24.03.2011 15:35
IP: 213.160.138.---
Пане Княжицький! Ми змушені убрати ваш пост з першої сторінки – ваш пост не є ексклюзивним.

З повагою, Олена
SEMEN-KROHA _ 24.03.2011 15:33
IP: 77.123.39.---
Знаете, Николай! Причисляя себя к "небожителям" нашего государства, ну или по крайней мере, прикасаемым к ним, Вы позволяете себе говорить так, как будто Вы излагаете ИСТИНУ В ПОСЛЕДНЕЙ ИНСТАНЦИИ, и здесь и у себя на передаче. Но по мимо тех вопросов, на которые Вы ссылаетесь в этой статье, есть еще УЙМА вопросов, которые требуют ответа, а ответ на них не дают ни Прокуратура, ни МВД, ни ВЫ, ни Мороз, ни Мельниченко. И эти вопросы лежат на поверхности. Но весь фокус в том, что истекшие десять лет "РАССЛЕДОВАНИЯ УБИЙСТВА" нашими "деятелями" столько было сказано и опубликовано, что они теперь не могут определиться, где они говорили правду, а где лгали. А пленки Мельниченко лишний раз доказывают, что "ДЕЛО" ЗАКАЗУХА!!! и многие уже догадываются ЧЬЯ. Да и Вам это ДАВНО известно. Но делать бизнес на "оппозиционности" к власти у нас в стране очень прибыльный с политической и материальной сторон. Взять хотя бы лишения ТВi частот. Хорошо, что Вы и 5 канал организовали прямую трансляцию. (См.дал)
Ovva! _ 24.03.2011 15:20
IP: 95.133.89.---
А насправди вони відкривають "ящик Пандори", випускають Джина, який завдяки їхній жадності зможе позитивно змінити історію нашої країни.
_________________________
Дав би Бог. І це називалося б "еволюційною люстрацією", коли люстрація сама визріла, на відміну від "революційних", на кшталт прибалтійських, коли їх провадила нова влада.

Здається "кучмізм", як явище, вже сам шукає своє смерті, як старий шолудивий пес на автостраді життя.
ivan.ukr. _ 24.03.2011 14:54
IP: 194.44.21.---
Закончится все очень просто: Пинчук половину награбленного сдаст в общак и станут пай-мальчикоми, он и его команда.
Prescience _ 24.03.2011 14:49
IP: 195.28.0.---
Чим би не закінчилася та одна річ є зрозумілою всім: на рівні Генеральної прокуратури всі роки ніхто свої обов'язки згідно посадових інструкцій не виконував а це злочин і за це прийдеться відповідати. До речі я став дивитись Ваш канал – дякую за таку можливість.
marie77777 _ 24.03.2011 14:43
IP: 85.223.248.---
Чим, чим... Тим, що зятюха відвалить 3 млрд., аби руденького визволити з цюпи. Заради цього усе й затівалося – бо у Главного грошей на гелікоптера катма.
Вячеслав Киричок _ 24.03.2011 14:39
IP: 95.111.215.---
Фантом Кучми і Литвина

"...И мальчики кровавые в глазах".
Кошмар цей часто мучив Годунова.
В наш час страхіття вигулькнули знову,
Все ті ж фантоми в керівних мозках.
Як тільки сон вождям змикає вії,
Кривава голова грузина Гії
Їм бачиться і викликає жах.
Vlad_iz_Kharkova _ 24.03.2011 14:30
IP: 195.26.93.---
Вот что значит память?
Читаешь автора – такой он замечательный, честный и принципиальный.
А вспоминаешь передачи этого же автора начала 2000-х. Еще вместе с Дмитрием Киселевым. Прелесть. Как он защищал Кучму. Как осуждал оппозицию. Как доказывал, что вся эта история портит имидж Украины, уменьшает инвестиции, придумала оппозицией, подстроена врагами.
Что время и место с людьми делает?
PLUS _ 24.03.2011 14:28
IP: 92.113.211.---
У Пинчука чего то станет меньше у донецких больше, чем еще может закончиться это дело?
Predator X _ 24.03.2011 14:18
IP: 178.95.105.---
Миковко, "Крещатик" для українського журналіста – це те ж вбивство Гонгадзе і Христа чергове розп'яття...
Українська мова – одна із найбагатших мов світу.
За що лютою ненавистю і ненавидять її угро-фіни.
І для людей мови завжди були найголовнішим інструментом інтелектуальної діяльності.
Не кажучи про журналістів...
Ми вас, звичайно, охрестили у свій час.
Але толку – до сьогодні ніякого...
Ви – все той же савєтскій хірург.
Який руки не миє, тому що диплом йому тато купив...
І, попадаючи до такого ж, як ви "журналіст", "хірурга", – не плачте, пабєдітєлі...
kharkіv_kvitka _ 24.03.2011 14:16
IP: 178.95.76.---
Слухати епізод 1

Епізод 1

Кучма (Розмовляє через переговорний пристрій з Литвином). Добрий день.
Литвин – Добрий день.
Кучма- І ти мені давай це саме, по "Українській Правді"... (фраза нерозбірливо). Та будем вирішувати, шо з ним робити. Він просто абарзєл же ж.
Литвин – Мені справу потрібно.
Кучма- Га?
Литвин – Справу затребувати?... (нерозбірливо)
Кучма- Хорошо.
Литвин – Справу... дєлаєм прямо в копії.
kharkіv_kvitka _ 24.03.2011 14:16
IP: 178.95.76.---
Кучма- Ні, мені справа не потрібна... (веде розмову з невідомим чоловіком) – "Українська Правда", ну це просто вже, бля, оборзєлі. Подонок, бля. Грузін, грузін.
Невідомий – Гонгадзе?
Кучма- Гонгадзе. Ну, кто же его фінансіруєт?...
Невідомий- Ну, він активно співпрацює з цим, з Морозом, з "Гранями". Я в суботу його... з Матвієнко.
Кучма- В суд може, тут нардеп, хай би юристи подали в суд. Це ж до прокуратури, да?
Невідомий- Нєт, пусть Кравченко скажет на мєня и єщьо на (незрозуміле слово – Горбанєєва чи Компанєєва) і Халандовіча.
Кучма- Просто, бля... есть какая-то, сука, бля... Департіровать його, бл_ять, в Грузію і викінуть там на х_уй.
Невідомий- Отвєзті єго в Грузію і кінуть там.
Кучма – Чєчєнцев надо, чтоби укралі єго і викінулі.
Masoninsk _ 24.03.2011 14:16
IP: 93.183.200.---
Политики управляют нами...Хочешь управлять политиками?! Нужна новая элита, нужны изменения в стране.

Международная школа политтехнологов в Украине открывает набор по четырем специальностям: избирательные технологии, управление эмоциями общества, манипулятивные технологие и политические коммуникации. Старт 14 апреля, регистрация уже началась на сайте программы – www politpr com ua

Преподаватели – ведущие эксперты с Украины, России, Европейского Союза. Программа в лучших Гарвардских традициях. Международная школа политтехнологий в Украине! PolitPR-2
kharkіv_kvitka _ 24.03.2011 14:15
IP: 178.95.76.---
Слухати епізод 2

Епізод 2

Кучма- Шоб я не забув, є такий Гонгадзе...
Кравченко- Я, щось прізвище таке...
Кучма- Ну, подонок, бля висшей мєри.
Кравченко- Гонгадзе. Він у нас уже десь проходив...
Кучма- Га?
Кравченко- Він проходив десь. Пошукаємо.
Кучма- Значить, те шо він пише весь час у якусь "Українську ж там правду", її в Інтернет шурує, розумієш? Ну хто його? Фінансує хтось.
Кравченко – (нерозбірливо). У мене люди... (нерозбірливо, можливо, контрозвідка?)
Кучма – А головне треба його, я кажу, на зразок, так Володя каже, треба шоб чеченці його вкрали і вивезли його в Чечню на х_уй і викуп попросили.
kharkіv_kvitka _ 24.03.2011 14:15
IP: 178.95.76.---
Слухати епізод 2

Епізод 2

Кучма- Шоб я не забув, є такий Гонгадзе...
Кравченко- Я, щось прізвище таке...
Кучма- Ну, подонок, бля висшей мєри.
Кравченко- Гонгадзе. Він у нас уже десь проходив...
Кучма- Га?
Кравченко- Він проходив десь. Пошукаємо.
Кучма- Значить, те шо він пише весь час у якусь "Українську ж там правду", її в Інтернет шурує, розумієш? Ну хто його? Фінансує хтось.
Кравченко – (нерозбірливо). У мене люди... (нерозбірливо, можливо, контрозвідка?)
Кучма – А головне треба його, я кажу, на зразок, так Володя каже, треба шоб чеченці його вкрали і вивезли його в Чечню на х_уй і викуп попросили.
kharkіv_kvitka _ 24.03.2011 14:15
IP: 178.95.76.---
Кравченко – Та ми його десь... я вам скажу... Та це такі люди (сміється) капітальні... (нерозбірливо), не розтрощив ніде.
Кучма – Ну, а його в Грузію відвезти і та й все.
Кравченко – Значить, по-перше, доручення чи будем давати, не доручення, по цьому начальнику райвідділу..., ну, пам'ятаєте, що в Чернігівській області казав: "Хай вам президент плате".
Кучма- Да-да-да.
Кравченко – Заступника уже опустили, так. На нього порушили кримінальну справу. Значить по 165-й, це службові порушення, так 187-а. Так, що я думаю, що десь, на цій неділі ми йому покажемо.
Кучма – Да-да. Хай.
Кравченко – Теж покажемо, кому що говорити.
kharkіv_kvitka _ 24.03.2011 14:11
IP: 178.95.76.---
Слухати епізод 3

Епізод 3

Кучма- Під Гонгадзем є окрім того, що він співпрацює з Морозом, він же для Мороза там пише в його "Грані" ці з самого літку, що його фінансує Бродський.
Кравченко- Ну, це така скотина, що може бути. Я не здивуюсь, якщо у них там є з соціалістами зв'язки там... Ну ми з ним розберемось. Я думаю, що це... єсть.
Кучма- А Бродський це ж Медведчук і Суркіс? Через Суркіса.
Кравченко- Це те, що в них зв'язок єсть, це ж...
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter