Микола Княжицький Журналіст, народний депутат України

Віктору Януковичу, Олександру Януковичу, Олександру Клименку.

17 липня 2012, 13:18

Пане Президенте, панове!

Проти мене порушено кримінальну справу. Зробив це старший слідчий ВРКС СУ ДПС у місті Києві, капітан податкової міліції Б.О. Трачук. Український уряд винен нашому телеканалу кошти. Урядповинен нам повернути гроші, які ми у вигляді податку на додану вартість сплатили українській державі. Прем'єр-міністр регулярно розповідає, що держава успішно всім вертає ПДВ. Нам не повернули. Окрім того ще й порушили проти мене особисто кримінальну справу за те, що нам винні.

До того як я дізнався про порушення цієї справи, мені зателефонували з районної поліклініки за місцем моєї реєстрації і повідомили, що туди приходили податкові інспектори з вимогою надати їм мою медичну картку. Таке, як правило, роблять перед тим, як хочуть ув'язнити людину з метою, щоб громадянин не звертався до лікарів, бо нібито немає для цього причин. Відповідальність за порушення статтею, яка мені інкримінується передбачає не позбавлення волі, а штраф у вигляді майже півмільйона гривень та конфіскацію майна. Але прихід податківців у поліклініку свідчить про те, що можливо, проти мене порушена і інша справа, що передбачає інший запобіжний захід.

Вважаю дії підлеглих Олександра Клименка і його самого протизаконними та злочинними. Напередодні виборів роботу нашого каналу українська влада хоче заблокувати. Ми проінформуємо про це усі міжнародні організації, які опікуються питаннями демократії та свободи слова та іноземні уряди. Ми вдячні українським громадянам, журналістам та політичним силам і особисто політикам, які підтримали мене особисто та наш телеканал.

Я вимагаю негайного закриття кримінальної справи проти мене та тиску на незалежний канал, а також вибачення переді мною та нашими журналістами. Вимагаю від вас у подальшому припинити тиск на незалежні ЗМІ та дотримуватися законодавства і принципів демократії. Щоб нас не звинувачували у маніпуляціях друкую повний текст постанови про порушення кримінальної справи та юридичний висновок наших юристів.

Постанова:Юридичний висновок наших правників з компанії Jurimex:

13 липня 2012 року адвокатом було отримано Постанову про порушення кримінальної справи відносно Княжицького М.І. за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, датовану 3 липня 2012 року.

Підставою для порушення кримінальної справи старшим слідчим СУ ДПС у м. Києві капітаном податкової міліції Трачуком Б.О. став, зокрема, акт податкової перевірки.

Керівник телеканалу ТВі звинувачується в умисному ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах.

Стаття 6 Кримінально-процесуального кодексу України передбачає обставини, що виключають провадження в кримінальній справі. Так, зокрема, кримінальну справу не може бути порушено за відсутністю події злочину та за за відсутністю в діянні складу злочину. Але старшим слідчим не було взято до уваги дане положення кримінально-процесуального закону.

Постанова не містить обґрунтування в чому саме полягало та в який спосіб здійснювалось ухилення від сплати податків, адже як самими податківцями в Акті перевірки, так і слідчим в Постанові підтверджується факт правомірного формування податкового кредиту. Злочинність дій слідчим вбачається в тому, що телеканалом сума кредиту відображалась в іншому рядку декларації. Однак до такого висновку слідчий, так саме, як і перевіряючі органи прийшли помилково, виходячи із не вірного тлумачення ст. 102 ПК України, згідно якої ними безпідставно була застосована норма про строки давності до відносин із формування податкового кредиту. Хибність таких висновків була встановлена Окружним адміністративним судом м. Києва в рішенні від 25.06.2012г. Однак, позиція суду не зупинила податківців.

Зауважимо, що підприємство подавало звітність з усіма показниками результатів господарської діяльності, а представники податкової, здійснюючи камеральну перевірку податкової звітності відповідно до ст. 76 Податкового кодексу України мали всі об'єктивні можливості виявити помилку, на існування якої вони зараз посилаються.

В своєму Листі від 16.03.2011, N7273/7/16-1117 "Щодо податкової звітності з податку на додану вартість", Державна податкова адміністрація України відзначила, що складання Акту про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість передбачено, серед іншого, у випадку виявлення помилок (порушень) у поданій платником звітності з податку на додану вартість.

У разі, якщо за результатами перевірки податкової звітності з податку на додану вартість не встановлено порушень, робиться відповідний запис і Акт не складається.

Таким чином, при наданні до органів податкової служби декларації з усіма показниками, відсутні підстави говорити про наявність умислу, що є необхідним та обов'язковим елементом складу вказаного вище злочину, адже, здійснюючи, камеральну перевірку звітності, податковий орган може встановити порушення у порядку відображення показників декларації, зокрема, відображення платником податків суми податкового кредиту, що сформувався у минулих періодах, у неналежному рядку декларації.

Згідно Постанови Пленуму Верховного Суду України від 8 жовтня 2004 року N15 "Про деякі питання застосування законодавства про відповідальність за ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів" умисне ухилення від сплати чи сплата у неповному обсязі сум податкових зобов'язань утворює закінчений склад злочину з моменту закінчення граничного строку, в який мали бути сплачені нараховані (донараховані) контролюючим органом суми зазначених зобов'язань. В той же час, при зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу, грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили згідно ст. 56 Податкового кодексу України. Отже, до моменту вирішення справи судом, відсутні підстави говорити про наявність умислу.

Але, старший слідчий знехтував і цією обставиною, посилаючись на наявність умислу в діях Княжицького М.Л.

Відповідно до ч.2 ст.94 КПК справа може бути порушена тільки в тих випадках, коли є достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину. Тому, згідно ч.1 ст. 98 КПК тільки за наявності приводів і підстав, зазначених у ст.94 КПК, слідчий може винести постанову про порушення кримінальної справи.

При цьому, достатніми даними є фактичне існування доказів, які підтверджують реальність конкретної події злочину, але про яку фактичну реальну подію злочину може йти мова, коли питання правомірності дій податкової та її твердження, що має місце порушення порядку оподаткування, передано на розгляд до адміністративного суду, яким і було оцінено правомірність дій податкової та телеканалу, на користь останнього 25 червня 2012 року.

Сам законодавець передбачив в ст. 56 Податкового кодексу України: якщо платник податків оскаржує рішення податкового органу до суду, обвинувачення особи в ухиленні від сплати податків не може ґрунтуватися на такому рішенні контролюючого органу до остаточного вирішення справи судом, що є досить логічним Але, користуючись недосконалістю законодавства, правоохоронці стверджують, що дана норма не забороняє порушувати кримінальну справу, не пред'являючи обвинувачення. Таке вузьке алогічне тлумачення дозволяє здійснювати, принаймні, психологічний тиск на осіб відносно яких справа порушена.

Вбачається і інше грубе порушення кримінально-процесуального законодавства в діях слідчого.

Відповідно до статті 98-2 КПК України, у разі порушення кримінальної справи прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя зобов'язані вручити копію відповідної постанови особі, щодо якої порушено справу негайно. При неможливості негайного вручення копія постанови вручається не пізніше трьох діб з моменту її винесення.

Але станом на 13 липня Постанова не була вручена, а отримання останньої представником виявилось не легким завданням.

powered by lun.ua
Коментарі — 196
Augur _ 17.07.2012 14:10
IP: 62.244.27.---
Тримайтесь!!!
oljik_popelonzik _ 17.07.2012 14:09
IP: 91.203.25.---
Kpygjy Jgfj:
Нехай цей жидожлоб відповість на кого працює та кому прислужує!
Нема такої статті.
Nikolaus _ 17.07.2012 14:04
IP: 93.183.202.---
Держитесь, Николай. Они свое по закону еще получат.
TP _ 17.07.2012 14:02
IP: 93.73.225.---
Николай, если выстоите – будущее за вами. Если струсите – очень скоро превратитесь в лузера. Сейчас главное – не молчать, трубить. Привлечь как можно больше внимания всех и всего. И иностранные СМИ также.
Валерий Холодов _ 17.07.2012 14:02
IP: 176.103.212.---
Свободу журналистам. TBI объективный канал. Коля держись, с каждым днём всё больше и больше людей смотрят этот канал.
wassa14 _ 17.07.2012 13:58
IP: 95.133.46.---
Безглуздо вимагати від бандитів дотримуватися закону,не порушувати християнських законів.Єдине що придумало людство-це ізоляція бандитів від здорового суспільства.На жаль Схід випустив цього джина який пожирає все навкруги,доводить суспільство до останньої стадії деградації.
valerij0610 _ 17.07.2012 13:56
IP: 93.175.216.---
Kpygjy Jgfj:
Можно подумать вы прям такой святой и невинный.
Возбудили,значит есть за что.
Уважаемый Киевский аноним с Dragomanova str.17, office 268, Kiev phone: 0672342744
К сожалению, не всегда на Украине, дела возбуждают против людей за что то. Княжицкий это известный общественный деятель журналист имеющий свое собственное мнение на события происходящие на Украине. Многим, сегодня стоящим при власти, он как кость в горле. Лизать как я понимаю не умеет, когда пишет, рыги психуют. Поэтому решили похоронить. Вот и все. Они такие.
santim _ 17.07.2012 13:54
IP: 91.192.219.---
__Antikiller__:
santim:
Olexandr Paschenko:
Загранпаспорт есть?
Могу предложить на выбор страну.
Всё равно сьедят. По себе знаю.
А, предложите...
-
Доминикана)
И чем же там заниматься, кроме, что пузо греть? Как там с работой?
TP _ 17.07.2012 13:52
IP: 93.73.225.---
Led_Zeppelin:
Uruz:
Kpygjy Jgfj:
Можно подумать вы прям такой святой и невинный.
Возбудили,значит есть за что.
К счастью когда вас посадят, никто об этом не узнает
=====================
Його не посадять. Бо воно – купа лaйнa.
Таких не садять. Такі служать. Завжди і всім.
Юра2 _ 17.07.2012 13:50
IP: 95.135.20.---
Тримайтеся, ТВІ! Ви – єдиний канал, який ще можна дивитися. Ви нам потрібні!
Denial Dan _ 17.07.2012 13:49
IP: 91.207.210.---
Kpygjy Jgfj:
Усі справи по відшкодуванню ПДВ є булькою з великим носом, бо всі вони закінчуються однаково – відсутність складу злочину!!! якщо немає політичного підтексту, а тут він на поверїхні – хоч би не хтів не бачити, але так і лізе в очі...
Окрім того, звинуватити в тому, що тобі держава винна – це верх навіть не цинізму, а повного беззаконня та пещерного негідництва...
__Antikiller__ _ 17.07.2012 13:48
IP: 46.119.35.---
santim:
Olexandr Paschenko:
Загранпаспорт есть?
Могу предложить на выбор страну.
Всё равно сьедят. По себе знаю.
А, предложите...
--
Доминикана)
santim _ 17.07.2012 13:47
IP: 91.192.219.---
Olexandr Paschenko:
Загранпаспорт есть?
Могу предложить на выбор страну.
Всё равно сьедят. По себе знаю.
А, предложите...
santim _ 17.07.2012 13:46
IP: 91.192.219.---
Страна все больше напоминает бандитский анклав, где разбойники средневекового разлива захватили огромную территорию в центре Европы и вершат свои грабежи деморализованного населения, уничтожая попутно любое мыслящее существо. Поздравляю Вас, Николай, вы- мыслящий человек! Поэтому у оккупационного зверья к вам и претензии. Если не давать вооруженный отпор этому ПРовинциальному жулью, уверяю вас, скоро у нас появятся концлагеря (возможно, будут называться иначе, типа "резервация") и любой, умеющий читать и пересказывать может стать его узником.А вам, Николай, как порядочному и умному человеку – респект и уважение. Правда на вашей стороне, значит, победа будет за вами. Пора нам заинтересоваться: "Где можна достать исправный гранатомет?"
KOMP _ 17.07.2012 13:45
IP: 194.114.134.---
Николай! Спасибо за вашу позицию! Крысы боятся света!
Без вашего телеканала тьма была бы гуще!
Держитесь!
Бо-так _ 17.07.2012 13:43
IP: 89.77.71.---
Княжицький слушно пише "вимагаю", а не слізно-сопливо "прошу", як це було у Кошкіної. Вимагає тому, що Янукович – за Конституцією (інша справа, що він чхав на неї) – гарант прав і свобод та дотриманням законів, найнятий народом для виконання цієї роботи.
yana_v _ 17.07.2012 13:42
IP: 81.95.180.---
В нашей стране, при таком правосудии, подкопать можно абсолютно подкаждого человека. Мне очень жаль,но вам необходимо пока скрыться, до лучших времён. Посмотрите на Луценко. Свидетели говорят- невиновен, даже пострадавшие так говорят, а он в тюрьме. У нас сейчас всё вопросы решаются при помощи карательных органов. И зря вы обращаетесь к президенту, он первый,кто даёт "фас". Человек прошёл зону и думает.что нам всем неплохо было бы там побывать.
psxvr _ 17.07.2012 13:39
IP: 95.132.175.---
Из оперы – была бы шея,хомут найдется.
Olexandr Paschenko _ 17.07.2012 13:32
IP: 88.135.249.---
Загранпаспорт есть?
Могу предложить на выбор страну.
Всё равно сьедят. По себе знаю.
Uruz _ 17.07.2012 13:28
IP: 176.8.152.---
Kpygjy Jgfj:
Можно подумать вы прям такой святой и невинный.
Возбудили,значит есть за что.
К счастью когда вас посадят, никто об этом не узнает
Uruz _ 17.07.2012 13:27
IP: 176.8.152.---
Благодаря отсутствию правового поля любого украинца сегодня можно засадить в тюрьму по высосанному из пальца дела или сбить с него бабки. Но это не демократия, это ее полное отсутствие. Демократия – это власть народа, а не кучки дядей, грабящих неработающую страну.
Aтака Путіна1186 Уряд реформ391 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter