Микола Княжицький Журналіст, народний депутат України

Віктору Януковичу, Олександру Януковичу, Олександру Клименку.

17 липня 2012, 13:18

Пане Президенте, панове!

Проти мене порушено кримінальну справу. Зробив це старший слідчий ВРКС СУ ДПС у місті Києві, капітан податкової міліції Б.О. Трачук. Український уряд винен нашому телеканалу кошти. Урядповинен нам повернути гроші, які ми у вигляді податку на додану вартість сплатили українській державі. Прем'єр-міністр регулярно розповідає, що держава успішно всім вертає ПДВ. Нам не повернули. Окрім того ще й порушили проти мене особисто кримінальну справу за те, що нам винні.

До того як я дізнався про порушення цієї справи, мені зателефонували з районної поліклініки за місцем моєї реєстрації і повідомили, що туди приходили податкові інспектори з вимогою надати їм мою медичну картку. Таке, як правило, роблять перед тим, як хочуть ув'язнити людину з метою, щоб громадянин не звертався до лікарів, бо нібито немає для цього причин. Відповідальність за порушення статтею, яка мені інкримінується передбачає не позбавлення волі, а штраф у вигляді майже півмільйона гривень та конфіскацію майна. Але прихід податківців у поліклініку свідчить про те, що можливо, проти мене порушена і інша справа, що передбачає інший запобіжний захід.

Вважаю дії підлеглих Олександра Клименка і його самого протизаконними та злочинними. Напередодні виборів роботу нашого каналу українська влада хоче заблокувати. Ми проінформуємо про це усі міжнародні організації, які опікуються питаннями демократії та свободи слова та іноземні уряди. Ми вдячні українським громадянам, журналістам та політичним силам і особисто політикам, які підтримали мене особисто та наш телеканал.

Я вимагаю негайного закриття кримінальної справи проти мене та тиску на незалежний канал, а також вибачення переді мною та нашими журналістами. Вимагаю від вас у подальшому припинити тиск на незалежні ЗМІ та дотримуватися законодавства і принципів демократії. Щоб нас не звинувачували у маніпуляціях друкую повний текст постанови про порушення кримінальної справи та юридичний висновок наших юристів.

Постанова:Юридичний висновок наших правників з компанії Jurimex:

13 липня 2012 року адвокатом було отримано Постанову про порушення кримінальної справи відносно Княжицького М.І. за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, датовану 3 липня 2012 року.

Підставою для порушення кримінальної справи старшим слідчим СУ ДПС у м. Києві капітаном податкової міліції Трачуком Б.О. став, зокрема, акт податкової перевірки.

Керівник телеканалу ТВі звинувачується в умисному ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах.

Стаття 6 Кримінально-процесуального кодексу України передбачає обставини, що виключають провадження в кримінальній справі. Так, зокрема, кримінальну справу не може бути порушено за відсутністю події злочину та за за відсутністю в діянні складу злочину. Але старшим слідчим не було взято до уваги дане положення кримінально-процесуального закону.

Постанова не містить обґрунтування в чому саме полягало та в який спосіб здійснювалось ухилення від сплати податків, адже як самими податківцями в Акті перевірки, так і слідчим в Постанові підтверджується факт правомірного формування податкового кредиту. Злочинність дій слідчим вбачається в тому, що телеканалом сума кредиту відображалась в іншому рядку декларації. Однак до такого висновку слідчий, так саме, як і перевіряючі органи прийшли помилково, виходячи із не вірного тлумачення ст. 102 ПК України, згідно якої ними безпідставно була застосована норма про строки давності до відносин із формування податкового кредиту. Хибність таких висновків була встановлена Окружним адміністративним судом м. Києва в рішенні від 25.06.2012г. Однак, позиція суду не зупинила податківців.

Зауважимо, що підприємство подавало звітність з усіма показниками результатів господарської діяльності, а представники податкової, здійснюючи камеральну перевірку податкової звітності відповідно до ст. 76 Податкового кодексу України мали всі об'єктивні можливості виявити помилку, на існування якої вони зараз посилаються.

В своєму Листі від 16.03.2011, N7273/7/16-1117 "Щодо податкової звітності з податку на додану вартість", Державна податкова адміністрація України відзначила, що складання Акту про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість передбачено, серед іншого, у випадку виявлення помилок (порушень) у поданій платником звітності з податку на додану вартість.

У разі, якщо за результатами перевірки податкової звітності з податку на додану вартість не встановлено порушень, робиться відповідний запис і Акт не складається.

Таким чином, при наданні до органів податкової служби декларації з усіма показниками, відсутні підстави говорити про наявність умислу, що є необхідним та обов'язковим елементом складу вказаного вище злочину, адже, здійснюючи, камеральну перевірку звітності, податковий орган може встановити порушення у порядку відображення показників декларації, зокрема, відображення платником податків суми податкового кредиту, що сформувався у минулих періодах, у неналежному рядку декларації.

Згідно Постанови Пленуму Верховного Суду України від 8 жовтня 2004 року N15 "Про деякі питання застосування законодавства про відповідальність за ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів" умисне ухилення від сплати чи сплата у неповному обсязі сум податкових зобов'язань утворює закінчений склад злочину з моменту закінчення граничного строку, в який мали бути сплачені нараховані (донараховані) контролюючим органом суми зазначених зобов'язань. В той же час, при зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу, грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили згідно ст. 56 Податкового кодексу України. Отже, до моменту вирішення справи судом, відсутні підстави говорити про наявність умислу.

Але, старший слідчий знехтував і цією обставиною, посилаючись на наявність умислу в діях Княжицького М.Л.

Відповідно до ч.2 ст.94 КПК справа може бути порушена тільки в тих випадках, коли є достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину. Тому, згідно ч.1 ст. 98 КПК тільки за наявності приводів і підстав, зазначених у ст.94 КПК, слідчий може винести постанову про порушення кримінальної справи.

При цьому, достатніми даними є фактичне існування доказів, які підтверджують реальність конкретної події злочину, але про яку фактичну реальну подію злочину може йти мова, коли питання правомірності дій податкової та її твердження, що має місце порушення порядку оподаткування, передано на розгляд до адміністративного суду, яким і було оцінено правомірність дій податкової та телеканалу, на користь останнього 25 червня 2012 року.

Сам законодавець передбачив в ст. 56 Податкового кодексу України: якщо платник податків оскаржує рішення податкового органу до суду, обвинувачення особи в ухиленні від сплати податків не може ґрунтуватися на такому рішенні контролюючого органу до остаточного вирішення справи судом, що є досить логічним Але, користуючись недосконалістю законодавства, правоохоронці стверджують, що дана норма не забороняє порушувати кримінальну справу, не пред'являючи обвинувачення. Таке вузьке алогічне тлумачення дозволяє здійснювати, принаймні, психологічний тиск на осіб відносно яких справа порушена.

Вбачається і інше грубе порушення кримінально-процесуального законодавства в діях слідчого.

Відповідно до статті 98-2 КПК України, у разі порушення кримінальної справи прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя зобов'язані вручити копію відповідної постанови особі, щодо якої порушено справу негайно. При неможливості негайного вручення копія постанови вручається не пізніше трьох діб з моменту її винесення.

Але станом на 13 липня Постанова не була вручена, а отримання останньої представником виявилось не легким завданням.

powered by lun.ua
Коментарі — 196
svb13 _ 17.07.2012 18:45
IP: 193.110.114.---
Braun W:
Пора уже делится с нами гонораром. Ну кто вам ещё столько поводов повыпендриваться предоставит?
Joni _ 17.07.2012 18:45
IP: 188.126.73.---
ти до шановного Braun W _ на ВИ звертаєшся? поважаю людей із вихованням!
ym _ 17.07.2012 18:43
IP: 82.144.202.---
Braun W:
ym:
Вы же всех живущих на этой планете отправили в космос, списав их мнение) Но смею вас разубедить – нас много, что не может не радовать. И на роль "эксклюзива" из софистики, пока претендент у нас один – Вы. И я боюсь что вы займете это почетное место, без шансов обойдя всех присутствующих на поворотах)
Нет, это невозможно читать. Вы хоть перечитываете то, что пишете? А еще мне почему-то кажется, что Вы очень любите многозначительно произносить фразу: "Я хорошо владею этим вопросом". Правда?;-)
Joni _ 17.07.2012 18:40
IP: 188.126.73.---
був один космонавт, а тепер боти роблять всю країну космонавтами!
а справка то тільки жовта пропонується Княжицькому!
kozel ynuch _ 17.07.2012 18:38
IP: 93.75.41.---
Braun W:
ym:
Вы же всех живущих на этой планете отправили в космос, списав их мнение) Но смею вас разубедить – нас много, что не может не радовать. И на роль "эксклюзива" из софистики, пока претендент у нас один – Вы. И я боюсь что вы займете это почетное место, без шансов обойдя всех присутствующих на поворотах)
ти з ким розмовляешь філософ??
у тебе що тут дебати на почьотне місце болтолога ПР??
Joni _ 17.07.2012 18:35
IP: 188.126.73.---
vts-m:
шо за маразматичні обміркування??
Joni _ 17.07.2012 18:34
IP: 188.126.73.---
Княжицький справжній комфортміст, де тепло, де лавешкою закинули там він і спить. Є така мудрість в народі, те що не купляється за гроші купляється за великі гроші. це реалії журналістського життя!
kozel ynuch _ 17.07.2012 18:32
IP: 93.75.41.---
Braun W:
svb13:
) не всем же печать, смотря на клавиатуру, а потом на монитор! Уж извини – как есть!
купи айпед)) чи скажи хай видадуть -бо не справляешься...
ym _ 17.07.2012 18:31
IP: 82.144.202.---
Braun W:
ym:
Нет, у него все проще – НАСА, космос, астрофизика)
А, так это только Вы – стратег? Можно сказать, бросается в глаза:)
А_я_ма _ 17.07.2012 18:31
IP: 178.94.228.---
Колись Княжицькому був Ющенко поганий, тепер шукає добра в Януковича
svb13 _ 17.07.2012 18:29
IP: 193.110.114.---
Braun W:
kozel ynuch:
А должен ли он что-то делать с ними? Ты думаешь ему больше заняться не чем, кроме как читать треп в комментарийке? Твое восприятие института власти такого как "Президент" является очень ограниченным.
Ну так торопишься выполнить "план по в (к) алу", что уже и орфографию пустил побоку. Или просто неграмотен?
ym _ 17.07.2012 18:28
IP: 82.144.202.---
Braun W:
ym:
Как говорит мой один английский товарищ – вы слишком квадрат!)))
Похоже, товарищ тоже из стратегически мыслящих:)
kozel ynuch _ 17.07.2012 18:28
IP: 93.75.41.---
прочитайту постанову полицаев...
суть усього -що відображено (оплаченийПДВ) не в25 рядку а в 26 декларації до набуття чинності N2275...

то бишь самовар повинен доказати, що він паравоз
kozel ynuch _ 17.07.2012 18:25
IP: 93.75.41.---
Braun W:
kozel ynuch:
А должен ли он что-то делать с ними? Ты думаешь ему больше заняться не чем, кроме как читать треп в комментарийке? Твое восприятие института власти такого как "Президент" является очень ограниченным.
а вам то откуда єто знать??чього наводишь на себе муар.дуже сумніваюсь що це В.Ф.
-невже пчеловод любитель??
ym _ 17.07.2012 18:24
IP: 82.144.202.---
vts-m:
Braun W:
vts-m:
Видишь ли, если ты не понимаешь взаимосвязи этих двух вещей, то смысла продолжать наш диалог нет. Тем более, если бы ты обратил внимание на название поста, то понял бы к кому идет апелляция и на каком уровне они работают, в какой рамки и что для этого уровня является естественным.
Дарагой, Ви так тикаете, как еслі би ми с Вамі пересекалісь на одном гектаре, чего я, честно говоря, не пріпомню... А для всякого рода мислітелей, раздувающіх щекі до уровня віденія глубінних процессов у меня есть короткій ответ, состоящій із трех слов...
Огласіть все трі?
Да, там такое "стратегическое видение", которое "предполагает под собой", что и не говорите. Сразу видно, стратег. Там еще слово "глобально" очень подошло бы:-)
Друкарня Вінниця _ 17.07.2012 18:23
IP: 178.93.109.---
Braun W:
Друкарня Вінниця:
Откуда у него иллюзии питательного образца – ему бы в список и как можно быстрее...
это да. но до списк адожить надо.

до списка еще сто раз успеют закрыть и самого и канал.

увы это было ясно давно.
Друкарня Вінниця _ 17.07.2012 18:22
IP: 178.93.109.---
вспомнилась ситуация в Праге,
когда в результате непрозрачной процедуры назначения,
кажется, главы Телекомпании, миллион чехов вышли на улицы Праги и до тех пор были на улице – неделю (!) были на улице! пока не уволили того сомнительно назначенного гражданина.

а у нас...
Друкарня Вінниця _ 17.07.2012 18:20
IP: 178.93.109.---
Volodymyr Shevchenko:
Руки геть від останнього чесного каналу! Протестую проти свавілля влади і вимагаю дотримання законодавства. В іншому випадку влада ставить себе поза законом і втрачає всяку легітимність.
когда вас бандиты в переулке зажмут вы тоже можете кричать "протестую"...

а ситуация ничем не отличается...
Друкарня Вінниця _ 17.07.2012 18:19
IP: 178.93.109.---
это конечно не письмо Сони Кошкиной...но

жалоба правой руке на действия левой руки... (
Друкарня Вінниця _ 17.07.2012 18:18
IP: 178.93.109.---
пане Микола, надеюсь, Вы не питаете иллюзий насчет этой банды...
Joni _ 17.07.2012 18:18
IP: 188.126.73.---
Braun W:
ми ж демократична держава, де не тільки ісують але і беруть верховенство три гілки влади, законодавча, виконавча та судова. дочекаємся рішення прозорого суду який виставить всі точки над і!
svb13 _ 17.07.2012 18:17
IP: 193.110.114.---
Braun W:
КС их уже напринимал, дождалииисяяяяя
ym _ 17.07.2012 18:16
IP: 82.144.202.---
Braun W:
Volodymyr Shevchenko:
Дождемся судебных решений, а потом будем протестовать или поддерживать.
Ага, дождемся. Сегодня судебные решения в нашей стране – это очень надежный критерий права и справедливости.
kozel ynuch _ 17.07.2012 18:16
IP: 93.75.41.---
Braun W:
vts-m:
Видишь ли, если ты не понимаешь взаимосвязи этих двух вещей, то смысла продолжать наш диалог нет. Тем более, если бы ты обратил внимание на название поста, то понял бы к кому идет апелляция и на каком уровне они работают, в какой рамки и что для этого уровня является естественным.
"то понял би до кого йде апеляціяі на якому уровні вони працюють"
ЩО ВИ ЗНУЩАЕТЕСЬ З СвОГО ПРЕЗИДЕНТА
уровень та рамки,ще йприв.язали освіту...ПИПЕЦЬ
ЩО З ЦИМИ СЛОВАМИ В.Ф. буде робити?
svb13 _ 17.07.2012 18:13
IP: 193.110.114.---
jonson:
Яков Николаевич Осмоловский:
jonson:
Вы статью-то – ЧИТАЛИ?

Али у Вас в голове только голубая лапша помещается?
Вы специально по два раза постите, что бы в штабе больше заплатили:)? Теперь по сути. Ситуация ясная как божий день, контора нагнала себе фиктивного НДС-а, что делают 90 % предприятий в нашей стране. Я не оправдываю действий налоговой, налицо политическая подоплека. Но что бы в ежедневном режиме мочить злочынный режим, вскрывать коррупцию, нужно самим оставаться кристально честным. А по поводу кристальной честности Княжицкого у меня большие сомнения
Постановление он не читал, это факт. "ТВi" НДС платил деньгами в бюджет при растаможке, а не фирмам в цене приобретённого оборудования. не надо тут вешать лапшу на уши тем, кто не понимает, да и не должен понимать, что такое налоговый кредит, возмещение НДС...
Aтака Путіна1186 Уряд реформ391 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter