Микола Княжицький Журналіст, народний депутат України

Про Луценка

03 лютого 2013, 15:48

Я в п"ятницю був у Львові. Зайшов до Тараса Возняка у журнал "Ї", а він якраз редагував за комп"ютером лист до президента з проханням помилувати Луценка. Після вивезення Юрія прямо з під крапельниць у в"язницю, після емоційного виступу його дружини Ірини у Верховній Раді несправедливість у ставленні до Луценка стала сприйматися ще жорстокішою і ще безглуздішою. "Ну, як ми можемо мовчки на це дивитися і нічого не робити?" – емоційно запитував Возняк. Його лист підписали сотні людей, серед яких Маринович, Захаров, Брюховецький, Грицак, Андрухович, Прохасько, Фінберг, Стріха, Чубай та багато інших. Я б теж його підписав, але ідея Тараса полягала в тому, щоб цей лист не політизувати. Бо головне – врятувати здоров"я Луценка.

Мене дещо здивувала реакція деяких шановних людей. От Роман Шрайк назвав цей лист "письмом счастья".

"Уважаемые подписанты. Перед кем вы пресмыкаетесь?" – запитує Роман. А я переконаний, що серед тих, хто підписав цього листа, є багато людей, які життям своїм довели, що ніколи ні перед ким "не пресмыкались". Коли мова йде про здоров"я людини, а, можливо, і про життя, нічого соромного у тому, щоб попросити президента про помилування, я не бачу. Адже з юридичної точки зору саме він визначає процедуру помилування. Достатньо одного указу, щоб звільнити Луценка. Так, Юрій, як політик, сам про помилування не просить, і це викликає повагу. Так само повагу викликають і люди, які не можуть безучасно дивитися на несправедливі страждання ближніх.

У тому ж листі Роман стверджує, що Луценко був поганим міністром, що він не змінив міліцію. Я сам критикував його діяльність, працюючи журналістом. Але, щоб зрозуміти, чи змінив він міліцію, достатньо пригадати, якою була міліція до нього. Ця міліція фальсифікувала вибори, знущалася з Подольського, вбивала Гонгадзе. Якою є міліція зараз, ми теж бачимо. Особливо видно це було у Первомайську, на Миколаївщині під час виборів. Пам"ятаєте ці кадри?

Луценко був першим цивільним керівником міліції. Він першим створив при МВС громадську раду, співголовою якої став Євген Захаров. Ви уявляєте зараз Захарова керівником громадської ради при МВС? Тоді у міліції було вдвічі зменшено кількість генералів, розпочалася боротьба з катуваннями. Через це один з відділів міліції у Прилуках було навіть розформовано. Тоді одним з небагатьох позитивних прикладів у виконанні плану Україна-ЄС було названо роботу створеного Луценком управління з моніторингу дотримання прав людини у МВС. Мітинги і демонстрації тоді міліція не розганяла. Натомість порядок на них забезпечувала. За часів Луценка кількість убивств щороку зменшувалася на 7-8 відсотків, як я уже писав, на жодних виборах міліція не втручалася незаконно у виборчі процеси. Співпрацюючи з США, міністерство створило підрозділ з протидії торгівлі людьми, а у співпраці з ЄС – центри утримання нелегальних мігрантів.

Я навмисно погуглив зараз інтернет, щоб перерахувати деякі з цих фактів. Посто заради того, щоб, звинувачуючи інших у несправедливості, ми намагалися залишатися справедливими самі.

powered by lun.ua
Коментарі — 143
Балкан Тавра _ 03.02.2013 16:49
IP: 46.150.77.---
Lexa62:
Ситуація досить проста, наша опозиційна еліта, включаючи і Княжицького і решти підписантів, і депутатів в ВР трохи слабка інтелектуально. Вони просто не розуміють, що ставши в уклінну позицію, тільки заоохочують злочинців при владі. От пан Княжицький пояснює в міру свого розуміння, а мені від його пояснень просто смішно.
...
согласен...
Луценко не нуждается в сочуствии. Ему нужна поддержка. А выпускать Овощ очканёт, потому как Луценко все эти липовые дела так просто не оставит. И будет добиватся ПОЛНОГО СНЯТИЯ СУДИМОСТЕЙ и РЕАБИЛИТАЦИИ... И пусть СЯДУТ теперь Пшонки-Кузьмины с их дебильчиками-ПРокурорами...!!
Viktor Novak _ 03.02.2013 16:48
IP: 86.93.183.---
Пане Княжицький,дай Вам Боже здоровля i сили в боротьбi з баньдюками!
IMS _ 03.02.2013 16:47
IP: 62.221.44.---
ПРИНЯТЬ помилование – значит подписать негласный договор: я виноват и больше не буду. Или как Вы представляете: вышел, подлечился и опять на баррикады? Кинуть лохов святое дело?

Если бы Луценко НА ЭТО был согласен – сам бы попросил. В чем Вы видите разницу? Если не Вы лично дали взятку, а кто-то дал вместо Вас в Вашу пользу – это не одинаково?

Ох у нас и политики, ох и интеллигенция-прослойка-прокладка. Если НОРМАЛЬНЫЕ люди не могут смотреть на несправедливые страдания других – они не пишут челобитные, а делают что-то другое. А наши бараны... Потому так и живём.
Балкан Тавра _ 03.02.2013 16:45
IP: 46.150.77.---
Lexa62:
Spaceman:
Микола Княжицький, ти молодець. Своечасно й по сутi. На жаль шрайкiв та чаленкiв ще багато.
*********************
Пане Княжицький, тролі на вашому боці. Пишайтесь.
...
))))
таки да
bsgserg _ 03.02.2013 16:43
IP: 93.72.192.---
С сожалением увидел на 'Свободе слова' ICTV выступление 'нового' Княжицкого. Какой-то зомбированный человек. Орет, спросить что-либо невозможно, прервать невозможно, возразить невозможно. Несете с экрана какие-то заученные лозунги БЮТ. Сложно представить, что когда-то был телеведущим и строил из себя интеллигента. Что с человеком делает бютовское сообщество. Но куда только не вступишь, чтобы получить неприкосновенность от преследования за банальную неуплату налогов...
Роман Калитовський _ 03.02.2013 16:41
IP: 93.77.132.---
Наївно вважати, що лист якогось Княжицького разом із Захаровим та Брюховецьким розтопить серце президента і він випустить його на свободу. Все вирішується на набагато вищих колах. І навіть за межами України. Прослідковується що ригіанали хочуть позбутись проблеми,про яку европейці вже всі вуха прожужали,тобто проблеми Тимошенко та Луценко. І намітили шляхи вирішення. По Луценку це може бути амністія,а по Тимошенко виїзд за кордон (на завжди) на лікування. Тому то не даром до дружини Луценка підкотили представники ПР і запропонували написати челобитну. Відмовились писати? Ну то можуть і інші за вас написати, в тому числі і пан Княжицький, щоб так би мовити не плямувати репутації політичного в"язня який не скорився режиму. Що ж до Тимошенко,очевидно їй повідомили що можуть випустити за кордон на лікування,от тому то вже і Яценюк заволав-завдання опозиції домогтися лікування Тимошенко за кордоном. НУ а то що це буде квиток в один бік ніхто і не сумнівається.
Olga Marsh _ 03.02.2013 16:30
IP: 86.136.161.---
а як звертались в листі напевне "Вельмишановний пане президент"? ото уже протиріччя і брехня в кожному слові...для чого легітимізуєте владу узурпатора? Возняк з тих хто любить лайно колотити і ви на цю мульку купились Миколо...Ірина Луценко чітко пояснила позицію Юрія – з терористами ніяких компромісів і це гідно а ви чомусь не проти зайвий раз лизнути зеку. В країні відкрита війна між владою і народом а ви якісь сопливі листи пишете...кому? для чого? хіба за 3 роки ви не зрозуміли з ким маєте справу?
Petr_Simon _ 03.02.2013 16:28
IP: 178.92.68.---
Viktor Novak:
К чему эти откровения? Они и так давно известны. Вы лучше оцените действительно предательство "компании Возняка". Ведь и без них предлагалась амнистия, на которую Луцик принципиально не идет. И правильно делает...
Fedor K _ 03.02.2013 16:27
IP: 213.154.207.---
Уважаемый Николай, разумеется, Шрайк в корне не прав о "следе" Луценко в МВД, взять хотя бы борьбу с "мажорами" или организованной преступностью. Но и, унижаться, "упрашивая" людоеда изменить меню, тоже смысла маловато.
Lexa62 _ 03.02.2013 16:27
IP: 46.201.99.---
Spaceman:
Микола Княжицький, ти молодець. Своечасно й по сутi. На жаль шрайкiв та чаленкiв ще багато.
*********************
Пане Княжицький, тролі на вашому боці. Пишайтесь.
Viktor Novak _ 03.02.2013 16:22
IP: 86.93.183.---
Кто же тогда Ренат Кузьмин? Честный "донецкий" или предатель, перебежавший на сторону "газовиков" и откровенно работающий против своей бывшей команды? Судя по действиям – именно предатель. Особо опасный предатель, потому как точку невозвращения он уже прошел и ему ничего не остается, как предавать дальше. О братьях Кузьминых немало могут рассказать и те, кто в конце 90-х и позднее посещали донецкие питейно-увеселительные заведения, в частности кафе "Вена" и ресторан "Околица". Чаще всего буйство нрава Рафика наблюдали именно в первом месте, которое располагалось возле редакции газеты "Донецкие новости".
А в начале 2004 года братья Кузьмины, в полном составе, по-семейному гуляли в элитном донецком ресторане "Околица", который "держит" местечковый олигарх Юрий Рубан, курирующий донецкий бокс и водящий дружбу с легендарным Геннадием Узбеком (поговаривают, что к слову Узбека прислушивается даже Ринат Ахметов).
Spaceman _ 03.02.2013 16:21
IP: 178.94.47.---
Микола Княжицький, ти молодець. Своечасно й по сутi. На жаль шрайкiв та чаленкiв ще багато.
Kubelj3 _ 03.02.2013 16:19
IP: 79.37.73.---
ЦЯ банда за далеко пішла, в них немає виходу! Для них поразка тюрма! І вони будуть включати всі сили для утримання влади, це вам не кучма, це бидло яке через злочини по трупах добрались до влади. У них немає нічого людського, це гопнота яка немає законів, для них гроші це найвище! Вони готують різні плани, навіть готові здати україну росії або гтс, тількі щоб зберегти владу! Луценко це велика людина, яка тримайться навіть при тяжких хворобах! Це не політик,який продає свою душу за 30 срібняків!!
Olga Marsh _ 03.02.2013 16:19
IP: 86.136.161.---
воно все правильно п. Княжицький але на питання Шрайка "до кого апелюєте?" ваша стаття так і не відповіла.
Lexa62 _ 03.02.2013 16:19
IP: 46.201.99.---
Ситуація досить проста, наша опозиційна еліта, включаючи і Княжицького і решти підписантів, і депутатів в ВР трохи слабка інтелектуально. Вони просто не розуміють, що ставши в уклінну позицію, тільки заоохочують злочинців при владі. От пан Княжицький пояснює в міру свого розуміння, а мені від його пояснень просто смішно.
Viktor Novak _ 03.02.2013 16:18
IP: 86.93.183.---
Нынешние аресты представителей оппозиции очень напоминают первое пришествие "донецких" во власть. Скотское упоение властью и деньгами вчерашнего воришки с тремя классами образования. Только теперь все это – в квадрате. И помноженное на столь же мелкую месть и не менее мелкое угодничество.
Так и видишь эту картину. На какой-нибудь дорогой "малине" собралась нынешняя "элита". И в упоении от собственных возможностей спорит, как бы кому из обидчиков сильнее нагадить. Похожий на маленькую злобную крысу Колесников приказывает Ренату Кузьмину: "Ты его гада, посади так, чтобы новый год в тюрьме встретил!" И мерзко подхихикивая, Кузьмин дает команду на задержание Луценко аккурат перед Новым годом. Впрочем, у самого Кузьмина говорят целый блокнотик есть, где записаны все личные враги, а также вероятные суммы "откупного". Дошла в блокноте очередь до ненавистного Онопенка, и его зятя.Так кому же это все-таки нужно? прежде всего Левочкину для усиления собственной власти.
think _ 03.02.2013 16:15
IP: 93.72.20.---
Микола Княжицький:!

Не уж-то до вас не доходит позиция Луценко?
И вы с чувствос глубокой справедливости лигимитизируете законность его наказания и правоту деспотизма похотливой и трусливой власти?

Вы, что не понимаете, что Возняк совершает провокацию, подменяя своими проклонами решение самого заключенного?

Кто дал вам и подписантам права так обманывать Луценко и предавать его?

Ложь не втом, виноват он или нет, ложь в позицииваших подзащитных ""вшивых интелигентов", которые распинаясь о поддержке Луценко, сами осознано подкладывают ему свинью.

Не ужели не понятно, что вы, "Возняки" вручили Януковичу козырь- вот народ видит, что Луценко преступник, народ понимает, что он Янукович добрый и может помиловать, если его поросят, признав адресата преступником.

"МОЛОДЦЫ И БЛАГОДЕТЕЛИ! ПОДРЕЗАЮЩИЕ КРЫЛЬЯ ЧЕСТИ ТЕХ, КОТОРЫХ "СПАСАЮТ"
Lexa62 _ 03.02.2013 16:14
IP: 46.201.99.---
Всёравноскажу:
Ситуация, в которой оказался Луценко создана им самим. Когда померанчевые пришли к власти, на лозунгах, что теперь будет все по-честному, то они стали делать всё по-старому и в суде использовали аргумент, что все министры поступали так до Луценко...
******************
Оцим "померанчевые" ви видали себе повністю. А отже брешете, як всі синяки, бо вам головне не правда а щоб "развести как котят". Якби Луценко робив "все по-старому", він би спокійно і жив собі, "по-старому".
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter