Микола Княжицький Журналіст, народний депутат України

Про Савіка і повагу

15 квітня 2013, 09:25

Я давно знаю і поважаю Савіка Шустера. Він талановитий журналіст і медіа-підприємець, людина надзвичайно досвідчена та освічена.

Я з повагою ставлюся до більшості з народних депутатів України. Скоріше навіть до їхніх виборців. Адже парламент – це влада представницька, де представники народу обговорюють (тому і парламент – від французького слова parler – говорити), як ефективно розвивати країну.

Мені також подобаються люди з самоповагою.

Думаю, Савік, який розділяє ті самі цінності, не образиться на цей текст, який про те, чому ми, народні депутати України, вирішили залишити студію каналу Інтер.

Програма Шустера – це телевізійне шоу, де політики часто під впливом режисерських провокацій демонструють не найкращі свої якості. Вони кричать, перебивають один одного, переходять з однієї теми на іншу і до того ж так швидко, що глядачі за ними не встигають. Тому у мене останнім часом не було великого бажання брати участь у цій програмі. І це не вина Савіка, програми якого свого часу відкрили українцям саму можливість політичної дискусії. Це вина тих, хто затверджує формати, ставить завдання ведучим та і самих політиків. Адже часто доводиться чути: "Так, нам не подобаються шоу Савіка, але це єдине місце, де ми можемо висловитися на таку широку аудиторію." Мої колеги не відчувають, що висловлюватися можна гідно, а можна і не помітити, як перед мільйонами глядацьких очей поступово перетворюєшся на блазня.

Минулої п"ятниці я не збирався йти на програму. Я виїхав автомобілем на Харків, і вже в дорозі мені зателефонували колеги по фракції і попросили розвернути машину, щоб увечері бути у Савіка. Я не міг відмовити людям, які у цей день зустрілися у Харкові у черговий раз з містечковим хамством людини, яка вважає себе мером цього міста.

У студії сидів Олесь Бузина. Я вважаю свободу слова головною цінністю. Тому це право ведучого запрошувати тих, кого він хоче. Але моє право не брати участь у програмі разом з автором книги "Вурдалак Тарас Шевченко". Думаю, причини можна не пояснювати. Мене попередили, що тема стосуватиметься Луценка та громадського руху, який він засновує. Натомість, те, що відбувалося в студії не можна назвати ані обговоренням, ані дискусією. Постійні крики мого колеги Олега Ляшка, виступи із зовсім інших тем, іронічна посмішка ведучого, який не зупиняв цього "колоритного" базару, робили не можливим або безсенсовним знаходження у цій студії для людей, які прагнули змістовної дискусії. Так, таке шоу теж має право на існування. І є люди, які хочуть брати в цьому участь. Я не хочу.

Студію Савіка уже після опозиціонерів залишив і Дмитро Табачник. Сталося це після того, як Ляшко почав дулі йому крутити. Дискусія з Табачником справді могла бути цікавою. Я зателефонував перед ефіром до Лілії Гриневич, голови профільного комітету Верховної Ради, щоб обговорити список питань, які перед Табачником потрібно поставити. Зарплати вчителів, зміни у тестах ЗНО, хто і як друкуватиме підручники, автономність університетів – про все це я планував запитати у Дмитра Володимировича. Переконаний, що глядачеві наша дискусія була б не менш цікавою, аніж дулі Ляшка. Але це програма саме про ці дулі. Це шоу, яке, як це не дивно, ображає і мене, і Табачника, і глядача. Тому ми і пішли всі разом.

Є певний рівень, нижче якого люди, що поважають себе та інших, опускатися не можуть. Від Савіка вимагають опуститися і потягнути вниз і політиків, і глядачів. Ми не дали цього зробити. Опозиція знову продемонструвала єдність, яку навіть за сценарієм цієї програми планувалося розхитувати. Мої колеги по "Батьківщині" Олександра Кужель, Сергій Пашинський, колега з "Удару" Валентин Наливайченко та свободівець Олег Сиротюк спільно прийняли рішення залишити студію. "Куди ви йдете? Це ж єдине місце, де ви ще можете висловитися!"- переконували нас редактори. На це і розрахунок. Власники каналу вважають, що опозиціонери все одно будуть прагнути потрапити у будь-який ефір, навіть якщо ціна цього ефіру – приниження та маніпуляції. Я переконаний – це помилка. Нехай маніпулюють тихо самі з собою. Ми повинні узгодити між депутатами опозиційних фракцій власну інформаційну політику і те, чи братимемо ми участь у маніпулятивних програмах.

Дехто говорив мені, що "Батьківщина", "Свобода" та "Удар" повинні зробити з цього приводу спеціальну заяву. Я проти. Інтер – приватний канал, який, хоч і частково належить главі адміністрації президента, все ж таки має бути незалежним, і в його роботу ми втручатися не можемо. Савік може запрошувати кого хоче і вести програми у манері, яка йому подобається. Але наше право – не брати участі у клоунаді і навпаки – підтримати Савіка, якщо він захоче повернутися до змістовного формату.

Ми повинні також якомога швидше створити суспільне мовлення. Українці мають право отримувати серйозний звіт про діяльність обраних ними депутатів без олігархічних маніпуляцій. Один з таких законопроектів ми розглянемо на комітеті з питань свободи слова Верховної Ради уже у цю середу.

powered by lun.ua
Коментарі — 156
wrong10 _ 15.04.2013 17:29
IP: 46.211.183.---
Шустерізм-здійснення скандально-маніпулятивних дій в ефірі тв, для досягнення рейтингово-фінансових прибутків.
ThaiMonk _ 15.04.2013 17:28
IP: 213.186.108.---
Та що там студія! Коли Кужель або Наливайченку стане невигідно з вами бути, вони так само з гордістю і єдністю залишать ваші лави, як вже не раз робили з іншими партіями.

Любі "нулі", а може ви з країни звалите нарешті, бо вас не лише у Савіка принижують і не цінують!
Fedor K _ 15.04.2013 17:21
IP: 77.239.189.---
Елена Жмарева:
80000:
На других каналах приглашают НЕ ТАКИХ зрителей. В этом все и дело. Посмотрите, кто у Шустера сидит в зале – люди, не понимающие смысла слов!
Зря Вы так. Чтобы хлопать на зажигание лампочки "Аплодисменты!", нужно иметь как минимум хорошую рефлекторную деятельность.)))
Пол зала- это всегда "лица, которым не исполнилось 18 лет", а значит- благодатная почва для политического навоза. Вторая половина- напеременку сантехники, пенсионеры, учителя трудового обучения...Вобщем все, кто с нетерпением ждет окончания эфира и получения вожделенной "денюжки")))
Все честно- Вы хотите шоу? Их есть у меня...
_verus _ 15.04.2013 17:12
IP: 193.110.89.---
Rех Rехus:
продовжувати жрати.
продовжували жерти
zrywkoren _ 15.04.2013 16:45
IP: 178.94.223.---
Тяпнул Шустера за штанину, аккуратно так, чтоб ногу не зацепить, погавкал для порядка, а хвостом вертит и взгляд такой умоляющий: не забывай меня, отец родной, позовешь – прибегу галопом.
pikorino _ 15.04.2013 16:04
IP: 193.51.32.---
//Думаю, Савік, який розділяє ті самі цінності,

На жаль, тут ви помиляетесь, шановний Микола.
Почитайте Березовського та побачите цінності, про які він (Березовський)
говорить досить відверто. На різницю від Шустера.
Елена Жмарева _ 15.04.2013 15:41
IP: 94.248.10.---
80000:
На других каналах приглашают НЕ ТАКИХ зрителей. В этом все и дело. Посмотрите, кто у Шустера сидит в зале – люди, не понимающие смысла слов!
80000 _ 15.04.2013 15:33
IP: 128.124.209.---
Чому Ви не змогли і зараз не можете на ТВі зробити щось подібне... Невже розуму забракло те що веде Портников відверто слабке Портников людина порядна але не тягне нема харизми такту професійності, я думаю тільки на ТВі і на 5 ще щось можна конструктивне створити всі інші болото і резервації для олігархічного лохтората.
Елена Жмарева _ 15.04.2013 15:27
IP: 94.248.10.---
lerik:
Требуйте,насколько это возможно,возвращения Безулык.Там все было более-менее честно и неподкупно.Шустера дружно посылайте нах.Пускай зовет сесетова,силетку,бузыну,олийныка и с ними медитирует.Не пляшите под дудку отъявленного провокатора.
ТЕЛЕШОУ

По пятницам сей балаган -
Ристалище врагов заклятых.
Но МЕСТЕЧКОВЫЙ ХУЛИГАН
Всегда манкирует дебаты.

Его нахрапистая ложь
Не выдержит атаки спора.
Народ, когда же ты поймешь
Весь ужас твоего позора!
Елена Жмарева _ 15.04.2013 15:24
IP: 94.248.10.---
Ге (художник такой):
Что ж это за политики такие, которых престарелый еврей может, как баранов, гонять куда ему заблагорассудится, искусно используя даже не их реакции, а их рефлексы?
Такие политики нам не нужны.
Помнится, вы писали, что у вас уже есть ТАКИЕ ПОЛИТИКИ, КОТОРЫЕ НУЖНЫ ЛИЧНО ВАМ.

ПРО ПОЛИТИКОВ
Пока началоьственные хряки
С трибуны нам вещают враки,
Под тряпкой бело-голубой
Идет неслыханный разбой.
Народ, не будь безгласным стадом!
А будешь – так тебе и надо!
Polkovnik z Kharkova _ 15.04.2013 15:07
IP: 85.90.197.---
Наталія Гусак назвала Табачника зрадником. Ні він не зрадник. Він українофоб. Він має завдання перетворити Україну в Євреїну.
Polkovnik z Kharkova _ 15.04.2013 15:04
IP: 85.90.197.---
Шустери найнялися для приниження українців. Його нація-євреї відродили древню мову для згуртування нації. А може не єврей бути депутатом Кнесету, чи міністром уряду Ізраїля? НІКОЛИ!!!! Українців Савік навчає забути свою націю, неписати її в документах. Там же й приймак Мостових йому допомагає. Над мовою він знущається. Кого він запрошує на своє шоу? Українофобів. Я б ніколи не знаходився в студії з Бузиною та Табачником. Наперсточник кернес з Харкова бреше на всю країну. Жодного слова правди. Ніхто ж побувавших в заблокованому Харкові не був запрошений, хочаб в телефонному режимі. Пора попрощатися з Шустером.
Наталія Гусак _ 15.04.2013 14:58
IP: 193.239.171.---
Звичайно погано, що Ляшко дулі крутив, він дуже емоційний. Але це не найгірша риса характеру. А от Табачник – це гнида і зрадник Батьківщини. Мені наплювати на нього. Не варто бути до нього толерантним. А Савік відверто підігрує опозиції. Думаю, не треба ні перед ким вибачатись, а надалі слідкувати за своєю поведінкою, щоб не перетворюватись на блазня, усім.
Said69 _ 15.04.2013 14:49
IP: 92.49.247.---
дуже достойно...
lerik _ 15.04.2013 14:38
IP: 95.132.91.---
Требуйте,насколько это возможно,возвращения Безулык.Там все было более-менее честно и неподкупно.Шустера дружно посылайте нах.Пускай зовет сесетова,силетку,бузыну,олийныка и с ними медитирует.Не пляшите под дудку отъявленного провокатора.
Александр Чубатенко _ 15.04.2013 14:12
IP: 213.108.78.---
Пане Миколо, дуже достойно!
Дякую за Вашу принципову позицію.
Закон про створення суспільного мовлення давно назрів. Дуже хочеться вірити, що таки знайдуться серед депутатів ті, які готові зробити ВЧИНОК, прийнявши такий закон. Дуже хочеться вірити, що таки буде в Україні створено громадське телебачення без нав'язливої реклами, без побутового негативу а-ля НОВИНИ від "1+1" і т.д. Благо, і громадських рухів, і активістів з'явиться величезна кількість, які поза парламентом підтримають таку ініціативу парламентарів. Якщо це буде ініційовано і донесено – це стане одним з ключових кроків у напрямку подолання розрухи в головах. Чому називаю це ВЧИНКОМ – тому, що Ви прекрасно розумієте, з яким системним опором Вам доведеться стикнутися. І прийняття такого закону стане лакмусовим папірцем, який покаже – чи є сьогодні в Україні взагалі сили, здатні відстоювати спільні інтереси людей.
ffsb _ 15.04.2013 14:10
IP: 31.41.50.---
Сява Шутер (псевдоним?) зарабатывает тупо бабки, разводя лохов в Украине. Княжицкий – или лох, либо тоже хочет бабла. Иначе зачем участвовать в дерьмометании, в любом случае дерьмом будет вонять. Тем более играть на поле власти и помагая Шлеме зарабатать. Жид Мошка помагал Бульбу, Сява – при президенте.
Fedor K _ 15.04.2013 13:56
IP: 77.239.189.---
Цікаво, майже половина з 170 коментів від позаштатного "оракула" хіхіхі. Воно що тут живе?
Як тут не згадати пана Конфузія: "А пачіму еті дебіли нє расходяцца?" Може тому, що робота в них така?)))
Валерий Хвостов _ 15.04.2013 13:46
IP: 93.77.14.---
Розумію, що журналістська солідарність та вихованість не дозволяють пану Княжицькому поставити більш різкі оцінки поведінки самого Шустера, а вона не бездоганна, а навпаки продажна. Те, що готовилась провокація Шустера зазделегідь, то не має сумніву. Кужель, Ляшко, Бузина, хіба це не гримуча суміш, яка малаб вибухнути? А привезена Ляшком дружина не свідчить про підготовку провокації? Шустер все це влаштував. Якщо на нього давлять власники, а це так, то навіщо було раніше бити себе в груди і стверджувати, що він вільний, незалежний. Виходить, він такий же прислужник Льовочкіна, як і його продукт Ляшко. Просто вважаю, що людям, які себе поважають до Шустера більше не підуть, якщо тільки він не змінить формат передачі. Можливо, його чекає участь Кісельова?
Аркадий Шашкин _ 15.04.2013 13:27
IP: 31.31.104.---
Я уже давным-давно это "шоу" не смотрю. Жалко и времени (в первую очередь) и нервов.
think _ 15.04.2013 13:20
IP: 93.72.20.---
Елена Жмарева:
think:
Вспомните Деркачей, Мовчанов... и прочих "национальных" "патриотов", а ныне взняки, кушнеруки..., с такими можно вечно массажировать окупантов, выдавая свое ПРистройство за "воинствующую" демократию
А проверка на вшивость – это не способность активно, а не реактивно, поставить на место Шустеров, Ляшков, Левочкиных, ЧМОленковых...
Мозги зачем?
Нельзя интеллигентно выиграть у бандитов, которым сочувствуют миллионы идиотов.
По настоящему интелигентно только и можно.
Но у нас за интелигентность держится вшивость, мягкотелость и бездарность с "умным"выражением лица.

Посмотрите советский фильм "Респуьлика ШКИД". Так в утрированной форме представлены многие наши персонажи.

Видимо от того, что у тех, кто сейчас держит себя за политэлиту плохо с историческими подобиями мы имеем хождение по кругу.

Интелигентность это не кулаком стучать куда непоподя, а осознано "бить" в опорные болевые точки зарвашегося быдла
Михаил Захарченко _ 15.04.2013 13:13
IP: 93.77.126.---
Считаю себя "персічним" украинцем поэтому программу Шустера уже давно не смотрю. Как и многие мои друзья.
В этой проянуковичской клоунаде пусть участвуют бузины, корчи и прочие пеньки. После визита Шустера к Януковичу все стало ясно. Жаль, что Шустер таки сдался – понятно. что жить то хочется и хорошо. Фактически – он – очередная тушка, перекупленная.
Олександр Корнієнко _ 15.04.2013 13:07
IP: 82.207.21.---
Шустрий давно перетворився на троля від ТВ,, правлячої банди і нічого шаркати ніжкою перед ним. І його шоу зовсім не сцена поважаючих себе політиків.
XOMA _ 15.04.2013 12:41
IP: 94.244.163.---
" – Ви будете...- () Буду!" – дуже промовистий епіграф.
Елена Жмарева _ 15.04.2013 12:38
IP: 94.248.10.---
Савик давно понял, каким варевом потчевать массовку. Вот и потчует, а журналисты повыше уровнем на ИНТЕРЕ МОЛЧАТ ПО КОНТРАКТУ. И это не случайно. Поэтому для оппозиции самое разумное – не становиться на одну доску с ушлым Савиком и брехунами и брехуньями из ПР, а просто игнорировать эту программу. Ее смотрят только люди определенного умственного и образовательного уровня. Разумные давно все поняли. Им призывы не нужны.
Корупція1296 Україна та Європа1068 Aтака Путіна1189 тітушки19 Уряд реформ392
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter