Микола Княжицький Журналіст, народний депутат України

Віктору Януковичу, Олександру Януковичу, Олександру Клименку.

17 липня 2012, 13:18

Пане Президенте, панове!

Проти мене порушено кримінальну справу. Зробив це старший слідчий ВРКС СУ ДПС у місті Києві, капітан податкової міліції Б.О. Трачук. Український уряд винен нашому телеканалу кошти. Урядповинен нам повернути гроші, які ми у вигляді податку на додану вартість сплатили українській державі. Прем'єр-міністр регулярно розповідає, що держава успішно всім вертає ПДВ. Нам не повернули. Окрім того ще й порушили проти мене особисто кримінальну справу за те, що нам винні.

До того як я дізнався про порушення цієї справи, мені зателефонували з районної поліклініки за місцем моєї реєстрації і повідомили, що туди приходили податкові інспектори з вимогою надати їм мою медичну картку. Таке, як правило, роблять перед тим, як хочуть ув'язнити людину з метою, щоб громадянин не звертався до лікарів, бо нібито немає для цього причин. Відповідальність за порушення статтею, яка мені інкримінується передбачає не позбавлення волі, а штраф у вигляді майже півмільйона гривень та конфіскацію майна. Але прихід податківців у поліклініку свідчить про те, що можливо, проти мене порушена і інша справа, що передбачає інший запобіжний захід.

Вважаю дії підлеглих Олександра Клименка і його самого протизаконними та злочинними. Напередодні виборів роботу нашого каналу українська влада хоче заблокувати. Ми проінформуємо про це усі міжнародні організації, які опікуються питаннями демократії та свободи слова та іноземні уряди. Ми вдячні українським громадянам, журналістам та політичним силам і особисто політикам, які підтримали мене особисто та наш телеканал.

Я вимагаю негайного закриття кримінальної справи проти мене та тиску на незалежний канал, а також вибачення переді мною та нашими журналістами. Вимагаю від вас у подальшому припинити тиск на незалежні ЗМІ та дотримуватися законодавства і принципів демократії. Щоб нас не звинувачували у маніпуляціях друкую повний текст постанови про порушення кримінальної справи та юридичний висновок наших юристів.

Постанова:Юридичний висновок наших правників з компанії Jurimex:

13 липня 2012 року адвокатом було отримано Постанову про порушення кримінальної справи відносно Княжицького М.І. за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, датовану 3 липня 2012 року.

Підставою для порушення кримінальної справи старшим слідчим СУ ДПС у м. Києві капітаном податкової міліції Трачуком Б.О. став, зокрема, акт податкової перевірки.

Керівник телеканалу ТВі звинувачується в умисному ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах.

Стаття 6 Кримінально-процесуального кодексу України передбачає обставини, що виключають провадження в кримінальній справі. Так, зокрема, кримінальну справу не може бути порушено за відсутністю події злочину та за за відсутністю в діянні складу злочину. Але старшим слідчим не було взято до уваги дане положення кримінально-процесуального закону.

Постанова не містить обґрунтування в чому саме полягало та в який спосіб здійснювалось ухилення від сплати податків, адже як самими податківцями в Акті перевірки, так і слідчим в Постанові підтверджується факт правомірного формування податкового кредиту. Злочинність дій слідчим вбачається в тому, що телеканалом сума кредиту відображалась в іншому рядку декларації. Однак до такого висновку слідчий, так саме, як і перевіряючі органи прийшли помилково, виходячи із не вірного тлумачення ст. 102 ПК України, згідно якої ними безпідставно була застосована норма про строки давності до відносин із формування податкового кредиту. Хибність таких висновків була встановлена Окружним адміністративним судом м. Києва в рішенні від 25.06.2012г. Однак, позиція суду не зупинила податківців.

Зауважимо, що підприємство подавало звітність з усіма показниками результатів господарської діяльності, а представники податкової, здійснюючи камеральну перевірку податкової звітності відповідно до ст. 76 Податкового кодексу України мали всі об'єктивні можливості виявити помилку, на існування якої вони зараз посилаються.

В своєму Листі від 16.03.2011, N7273/7/16-1117 "Щодо податкової звітності з податку на додану вартість", Державна податкова адміністрація України відзначила, що складання Акту про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість передбачено, серед іншого, у випадку виявлення помилок (порушень) у поданій платником звітності з податку на додану вартість.

У разі, якщо за результатами перевірки податкової звітності з податку на додану вартість не встановлено порушень, робиться відповідний запис і Акт не складається.

Таким чином, при наданні до органів податкової служби декларації з усіма показниками, відсутні підстави говорити про наявність умислу, що є необхідним та обов'язковим елементом складу вказаного вище злочину, адже, здійснюючи, камеральну перевірку звітності, податковий орган може встановити порушення у порядку відображення показників декларації, зокрема, відображення платником податків суми податкового кредиту, що сформувався у минулих періодах, у неналежному рядку декларації.

Згідно Постанови Пленуму Верховного Суду України від 8 жовтня 2004 року N15 "Про деякі питання застосування законодавства про відповідальність за ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів" умисне ухилення від сплати чи сплата у неповному обсязі сум податкових зобов'язань утворює закінчений склад злочину з моменту закінчення граничного строку, в який мали бути сплачені нараховані (донараховані) контролюючим органом суми зазначених зобов'язань. В той же час, при зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу, грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили згідно ст. 56 Податкового кодексу України. Отже, до моменту вирішення справи судом, відсутні підстави говорити про наявність умислу.

Але, старший слідчий знехтував і цією обставиною, посилаючись на наявність умислу в діях Княжицького М.Л.

Відповідно до ч.2 ст.94 КПК справа може бути порушена тільки в тих випадках, коли є достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину. Тому, згідно ч.1 ст. 98 КПК тільки за наявності приводів і підстав, зазначених у ст.94 КПК, слідчий може винести постанову про порушення кримінальної справи.

При цьому, достатніми даними є фактичне існування доказів, які підтверджують реальність конкретної події злочину, але про яку фактичну реальну подію злочину може йти мова, коли питання правомірності дій податкової та її твердження, що має місце порушення порядку оподаткування, передано на розгляд до адміністративного суду, яким і було оцінено правомірність дій податкової та телеканалу, на користь останнього 25 червня 2012 року.

Сам законодавець передбачив в ст. 56 Податкового кодексу України: якщо платник податків оскаржує рішення податкового органу до суду, обвинувачення особи в ухиленні від сплати податків не може ґрунтуватися на такому рішенні контролюючого органу до остаточного вирішення справи судом, що є досить логічним Але, користуючись недосконалістю законодавства, правоохоронці стверджують, що дана норма не забороняє порушувати кримінальну справу, не пред'являючи обвинувачення. Таке вузьке алогічне тлумачення дозволяє здійснювати, принаймні, психологічний тиск на осіб відносно яких справа порушена.

Вбачається і інше грубе порушення кримінально-процесуального законодавства в діях слідчого.

Відповідно до статті 98-2 КПК України, у разі порушення кримінальної справи прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя зобов'язані вручити копію відповідної постанови особі, щодо якої порушено справу негайно. При неможливості негайного вручення копія постанови вручається не пізніше трьох діб з моменту її винесення.

Але станом на 13 липня Постанова не була вручена, а отримання останньої представником виявилось не легким завданням.

powered by lun.ua
Коментарі — 196
jonson _ 17.07.2012 16:09
IP: 91.214.112.---
Сегодняшняя новость:
Корпорация "Би-би-си" обещала пересмотреть процедуру выплаты заработной платы после обвинений в уклонении от уплаты налогов, заявила финансовый директор компании Зарин Патель, выступая в парламенте.

"В связи с такой озабоченностью я могу гарантировать, что мы пересмотрим ее (процедуру выплаты зарплаты). Но я подчеркиваю, что мы не преследовали цели избежать налогов", – цитирует Патель газета The Guardian.

"Би-би-си" заявляет, что 148 ведущих из 500 были наняты через специальные фирмы, что позволяло не платить часть налогов. Однако Патель настаивает, что "это было нормой для отрасли" и корпорация не намеревалась уклоняться от уплаты налогов.

"Би-би-си" настаивает, что платила зарплату через специальные фирмы только фрилансерам, которые были наняты в рамках краткосрочных проектов.

Господин Княжицкий, Вы наверное не бедный человек. Заплатите налоги и спите спокойно, а не кричите по поводу и без повода о свободе слова
Andrik _ 17.07.2012 16:02
IP: 193.239.238.---
Поліцейська держава. Будь яке чмо може цілком безкарно порушити притягнуту за вуха кримінальну справу. Коли ж це закінчиться...
Koniisky _ 17.07.2012 16:00
IP: 176.8.131.---
Борис Панфилов:
Згідно закону медична документація є конфіденційною і НЕ може використовуватись (крім безпосередньо задіяних у лікуванні медичних працівників),оприлюднюватись, передаватись або вилучатись, будь-ким, включаючи слідчі органи (або журналістів), БЕЗ згоди пацієнта (його законних пердставників) або рішення суду.
===
Закон це для вас і мене. А для них закон не існує. Вони керуються власними бажаннями та вказівками старших пацанів.
Koniisky _ 17.07.2012 15:59
IP: 176.8.131.---
P712:
========
Якщо ригало-юстицьки, донецьке та інше байстрюччя, завели по вказівці Межигірської Чавунної Сраки на ЮТ кримінальні "справи", закриття яких раніше визнав своїм рішенням Верховний суд, тим більше, що по них давно минув строк давності, то про яку законність можна говорити взагалі?
Після того, як в березні-квітні 2010 року Хам Єнакієвський насрав на конституцію аж два рази, а так званий конституційний "суд" підтер йому своїми бордовими мантіями сраку, говорити про право та закон на території, окупованій ОЗУ "Люкс" ім. Ахатя Брагіна з Донецько-Макеєвки, нема ніякого сенсу.
Україна при диктатурі Хама – це територія без закону!
шиншилла _ 17.07.2012 15:54
IP: 93.75.247.---
Последний честный канал в Украине. Все остальные давно "лягли и просять".
P712 _ 17.07.2012 15:53
IP: 95.133.99.---
Так от далі. Тобто завищення подат. зобов"язанння враховано не було, а от заниження у наступних періодах. Це означає, що загалом податку донараховано бути не повинно (червень 2010 -6,3, далі у наступних періодах наведені суми з плюсами), що не врятує від сум штрафів з липня 2010 по грудень 2011, але про кримінальну відповідальніть вже не йдеться. Більше того за період з 1.01 по 30.06.11 штрафи застосовуються у сумі 1 грн. Ще. Посилання на камеральну перевірку недоречне, бо камеральна перевірка лише для арифметики у декларації, правильність заповнення її рядків вона (камеральна) не контролює.
Koniisky _ 17.07.2012 15:50
IP: 176.8.131.---
Ravalamanana:
Люди, що там працюють не діти, і він їм не тато!
======
Це точно, вни не діти, а він їм не папінька.

Точно також те, що під погонялом Ravalamanana: на коментах УП постійно відкладаються купки ригоАнального лайна.
Так що засунув би ти свого синьогнійного язика своєму Віть Пйордовичу в сраку!
Га, риглоїд?
P712 _ 17.07.2012 15:46
IP: 95.133.99.---
Пане Миколо, тримайтесь, це так наша влада знищує бізнес в цій державі. Особливо той, який її критикує. Тепер по суті. Не зовсім вірний висновок юристів, віріше він складений на формально юридичних підставах, а там є по суті за що зачепитись. Вас звинувачують у тому, що за червень 2010р. Ви не заявили бюджетне відшкодування (ряд. 25.1 і 25.2 декл.) а поставили у ряд. 26, тобто право на відшкодування перенесли на наступні періоди. Взагалі дуже дивна трактовка ЗУ 2275 (п. 3 перехідни положень ЗУ 2275), вперше таку бачу, бо у цьому пункті йдеться про суми, по яких не було проведено розрахунки з постачальниками, та і то такі перехідні положення мають застосовуватись лиш до 1.01.11. У постанові йдеться і про періоди 2011 року, тобто ДПІ і на це чхати. Так от червень 2010р. податкове зобов"язання завищено на 6,3 млн. грн. Згідно з п. 75.1.2 ПК ДПІ має визначити подат. зобов"язання платника правильно, тобто врахувати як його заниження, так і його завищення
trebuchet _ 17.07.2012 15:42
IP: 217.12.195.---
inmigrante2:
Шановний Микола Княжицький, Вам тікати треба як найшвидше! Про яку демократію ви питаєте Януковича?? В Україні такого поняття, як демократія НЕ ІСНУЄ!! Країна в руках хунти, мафії, як хочте називайте, ви ксамі це чудово знаєте і знають багато громадян України. Але боротися проти мафії ніхто поки не збирається, і вам ймовірніше усього світить доля Луценка та інших, тож тікайте за кордон.
Вы недооцениваете значение политзаключенных. Они – будущие лидеры страны.
La Rossa _ 17.07.2012 15:29
IP: 93.74.246.---
Так по-тупому підставлятися... хто тим донецьким дає такі поради?
Шувалова сюди послали, явно, дискредитувати Україну як організм.
Тарасик Девятий _ 17.07.2012 15:27
IP: 62.205.156.---
Миколо, Ваш порятунок- це стрибнути у якийсь прохідний виборчий список.

Інакше гаплик, ці пацани не жартують
pepelkaasa _ 17.07.2012 15:26
IP: 193.238.96.---
bsgserg _ 17.07.2012 14:15
А вы занимаетесь практической предпринимательской деятельностью? Или чистый теоретик?Когда это все исключительно проходило по обналичке?Ерунда какая-то.И что значит легальное предприятие?Если есть государственные свидетельства о регистрации, плательщика ПДВ,включения в единый реестр,то как дальше проверять его легальность?Следствие устраивать? Одно из самых тупых требований НАУ.Находясь в разных концах страны контрагенты должны как-то с Божьей помощью узнать,а кто из них фирма -"конверт"?Налоговая бюрократия как всегда перекладывает с больной головы да на здоровую и приобретает крючок на который можно насадить кого угодно было бы желание или команда "фас".Что же касается подозрений в умышленном отстранении бухгалтера то это прям невиданное милосердие, чаще делают наоборот что бы было на кого свалить.
svb13 _ 17.07.2012 15:25
IP: 193.110.114.---
Ravalamanana:
Княжицький геть з каналу, а "Телерадіосвіт" – більш 3 млн. віддай у бюджет. Рахунки під арешт, мовлення припинити... ТАК буде добре й справедливо?
inmigrante2 _ 17.07.2012 15:24
IP: 193.147.150.---
Шановний Микола Княжицький, Вам тікати треба як найшвидше! Про яку демократію ви питаєте Януковича?? В Україні такого поняття, як демократія НЕ ІСНУЄ!! Країна в руках хунти, мафії, як хочте називайте, ви ксамі це чудово знаєте і знають багато громадян України. Але боротися проти мафії ніхто поки не збирається, і вам ймовірніше усього світить доля Луценка та інших, тож тікайте за кордон.
Alexander Maryanovsky _ 17.07.2012 15:24
IP: 46.30.167.---
Сила Вам и Вашим коллегам! Вы нам очень нужны!
Дмитро Городницький _ 17.07.2012 15:19
IP: 95.132.223.---
svb13:
Я уже це роблю.
svb13 _ 17.07.2012 15:13
IP: 193.110.114.---
Ravalamanana:
У вас спитаю: до чого тут сфальшована кримінальна справа? Якщо ви маєте претензії до Княжицького, це ваша справа. Але ж ми тут більш про дії податківців, слідчих, саме по факту конкретної кримінальної справи, яка, безумовно, є засобом тиску на телеканал ТВі.
Sergey Ivanov _ 17.07.2012 15:11
IP: 109.72.121.---
"Віктору Януковичу, Олександру Януковичу, Олександру Клименку."
Бегите, пока не поздно, и подальше...
svb13 _ 17.07.2012 15:06
IP: 193.110.114.---
Дмитро Городницький:
Коли і як починаємо?
Vlad Nalizhityy _ 17.07.2012 15:05
IP: 95.135.14.---
Думаю що на будь яку людину можна завести кримінальну справу. На мене також. Хоча коли слухаєш монологи депутатів від ПР то складається враження що то пантеон святих. Проте коли спілкуєшся з податківцями, ДАІ, СБУ – то я приходжу до висновку що ця країна в такому форматі як вона зараз є не має права на існування. Це все можна порівняти з двома чоловіками на боксерському рингу. В принципі їх можна розвести по різних кутка, потім взагалі вивести з рингу. Посадити за стіл і вони стануть друзями. Проте політики з ПР кажуть їм – бій (фас) чи щось таке (приклад – мовний законопроект).
kalif _ 17.07.2012 15:00
IP: 178.94.120.---
Микола,тримайтесь!Україна з Вами!
top11 _ 17.07.2012 15:00
IP: 95.111.144.---
Пане Миколо, чим і як можна Вам допомогти? Тримайте зв"язок постійно з глядачами і читачами УП.
Ви для нас і є "ОСТАННЬОЮ БАРИКАДОЮ".
Дмитро Городницький _ 17.07.2012 14:55
IP: 95.132.223.---
svb13:
Повторюсь, окупантів потрібно нищити!!!
Звертатися до їх милосердя це настільки інфантильно...
REKA _ 17.07.2012 14:53
IP: 93.72.255.---
Уважаемый Николай Леонидович! Не уступайте натиску и запугиванию. Когда уголовное дело по лицу возбуждено допрашивают в качестве обвиняемого и избирают меру пресечения. Если этого не делают, значит ждут, что Вы испугаетесь, возможно уедите. У вас очень приличный телеканал, который действительно предоставляет правдивую информацию. За это большое спасибо и уважение.
Дмитро Городницький _ 17.07.2012 14:52
IP: 95.132.223.---
Drevlanin:
Окупантів потрібно нищити, а не скімлити у павутині!!!
Aтака Путіна1186 Уряд реформ391 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter