Микола Княжицький Журналіст, народний депутат України

Віктору Януковичу, Олександру Януковичу, Олександру Клименку.

17 липня 2012, 13:18

Пане Президенте, панове!

Проти мене порушено кримінальну справу. Зробив це старший слідчий ВРКС СУ ДПС у місті Києві, капітан податкової міліції Б.О. Трачук. Український уряд винен нашому телеканалу кошти. Урядповинен нам повернути гроші, які ми у вигляді податку на додану вартість сплатили українській державі. Прем'єр-міністр регулярно розповідає, що держава успішно всім вертає ПДВ. Нам не повернули. Окрім того ще й порушили проти мене особисто кримінальну справу за те, що нам винні.

До того як я дізнався про порушення цієї справи, мені зателефонували з районної поліклініки за місцем моєї реєстрації і повідомили, що туди приходили податкові інспектори з вимогою надати їм мою медичну картку. Таке, як правило, роблять перед тим, як хочуть ув'язнити людину з метою, щоб громадянин не звертався до лікарів, бо нібито немає для цього причин. Відповідальність за порушення статтею, яка мені інкримінується передбачає не позбавлення волі, а штраф у вигляді майже півмільйона гривень та конфіскацію майна. Але прихід податківців у поліклініку свідчить про те, що можливо, проти мене порушена і інша справа, що передбачає інший запобіжний захід.

Вважаю дії підлеглих Олександра Клименка і його самого протизаконними та злочинними. Напередодні виборів роботу нашого каналу українська влада хоче заблокувати. Ми проінформуємо про це усі міжнародні організації, які опікуються питаннями демократії та свободи слова та іноземні уряди. Ми вдячні українським громадянам, журналістам та політичним силам і особисто політикам, які підтримали мене особисто та наш телеканал.

Я вимагаю негайного закриття кримінальної справи проти мене та тиску на незалежний канал, а також вибачення переді мною та нашими журналістами. Вимагаю від вас у подальшому припинити тиск на незалежні ЗМІ та дотримуватися законодавства і принципів демократії. Щоб нас не звинувачували у маніпуляціях друкую повний текст постанови про порушення кримінальної справи та юридичний висновок наших юристів.

Постанова:Юридичний висновок наших правників з компанії Jurimex:

13 липня 2012 року адвокатом було отримано Постанову про порушення кримінальної справи відносно Княжицького М.І. за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, датовану 3 липня 2012 року.

Підставою для порушення кримінальної справи старшим слідчим СУ ДПС у м. Києві капітаном податкової міліції Трачуком Б.О. став, зокрема, акт податкової перевірки.

Керівник телеканалу ТВі звинувачується в умисному ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах.

Стаття 6 Кримінально-процесуального кодексу України передбачає обставини, що виключають провадження в кримінальній справі. Так, зокрема, кримінальну справу не може бути порушено за відсутністю події злочину та за за відсутністю в діянні складу злочину. Але старшим слідчим не було взято до уваги дане положення кримінально-процесуального закону.

Постанова не містить обґрунтування в чому саме полягало та в який спосіб здійснювалось ухилення від сплати податків, адже як самими податківцями в Акті перевірки, так і слідчим в Постанові підтверджується факт правомірного формування податкового кредиту. Злочинність дій слідчим вбачається в тому, що телеканалом сума кредиту відображалась в іншому рядку декларації. Однак до такого висновку слідчий, так саме, як і перевіряючі органи прийшли помилково, виходячи із не вірного тлумачення ст. 102 ПК України, згідно якої ними безпідставно була застосована норма про строки давності до відносин із формування податкового кредиту. Хибність таких висновків була встановлена Окружним адміністративним судом м. Києва в рішенні від 25.06.2012г. Однак, позиція суду не зупинила податківців.

Зауважимо, що підприємство подавало звітність з усіма показниками результатів господарської діяльності, а представники податкової, здійснюючи камеральну перевірку податкової звітності відповідно до ст. 76 Податкового кодексу України мали всі об'єктивні можливості виявити помилку, на існування якої вони зараз посилаються.

В своєму Листі від 16.03.2011, N7273/7/16-1117 "Щодо податкової звітності з податку на додану вартість", Державна податкова адміністрація України відзначила, що складання Акту про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість передбачено, серед іншого, у випадку виявлення помилок (порушень) у поданій платником звітності з податку на додану вартість.

У разі, якщо за результатами перевірки податкової звітності з податку на додану вартість не встановлено порушень, робиться відповідний запис і Акт не складається.

Таким чином, при наданні до органів податкової служби декларації з усіма показниками, відсутні підстави говорити про наявність умислу, що є необхідним та обов'язковим елементом складу вказаного вище злочину, адже, здійснюючи, камеральну перевірку звітності, податковий орган може встановити порушення у порядку відображення показників декларації, зокрема, відображення платником податків суми податкового кредиту, що сформувався у минулих періодах, у неналежному рядку декларації.

Згідно Постанови Пленуму Верховного Суду України від 8 жовтня 2004 року N15 "Про деякі питання застосування законодавства про відповідальність за ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів" умисне ухилення від сплати чи сплата у неповному обсязі сум податкових зобов'язань утворює закінчений склад злочину з моменту закінчення граничного строку, в який мали бути сплачені нараховані (донараховані) контролюючим органом суми зазначених зобов'язань. В той же час, при зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу, грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили згідно ст. 56 Податкового кодексу України. Отже, до моменту вирішення справи судом, відсутні підстави говорити про наявність умислу.

Але, старший слідчий знехтував і цією обставиною, посилаючись на наявність умислу в діях Княжицького М.Л.

Відповідно до ч.2 ст.94 КПК справа може бути порушена тільки в тих випадках, коли є достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину. Тому, згідно ч.1 ст. 98 КПК тільки за наявності приводів і підстав, зазначених у ст.94 КПК, слідчий може винести постанову про порушення кримінальної справи.

При цьому, достатніми даними є фактичне існування доказів, які підтверджують реальність конкретної події злочину, але про яку фактичну реальну подію злочину може йти мова, коли питання правомірності дій податкової та її твердження, що має місце порушення порядку оподаткування, передано на розгляд до адміністративного суду, яким і було оцінено правомірність дій податкової та телеканалу, на користь останнього 25 червня 2012 року.

Сам законодавець передбачив в ст. 56 Податкового кодексу України: якщо платник податків оскаржує рішення податкового органу до суду, обвинувачення особи в ухиленні від сплати податків не може ґрунтуватися на такому рішенні контролюючого органу до остаточного вирішення справи судом, що є досить логічним Але, користуючись недосконалістю законодавства, правоохоронці стверджують, що дана норма не забороняє порушувати кримінальну справу, не пред'являючи обвинувачення. Таке вузьке алогічне тлумачення дозволяє здійснювати, принаймні, психологічний тиск на осіб відносно яких справа порушена.

Вбачається і інше грубе порушення кримінально-процесуального законодавства в діях слідчого.

Відповідно до статті 98-2 КПК України, у разі порушення кримінальної справи прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя зобов'язані вручити копію відповідної постанови особі, щодо якої порушено справу негайно. При неможливості негайного вручення копія постанови вручається не пізніше трьох діб з моменту її винесення.

Але станом на 13 липня Постанова не була вручена, а отримання останньої представником виявилось не легким завданням.

powered by lun.ua
Коментарі — 196
doctorrost _ 17.07.2012 14:52
IP: 212.1.105.---
Хочу виказати подяку Миколі за цікаві, змістовні, професійні телепередачі. Виказати свою повагу до нього, як до журналіста і просто до розумної інтелігентної людини. Кутєпова я не дивився (нічого сказати не можу)...і взагалі, крав чи не крав, об єктивний – необ є ктивний – я з Княжицьким!
svb13 _ 17.07.2012 14:50
IP: 193.110.114.---
Bohdan Kutiepov:
А до чого тут кримінальна справа, про яку річ у даному випадку?
svb13 _ 17.07.2012 14:46
IP: 193.110.114.---
Дмитро Городницький:
А навіщо їм докази?
Саме з постанови про порушення справи вбачається:
Держава протиправно не відшкодувала "ТВі" (для скорочення) більш 6 000 000 грн. ПДВ. Потім частка з ціх коштів зарахована у зменшення поточних зобов'язань з ПДВ. Податкова каже, невідшкодоване – подарунок державі, а поточні платежі – до бюджету. Раз не згоден – кримінальна відповідальність. А де ж прокурор, з притягненням до відповідальності посадових осіб ДПС, які протиправно не відшкодували раніше ПДВ, фактично сфабрикували справу, зробивши висновки прямо протилежні обставинам?

Державний бандитизм.
На-жаль, таких привидів досить.
Evgen Afanasyevsky _ 17.07.2012 14:43
IP: 82.207.74.---
Нет худа без добра. В конце-концов, особенно после таких ситуаций, как с Вами, мы ВСЕ должны же будем понять в какой стране живем. И who is who в этой стране. Кто есть Азаров, кто есть Ехануров, где корни зла. Об этом Вам и надо говорить. Не говорить – кричать. Кричать о криминальной, убогой духовно стране, где правят деньги (вернее бабло). Надо не допустить такого же духовного убожества приходящих поколений. Вы и ваш канал, как никакой другой в Украине, делает много для этого. Но надо еще больше. Это как в 41-м: отступать дальше некуда...
Drevlanin _ 17.07.2012 14:43
IP: 37.55.245.---
Хочу побачити Княжицького на суді в якості свідка.А на лаві підсудних Трачука і тих, хто давав йому наказ про завідомо незаконне порушення кримінальної справи.Просто волосся дибки стає,коли чуєш про такі речі! І відбувається весь цей "безпрєдєл"у нас на очах,в центрі Європи! Як соромно за державу Україна! Мабуть правду кажуть,що ми заслуговуємо на таку владу.Тільки за які гріхи нам така кара?І як довго ще терпіти? Бондар правду каже-ця влада залишиться на своєму місці не дивлячись ні на що-ні на результати виборів,ні на голодування,ні на що інше.Де вихід?Складається враження,що всі ми знаходимось зараз в мішку і зашморг затягується все сильніше і сильніше і виходу немає...
Дмитро Городницький _ 17.07.2012 14:43
IP: 95.132.223.---
Bohdan Kutiepov:
Крім бла-бла-бла, якісь факти є?
Joni _ 17.07.2012 14:41
IP: 188.126.73.---
Пане Миколо, дивлячись на цю всі ситуацію яка крутится навколо вашого телеканалу, хочеться це все назвати наіграною комедею. Для того щоб підняти свій рейтинг чи покращити імідж є набагато більше варіцій, як давити на влдаду. Зразу шшоб ви зрозуміли вони мені тоже не симпатизують, мякокажучи. Але будьте розумнішими, закусіть зуби і продовжуйте проводити чесну політику для українського народу!!
Дмитро Городницький _ 17.07.2012 14:40
IP: 95.132.223.---
Logic2009:
Цікаво скільки часу блоха Bohdan Kutiepov: п"є кров з України?
stepan1000 _ 17.07.2012 14:39
IP: 99.24.201.---
Пахан скаженіє! йому приходить кінець!
Demokrat _ 17.07.2012 14:38
IP: 178.95.230.---
Що потрібно Євросоюзу, США, Канаді для того щоб заарештувати рахунки і майно мафії Януковича-Ахметова? Народ країни вже стоїть на колінах. За постановою ООН фізичний голод дорівнюється інформаційному.
Bohdan Kutiepov _ 17.07.2012 14:38
IP: 37.19.176.---
Шоб ви розуміли, я поважаю канал ТВі. Він, канєшно, ніфіга не об'єктивний, але в силу своєї крайної опозиційності бодай якось урівноважує сили на полі гри. Ну, з "Інтером" не потягаєшся. Але принаймні люди мають на пульті кнопку, де кажуть правду про Межигір'я, про Хюндаї і т. д. АЛЕ! Ця опозиційність ТВі – лише гра, яку веде відомий пройдисвіт і обкрадач Коля Княжицький. Докази? Всі, хто знає Княжицького особисто – знають про що я. Я мав нещасят бути з ним знайомий особисто. Вивчіть його біографію, а потім чіпляйте ярлики. Це лайно привело Кучму на другий термін. І канал ТВі у 2009-му був провладним. А коли в його годівницю стали перекривати канали – він різко зробився опозиційним. Дивіться, шоб ви не побачили часом Княжицького у списку Регіонів на виборах 2016 року. Вітер поміняється – і Коля тут як тут.
osmoll _ 17.07.2012 14:36
IP: 95.69.248.---
Уважаемый господин Княжицкий,

Уже сейчас нужно продумать сценарий обращения к людям – это последний аргумент в стране, который рЫги еще замечают... Только значительное колличество людей в Вашу, и канала, поддержку (а фактически нашего права знать другую точку зрения) будет иметь возможность остановить этих негодяев.
Andrey Baben _ 17.07.2012 14:32
IP: 88.135.249.---
Микола Леонідович, тримайтеся. Януковичу не вдасця побудувати тоталітарну Україну. Скоро настане час, коли Ваш телеканал буде транслювати судові процеси над цією сворою загарбників.
doctorrost _ 17.07.2012 14:28
IP: 212.1.105.---
Миколо Леонідовичу, тримайтеся!
Logic2009 _ 17.07.2012 14:28
IP: 91.196.177.---
Bohdan Kutiepov:
Не доведи Боже, Княжицького закриють. Йому ж тільки того й треба: легітимізація всіх його махінацій. Накрав безбожно в інвесторів, у держави, а тепер прийшла податкова, закриє його – і на тобі: новий герой нації. Політв'язень блін. Шкіля з нього роблять. З-за ґрат – прямісінько в депутатське крісло. Ще раз кажу: ТВі – Коля – жулік і пройдисвіт. На нари йому пряма дорога. Але вже після виборів, коли "апазіция" виграє, шоб не було куди викручуватись. Бо вийде, шо і та влада злочинна, і ця... Один Княжицький – д'Артаньян.
"Жаждешь крови – стань блохой" (С.Е. Лец)
Дмитро Городницький _ 17.07.2012 14:27
IP: 95.132.223.---
esser:
Безпосередніх повноважень воно немає, воно віддає безпосередні накази садити!
Партію рецидивістів на ліхтарі! Межигірського козла на московську ковбасу!
Logic2009 _ 17.07.2012 14:25
IP: 91.196.177.---
Kpygjy Jgfj:
Ви, явно, з тих, до кого відноситься відоме прислів'я про Божу росу і іншу рідину.
Дмитро Городницький _ 17.07.2012 14:24
IP: 95.132.223.---
Bohdan Kutiepov:

Для таких серйозних звинувачень потрібні вагомі докази!!! Де вони?
european _ 17.07.2012 14:24
IP: 93.74.195.---
Bohdan Kutiepov:
Не доведи Боже, Княжицького закриють. Йому ж тільки того й треба: легітимізація всіх його махінацій. Накрав безбожно в інвесторів, у держави...
та ти шо??? махінацій? накрав?... дивно, що слідчий Трачук не в курсі. ти б, може, того... доповів йому? а там виявиться, що і до вбивства Щербаня Княжицький причетний, разом з Юлею.
Paul Rufous _ 17.07.2012 14:21
IP: 178.137.167.---
Bohdan Kutiepov:
Не доведи Боже, Княжицького закриють. Йому ж тільки того й треба: легітимізація всіх його махінацій. Накрав безбожно в інвесторів, у держави, а тепер прийшла податкова, закриє його – і на тобі: новий герой нації. Політв'язень блін. Шкіля з нього роблять. З-за ґрат – прямісінько в депутатське крісло. Ще раз кажу: ТВі – Коля – жулік і пройдисвіт. На нари йому пряма дорога. Але вже після виборів, коли "апазіция" виграє, шоб не було куди викручуватись. Бо вийде, шо і та влада злочинна, і ця... Один Княжицький – д'Артаньян.
Іди дивись покращення во всі поля на ТРК Україна, бидло.
Дмитро Городницький _ 17.07.2012 14:20
IP: 95.132.223.---
Друже Миколо, Ви маєте справу із окупаційною адміністрацією партії рецидивістів!!! Здається вчора у вас Тарас Березовець у прямому ефірі звернув увагу ваших працівників не те що партія рецидивістів навіть не декларує таких цінностей, як соціальна справедливість, законність, толернтність, демократія, легітимність тощо. Невже Ви не розумієте що окупантів потрібно нищити а не просити у них законності. Ці мерзотники діють "по понятіях". Такі речі як законність, легітимність для них неосяжні. Владу партії рецидивістів потрібно валити у будь-який доступний спосіб. Поведінку зека визначають інші ціннісні орієнтації ніж Ваші.
Bohdan Kutiepov _ 17.07.2012 14:18
IP: 37.19.176.---
Не доведи Боже, Княжицького закриють. Йому ж тільки того й треба: легітимізація всіх його махінацій. Накрав безбожно в інвесторів, у держави, а тепер прийшла податкова, закриє його – і на тобі: новий герой нації. Політв'язень блін. Шкіля з нього роблять. З-за ґрат – прямісінько в депутатське крісло. Ще раз кажу: ТВі – Коля – жулік і пройдисвіт. На нари йому пряма дорога. Але вже після виборів, коли "апазіция" виграє, шоб не було куди викручуватись. Бо вийде, шо і та влада злочинна, і ця... Один Княжицький – д'Артаньян.
bsgserg _ 17.07.2012 14:15
IP: 93.73.86.---
Для компании Jurimex: Вы не поясняете вопрос возбуждения уголовного дела по существу. Новая форма декларации НДС при превышении налогового кредита предполагает обязательное заполнение графы 25. Если руководитель упорно заполнял только графу 26, значит он явно не хотел показать в приложении-расшифровке к графе 25 за счет операций с какими фирамами возник этот старый налоговый кредит (напомню, это было при 'справедливой' власти в 2008-2008 годах, когда все работали исключительно через обналичку). Вдобавок к этому, если с весны прошлого года вы перевели предприятие на одну подпись (директора), значит вы умышленно предполагали такое развитие событий и не хотели дополнительно подставлять бухгалтера (кроме этого 'политического страдальца').
Критерий истины: с какими предприятиями проводились операции в 2008-2009 годах. Покажите, что они были легальными, и я вам поверю. Наименования предприятий и их коды в студию! Только так.
Вадим Хабібуллін _ 17.07.2012 14:12
IP: 5.1.5.---
Згідно Постанови Пленуму Верховного Суду України від 8 жовтня 2004 року N15 "Про деякі питання застосування законодавства про відповідальність за ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів" умисне ухилення від сплати чи сплата у неповному обсязі сум податкових зобов'язань утворює закінчений склад злочину з моменту закінчення граничного строку, в який мали бути сплачені нараховані (донараховані) контролюючим органом суми зазначених зобов'язань. В той же час, при зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу, грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили згідно ст. 56 Податкового кодексу України. Отже, до моменту вирішення справи судом, відсутні підстави говорити про наявність умислу.
__Antikiller__ _ 17.07.2012 14:11
IP: 46.119.35.---
santim:
И чем же там заниматься, кроме, что пузо греть? Как там с работой?
--
Я в интернете работаю, мне в принципе все равно из какой страны)
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Віктор Уколов

Стартувала PR-кампанія за зняття санкцій з Росії?

Олексій Гарань

Скільки посад голів комітетів віддала опозиції правляча компартія у 1990 р.?

14
Ірина Федорів

До уваги голови КОДА: Даніш в суді завалює експертизу по каналізації на Бакала

3
Айдер Муждабаєв

Россияне устали от Путина. Это правда. Им нужен Сталин

8
Дмитро Яблоновський

Державні монстри – вбити чи розчаклувати?

3
Сергій Лямець

Авакова и Супрун оставить в правительстве? Зеленский и команда – вы серьезно???

17
Ірина Федорів

Вода з фекаліями: що дала нарада в голови ОДА

12
Артем Петренко

Шанс вырваться из ловушки бедности. Или почему важно, чтобы у Зеленского получилось

24
Сергій Лямець

Коболев получает $1 млн в месяц. Укрзализныця закупает дизель у олигархов. Так зачем нам независимые набсоветы???

7
Сергій Лямець

Зачем Зеленскому стукачи. Что говорит здравый смысл об инициативе платить 10% за доносы

13
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter