Микола Княжицький Журналіст, народний депутат України

Віктору Януковичу, Олександру Януковичу, Олександру Клименку.

17 липня 2012, 13:18

Пане Президенте, панове!

Проти мене порушено кримінальну справу. Зробив це старший слідчий ВРКС СУ ДПС у місті Києві, капітан податкової міліції Б.О. Трачук. Український уряд винен нашому телеканалу кошти. Урядповинен нам повернути гроші, які ми у вигляді податку на додану вартість сплатили українській державі. Прем'єр-міністр регулярно розповідає, що держава успішно всім вертає ПДВ. Нам не повернули. Окрім того ще й порушили проти мене особисто кримінальну справу за те, що нам винні.

До того як я дізнався про порушення цієї справи, мені зателефонували з районної поліклініки за місцем моєї реєстрації і повідомили, що туди приходили податкові інспектори з вимогою надати їм мою медичну картку. Таке, як правило, роблять перед тим, як хочуть ув'язнити людину з метою, щоб громадянин не звертався до лікарів, бо нібито немає для цього причин. Відповідальність за порушення статтею, яка мені інкримінується передбачає не позбавлення волі, а штраф у вигляді майже півмільйона гривень та конфіскацію майна. Але прихід податківців у поліклініку свідчить про те, що можливо, проти мене порушена і інша справа, що передбачає інший запобіжний захід.

Вважаю дії підлеглих Олександра Клименка і його самого протизаконними та злочинними. Напередодні виборів роботу нашого каналу українська влада хоче заблокувати. Ми проінформуємо про це усі міжнародні організації, які опікуються питаннями демократії та свободи слова та іноземні уряди. Ми вдячні українським громадянам, журналістам та політичним силам і особисто політикам, які підтримали мене особисто та наш телеканал.

Я вимагаю негайного закриття кримінальної справи проти мене та тиску на незалежний канал, а також вибачення переді мною та нашими журналістами. Вимагаю від вас у подальшому припинити тиск на незалежні ЗМІ та дотримуватися законодавства і принципів демократії. Щоб нас не звинувачували у маніпуляціях друкую повний текст постанови про порушення кримінальної справи та юридичний висновок наших юристів.

Постанова:Юридичний висновок наших правників з компанії Jurimex:

13 липня 2012 року адвокатом було отримано Постанову про порушення кримінальної справи відносно Княжицького М.І. за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, датовану 3 липня 2012 року.

Підставою для порушення кримінальної справи старшим слідчим СУ ДПС у м. Києві капітаном податкової міліції Трачуком Б.О. став, зокрема, акт податкової перевірки.

Керівник телеканалу ТВі звинувачується в умисному ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах.

Стаття 6 Кримінально-процесуального кодексу України передбачає обставини, що виключають провадження в кримінальній справі. Так, зокрема, кримінальну справу не може бути порушено за відсутністю події злочину та за за відсутністю в діянні складу злочину. Але старшим слідчим не було взято до уваги дане положення кримінально-процесуального закону.

Постанова не містить обґрунтування в чому саме полягало та в який спосіб здійснювалось ухилення від сплати податків, адже як самими податківцями в Акті перевірки, так і слідчим в Постанові підтверджується факт правомірного формування податкового кредиту. Злочинність дій слідчим вбачається в тому, що телеканалом сума кредиту відображалась в іншому рядку декларації. Однак до такого висновку слідчий, так саме, як і перевіряючі органи прийшли помилково, виходячи із не вірного тлумачення ст. 102 ПК України, згідно якої ними безпідставно була застосована норма про строки давності до відносин із формування податкового кредиту. Хибність таких висновків була встановлена Окружним адміністративним судом м. Києва в рішенні від 25.06.2012г. Однак, позиція суду не зупинила податківців.

Зауважимо, що підприємство подавало звітність з усіма показниками результатів господарської діяльності, а представники податкової, здійснюючи камеральну перевірку податкової звітності відповідно до ст. 76 Податкового кодексу України мали всі об'єктивні можливості виявити помилку, на існування якої вони зараз посилаються.

В своєму Листі від 16.03.2011, N7273/7/16-1117 "Щодо податкової звітності з податку на додану вартість", Державна податкова адміністрація України відзначила, що складання Акту про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість передбачено, серед іншого, у випадку виявлення помилок (порушень) у поданій платником звітності з податку на додану вартість.

У разі, якщо за результатами перевірки податкової звітності з податку на додану вартість не встановлено порушень, робиться відповідний запис і Акт не складається.

Таким чином, при наданні до органів податкової служби декларації з усіма показниками, відсутні підстави говорити про наявність умислу, що є необхідним та обов'язковим елементом складу вказаного вище злочину, адже, здійснюючи, камеральну перевірку звітності, податковий орган може встановити порушення у порядку відображення показників декларації, зокрема, відображення платником податків суми податкового кредиту, що сформувався у минулих періодах, у неналежному рядку декларації.

Згідно Постанови Пленуму Верховного Суду України від 8 жовтня 2004 року N15 "Про деякі питання застосування законодавства про відповідальність за ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів" умисне ухилення від сплати чи сплата у неповному обсязі сум податкових зобов'язань утворює закінчений склад злочину з моменту закінчення граничного строку, в який мали бути сплачені нараховані (донараховані) контролюючим органом суми зазначених зобов'язань. В той же час, при зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу, грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили згідно ст. 56 Податкового кодексу України. Отже, до моменту вирішення справи судом, відсутні підстави говорити про наявність умислу.

Але, старший слідчий знехтував і цією обставиною, посилаючись на наявність умислу в діях Княжицького М.Л.

Відповідно до ч.2 ст.94 КПК справа може бути порушена тільки в тих випадках, коли є достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину. Тому, згідно ч.1 ст. 98 КПК тільки за наявності приводів і підстав, зазначених у ст.94 КПК, слідчий може винести постанову про порушення кримінальної справи.

При цьому, достатніми даними є фактичне існування доказів, які підтверджують реальність конкретної події злочину, але про яку фактичну реальну подію злочину може йти мова, коли питання правомірності дій податкової та її твердження, що має місце порушення порядку оподаткування, передано на розгляд до адміністративного суду, яким і було оцінено правомірність дій податкової та телеканалу, на користь останнього 25 червня 2012 року.

Сам законодавець передбачив в ст. 56 Податкового кодексу України: якщо платник податків оскаржує рішення податкового органу до суду, обвинувачення особи в ухиленні від сплати податків не може ґрунтуватися на такому рішенні контролюючого органу до остаточного вирішення справи судом, що є досить логічним Але, користуючись недосконалістю законодавства, правоохоронці стверджують, що дана норма не забороняє порушувати кримінальну справу, не пред'являючи обвинувачення. Таке вузьке алогічне тлумачення дозволяє здійснювати, принаймні, психологічний тиск на осіб відносно яких справа порушена.

Вбачається і інше грубе порушення кримінально-процесуального законодавства в діях слідчого.

Відповідно до статті 98-2 КПК України, у разі порушення кримінальної справи прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя зобов'язані вручити копію відповідної постанови особі, щодо якої порушено справу негайно. При неможливості негайного вручення копія постанови вручається не пізніше трьох діб з моменту її винесення.

Але станом на 13 липня Постанова не була вручена, а отримання останньої представником виявилось не легким завданням.

powered by lun.ua
Коментарі — 196
Joni _ 17.07.2012 18:12
IP: 188.126.73.---
marko_ST:
Не довго музика іграла, не довго грав магнітофон!!!
Volodymyr Shevchenko _ 17.07.2012 18:09
IP: 95.135.46.---
Руки геть від останнього чесного каналу! Протестую проти свавілля влади і вимагаю дотримання законодавства. В іншому випадку влада ставить себе поза законом і втрачає всяку легітимність.
Maikl Bigous _ 17.07.2012 18:03
IP: 91.219.244.---
Діоксин Ющер,на пару з ПР братво, похоронили все те, чого люди вимагали люди на майданах 2004 року.
Чому вданий момент люди не протестують масово?
Тому що нема лідера, навколо якого можуть згуртуватись люди, а оппозиція не має таку людину, Юлька це гірке минуле, Сєня, слабак, ...
ym _ 17.07.2012 18:01
IP: 82.144.202.---
Svetlana Muzika:
Мнение обывателя. Закрывать – преследовать – проверять популярный оппозиционный канал накануне выборов – сродни САМОГУБСТВУ. Для ЛЮБОЙ власти. На кону – репутация власти, и так подмоченная политзаключёнными... Не знаю, не знаю...
Віходит так, что убедительнее всего в Ваших комментах выглядит как раз вот это "Не знаю, не знаю...". И непременно с многоточием.
valeras _ 17.07.2012 17:56
IP: 89.19.102.---
С таким нагромождением беззакония и бесправия в неофеодальной стране рванет или культурная "люстрация" или "арабский вариант". Так просто уже не рассосеться. Так что бояться должен товарищ капитан, просто об этом доходчиво на канале надо объяснить.
ym _ 17.07.2012 17:54
IP: 82.144.202.---
Svetlana Muzika:
Мнение обывателя. Интересно, как к событиям вокруг канала отнесутся коллеги – журналисты. Кстати, предыдущая власть сталкивала коллег – педагогов – читай постановление кабимна N1033 от 30. 09. 2009, где предусматривались ДОНОСЫ учителей друг на друга за использование русского языка на переменках в школах. И кто – нибудь из журналистов – демократов стал на защиту наших многострадальных учителей? Я уже не говорю о наших детках – в постанове предусматривались ДОНОСЫ детей на учителей за использование русского в общении с детьми. Кстати, я узнала об этой постанове от службы ВВС. Так что не знаю, не знаю...
Ну, все уже поняли, что Вы дважды не знаете. Не знаете, ну, и не знайте себе дальше на здоровье. К чему это вообще в связи с наездом на ТВі?
Maikl Bigous _ 17.07.2012 17:54
IP: 91.219.244.---
Svetlana Muzika:
Мнение обывателя. Интересно, как к событиям вокруг канала отнесутся коллеги – журналисты. Кстати, предыдущая власть сталкивала коллег – педагогов – читай постановление кабимна N1033 от 30. 09. 2009, где предусматривались ДОНОСЫ учителей друг на друга за использование русского языка на переменках в школах. И кто – нибудь из журналистов – демократов стал на защиту наших многострадальных учителей? Я уже не говорю о наших детках – в постанове предусматривались ДОНОСЫ детей на учителей за использование русского в общении с детьми. Кстати, я узнала об этой постанове от службы ВВС. Так что не знаю, не знаю...
ВИ БРЕШЕТЕ... Читайте постанову в оригіналі
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1033-2009-п?test=4/UMfPEGznhh.2n.ZiAa32OnHI4j2s80msh8Ie6
Svetlana Muzika _ 17.07.2012 17:48
IP: 37.55.161.---
Мнение обывателя. Интересно, как к событиям вокруг канала отнесутся коллеги – журналисты. Кстати, предыдущая власть сталкивала коллег – педагогов – читай постановление кабимна N1033 от 30. 09. 2009, где предусматривались ДОНОСЫ учителей друг на друга за использование русского языка на переменках в школах. И кто – нибудь из журналистов – демократов стал на защиту наших многострадальных учителей? Я уже не говорю о наших детках – в постанове предусматривались ДОНОСЫ детей на учителей за использование русского в общении с детьми. Кстати, я узнала об этой постанове от службы ВВС. Так что не знаю, не знаю...
valeras _ 17.07.2012 17:47
IP: 89.19.102.---
Ну уголовное дело сейчас будет приравнено к ордену после того, как нонешняя власть рассядется по зонам.Засранцев нет никакого смысла бояться. По моему хорошим ответом будет пригласить на ТВI ов которые знают и доходчиво объясняют что такое"ЛЮСТРАЦИЯ". Очко у этих капитанов, майоров и прочих полковников будет труситься. Они хорошо понимать должны что "заказчики" улетят на голубых вертолетах, а им прийдется на "ментовскую" зону топать. У вас Николай целый телеканал-проводите регулярно такие политинформации. Сделайте цикл программ про посадки подобного элемента в странах проведших "люстрацию" и очень хорошо бы живые картинки "арабской весны".Правоохранители у нас насковзь корупционированы, а поэтому трусливые и продажные.
prostor _ 17.07.2012 17:47
IP: 77.239.169.---
Braun W:
prostor:
Друг Брута))) Как романтично!
Злорадствуешь? Постарайся успеть раскаяться.
Joni _ 17.07.2012 17:44
IP: 188.126.73.---
Яков Николаевич Осмоловский:
ти закон взягалі читаві? давай по конструктиву, де там таке написано?
Maikl Bigous _ 17.07.2012 17:44
IP: 91.219.244.---
Коли держава винна громадянам роками, і не віддає, то це не злочин, це нормально, і ніхто із керівників держави несвідповідає за це... а коли винен ти, то ти злосний кримінальник, тебе треба садити в тюрму, і давати по максимуму.
Тоді виникає питання: " Хто є основою держави, люди, чи владні стуктури"???
Якщо люди, то владні структури їх наймити, які повинні виконювати їх волю!!!
Якщо владні стуктури, то люди в такій державі є раби!!!!
Хто ми, громадяни України???
basya _ 17.07.2012 17:33
IP: 2.150.34.---
какая там репутация у власти)))
Svetlana Muzika _ 17.07.2012 17:23
IP: 37.55.161.---
Мнение обывателя. Закрывать – преследовать – проверять популярный оппозиционный канал накануне выборов – сродни САМОГУБСТВУ. Для ЛЮБОЙ власти. На кону – репутация власти, и так подмоченная политзаключёнными... Не знаю, не знаю...
Joni _ 17.07.2012 17:22
IP: 188.126.73.---
Braun W:
прогностично!
Joni _ 17.07.2012 17:15
IP: 188.126.73.---
jonson:
маєш рацію шановний, все має іти своїм порятком і воно стане на свої місця. Правий- будуть вибачення, неправий – лава підсудних, все елементарно просто!
salodin _ 17.07.2012 17:14
IP: 93.72.62.---
Княжицкий, ты сейчас читаешь коменты, допиши в своем резюме на блоге УП то,что "забыл" – чем ты занимался и сколько на канале ICTV, плииз!)
cake66 _ 17.07.2012 17:14
IP: 86.144.127.---
звертатись в поліклініку і вимагати медичну картку на громадянина це вже невиліковний совок
jonson _ 17.07.2012 17:12
IP: 91.214.112.---
viktormax:
salodin:
Відчувається сьогодні наплив СБУ-шних тролів в коментах УП як ніколи. Це підтверджує, що побоювання Княжицького та Тягнибока мають підстави: під час сезону відпусток синюшні тварюки вирішили прибрати головні фігури на шахівниці.
Бу-го-га:))) Да Княжицкий с Тягнибоком это действительно головні фігури на шахівниці
prostor _ 17.07.2012 17:12
IP: 77.239.169.---
У меня такая же фигня. Моего бухгалтера вызвали в налоговую и сказали, что если срочно не подам уточнёнку – будет ч.3 ст.212. Уже три года должны больше 170тыс.грн. НДС. Реально экспортировал товар в Россию.
А почему согласился? Хватило 2003 гада, когда бык первый раз стал премьером. Тогда мне с 212-й ещё и 209-ю пришпандёрили.
Коля, это тебе тоже светит.
salodin _ 17.07.2012 17:08
IP: 93.72.62.---
viktormax:
salodin:
Відчувається сьогодні наплив СБУ-шних тролів в коментах УП як ніколи. Це підтверджує, що побоювання Княжицького та Тягнибока мають підстави: під час сезону відпусток синюшні тварюки вирішили прибрати головні фігури на шахівниці.
Виплюнь з рота княжицького, може щось інше відчуєш))
jonson _ 17.07.2012 17:08
IP: 91.214.112.---
Яков Николаевич Осмоловский:
Ну вот суд решит, и ладненько. Зачем раньше времени разводить истерику и кричать "Волки! Волки!". Преступление сугубо экономическое, никто Княжицкого не посадит. Вернет государству деньги и все
Joni _ 17.07.2012 17:08
IP: 188.126.73.---
jonson:
Боти тоже люблять борщ, запашний із часничком, трішки мяска свіжого! бото ботом а борщ це – тєма!
viktormax _ 17.07.2012 17:06
IP: 212.80.33.---
Пане Миколо, їдьте як Соня за бугор, поки є час.
jonson _ 17.07.2012 17:05
IP: 91.214.112.---
orsemm:
Мадам, извините. Хочется напомнить тогда, что уже 17-00. самое время забирать детей из школы и готовить мужу борщ:). А не разводить флуд про ботов
Aтака Путіна1186 Уряд реформ391 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter