Микола Княжицький Журналіст, народний депутат України

Однією ногою у Євросоюзі, а іншою – у Росії. Україна в цікавій позиції. Дивіться "Вечір з Миколою Княжицьким" сьогодні на "ТВі" о 21:00

07 квітня 2011, 20:28

Протягом останніх тижнів у європейських столицях та в Москві точаться дебати про Україну. Дебати геополітичні. Європейський Союз, який так багато критикував Україну за недостатній рівень демократичних свобод, раптом знизив рівень накалу цієї критики. На порядку дня стоїть угода про зону вільної торгівлі з Україною, а згодом – про асоційоване членство.

Прем"єр-міністр Росії Путін уже заявив, що підписання такої угоди може зашкодити українсько-російським стосункам. Для українців, на думку росіян, значно вигідніше увійти до митного союзу з Росією, Білорусією та Казахстаном. У короткотерміновій перспективі і справді це виглядає з економічної точки зору вигіднішою пропозицією. Дешевий газ вигідно отримати не лише власникам найбільших його споживачів – Фірташу, Ахметову, Пінчуку, а й громадянам. Від митного союзу не постраждає сільське господарство, яке зазнає збитків у разі входження до зони вільної торгівлі з ЄС. Але у довготерміновій перспективі митний союз не допоможе нам демократизуватися, увійти до єврозони і стати врешті-решт частиною демократичної і багатої Європи. Парадокс поведінки українських очільників, який можна назвати позаблоковим не лише в розумінні блоків військових, полягає в тому, що вони насправді не хочуть до жодного із союзів. Таким чином, газ для нас залишається дорогим, а продавати свої товари без мит і квот у Європу ми теж не можемо. У приватних розмовах європейські політики говорять, що готові закрити очі на авторитаризм української влади у разі підписання угоди про вільну торгівлю. Зрозуміло, тим не менше, що наступний крок – асоційоване членство в ЄС – не можливий без демократичних реформ та зупинки корупційних схем. Та і сама зона вільної торгівлі не лише відкриває дорогу українському продукту на Захід, а й західним інвестиціям – до нас. А вони вимагатимуть незалежної судової системи.

У разі входження до митного союзу нам теж потрібно буде зрозуміти, що зелене світло матимуть у нас уже не західні інвестиції, а російські. А українська авторитарна влада конкурувати з ними не готова, захистити себе без підтримки Заходу вже не зможе і ділитися з росіянами не хоче. У цьому замкнутому колі внутрішньої ізоляції Україна продовжує залишатися однією з найбідніших та найкорумпованіших країн Європи, де авторитарна влада продовжує збагачуватися, а населення – бідніти. Але така влада, яка не має інструментів захисту а ні від західної, а ні від східної потужних сфер впливу, врешті-решт приречена на відставку. Про це і не тільки ми говоритимемо на каналі"ТВі" о 21:00 з Арсенієм Яценюком і Тарасом Возняком. У нас також будуть Лесь Подерев"янський та Ольга Богомолець. Сподіваюся, Вам буде цікаво.

powered by lun.ua
Коментарі — 6
Александр Галас _ 09.04.2011 13:22
IP: 194.44.136.---
Потому-что кто-то считает что мы должны выполнять прихоти РФ и делать так как им удобно.Что это за бездарная политика нашего президента.Видите ли Рф не хочет чтобы Украина имела свободную зону с Европой а вот если делать это вместе тогда пожалуйста.
РФ что как малое дите нужно за ручку вести. Украина должна делать выбор в сторону более развитых стран где рынок больше где есть технологий а не в совок с капиталистическим привкусом под названием Таможенный союз.
Европа четко сказала что если Украина пойдет на сближение с РФ Европы ей не видать как своих ушей и не надо слушать идиотские интерпретаций наших без толковых политиков о том что можна и туда и сюда
Хомо Хоміні _ 08.04.2011 17:56
IP: 194.33.181.---
З казахами підписувати договір? І це після того як казахи обійшлися з Тарасом Шевченко?
Нехай навчаться вмиватися спочатку.
Гайди До Байди _ 08.04.2011 11:21
IP: 91.19.45.---
Справа не в, або, або.
Клопіт з старими тягарями. Тобто з майнами Росії в Україні, що собі вихитрували, не в останну чергу, завдяки газові з підросійського Сибіру. З цим тісно пов'язано явище олігархів і Московського патріярхату в Україні.

Значить, не конче можливості, а пута, які не дають... Заново турецький полон і зрадлива прибічність татарви...

Крім того, накрутка перед приїздом Путіна доводить, що, крім вказівок для ЗМІ, нічим не займаються, щоб викрутитися.

Та тут стане важливо розгляду Росії в підметованості банківських залежностей з Евросоюзом і значіння Москви для Волстріту. На жаль, цю найважливішу складовину цілком не розглядають по ЗМІ в Україні.

Якраз з труднощами в евросмузі з свинськими країнами, стало банківське крило Німеччини з Росією дуже важливо. Це дуже тендітне мереживо позик з східньою Европою і Росією, від чого чимало залежить.

Коли цього не розуміти і не розглядати, то не дійти до якоїсь путньої політики для України.
Breda _ 07.04.2011 23:26
IP: 93.73.193.---
Нам було дуже цікаво. Ваша програма, пан Микола, cтає раз від разу упевнено кращою.
Респект!!! Видимим Індикатором якості програмної логіки виступає, як на мене, Ваша особиста внутрішня рівновага під час ефіру:)))
Перші ефіри були скомкані та перевантажені тривогами (Вашими тривогами), що відбивалося на якості Вашого модерування, доцільності питань etc
Зараз цього менше і відповідно теми розробляються якісніше.
Сьогодні всі гості мені сподобалися – але найбільше Тарас Возняк.
Запрошуйте його частіше. Дуже цікаво і дуже актуально.
PS Запросіть ще раз Гройсмана – бо на першому ефірі він не розкрився.
just_as _ 07.04.2011 22:08
IP: 93.72.244.---
Історично доведено: для будь-якої нації (країни) надійною гарантією її цивілізаційної відсталості є тісні контакти з Росією.
voevoda.ua _ 07.04.2011 21:20
IP: 93.75.66.---
Автору. Пане Миколо,Ви безперечно праві щодо переляку олігархів зі східної України від перспективи поглинання *колегами*-сусідами.Вони чудово розуміють,що процес НІКОЛИ не припиниться,доки у них поступово не заберуть все з початком процесу...Тоді *іграшки* футбольні,медійні,Міс-конкурсні будуть вже недоступні. Дивне інше – абсолютно безглузда
здача телепростору у їх ЗМІ *варягам* з Росії.Причому якість нових програм часто гірша від нещодавно демонстрованих.Ті ж таки *Леся з Ромою*,95 квартал,ведучі Притула,Горбунов, Доманський,Єфросініна,Цибульська,Педан,Молочний не поступались *пегіонерам*.
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter