Микола Княжицький Журналіст, народний депутат України

Криза некомпетентності

28 березня 2013, 18:14

Спілкувався сьогодні з одним досвідченим і відомим політиком.

- А я не поділяю загального песимізму, – каже він. От бачиш, при Кучмі все було страшніше. В уряді сиділи Кирпа, Кравченко. А зараз хто?

- Так у цьому і весь жах, – заперечую я. Кучма розумів, що таке баланс. Ти уявляєш собі, щоб сьогодні якийсь новий суддя Замковенко відпустив Юлю і йому за це нічого не було. Їхня некомпетентність і штовхає їх на безумні, а тому жорстокі вчинки. У них взагалі немає кордону між добром і злом.

І згадав я, як ще за тиждень до київської завірюхи поїхав у Львів, який переживав тоді теж стихійне лихо. Стихія не рахується з беззаконням та непрофесійністю влади. Вона з неї знущається.

Так от їду у Львів. Зупиняє міліціонер:

- Далі їхати не можна.

- Чому?

- Ви там не проїдете.

- У мене хоч і не джип, але повнопривідний достатньо високий автомобіль.

- Ну, спробуйте, – каже даішник.

Позаду нього уже сформувався величезний затор. Іду далі вільно. Для чого зупиняти автомобілі – взагалі не зрозуміло. Відбувалося все це у заметіль і автомобілі, які стояли, фактично перетворювалися на кучугури. А вже недалеко від Львова ще один корок. Буксує автобус на літній гумі. Прошу його трішечки здати назад. Ні, каже. "Я тоже хочу їхати. Мені первеє надо". Навколо бігають люди з написом "МЧС". Істерика, матюки і безліч незрозумілих рухів та команд. Техніка, яка стоїть тут же, не рухається, бо ніхто не може сказати, що саме їй робити. Хоча достатньо було проїхати грейдером біля дороги навколо затору і пустити туди автомобілі. Але люди давали собі раду. Завжди знаходилося декілька кмітливих водіїв, які "розрулювали" затори, допомагали машинам роз'їхатися, просто приймаючи логічні рішення та беручи на себе відповідальність.

Уже через тиждень, коли сніг накрив Київ, розповідали мені, що компаніям, які є власниками снігозбиральної техніки, вчасно не перерахували гроші, а тому вони чекали і довго не починали працювати. Мабуть, було багато інших причин, які створили для нас усі ці проблеми. Звичайно, я не схильний в усьому звинувачувати лише владу. Стихію перемогти не просто будь-якій владі.

Але давайте мислити логічно. Наших чиновників призначають не виходячи з їхніх менеджерських якостей, а оцінюючи їхні таланти у купівлі за дві ціни бурових веж чи продажу за "три копійки" Гостинного двору. Хто на що вчився. У корупції наші чиновники справжні фахівці, то чи можемо ми вимагати від них бути фахівцями в управлінні?:)

Але стихія буває різною. Вона може бути і економічною, і техногенною. Вона неминуче змете цю владу і систему управління, навіть, якщо опозиція та громадянське суспільство виявляться заслабими. Біда в тому, що ця стихія загрожує нам усім. Коли хтось з нас їхав в автомобілі через снігові замети і бачив, що сусідній автомобіль загруз у снігу, то ми виходили і допомагали один одному. Вчора у програмі Віталія Портнікова я побачив чудових людей, які нікого не звинувачуючи, допомагали співгромадянам у біді, створювали сайти, витягали з кучугурів. Наша громадянська компетентність та зрілість зупинять некомпетентність влади.

powered by lun.ua
Коментарі — 29
kren _ 29.03.2013 17:42
IP: 194.0.206.---
Якась незрозуміла сентенція-криза некомпетентносі-схоже на кирзу-кризи.Можливо-всі киризи-через не
компетентність?
vpk _ 29.03.2013 17:19
IP: 37.19.203.---
Боюсь ошибится, но 99 процентам наших чиновников в СССР максим что могли доверить в СССР,это сбор граждан на первомайскую демонстрацию и управлением общественным туалетом районного уровня. Завгары, завбазами,парт-хоз, комсомольские активисты областного мвсштаба никакими, кроме хватательных рефлесов не обладающие, стали у нас управлять 52 милионной страной...Если бы Украину бомбили как некогда Германию английские летающие крепости, то и тогда учерб был бы меньше чем от 20 летия покращень КПУ&ПР.
fregat _ 29.03.2013 15:26
IP: 82.117.232.---
mekkaod:
Я доверяю зосударству – поэтому в нём живу и дети мои и родители.
И все работают кроме пенсионеров и все налоги платят и когда плохо скорую вызывают а когда обидно ментов.И всё это работает если щёки не надувать и пальцы веером не ставить.
Вот, вот... но только про какое государство речь?
_verus _ 29.03.2013 15:22
IP: 193.110.89.---

Але стихія буває різною. Вона може бути і економічною, і техногенною
Може я з глузду але яке відношення слово "техногенний" має до до слова "сніг"?
До речі щось про "техногенні" катастрофи сьогодні плів і гарант.
mekkaod _ 29.03.2013 12:51
IP: 91.90.12.---
А ОРАНЖЕВЫХ мне не понять, Потому что у нас в Одессе снега не было и проэтому наш мер очень хороший.
mekkaod _ 29.03.2013 12:49
IP: 91.90.12.---
Я доверяю зосударству – поэтому в нём живу и дети мои и родители.
И все работают кроме пенсионеров и все налоги платят и когда плохо скорую вызывают а когда обидно ментов.И всё это работает если щёки не надувать и пальцы веером не ставить.
ТолькО _ 29.03.2013 12:35
IP: 91.192.132.---
mekkaod:

Поэтому в любой стране именно Я! т.е. НАРОД (а он состоит из разных Я) решает доверять и подчинятся государству. Или же сомневаться, а потом протестовать!

Ведь кто то должен говорить Государству о проблемах

А теперь, господа Знатоки, вопрос: – Кто из нас доверяет государству? (Ментам, налоговикам, Витьку, Коляну, нарДепУкам и тп.).

Ну на вопрос "кто виноват" как то можно ответить, а вот "что делать" остается открытым
ТолькО _ 29.03.2013 12:35
IP: 91.192.132.---
mekkaod:
Возвращаемся к истокам понятия Государства. Мы т.е.- общество отказываемся от части своих прав (самостоятельно ограничиваем себя и живем по общественно приемлемым правилам), а государство – в замен гарантирует и защищает оставшиеся наши права. Так вот пока есть паритет, равновесие между потерянными правами и гарантированными правами до той поры государство и работает. Государство работает по принципу траста или банка. Пока ему доверяю туда несут деньги, как только доверия не стало – никакими методами отток денег не остановить и учреждение закрывается.
Amunhoteb _ 29.03.2013 12:16
IP: 77.222.133.---
mekkaod:
Для ТолькО и Amunhoteb
нужно исполнять ЗАКОН, тот который есть, а если он не нравится нужно менять закон ЗАКОННЫМИ методами, а если депутат да ещё и не регионал спорит с представителем ЗАКОНА, да ещё бахвалится этим то грош цена такому депутату (не ригеоналу).
Про який Закон йдеться??? А у представників влади завжди треба питати не лише "чому?", а й де, скільки, коли, звідки і т.д.
Валерий Магала _ 29.03.2013 12:12
IP: 91.197.51.---
озерянский лев:
А все 20 лет,которые Украина,находится под националистическим управлением, как и сама организация этого территориального образования-это верх некомпетентности.
За что я люблю "русских" – их видно за километр. Как и их "компетентность" в наших вопросах.
boh _ 29.03.2013 11:55
IP: 194.44.142.---
Ну что тут скажешь? У Арбузова или Азарова нет логики? Они похожи на дураков? Просто мы связаны с ними не одной целью, а одной цепью... Надо удалить слабое звено. Кто раньше удалит звено, которое на его взгляд слабое, тот и дойдет до заветной цели. Ничего личного – только стабильность энтропии...
mekkaod _ 29.03.2013 11:43
IP: 91.90.12.---
Для ТолькО и Amunhoteb
нужно исполнять ЗАКОН, тот который есть, а если он не нравится нужно менять закон ЗАКОННЫМИ методами, а если депутат да ещё и не регионал спорит с представителем ЗАКОНА, да ещё бахвалится этим то грош цена такому депутату (не ригеоналу).
И мне искренне жаль что там не мины на дороге были – они как раз к его не внедорожнику...
Victor Bull _ 29.03.2013 11:36
IP: 94.76.71.---
Проблема не во власти, а в обществе, которое не умеет пока самоуправляться, эту власть формировать и контролировать. Конечно мощный кризис сметёт власть и заменит её оппозицией. Проблема в том что всё будет так же как и было – сирый народ и жирующая власть. Ну будет вместо неумеющего связать 2х слов Януковича актриса Юля с её заламыванием рук и надрывным тоном, ну и что? никто из них не будет менять налоговую, мвд, таможни... одни сказки заменят другими.
ТолькО _ 29.03.2013 09:53
IP: 91.192.132.---
mekkaod:

До тех пор пока не научатся выполнять команды.
Вы наверное из Общества плоской Земли. До сих пор всем верите?
В германии тоже все хорошо выполняли команды. Команды правда разные были...

Понятие ПОРЯДОК должно присутствовать в головах у всех от президента до бомжа. А вы предлагаете испытывать гипнотическую преданность любому командиру...?
Почитайте Ф.Искандера "Кролики и Удавы", хотя вам наверное уже поздно.
Amunhoteb _ 29.03.2013 09:28
IP: 77.222.133.---
mekkaod:
Країна – не армія (ми ж не КНДР, вірно?). А якщо ви хочете в людях бачити тренованих собак і вважаєте, що після будь-якого слова даішника треба руку "под козирьок" – мені вас шкода.
mekkaod _ 29.03.2013 08:23
IP: 91.90.12.---
Автору:
- Далі їхати не можна.
- Чому?
- Ви там не проїдете.
- У мене хоч і не джип, але повнопривідний достатньо високий автомобіль.
- Ну, спробуйте, – каже даішник.
Это Ваши буквы.
Так вот не будет в вашей стране порядка до тех пор пока у власти (гаишника) будут спрашивать чому?
До тех пор пока не научатся выполнять команды.
Aдaм _ 29.03.2013 01:50
IP: 91.124.232.---
Сім'я, діти, робота – це святе від Бога.
Є ще на цьому світі матеріальне – грішне, що переважає духовне.
На кому лежить відповідальність за ситуацію у Державі – на Партії Регіонів, та її лідерах.?
Чи абсолютно вся вина за ситуацію у Державі лежить на Партії Регіонів, та її лідерах?
Не скажу, що партія регіонів зовсім невинна (донецька овечка, що щипає зелену травичку на українському лузі).
Без підтримки комуністів ПР так якісно не змогла б приватизувати Україну.
Виходить є сила, ще гірша за Партію Регіонів.
Виходить, що лідер комуністів – абсолютне зло.
(Червона овечка на українському зеленому лужку)
Він несе основну відповідальність за наш плачевний стан.
Всю міру повної відповідальності.

Стара казочка про український зелений лужок.

Їхали ми цілий день. "Чия земля?" – питаємо. "Терентія Гавриловича Пузиря".
На другий день знов питаємо: "Чия земля?" Терентія Гавриловича Пузиря".
Три дні їхали Вашою землею
Хазяїн
Автор – Карпенко-Карий.
Za no za _ 29.03.2013 00:49
IP: 66.228.42.---
.
- Когда снимут мОчільника Київа пОпова?

- после того, как повесят...:))))))))))))))))))))))))))))
.
Igor_kyiv_ _ 28.03.2013 19:36
IP: 93.74.122.---
RichUkraine7:
Igor_kyiv_:
Речь шла не о городской власти.
Ви не підкажете і я не знаю.
тому і мова про те, що владу змінять не на виборах. От і все.
Igor_kyiv_ _ 28.03.2013 19:21
IP: 93.74.122.---
RishUkraine77:
Igor_kyiv_:
RiishUkraine77:
Вона вічна? І безсмертна?
Нет, можно поменять на выборах.
Чудово. Йду на вибори мера києва! А коли вони не підкажете?
Друкарня Вінниця _ 28.03.2013 19:15
IP: 178.74.249.---
и еще, непонятно, к чему там смайлик после слов "Наших чиновників призначають не виходячи з їхніх менеджерських якостей, а оцінюючи їхні таланти у купівлі за дві ціни бурових веж чи продажу за "три копійки" Гостинного двору. Хто на що вчився. У корупції наші чиновники справжні фахівці, то чи можемо ми вимагати від них бути фахівцями в управлінні?:) "
Друкарня Вінниця _ 28.03.2013 19:14
IP: 178.74.249.---
Geiserich V:
А написать про людей, которых посадили за граффити слабо?
+100000
Друкарня Вінниця _ 28.03.2013 19:14
IP: 178.74.249.---
оппозиции у нас нет, осталось надеяться на стиХию (вывод из статьи, соглашусь)
Igor_kyiv_ _ 28.03.2013 19:12
IP: 93.74.122.---
RiishUkraine77:
Вона вічна? І безсмертна?
Zoreslav Zoroz _ 28.03.2013 18:59
IP: 91.219.244.---
Ліхачов В'ячеслав. (товариш Т.ВОЗНЯКА, . Блогера УП, псевдо інтелектуала і підхалима)
.
Народився у Москві. Працював в Інформаційно-дослідницькому центрі "Панорама", співпрацював з Інформаційно-аналітичним центром "Сова". Викладав в Інституті країн Азії та Африки при МДУ (Росія), Києво-Могилянській академії – в Україні. Протягом останніх років – експерт з української тематики Спілки комітетів підтримки євреїв колишнього СРСР (UCSJ: Union of Councils for Jews in the FSU), керівник програми моніторингу й аналізу проявів ксенофобії Конгресу національних спільнот України, член Генеральної ради Євроазійського єврейського конгресу.
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter