Микола Княжицький Журналіст, народний депутат України

Про Савіка і повагу

15 квітня 2013, 09:25

Я давно знаю і поважаю Савіка Шустера. Він талановитий журналіст і медіа-підприємець, людина надзвичайно досвідчена та освічена.

Я з повагою ставлюся до більшості з народних депутатів України. Скоріше навіть до їхніх виборців. Адже парламент – це влада представницька, де представники народу обговорюють (тому і парламент – від французького слова parler – говорити), як ефективно розвивати країну.

Мені також подобаються люди з самоповагою.

Думаю, Савік, який розділяє ті самі цінності, не образиться на цей текст, який про те, чому ми, народні депутати України, вирішили залишити студію каналу Інтер.

Програма Шустера – це телевізійне шоу, де політики часто під впливом режисерських провокацій демонструють не найкращі свої якості. Вони кричать, перебивають один одного, переходять з однієї теми на іншу і до того ж так швидко, що глядачі за ними не встигають. Тому у мене останнім часом не було великого бажання брати участь у цій програмі. І це не вина Савіка, програми якого свого часу відкрили українцям саму можливість політичної дискусії. Це вина тих, хто затверджує формати, ставить завдання ведучим та і самих політиків. Адже часто доводиться чути: "Так, нам не подобаються шоу Савіка, але це єдине місце, де ми можемо висловитися на таку широку аудиторію." Мої колеги не відчувають, що висловлюватися можна гідно, а можна і не помітити, як перед мільйонами глядацьких очей поступово перетворюєшся на блазня.

Минулої п"ятниці я не збирався йти на програму. Я виїхав автомобілем на Харків, і вже в дорозі мені зателефонували колеги по фракції і попросили розвернути машину, щоб увечері бути у Савіка. Я не міг відмовити людям, які у цей день зустрілися у Харкові у черговий раз з містечковим хамством людини, яка вважає себе мером цього міста.

У студії сидів Олесь Бузина. Я вважаю свободу слова головною цінністю. Тому це право ведучого запрошувати тих, кого він хоче. Але моє право не брати участь у програмі разом з автором книги "Вурдалак Тарас Шевченко". Думаю, причини можна не пояснювати. Мене попередили, що тема стосуватиметься Луценка та громадського руху, який він засновує. Натомість, те, що відбувалося в студії не можна назвати ані обговоренням, ані дискусією. Постійні крики мого колеги Олега Ляшка, виступи із зовсім інших тем, іронічна посмішка ведучого, який не зупиняв цього "колоритного" базару, робили не можливим або безсенсовним знаходження у цій студії для людей, які прагнули змістовної дискусії. Так, таке шоу теж має право на існування. І є люди, які хочуть брати в цьому участь. Я не хочу.

Студію Савіка уже після опозиціонерів залишив і Дмитро Табачник. Сталося це після того, як Ляшко почав дулі йому крутити. Дискусія з Табачником справді могла бути цікавою. Я зателефонував перед ефіром до Лілії Гриневич, голови профільного комітету Верховної Ради, щоб обговорити список питань, які перед Табачником потрібно поставити. Зарплати вчителів, зміни у тестах ЗНО, хто і як друкуватиме підручники, автономність університетів – про все це я планував запитати у Дмитра Володимировича. Переконаний, що глядачеві наша дискусія була б не менш цікавою, аніж дулі Ляшка. Але це програма саме про ці дулі. Це шоу, яке, як це не дивно, ображає і мене, і Табачника, і глядача. Тому ми і пішли всі разом.

Є певний рівень, нижче якого люди, що поважають себе та інших, опускатися не можуть. Від Савіка вимагають опуститися і потягнути вниз і політиків, і глядачів. Ми не дали цього зробити. Опозиція знову продемонструвала єдність, яку навіть за сценарієм цієї програми планувалося розхитувати. Мої колеги по "Батьківщині" Олександра Кужель, Сергій Пашинський, колега з "Удару" Валентин Наливайченко та свободівець Олег Сиротюк спільно прийняли рішення залишити студію. "Куди ви йдете? Це ж єдине місце, де ви ще можете висловитися!"- переконували нас редактори. На це і розрахунок. Власники каналу вважають, що опозиціонери все одно будуть прагнути потрапити у будь-який ефір, навіть якщо ціна цього ефіру – приниження та маніпуляції. Я переконаний – це помилка. Нехай маніпулюють тихо самі з собою. Ми повинні узгодити між депутатами опозиційних фракцій власну інформаційну політику і те, чи братимемо ми участь у маніпулятивних програмах.

Дехто говорив мені, що "Батьківщина", "Свобода" та "Удар" повинні зробити з цього приводу спеціальну заяву. Я проти. Інтер – приватний канал, який, хоч і частково належить главі адміністрації президента, все ж таки має бути незалежним, і в його роботу ми втручатися не можемо. Савік може запрошувати кого хоче і вести програми у манері, яка йому подобається. Але наше право – не брати участі у клоунаді і навпаки – підтримати Савіка, якщо він захоче повернутися до змістовного формату.

Ми повинні також якомога швидше створити суспільне мовлення. Українці мають право отримувати серйозний звіт про діяльність обраних ними депутатів без олігархічних маніпуляцій. Один з таких законопроектів ми розглянемо на комітеті з питань свободи слова Верховної Ради уже у цю середу.

powered by lun.ua
Коментарі — 156
Елена Жмарева _ 15.04.2013 12:35
IP: 94.248.10.---
think:
Вспомните Деркачей, Мовчанов... и прочих "национальных" "патриотов", а ныне взняки, кушнеруки..., с такими можно вечно массажировать окупантов, выдавая свое ПРистройство за "воинствующую" демократию
А проверка на вшивость – это не способность активно, а не реактивно, поставить на место Шустеров, Ляшков, Левочкиных, ЧМОленковых...
Мозги зачем?
Нельзя интеллигентно выиграть у бандитов, которым сочувствуют миллионы идиотов.
-Vesna- _ 15.04.2013 12:23
IP: 93.72.133.---
AlexLutiY:
баракуда:
((
В нём умер только честный Журналист. А вечный Ж... остался жив.
Cами виноваты. В смысле украинские потребители "продукта" Савика Шустера.
Заискивали, аппелировали к нему как к третейскому судье... и не только говорящие клоуны (всякие там Олийныки с Шуфричами) - но и коллеги по цеху.

Иными словами – вылепили себе этого трубадура сами.
А он и поплыл. Возомнил себя Ларри Кингом.
Тенденциозность и хамство – стало просто "качеством" этой типа журналистики.

Ну и денег с провинциальной страны (где сам презедент – чмо) – такие шустрики срубить не дураки.

PS в любом случае – этто человек обществу уже не нужен.
Маленький Українець _ 15.04.2013 12:12
IP: 173.254.216.---
В країні на телебаченні можуть бути різні шоу. Від жовтих до червоно-коричневих. Але тільки при наявності в тій же країні телеканалів рівня ВВС. Якщо ж "ВВС" нема, а жовтих шоу хоч відбавляй, це дурно пахне. Я б навіть сказав, дурно смердить!
AlexLutiY _ 15.04.2013 12:08
IP: 109.206.52.---
баракуда:
Мне искренне жаль Савика. В кого превратился этот,без сомнения в прошлом, талантливый и прогрессивный журналист? Как мог этот порядочный, смелый человек так стремительно скатиться до уровня обслуги? Может быть это время, усталость, какой-то жизненный надлом...? Шустера уже нет, он умер. Снимите шляпы. Так инсульт, или болезнь Альцгеймера, оставляя тело даже гениального человека живым, превращает его в "овоща". ((
В нём умер только честный Журналист. А вечный Ж... остался жив.
Maugli_ _ 15.04.2013 12:01
IP: 194.44.94.---
Браво, пане Миколо.

Правильно зробили. Давно пора.

Можу сказати за себе та свою родину – попри, так би мовити, "активну політичну позицію":), – ми вже кілька років, як припинили дивитися ці ток-шоу. Що Шустера, що Кисельова, що, навіть, інших... А колись дивилися, обговорювали. Але кинули. Саме через самоповагу. Дивитися таке – себе не поважати.

Для донесення власних думок та поглядів є інші засоби. Інтернет, блоги, живе спілкування з людьми – воно дуже потрібне, мені особисто хотілося б бути почутим тими, за кого я голосую, – врешті-решт, і телевізор можна використовувати, – але в якомусь іншому форматі. Ви фахівець, придумайте, в якому. Але в такому, щоб ніяке брехливе чорнороте стерво не могло вільно хамити за закрикувати нормальних людей.
River _ 15.04.2013 11:50
IP: 82.207.120.---
Нічого, що Табачник притримується диких поглядів, з ним хочеться поговорити? Правила гри були зруйновані, тому що гра погана. І що це за заяви Кужель про те, що Луценка неправильно відпустили? А говорити треба не про відсотки зарплат, а чому у нас знищені підприємства і чи збирається їх хтось відновлювати.
Tetyana Voronina _ 15.04.2013 11:46
IP: 194.143.147.---
а давайте спочатку депутати почнуть ходити на роботу (про "працювати" не йдеться – вони у більшості свіоїй на це не здатні), а не тупо блокувати, протестувати, марширувати та дефілювати? Щоб глядач (читай – виборець) хоч склав собі уяву про їхню позицію з бодай якого важливого для людей питання. А потім можна й послухати їхні звіти.
А Савік просто створює такі умови, коли "дурь каждого видна" – хіба кужель кричить менше за ляшка чи Богословську? хіба Безсмертний з Луценком (перепрошую, що згадала священну корову й нового морального авторитета) не виглядають сішно із заявами про створення "нової" сили – після їхнії безкінечних мандрів по партіях? І, між іншим, Ляшко з дружиною – реальніший за зміст "політичних" дискусій на "захист народних інтересів" – бо вам, панове депутати, ці інтереси до лампади.
think _ 15.04.2013 11:41
IP: 93.72.20.---
У нашей "интелигенции" есть страшно глупая привычка – интелигентно проигрывать

или выдавать ПРиспособленчество за толерантность.

Поээтому такую интелигенцию не зря всегда называли вшивой.

С выдаванием ПРиспособлечества за толерантность можно прожить всю жизнь слывя в СМИ устах таких же коллег "демократов" героями и подвижниками, а реальность для остальных так и осанется ползущей по совсем иным правилам.

Это не политика победителей – реактивность действий. То есть нельзя расчитывать на победу только ответными реакциями на вызовы ПРохвостов.

Играть следует на чужом поле, а не плакаться за свое потоптанное.

Вспомните Деркачей, Мовчанов... и прочих "национальных" "патриотов", а ныне взняки, кушнеруки..., с такими можно вечно массажировать окупантов, выдавая свое ПРистройство за "воинствующую" демократию

А проверка на вшивость – это не способность активно, а не реактивно, поставить на место Шустеров, Ляшков, Левочкиных, ЧМОленковых...

Мозги зачем?
Елена Жмарева _ 15.04.2013 11:40
IP: 94.248.10.---
Не ходите к Савику, пусть останется один с командой брехунов!
_verus _ 15.04.2013 11:37
IP: 193.110.89.---
xixixi:
_verus:
xixixi:
В общем этот блог надо читать так. Шустер-не будешь дудеть в нашу дуду-попадёшь в список Магницкого. А может Княжицкого отмагнитить?
А що таке дуду-попадёшь?
А шо таке Княжицкого отмагнитить??
А це вже рекурсія – перша ознака баттхерту.
AlexStine _ 15.04.2013 11:32
IP: 93.88.51.---
Sashko Derzhykhvistpistolem:
Елена Ковязина:
Слухати Карасьова – це як дивитися Шустера. Краще я Папу Римського послухаю і подивлюся Акіру Куросаву...
Весьма и весьма разумно
AlexStine _ 15.04.2013 11:30
IP: 93.88.51.---
Диалог между Карасевым и Гепой – лебединая песня.
Этот Карась считает себя непревзойденным политолухом и страдает оттого, что народ его не избрал.
Он, видимо, считает избирателей тупыми и безграмотными за то, что не усмотрели в его персоне великого реформатора и лучшего депутата
drongo _ 15.04.2013 11:29
IP: 194.44.50.---
Згадую обмовку по-Фрейду Петра Порошенка на одному із ефірів – "Савік Шустрік". Вся аудиторів дуже щиро і голосно зареготала.
drongo _ 15.04.2013 11:26
IP: 194.44.50.---
Roman Pavlov:
"Я давно знаю і поважаю Савіка Шустера. Він талановитий журналіст і медіа-підприємець, людина надзвичайно досвідчена та освічена."

Пане Миколо, бляха-муха... Як можна?!... Нащо ви після всього, що сталося, так розшаркуєтесь, розсипаєтеся в компліментах? Все одно ригів не переплюнете в їхній псевдо-європейськості! Та від Шустера вже років два смердить гнилизною, порядним людям вже давно пора перестати руку йому подавати!

Розумію, розумію... добрі стосунки, журналістська солідарність... Кличко он з Льовочкіним дружить сім'ями, чом би й ні. Дружба – дружбою, політика – політикою.

Я завжди товчу, що найбільша проблема українців – їхня гіпертрофована гостинність, миролюбність та толерантність. Що занадто – то нездраво, включно з толерантністю (до воріженьків).
Згадав Яворівського на ефірі разом з Чєчєтовим і його: Михайле (Чєчєтов), я тебе глибоко поважаю.

Для мене зараз що, Яворівський, що Чєчєтов, що Шустер, що Княжицький...
_verus _ 15.04.2013 11:23
IP: 193.110.89.---
xixixi:
В общем этот блог надо читать так. Шустер-не будешь дудеть в нашу дуду-попадёшь в список Магницкого. А может Княжицкого отмагнитить?
А що таке дуду-попадёшь?
bezsvidomit _ 15.04.2013 11:21
IP: 213.152.181.---
Елена Ковязина:
Савік – справжній професіонал. Програма Шустера – єдина, де надається можливість висловити свою власну точку зору. І саме тому "дурь" кожного – як на долоні.
А это уже трава – "донбасска" – есть такая.
bezsvidomit _ 15.04.2013 11:20
IP: 213.152.181.---
igorVK:
А шо вы хотели? Когда дарку чепак забрали на верхние нары, так мы все думали, шо поматросят и бросят – так я вам сейчас могу точно сказать, шо нет! Груповуха тока начинается, как в первой главе второй части приключений Ивана Чонкина.Эдак он и до нас скоро доберется! – слова сокамерников Вани после попытки изнасилования пана Калюжного (второй по счёту, первая был Вася Штык). Так что, все мы хороши. Таксист червонец не ныкал – Вицин подтвердит. Я тоже бы хотел, шоб меня облизывала власть. Одна проблема – она не хочет меня облизывать. Почему-то. В данный момент. И вообще... По кулачку если – Виталика Кличка спросите – даже руку пожать -писец наступит в первом раунде.Чуть не забыл про Савика. ПОСЛЕДНИЕ ДЕНЬГИ ТАК НЕ ПРОПИВАЮТ.
Грибы, точно, они самые.
Елена Ковязина _ 15.04.2013 11:14
IP: 91.217.59.---
Савік – справжній професіонал. Програма Шустера – єдина, де надається можливість висловити свою власну точку зору. І саме тому "дурь" кожного – як на долоні. Завдяки його програмам (різні формати, включаючи "Адреналін") мільони глядачів переконалися у тому, ким насправді є бондаренки, колесніченки, богословськи. лукьянови і т.д. В. Карасьов, який залишився у студії минулої пьятниці надав аргументовану оцінку тому, що відбулося. Я погоджуюся з ним: політик – особа публічна, і мусить за будь-яких обставин відстоювати позицію тих, хто стоїть за ним – людей. А якщо рівень культури політика і його вміння доносити свою думку і спілкуватися з іншими, незважаючи на іх переконання чи культуру поведінки, виявляється нижчим за опонетів, то проблема не у форматі програми, а у "культурному невігластві". Адже дикун можуть перетворити на балаган будь-яку прораму.
igorVK _ 15.04.2013 11:11
IP: 82.144.192.---
А шо вы хотели? Когда дарку чепак забрали на верхние нары, так мы все думали, шо поматросят и бросят – так я вам сейчас могу точно сказать, шо нет! Груповуха тока начинается, как в первой главе второй части приключений Ивана Чонкина.Эдак он и до нас скоро доберется! – слова сокамерников Вани после попытки изнасилования пана Калюжного (второй по счёту, первая был Вася Штык). Так что, все мы хороши. Таксист червонец не ныкал – Вицин подтвердит. Я тоже бы хотел, шоб меня облизывала власть. Одна проблема – она не хочет меня облизывать. Почему-то. В данный момент. И вообще. Я не знаю, почему, но догадываюсь. Наверное, я её не устраиваю. Но между прочим, я ж не говорю, что она меня тоже не устраивает! И что меня больше приблизительно в 100 тысяч (делим 45 лимонов на 450 власть) - плучаем 100 тысяч раз больше. По кулачку если – Виталика Кличка спросите – даже руку пожать -писец наступит в первом раунде.Чуть не забыл про Савика. ПОСЛЕДНИЕ ДЕНЬГИ ТАК НЕ ПРОПИВАЮТ. (цитата из Евгения Гришковца).
_verus _ 15.04.2013 11:11
IP: 193.110.89.---
xixixi:
У Княжицкого спроси))))))))))))))))))))))))
А хто такий Княжицький?
xcc _ 15.04.2013 11:09
IP: 46.30.167.---
Евгений Морин:
А рейтинги (доля и охват) этого цирка у Шустера – зашкаливали...
Людей завжди цікавили питки та казні, уроди і власний кал (с) ЛП.
Якби на цьому місці показували б легке порно, то рейтинги теж були б нівроку.

Питання в тому, чи варто маратися в такому шоу блазнів?
В вересні був творчий вечір Ігоря Губермана в Києві, то в нього спитали, нащо він пішов на шоу Шустера. Люди відчувають, що це не те місце, де варто з'являтися вихованій людині.
Анатолий Маслюк _ 15.04.2013 11:09
IP: 93.73.61.---
Наконец-то, Оппозиция поняла,что Савик, хитрый и ловкий манипулятор. В свое время, чтобы унизить Юлию Тимошенко на шоу, он приглашал самые отвратительные личности, такие как Богословская и Герман. Они в самой омерзительной форме, как борзые набрасывались на Юлию, под хамскую улыбку этого самого шустрого Шустера. Я писал давно, что он журналист-холуй (сайт "Записки современника"). Это журналист-варяг, ему наплевать на Украину. В Украине он нашел денежный Клондайк. Все его шоу, без исключения, это продуманное и согласованное с властью и ПР унижение представителей Оппозиции. Организуйте подобное шоу на ТВi или на 5-ом канале и этот злой гений сразу же прекратит свое существование. Его хамское поведение, под видом надуманной растерянности вызывает только гнев. Только байкот этому шоу-Януковича и Шустера. Больше уважения к себе и тем самым инам украинцам.
_verus _ 15.04.2013 11:07
IP: 193.110.89.---
xixixi:
Шевченко-вурдалак. И без бузины ясно.
А хто такий вурдалак?
anno_domini _ 15.04.2013 11:06
IP: 109.106.20.---
Так, треба створити суспільне мовлення, яке буде серйозно висвітлювання наше життя. Бо шоу зробили людей шоу-глядачами, це показало голосування. А після цих шоу, люди ходять і поміж собою обсмикають не проблеми держави, а про те, хто як себе поводив. Треба дати людям, навіть навчити, думати, аналізувати, а це зможуть високопрофесіональні представники. Подивіться "речи" дописувачів в коментарях Укр.правди, Дзеркала тижня – образи, неповага до тих, хто дав інтерв'ю. Складається враження, що у державі живуть якісь не розвиненні люди. Якщо знаходишся серед простих людей, то їх турбує дуже це нелегке життя, Просто немає їм часу виходити на сайти і виражати свої думки. Так що, повинно бути альтернативне телебачення, яке дійсно буде виражати людське життя з їх проблемами. Щоб і опозиція могла розказувати виходи з цього положення. І цей зв'язок зробить зрушення в потрібному напрямку.
agosto _ 15.04.2013 11:06
IP: 92.112.93.---
Друкарня Вінниця:
А общество к этому готово? И есть кому это создавать?
Корупція1296 Україна та Європа1068 Aтака Путіна1189 тітушки19 Уряд реформ392
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter