Микола Княжицький Журналіст, народний депутат України

Про Луценка

03 лютого 2013, 15:48

Я в п"ятницю був у Львові. Зайшов до Тараса Возняка у журнал "Ї", а він якраз редагував за комп"ютером лист до президента з проханням помилувати Луценка. Після вивезення Юрія прямо з під крапельниць у в"язницю, після емоційного виступу його дружини Ірини у Верховній Раді несправедливість у ставленні до Луценка стала сприйматися ще жорстокішою і ще безглуздішою. "Ну, як ми можемо мовчки на це дивитися і нічого не робити?" – емоційно запитував Возняк. Його лист підписали сотні людей, серед яких Маринович, Захаров, Брюховецький, Грицак, Андрухович, Прохасько, Фінберг, Стріха, Чубай та багато інших. Я б теж його підписав, але ідея Тараса полягала в тому, щоб цей лист не політизувати. Бо головне – врятувати здоров"я Луценка.

Мене дещо здивувала реакція деяких шановних людей. От Роман Шрайк назвав цей лист "письмом счастья".

"Уважаемые подписанты. Перед кем вы пресмыкаетесь?" – запитує Роман. А я переконаний, що серед тих, хто підписав цього листа, є багато людей, які життям своїм довели, що ніколи ні перед ким "не пресмыкались". Коли мова йде про здоров"я людини, а, можливо, і про життя, нічого соромного у тому, щоб попросити президента про помилування, я не бачу. Адже з юридичної точки зору саме він визначає процедуру помилування. Достатньо одного указу, щоб звільнити Луценка. Так, Юрій, як політик, сам про помилування не просить, і це викликає повагу. Так само повагу викликають і люди, які не можуть безучасно дивитися на несправедливі страждання ближніх.

У тому ж листі Роман стверджує, що Луценко був поганим міністром, що він не змінив міліцію. Я сам критикував його діяльність, працюючи журналістом. Але, щоб зрозуміти, чи змінив він міліцію, достатньо пригадати, якою була міліція до нього. Ця міліція фальсифікувала вибори, знущалася з Подольського, вбивала Гонгадзе. Якою є міліція зараз, ми теж бачимо. Особливо видно це було у Первомайську, на Миколаївщині під час виборів. Пам"ятаєте ці кадри?

Луценко був першим цивільним керівником міліції. Він першим створив при МВС громадську раду, співголовою якої став Євген Захаров. Ви уявляєте зараз Захарова керівником громадської ради при МВС? Тоді у міліції було вдвічі зменшено кількість генералів, розпочалася боротьба з катуваннями. Через це один з відділів міліції у Прилуках було навіть розформовано. Тоді одним з небагатьох позитивних прикладів у виконанні плану Україна-ЄС було названо роботу створеного Луценком управління з моніторингу дотримання прав людини у МВС. Мітинги і демонстрації тоді міліція не розганяла. Натомість порядок на них забезпечувала. За часів Луценка кількість убивств щороку зменшувалася на 7-8 відсотків, як я уже писав, на жодних виборах міліція не втручалася незаконно у виборчі процеси. Співпрацюючи з США, міністерство створило підрозділ з протидії торгівлі людьми, а у співпраці з ЄС – центри утримання нелегальних мігрантів.

Я навмисно погуглив зараз інтернет, щоб перерахувати деякі з цих фактів. Посто заради того, щоб, звинувачуючи інших у несправедливості, ми намагалися залишатися справедливими самі.

powered by lun.ua
Коментарі — 143
Aresta _ 03.02.2013 17:56
IP: 62.80.175.---
А я би лист до КАТА з проханням про ПОМИЛУВАННЯ ніколи б не підписала
Olga_Heiko@ua.fm
-----Enki _ 03.02.2013 17:52
IP: 94.244.24.---
Автор, прежде чем пускаться в рассуждения о том, хорошо это или плохо для интеллигенции – писать челобитные царю в защиту опального экс-министра, не мешало бы разобраться с главным – с честью самого министра. С его "облико морале".
Для начала объясните, откуда у семейства Луценок, если верить декларации его второй половины, взносов в уставной капитал разл. товариществ, предприятий, организаций на общую сумму порядка 60 млн. грн.? Откуда деньжата на элитную недвижимость, загородный дом, участок, автопарк? Когда экс-министр и его семейка успели стать долларовыми миллионерами и на чем они так поднялись? На лоббизме, откатах, дерибане бюджета, непрозрачных тендерах?
Покеда не будет поставлен точный диагноз этому "узнику совести" и всей нашей так называемой "оппозиции", в том числе и вам, не видать этой стране света в конце тоннеля.
inguli7 _ 03.02.2013 17:42
IP: 95.132.72.---
inguli7:
Або не складати.
Вийдіть усі 177 здається, до трибуни, і по черзі скажіть. "Люди виходьте". "Підемо визволяти"
Ви ж не доторкані. вам за це нічого небуде.

А якщо люди вийдуть перщі, з голоду. То будете ви летіти з тих трибун і доганяти януковича. на податковому майдані згадуєте як було. ляшка згадайте. будете летіти як віники.
inguli7 _ 03.02.2013 17:36
IP: 95.132.72.---
Mega Drive:
дорослі, розумні, здається, люди а таке пишуть.
Шрайк мільйон разів правий – кому пишите?
Зеку?
Якщо ви це серйозно – надії не має з такою опозицію – єдине що ви можете зробити гідне – це скласти зараз свої вшиві депутатьскі повноваження. І очолити народ проти зеків. А народ подумає ще йти за вами чи послати вас подалі.
Опозиціонери млін.[/QUOT

100% пдтримую. мабуть сеня з туріком дали доручення. У них це називається присутність у інформаційному просторі. Небільше.А луценко і тимошенко їм до...
Engy Kpi _ 03.02.2013 17:32
IP: 93.74.229.---
The Fatal Conceit: The Errors of Socialism
trohiDoctor _ 03.02.2013 17:31
IP: 178.94.62.---
Пане Княжицький. Вже досить багато моїх земляків – Вінниця- відзначили вашу "поміркованість" у відношенні до існуючої влади. Моя пропозиція може вам щось пояснить. Напишіть під копірку листи з проханням помилувати Юлію Тимошенко, Юрія Луценко до Януковича, Азарова, Саші Януковича, ВІті Януковича, Пшонки, ДегенеРенатіка Кузьміна, Юдобратів Табачників і так далі..."Коли мова йде про здоров"я людини, а, можливо, і про життя, нічого соромного у тому, щоб попросити..."- це цитата з вашого опусу. А де ваша честь,гідність? Сором, врешті решт. Невже фіксація в недоторканому парламентському кріслі так швидко робить людину лизоблюдом?
Mega Drive _ 03.02.2013 17:26
IP: 188.239.8.---
Ви чи тупі зовсім?!
Зек посадив Луценка.
Правильно зробив – бо Луценко соплі жував коли треба було гнид саджати.
Тепер відчує ціну своїх помилок.

А вам горе опозиціонерам ганьба – суспільство невзмозі сконсолідувати мінімально.
Стен1 _ 03.02.2013 17:24
IP: 212.22.211.---
Луценко і Тимошенко – військовополонені у громадянській війні, де полонених живими не випускають. "Челом бьём, батюшка!" не вийде
Viktor Novak _ 03.02.2013 17:24
IP: 86.93.183.---
Бессмысленные аресты
По всем понятиям "донецкий" на все 100. Уроженец Донбасса, татарин и вероятно мусульманин Ренат Кузьмин. По анкетным данным весьма похож на Ахметова, значит – чистокровный "ахметовец" и "футболист". Ренат Равильевич принимает эстафету идиотской активности у Хорошковского. Весьма циничные, как в случае с Корнейчуком, аресты становятся ежедневной реальностью. При этом, толку от этих арестов на самом деле – ноль. Оставшуюся оппозицию сломить сложно прежде всего потому что ей не оставлена возможность выхода. Реваншистское упоение – удел небольшой группы людей, "пострадавшей" в свое время от "оранжевой власти". А большинство все явственнее понимает, что если так беспредельно "щемят" известных людей, то простого гражданина "защемить" будет вообще элементарно. Точно так же простой гражданин очень быстро сделает простые выводы. Например, о причинах "посадки" Луценко.
inguli7 _ 03.02.2013 17:23
IP: 95.132.72.---
Timyr:
Kubelj3:
ЦЯ банда за далеко пішла, в них немає виходу! Для них поразка тюрма! І вони будуть включати всі сили для утримання влади...
Вже включили... серед членів КМУ, керівництва АП, високопосадовців центральних органів виконавчої влади, ... майже немає етнічних українців... Водночас переважну більшість керівних посад у правоохоронних, ... державних органах влади... обіймають представники Донеччини... Щодо Ю.Луценка, то він занадто порядна людина, проте нестриманий і безкомпромісний... що і стало причиною незаконного позбавлення волі...
А ці що їх хочуть скинути мабуть не підходять для того. все що може зробити хлопчик в окулярах це сказати."-Я небуду підкаблучником Януковича". По фрейду...Ду...Ду.
Viktor Novak _ 03.02.2013 17:21
IP: 86.93.183.---
inguli7:
З якими бандюками.))) З поганим Янучаром I його свитою.
GDP-per-capita _ 03.02.2013 17:19
IP: 92.112.142.---
Вот уж дилемма так дилемма!
И кто же прав?
А вы не думали, что на этот вопрос не существует правильного ответа?
Viktor Novak _ 03.02.2013 17:19
IP: 86.93.183.---
inguli7:
Закрий свою запроданську,яничарську,погану пику I йди лижи руку свому пану янучарi.
inguli7 _ 03.02.2013 17:19
IP: 95.132.72.---
Viktor Novak:
Пане Княжицький,дай Вам Боже здоровля i сили в боротьбi з баньдюками!
З якими бандюками. З уособленим януковичем чи уособленим сеньокличкотягнибоком.

Борються по іншому друже.
ValeryMMM _ 03.02.2013 17:19
IP: 46.203.168.---
А что плохого? Ничего плохого. А что хорошего? И хорошего ничего. Так, имитация бурной деятельности. Чем больше писем от родных, тем чище жоппа у солдата.
inguli7 _ 03.02.2013 17:13
IP: 95.132.72.---
Всі засранці лізуть в депутати. То артистів набирали як мотлох, бо піднімало рейтингі по технології щоб 10-20 го-внюків зайшла у 2006 р. то журналістів почали набирати щоб рейтинг підняти А що вони зробили. Що зробив Арієв? Зфотографувався в америці з своєю карточкою. А що зробив Шевченко. З Гон-Конгу неміг вилетіти. і щось наквакав. Чи з опценьками походив по Банковій годину. "Визволітель". Чи не політики. І ви пане Миколо – такій же політик. Ви засуньтесь у дирочку десь. І не вчіть нас жити.
Людей організуйте краще, ви ж – лідери. Недоторкані. Ведіть їх до Луценка і Юлу
Timyr _ 03.02.2013 17:09
IP: 93.126.104.---
Kubelj3:
ЦЯ банда за далеко пішла, в них немає виходу! Для них поразка тюрма! І вони будуть включати всі сили для утримання влади...
Вже включили... серед членів КМУ, керівництва АП, високопосадовців центральних органів виконавчої влади, ... майже немає етнічних українців... Водночас переважну більшість керівних посад у правоохоронних, ... державних органах влади... обіймають представники Донеччини... Щодо Ю.Луценка, то він занадто порядна людина, проте нестриманий і безкомпромісний... що і стало причиною незаконного позбавлення волі...
Mega Drive _ 03.02.2013 17:06
IP: 188.239.8.---
дорослі, розумні, здається, люди а таке пишуть.
Шрайк мільйон разів правий – кому пишите?
Зеку?
Якщо ви це серйозно – надії не має з такою опозицію – єдине що ви можете зробити гідне – це скласти зараз свої вшиві депутатьскі повноваження. І очолити народ проти зеків. А народ подумає ще йти за вами чи послати вас подалі.
Опозиціонери млін.
petro_khmel _ 03.02.2013 17:04
IP: 176.8.171.---
Підписанти не про здоровя Луценка дбають, бо ж заволали після операції, а коли її не дозволяли було тихіше. Отже, завдання підсобити владі випустити Луценка, зберігши обличчя. Та й Європа хоче результатів свого ніби тиску. Не випускати ж Тимошенко. Термін Луценка мине через 2 роки і схоже він протримається. Тому заметушилися
inguli7 _ 03.02.2013 17:01
IP: 95.132.72.---
опозиція не дуже сильна Свобода зайшла, але противага її це Кличко, інтілігент заморський, бити йому особисто неможна, таких і в список набрав. сеня-Полукровка із сектантом так нічого за свою політичну карєру і не зробили, що можна було б назвати Перемогою. Банкір як ющ. і такіх привів з собою. -"Деньгі в перед. Девочкі з банка в кредит не дают". Хто з них змінить країну...? І витягне Луценка?
IMS _ 03.02.2013 16:59
IP: 62.221.44.---
Amarie:
Пане Миколо, коли закривали Ваш канал – Ви писали челобітну Януковичу/ Клименку?
В кого допомоги просили?
Наверно, за них просили (((
Amarie _ 03.02.2013 16:57
IP: 93.74.246.---
Пане Миколо, коли закривали Ваш канал – Ви писали челобітну Януковичу/ Клименку?
В кого допомоги просили?

Отож.

А по Юрію Луценку – то ми всі готові подписати листа-ВИМОГУ (а не челобітну) до омбудсмена Лутковської.

А вестися на ігри в доброго царя... вибачте.
guiva _ 03.02.2013 16:56
IP: 94.27.77.---
Балкан Тавра:
Lexa62:
Spaceman:
Микола Княжицький, ти молодець. Своечасно й по сутi. На жаль шрайкiв та чаленкiв ще багато.
*********************
Пане Княжицький, тролі на вашому боці. Пишайтесь.
...
))))
таки да
Поддерживаю
guiva _ 03.02.2013 16:56
IP: 94.27.77.---
Балкан Тавра:
Поддерживаю
Сергей Иванов _ 03.02.2013 16:53
IP: 109.72.119.---
Давайте грызите друг-друга, граждане оппозиционеры, рЫгиАналы вам только аплодировать будут...
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter