Микола Княжицький Журналіст, народний депутат України

Про Савіка і повагу

15 квітня 2013, 09:25

Я давно знаю і поважаю Савіка Шустера. Він талановитий журналіст і медіа-підприємець, людина надзвичайно досвідчена та освічена.

Я з повагою ставлюся до більшості з народних депутатів України. Скоріше навіть до їхніх виборців. Адже парламент – це влада представницька, де представники народу обговорюють (тому і парламент – від французького слова parler – говорити), як ефективно розвивати країну.

Мені також подобаються люди з самоповагою.

Думаю, Савік, який розділяє ті самі цінності, не образиться на цей текст, який про те, чому ми, народні депутати України, вирішили залишити студію каналу Інтер.

Програма Шустера – це телевізійне шоу, де політики часто під впливом режисерських провокацій демонструють не найкращі свої якості. Вони кричать, перебивають один одного, переходять з однієї теми на іншу і до того ж так швидко, що глядачі за ними не встигають. Тому у мене останнім часом не було великого бажання брати участь у цій програмі. І це не вина Савіка, програми якого свого часу відкрили українцям саму можливість політичної дискусії. Це вина тих, хто затверджує формати, ставить завдання ведучим та і самих політиків. Адже часто доводиться чути: "Так, нам не подобаються шоу Савіка, але це єдине місце, де ми можемо висловитися на таку широку аудиторію." Мої колеги не відчувають, що висловлюватися можна гідно, а можна і не помітити, як перед мільйонами глядацьких очей поступово перетворюєшся на блазня.

Минулої п"ятниці я не збирався йти на програму. Я виїхав автомобілем на Харків, і вже в дорозі мені зателефонували колеги по фракції і попросили розвернути машину, щоб увечері бути у Савіка. Я не міг відмовити людям, які у цей день зустрілися у Харкові у черговий раз з містечковим хамством людини, яка вважає себе мером цього міста.

У студії сидів Олесь Бузина. Я вважаю свободу слова головною цінністю. Тому це право ведучого запрошувати тих, кого він хоче. Але моє право не брати участь у програмі разом з автором книги "Вурдалак Тарас Шевченко". Думаю, причини можна не пояснювати. Мене попередили, що тема стосуватиметься Луценка та громадського руху, який він засновує. Натомість, те, що відбувалося в студії не можна назвати ані обговоренням, ані дискусією. Постійні крики мого колеги Олега Ляшка, виступи із зовсім інших тем, іронічна посмішка ведучого, який не зупиняв цього "колоритного" базару, робили не можливим або безсенсовним знаходження у цій студії для людей, які прагнули змістовної дискусії. Так, таке шоу теж має право на існування. І є люди, які хочуть брати в цьому участь. Я не хочу.

Студію Савіка уже після опозиціонерів залишив і Дмитро Табачник. Сталося це після того, як Ляшко почав дулі йому крутити. Дискусія з Табачником справді могла бути цікавою. Я зателефонував перед ефіром до Лілії Гриневич, голови профільного комітету Верховної Ради, щоб обговорити список питань, які перед Табачником потрібно поставити. Зарплати вчителів, зміни у тестах ЗНО, хто і як друкуватиме підручники, автономність університетів – про все це я планував запитати у Дмитра Володимировича. Переконаний, що глядачеві наша дискусія була б не менш цікавою, аніж дулі Ляшка. Але це програма саме про ці дулі. Це шоу, яке, як це не дивно, ображає і мене, і Табачника, і глядача. Тому ми і пішли всі разом.

Є певний рівень, нижче якого люди, що поважають себе та інших, опускатися не можуть. Від Савіка вимагають опуститися і потягнути вниз і політиків, і глядачів. Ми не дали цього зробити. Опозиція знову продемонструвала єдність, яку навіть за сценарієм цієї програми планувалося розхитувати. Мої колеги по "Батьківщині" Олександра Кужель, Сергій Пашинський, колега з "Удару" Валентин Наливайченко та свободівець Олег Сиротюк спільно прийняли рішення залишити студію. "Куди ви йдете? Це ж єдине місце, де ви ще можете висловитися!"- переконували нас редактори. На це і розрахунок. Власники каналу вважають, що опозиціонери все одно будуть прагнути потрапити у будь-який ефір, навіть якщо ціна цього ефіру – приниження та маніпуляції. Я переконаний – це помилка. Нехай маніпулюють тихо самі з собою. Ми повинні узгодити між депутатами опозиційних фракцій власну інформаційну політику і те, чи братимемо ми участь у маніпулятивних програмах.

Дехто говорив мені, що "Батьківщина", "Свобода" та "Удар" повинні зробити з цього приводу спеціальну заяву. Я проти. Інтер – приватний канал, який, хоч і частково належить главі адміністрації президента, все ж таки має бути незалежним, і в його роботу ми втручатися не можемо. Савік може запрошувати кого хоче і вести програми у манері, яка йому подобається. Але наше право – не брати участі у клоунаді і навпаки – підтримати Савіка, якщо він захоче повернутися до змістовного формату.

Ми повинні також якомога швидше створити суспільне мовлення. Українці мають право отримувати серйозний звіт про діяльність обраних ними депутатів без олігархічних маніпуляцій. Один з таких законопроектів ми розглянемо на комітеті з питань свободи слова Верховної Ради уже у цю середу.

powered by lun.ua
Коментарі — 156
Fedor K _ 15.04.2013 11:06
IP: 77.239.189.---
Уважаемый Николай, за что оправдываетесь?
Программа, где Вас и всех зрителей, говоря правящей лексикой, "кружат" и "разводят", призвана вовсе не акцентировать, а замылить глаза, спустить градус и увести от злободневного.
В день, когда Киев заваливало снегом, что обсуждали первым (а значит- главным!) вопросом? Что делал Мирошниченко с памятником Ленину. В день, когда кучка "одомашненных" и "взнузданных" депутатов произвели государственный переворот, что слушалось первым вопросом? Личное дело "фашистов" из Свободы.
Нет, господин Княжицкий, это не "манипуляторы", это махинаторы. Их нужно презирать и игнорировать, а не извинятся...
xcc _ 15.04.2013 11:05
IP: 46.30.167.---
Програми Савіка Шустера тільки на те й спрямовані, аби вдавати видимість свободи слова. Думаю, опозиціонерам взагалі не варто туди ходити. Зрештою, з протилежного боку приходять особистості, які нічого не вирішують.

Бачив тільки фрагмент програми після того, як опозиція звідти пішла – це було щось середнє між самовихвалянням нарцисичної особистості Шустера і безглуздим потоком слів від Кернеса.

Не ходіть туди і передача загнеться сама по собі, і це на добре. Може, згодом з'явиться програма в якій ведучий зможе ставити неприємні питання владі, а не стрибати по пеньках.
Друкарня Вінниця _ 15.04.2013 11:00
IP: 178.94.134.---
ребята, что ж вы не создали раньше суспильне мовлення...
Іван Кресляр _ 15.04.2013 10:59
IP: 91.124.75.---
автору. а де громадське телебаченні?... вже нікому не треба?... то їжте шустера...
Сергей Мельковский _ 15.04.2013 10:59
IP: 46.200.69.---
На мій погляд, як журналіста, це була фахова помилка самого Савіка. Не можна плестися за ситуацією, треба її тягати за собою продовж усього дійства. І жорсткість по відношенню до учасників-порушників була б виправданою. Є правила шоу. Є стратегія і тактика шоу. Не можна кидати стратегію на жертовний вогонь тактики. І це прекрасно розумів, і цим успішно користувався один із засновників шоу-руху в СРСР В.Я.Ворошилов. І тому, навіть коли з'явилися інші шоу, "Что?Где?Когда?" залишалося одним із наймасовіших в глядацькому плані. На шоу має бути дисципліна, продиктована законами шоу. Порушили закони – отримали дулю.
Евгений Морин _ 15.04.2013 10:55
IP: 93.74.73.---
А рейтинги (доля и охват) этого цирка у Шустера – зашкаливали...
AlexStine _ 15.04.2013 10:55
IP: 93.88.51.---
Шустер – опытный манипулятор. Его задача – на примере оторванного Ляшко убедить людейв том,что вся оппозиция такая. Следовательно, надо терпеть ПР-овских казнокрадов и бандюков, незачем, дескать, менять шило на мыло.
Самое правильное – вообще отказаться оппозиции от участия в таких шоу от Банковой. Пусть Бандаренко и Бухословской обсуждают пакращення, а свиноподобный Олийнык делает экспертные оценки.
Шоу Шустрого – массовое оболванивание народа гепами и допами.
Pavlik Marozov _ 15.04.2013 10:52
IP: 77.123.186.---
Добре, що пішли, але звідти йти треба було років тому 150.
BOV _ 15.04.2013 10:51
IP: 89.252.19.---
В продолжение темы- после того, как в студии остались Карасев и Олейник и "дискуссия продолжалась", я внимательно смотрел за рейтингом и процентом поддержки. И это просто ШУЛЕРСТВО, стыд и ПОЗОР Шустеру и ИНТЕРУ. Они постоянно показывали большую поддержку словам Олейника или не показывали ничего. Этого не может быть.ИНТЕР с новым руководством превратился в филиал наперсточников с Банковой, а Шустер стал слишком "старательным" в т.н. ШОУ. Куда мы катимся?...
Nickolay Biller-Shkarpetin _ 15.04.2013 10:46
IP: 95.133.102.---
Шановний пане Миколо,
Я дуже вас поважаю і коли випадає нагода на вільний час.віддаю перевагу подивитись ТВІ, чим Шустер LIVE, чесно.
По вашій статті, із деяким вашими тезами я згідний, але!!!
Це дійсно неповага з Вашого боку,залишити студію,це зовсім не порядно і не по людськи. Все що ви написали у вашій статті, ви могли висловити на цій передачі. Непорядно і некультурно, так вчиняти. Могли б взагалі не реагувати на запрошення і не приїзжати до студії,але коли вже там то чому це все не сказали в обличчя Савіку?? Чому вже після того,як це відбулося,Ви друкуєте ця статтю, це виправдовування? Непорядно за спинами людей пліткувати і ображати своїх же колег. У своїх тезах, Ви постійно пишите "Ми". "Ми", це хто? ви і депутати? невже Ви і не є Влада? чому таке позицюювання.
GrayBeard _ 15.04.2013 10:43
IP: 95.132.154.---
Пане Миколо! Повірте львів'янину: ваші походеньки до Шустера, як перед тим – до Кісєльова, не на користь побудови держави Україна.
У мене Viasat. Російський проект. Та що поробиш – свого в Україні немає. До цього тижня Інтеру на Viasat не було. І коли Шустер "переїхав" на Інтер, я щось не відчув "задухи" від нестачі уявлених вашими "колегами – депутатами" можливостей "висловитись на широку аудиторію". Якось не з'явилось бажання шукати цей осередок флуду і тролінгу.
Правда, коли твітеряни написали про скандал з бузиновим цирпколяшшям, зайшов на онлайн і на все найцікавіше встиг. Обожнюю першоджерела – для власних висновків. Подивився і Кужель, і Табачника і Вас. Вам – комплімент. З часу "наїзду" на Найєма (а це ж не так давно сталося!), Ви як політик виросли. Бажаю не здеґрадувати у "парламентарії", як це сталось, на жаль, з Гриценком.
Будете у Львові – заходьте! Твітер – сила.
boh _ 15.04.2013 10:41
IP: 194.44.142.---
Ну пішли і ідіть. Пояснили свою думку і воно приймається. Але моя думка співпадає з думкю Карасьова – робота така у еліти: ходити на "люди" і пояснювати, виправдовуватись і ще раз пояснювати:) Красиві "пози" – це у акторів, а у політиків "красиві" слова.
stbr _ 15.04.2013 10:41
IP: 194.44.194.---
Гм, Княжицький поважає Шустера! Дивно, що типовий представник "другої найдревнішої професіїї" викликає повагу в автора. Був про автора кращої думки. Вже набили оскомину всілякі "шоу, развлєкалкі" та інше телесміття, а також одні і тіж дійові особи і телеведучі "тіпа Шустера". Глядачам цікаві аналітичні, інтелектуальні передачі, а не балагани найнижчого гатунку.
SARA21 _ 15.04.2013 10:40
IP: 91.226.4.---
Федай Михайло:
Правильно.Регіони заблокували передачу Анни Безуглик.А опозиція що не може.??????????
зимняя вишня _ 15.04.2013 10:39
IP: 94.244.140.---
Надо создавать новую площадку для политических дискуссий, можно даже обойтись без бабушек в зале – так будет дешевле.
Но у ТВі все-таки узкая аудитория, нужен федеральный канал. В оппозиции много небедных людей, могли бы скинуться на организацию такой программы, например, на 5-м канале. Только ведущего надо нормального найти, а то на 5-м все слишком малахольные.
SARA21 _ 15.04.2013 10:38
IP: 91.226.4.---
такимахновец:
Твій Бузина добрий герой-с е р у н.Крім провокацій він на ніщо не спосібний.Обхаяти,обізвати Шевченка так,а приблизитися до цього,,вірдалака,,хоч чуть чуть розуму не вистачає.Дурний Урод себе може тільки провокаціями показати.Хто б знав такого Бузину без провокацій.
Федай Михайло _ 15.04.2013 10:38
IP: 89.176.219.---
Не ходіть туди взагалі. Це буде найкраще рішення. Сам давно не дивлюсь ці клоунади, на жодному з каналів.
zzzzz _ 15.04.2013 10:37
IP: 93.74.48.---
Николай! А мы тоскуем по Вашим замечательным передачам "Вечир з Миколою Княжицьким". Может хоть раз в месяц, но надо возобновить! Надо!!!
Что касается темы. Каждое Ваше слово поддерживаю. Хочу добавить, что дули Ляшко-это мелочь в сравнении с предоставлением грязному лжецу Кернесу 35 мин вещания на всю страну, где он обгаживал оппозицию, полностью переврал все события в Харькове и выступал как всенародный гуру. За последнее время это уже второй раз, когда он учит народ. В передаче по снежному делу он 20мин вещал как защитник Попова, поучал всех, как надо думать. Это еще грязнее, чем дули клоуна с Банковой. Нашей оппозиции нечего делать на ставших неприличными шоу Савика. А как все хорошо начиналось1
Женя Копачевский _ 15.04.2013 10:33
IP: 46.211.124.---
,, шарика,, можно так-же понять. Сегодня у него ест всё. В полном смысле этого слова. Передача, блага от первых лиц, и т д. И если это всё потерять сейчас, куда дальше, в какую страну?! Максимум что, так это редактором газетёнки какой то, смог бы устроиться,, шустер,, Поэтому он так,, лижет,,
Тимошенко была, помню я как тот-же Савик перебивал регов, и такого рода поведение было у него. Сейчас ситуация поменялась, и шустер так-же.,, держит нос по ветру, еврей хитрый,,
alexa71 _ 15.04.2013 10:30
IP: 95.135.8.---
Політична дискусія між депутатами?
Чия фірма підряд отримає на друк книжок, одвічна зарплата вчителям... це політична дискусія?
otec _ 15.04.2013 10:30
IP: 46.202.141.---
Савіка Шустера давно вже жде участь Кисільова. Якщо з'явився на передачі Бузина, а далі буде й Поярков і К, то щось цікавого від неї нічого й чекати. Вважаю опозиційним політикам там нічого робити. Хай Шустер "вариться" з Олійниками та йому подібними.
drongo _ 15.04.2013 10:29
IP: 194.44.50.---
Зараз "пакують" людей під Межигірям. До цього людей пресували вдягнені у камуфляж бички без жодних розпізнавальних знаків. Чи буде це у пятницю у Шустера?
Дилетант _ 15.04.2013 10:27
IP: 195.88.112.---
Уже где-то год не смотрю Шустера. Перестаньте туда ходить. ВСЕ. Это будет действеннее, чем ваши революции по расписанию.
Лариса Гриценко _ 15.04.2013 10:26
IP: 93.74.51.---
nikolya:
100%
AllaZ _ 15.04.2013 10:24
IP: 93.74.84.---
Почему, собственно, программа Шустера – это чуть ли не единственная "? Да, была когда-то колоссального уровня. Но то, что с ней происходит теперь, не побуждает смотреть ее совсем. А канал TVi мне кажется очень потенциальным для этих целей. Там есть мозги, которые пока не востребованы, по – моему, на полную силу. Мне так кажется, я на самом деле не получаю никакой инсайдерской информации.
И канал вполне может стать достойной площадкой для цивилизованной политической дискуссии.
Никогда в страшном сне не могла себе представить того, что произойдет с шоу Савика. очень жаль.
Корупція1296 Україна та Європа1068 Aтака Путіна1189 тітушки19 Уряд реформ392
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter