Микола Княжицький Журналіст, народний депутат України

Про Савіка і повагу

15 квітня 2013, 09:25

Я давно знаю і поважаю Савіка Шустера. Він талановитий журналіст і медіа-підприємець, людина надзвичайно досвідчена та освічена.

Я з повагою ставлюся до більшості з народних депутатів України. Скоріше навіть до їхніх виборців. Адже парламент – це влада представницька, де представники народу обговорюють (тому і парламент – від французького слова parler – говорити), як ефективно розвивати країну.

Мені також подобаються люди з самоповагою.

Думаю, Савік, який розділяє ті самі цінності, не образиться на цей текст, який про те, чому ми, народні депутати України, вирішили залишити студію каналу Інтер.

Програма Шустера – це телевізійне шоу, де політики часто під впливом режисерських провокацій демонструють не найкращі свої якості. Вони кричать, перебивають один одного, переходять з однієї теми на іншу і до того ж так швидко, що глядачі за ними не встигають. Тому у мене останнім часом не було великого бажання брати участь у цій програмі. І це не вина Савіка, програми якого свого часу відкрили українцям саму можливість політичної дискусії. Це вина тих, хто затверджує формати, ставить завдання ведучим та і самих політиків. Адже часто доводиться чути: "Так, нам не подобаються шоу Савіка, але це єдине місце, де ми можемо висловитися на таку широку аудиторію." Мої колеги не відчувають, що висловлюватися можна гідно, а можна і не помітити, як перед мільйонами глядацьких очей поступово перетворюєшся на блазня.

Минулої п"ятниці я не збирався йти на програму. Я виїхав автомобілем на Харків, і вже в дорозі мені зателефонували колеги по фракції і попросили розвернути машину, щоб увечері бути у Савіка. Я не міг відмовити людям, які у цей день зустрілися у Харкові у черговий раз з містечковим хамством людини, яка вважає себе мером цього міста.

У студії сидів Олесь Бузина. Я вважаю свободу слова головною цінністю. Тому це право ведучого запрошувати тих, кого він хоче. Але моє право не брати участь у програмі разом з автором книги "Вурдалак Тарас Шевченко". Думаю, причини можна не пояснювати. Мене попередили, що тема стосуватиметься Луценка та громадського руху, який він засновує. Натомість, те, що відбувалося в студії не можна назвати ані обговоренням, ані дискусією. Постійні крики мого колеги Олега Ляшка, виступи із зовсім інших тем, іронічна посмішка ведучого, який не зупиняв цього "колоритного" базару, робили не можливим або безсенсовним знаходження у цій студії для людей, які прагнули змістовної дискусії. Так, таке шоу теж має право на існування. І є люди, які хочуть брати в цьому участь. Я не хочу.

Студію Савіка уже після опозиціонерів залишив і Дмитро Табачник. Сталося це після того, як Ляшко почав дулі йому крутити. Дискусія з Табачником справді могла бути цікавою. Я зателефонував перед ефіром до Лілії Гриневич, голови профільного комітету Верховної Ради, щоб обговорити список питань, які перед Табачником потрібно поставити. Зарплати вчителів, зміни у тестах ЗНО, хто і як друкуватиме підручники, автономність університетів – про все це я планував запитати у Дмитра Володимировича. Переконаний, що глядачеві наша дискусія була б не менш цікавою, аніж дулі Ляшка. Але це програма саме про ці дулі. Це шоу, яке, як це не дивно, ображає і мене, і Табачника, і глядача. Тому ми і пішли всі разом.

Є певний рівень, нижче якого люди, що поважають себе та інших, опускатися не можуть. Від Савіка вимагають опуститися і потягнути вниз і політиків, і глядачів. Ми не дали цього зробити. Опозиція знову продемонструвала єдність, яку навіть за сценарієм цієї програми планувалося розхитувати. Мої колеги по "Батьківщині" Олександра Кужель, Сергій Пашинський, колега з "Удару" Валентин Наливайченко та свободівець Олег Сиротюк спільно прийняли рішення залишити студію. "Куди ви йдете? Це ж єдине місце, де ви ще можете висловитися!"- переконували нас редактори. На це і розрахунок. Власники каналу вважають, що опозиціонери все одно будуть прагнути потрапити у будь-який ефір, навіть якщо ціна цього ефіру – приниження та маніпуляції. Я переконаний – це помилка. Нехай маніпулюють тихо самі з собою. Ми повинні узгодити між депутатами опозиційних фракцій власну інформаційну політику і те, чи братимемо ми участь у маніпулятивних програмах.

Дехто говорив мені, що "Батьківщина", "Свобода" та "Удар" повинні зробити з цього приводу спеціальну заяву. Я проти. Інтер – приватний канал, який, хоч і частково належить главі адміністрації президента, все ж таки має бути незалежним, і в його роботу ми втручатися не можемо. Савік може запрошувати кого хоче і вести програми у манері, яка йому подобається. Але наше право – не брати участі у клоунаді і навпаки – підтримати Савіка, якщо він захоче повернутися до змістовного формату.

Ми повинні також якомога швидше створити суспільне мовлення. Українці мають право отримувати серйозний звіт про діяльність обраних ними депутатів без олігархічних маніпуляцій. Один з таких законопроектів ми розглянемо на комітеті з питань свободи слова Верховної Ради уже у цю середу.

powered by lun.ua
Коментарі — 156
Лариса Гриценко _ 15.04.2013 10:23
IP: 93.74.51.---
Уважаемый господин Княжицкий! Понимаю, что вам не удобно называть то, что произошло в студии Интера словами, которых данная ситуация заслуживает. Но мы то можем: то что происходит в эфирах Шустера (причем от эфира к эфиру все хуже) выглядит непристойно. Шустер давно не церемонится: унижает, лжет, манипулирует, искажает.Передача скатилась на уровень "Большой политики" Киселева и даже хуже.Передача становится скучной, лживой, фальшивой.А такие всплески как ляшко, по мнению режиссеров, должны оживлять ее. У нас теперь много лжепрофессионалов. Думаю, что это нужно перестать смотреть. Смотрю, только для того, чтобы поддержать оппозицию, которая приходит туда. Понимаю, что это иллюзия, что они чувствуют поддержку и не опустят руки. Не тратьте время и усилия, посещая такие эфиры. Пусть они травятся собственным ядом под "ироничным взглядом" Шестера. Как было с Киселевым. Упадет рейтинг, уйдет и Шустер. Да, и, пора искать новые способы связи и контактов с людьми, более эффективные, чем Шустер.
Дpуг _ 15.04.2013 10:21
IP: 37.55.207.---
О. Чаленко особисто обіцяв суспільству, що подвиг Т. Чорновол він легко повторить

"Чаленко Готовий за 5 тисяч баксів перелізти через паркан Межигір'я з велосипедом, покататися по пагорбах і пофотографувати пам'ятки"
27.серпня.2012 Блог Українська Правда

У своєму блозі О. Чаленко пише:

"Спочатку з приводу "подвигу" Тетяни Чорновол
Ну, от скажіть мені на милість ті, хто аплодує Чорновіл: а чому там аплодувати? У чому там мужність і подвиг? Всі ви прекрасно розумієте, що ця АБСОЛЮТНО БЕЗПЕЧНА акція для реклами, а не для викриттів ворога народу Януковича
Якщо ж ви вважаєте, що все-таки вона ризикувала, то дайте відповідь чому
а) її могла застрелити охорона
б) її б побили
в) позбавили б роботи
г) посадили б у в'язницю строком на 3 роки
д) конфіскували б майно
е) заборонили би балотуватися
ж) позбавили б материнських прав
Ну, ось що їй за це було б
Так, рівним рахунком нічого
Слава серед помаранчевих і свідомих. І більше нічого
Тетяна Чорновіл про це прекрасно знала"
ПОКРАЩЕННЯ НА ЗАВЖДИ _ 15.04.2013 10:20
IP: 109.86.127.---
в одном уважаю Путина...что по выгонял эту пятую колону...шустера киселева...которые не когда не работали на объединение...а только на раскол...
nikolya _ 15.04.2013 10:19
IP: 95.135.126.---
Якщо "бомбою" на ток-шов Савіка Шустера виявився Олег Ляшко, то "детонатором" до неї – Олесь Бузина. Йому не вперше викидувати такі вибрики в прямому ефірі. Згадаймо "Велику політику" з Євгеном Кісельовим, де Бузина побився із Сергієм Поярковим. А Геннадій Кернес ще колоритніша персона в плані невихованості й нахабства. І це телеглядач не раз мав змогу бачити й чути також у "Шустер лайф" пана Савіка. Тож питається в задачі: навіщо він запрошує цих людей "каламутити воду" там, де мали б обговорюватися серйозні питання державного значення? І відповідь лежить на поверхні: задля маніпуляції людською свідомістю. Адже збалансованістю, розумною конфліктністю точок зору, інтелектуальною дискусією учасників ведення Савікового шоу не назвеш. Якщо журналіст опускається до рівня простого заробітчанина, працюючи на "заказуху", то навіть відоме ім'я сприймається таким в гіршому розумінні цього слова.
fin2013a _ 15.04.2013 10:18
IP: 178.137.28.---
lara zabara:
xixixi:
lara zabara:
Алексей Святогор:
та не от любви к истории и патриотизма,а слава,пусть и геростратова покоя не дает Вашему Бузине.Мерзость он редкостная.К чему был его вопрос:"зачем вы убили свою жену?"
Шоб показать сокрытие налогов
брысь,макака,пьяная.Напиши номер клетки,гадика теща нашатыря тебе пришлет,чтоб протрезвело;)
Да это подсадной клоун здесь, как Ляшко у Шустера. У него же ни одной мысли. Только односложная ругань, как и положено у зековского любителя.
iamincognito _ 15.04.2013 10:15
IP: 176.104.0.---
Дипломатично, да. Но я страшно удивлюсь (и разочаруюсь), если Княжицкий и правда считает Шустера талантливым журналистом. Шоумен от журналистики? Ага. Коммерсант от журналистики, успешный, но очень не разборчивый в источниках бабла? Несомненно. Но называть этого приспособленца журналистом – это плевать в профессию. Он позволит кернесам и ляшкам даже 3адницу в камеру показать – потому что ему платят именно за это, а не за то, чтобы Княжицкий мог менее-более цивилизованно с Табачником шпильками обменяться.
lara zabara _ 15.04.2013 10:14
IP: 95.215.36.---
xixixi:
lara zabara:
Алексей Святогор:
та не от любви к истории и патриотизма,а слава,пусть и геростратова покоя не дает Вашему Бузине.Мерзость он редкостная.К чему был его вопрос:"зачем вы убили свою жену?"
Шоб показать сокрытие налогов
брысь,макака,пьяная.Напиши номер клетки,гадика теща нашатыря тебе пришлет,чтоб протрезвело;)
lara zabara _ 15.04.2013 10:12
IP: 95.215.36.---
xixixi:
tech:
lara zabara:
tech:
Не звертайте увагу на xixixi. Це заокеанський неадекватний дурний і дешевий троль.
Заокеанский????Просто ОНО вошло через прокси-сервер...обычное -донецкое чмо-примат
Гадаю воно навіть не вміє користуватися проксі.
А зачем?
иди,горилла,хоть шкуркой банана занюхай,или хвостом своим залижи, а то с бодуна несешь тут чушь всякую
Дpуг _ 15.04.2013 10:11
IP: 37.55.207.---
Реальна політика Гаранта ПР – Моя хата скраю, я нічого не знаю, якщо ні Ти в Тюрмі
Громадяни України настільки залякані, що бояться висловлюватись в режимі онлайн.

Віртуальні перемоги інтернет користувачів над заляканою демократією зафіксовані і в наш час.

!00 % перемога Українських інтернет користувачів над бажанням Провладної більшості і Гаранта ПР вступати у будь який мутний союз, де дешевий газ у мишоловці.

Луценка випустили завдяки активній позиції віртуального інтернет народу – масових мітингів протесту і блокування опозицією ВР

Часткова перемога над кнопкодавством і фальшуванням у ВР –
Регіонали, щоб кнопко давити і фальшувати, втікають на Банкову, під захист останньої ланки еволюції тваринного світу – Беркуту
SARA21 _ 15.04.2013 10:11
IP: 91.226.4.---
xixixi:
На каналі АЙСІТІВІ,Андрій Куликов веде набагато краще і змістовніше свою передачу.Але програма запланована Шустером з самих початків зробила собі імідж.Шустер раніше від Шустера теперішнього це різниця,хоча не дуже велика.Фальш із Великими українцями це теж нечистоплотність Шустера і Інтера.
drongo _ 15.04.2013 10:09
IP: 194.44.50.---
xixixi:
Да обосрались вы с Кернесом дискутировать шавки. Сбежали поджав хвосты. А чё у вас глазки перед камерой бегают? Вы нечестный человек?
Дуже товстий троллінг.
lara zabara _ 15.04.2013 10:09
IP: 95.215.36.---
Алексей Святогор:
та не от любви к истории и патриотизма,а слава,пусть и геростратова покоя не дает Вашему Бузине.Мерзость он редкостная.К чему был его вопрос:"зачем вы убили свою жену?"
wrong10 _ 15.04.2013 10:09
IP: 46.211.127.---
ще цікаво чи Шустер "вилизував" так перед Княжицьким коли TVI закривали?
Дмитрий Проценко _ 15.04.2013 10:09
IP: 194.247.18.---
Когда-то Богдан Титомир сказал бессмертную фразу "пипл хавает".
Мне кажется, что люди смотрят интер не для того, чтобы послушать разумные дискуссии, вопросы-ответы касательно ЗНО, послушать объяснения харьковского головы касательно устроенных им игр с муниципальной техникой.
зато зрители страсть как любят дули в кадре, стасть как любят пообсуждать, педик ли ляшко.
правда я сомневаюсь, что если уйти в тень и не ходить на подобные "шоу", у людей рано или поздно возникнет вопрос "а где оппозиция?". информационный вакууму будет заполнять пан премьер со своими покращеннями/попередниками и прочая нечисть, браво рассказывающая о том, как хорошо живёт страна и какие негодяи оппозиционеры.
нужно искать альтернативу шустеру. нужно отвоёвывать право рассказывать о том, что происходит в стране на самом деле, а не то, что показывают вечерних выпусках новостей.
drongo _ 15.04.2013 10:08
IP: 194.44.50.---
Миколо, Шустер вже давно нежурналіст. Шустер шоу-мен. Більше того, його шоу навіть не ставлять за мету залучення широкої аудиторії. Його шоу мають головною ціллю перетворити на цирк, на "мильну оперу" обговорення найважливіших питань.

Ляшко присутній майже на кожній програмі, через програму Богословська, дуже часто Колєснічєнко, раніше Чєчєтов.

Минула постановочна програма мала стати прозрінням для всіх хто має очі і вуха.

Але ви глибоко поважаєте "освіченого журналіста" Шустер. Ваша справа.
Роман Калитовський _ 15.04.2013 10:08
IP: 93.77.132.---
Дійсно, будь яку дискусію можна перетворити на клоунаду якщо підсадити парочку клоунів. От уявіть собі будь який серйозний захід де люди ведуть між собою дискусію чи переговори,і серед них один в червоному парику, приліпленим довгим носом і розмальованим обличчям. Автоматично всі учасники такої дискусії в очах глядачів перетворюються на клоунів. Саме цього намагаються добитись редактори цього шоу запрошуючи туди Ляшка.
_verus _ 15.04.2013 10:07
IP: 193.110.89.---
Олег Смирнов:
...Только так можно вынудить телебоссов делать не шоу для "пипла" и маргиналов, а полноценную качественную политическую передачу...
З демпінговонною програмою таке не пройде. Це "шоу" буде виходити навіть з одним політиком і одним глядачем і буде мати "найвищі рейтинги".
Андрій Крук _ 15.04.2013 10:07
IP: 217.147.160.---
Почнемо з того, що всі "поітики" типу Табачника, Олійника, Богословської і т.п. які туди ходять – клоуни за замовчуванням. Тому виглядає дивно що саме зараз в опозиції відкрилися очі.
Аудиторія яка дивиться Савіка не чекає глибокої аналітики – всі вже давно зрозуміли що у тих суперечках її нема і бути не може.
tech _ 15.04.2013 10:07
IP: 46.247.151.---
lara zabara:
tech:
Не звертайте увагу на xixixi. Це заокеанський неадекватний дурний і дешевий троль.
Заокеанский????Просто ОНО вошло через прокси-сервер...обычное -донецкое чмо-примат
Гадаю воно навіть не вміє користуватися проксі.
Євген, Харків _ 15.04.2013 10:05
IP: 217.12.212.---
баракуда:
Мне искренне жаль Савика. В кого превратился этот,без сомнения в прошлом, талантливый и прогрессивный журналист? Как мог этот порядочный, смелый человек так стремительно скатиться до уровня обслуги? Может быть это время, усталость, какой-то жизненный надлом...? Шустера уже нет, он умер. ((
- А може він почав ще тоді вмирати, коли пішов з російсього радіо "Сврбода"?
SARA21 _ 15.04.2013 10:05
IP: 91.226.4.---
Дивлячись клоунаду Шустера я виключила телевізор.Не могла допустити до того що такі як Шустери вважають мій народ за дурнів.Дивитися цю дурню,де повторяють одне і те,і нічого нового і інтересного,тільки крики депутатів і обвинувачування,,попередников,,це не поважати себе.
Vadim45 _ 15.04.2013 10:04
IP: 93.72.175.---
Уже давно стало ясно, кого обслуживает Шустер. Кому продался, думаю, за немалые деньги. Ведь такие журналисты (большие демократы, как мы думали, как он, Е.Кисилев, еще более ранний Кисилев, а теперь уже и Дорофеев и др, приехали сюда заработать денег. Придумали т.н. собачьи юои по навязанным правилам. Поэтому я полностью согласен, что оппозиционерам нечего ходить к нему на это ток – шоу и его рейтинг быстро сдуется. А таким, как я перечислил, это будет хорошим уроком до какого уровня нельзя опускаться.
lara zabara _ 15.04.2013 10:04
IP: 95.215.36.---
tech:
Не звертайте увагу на xixixi. Це заокеанський неадекватний дурний і дешевий троль.
Заокеанский????Просто ОНО вошло через прокси-сервер...обычное -донецкое чмо-примат
Алексей Святогор _ 15.04.2013 10:03
IP: 95.109.170.---
пане Миколо, а Ви книгу "Вурдалак Тарас Шевченко" взагалі читали? Чи як в радяскі часи "нє чітал, но глубако асуждаю"? Я не впевнений, що в Україні може бути більший патріот своєї Батьківщини, аніж Олесь Бузина. Для того, аби так працювати з історичним матеріалом, відверто вникнути в цю проблему, так висвітлити історичні особистості, зруйнувати стереотипи і сказати своє слово – може тільки людина, яка щиро любить свою землю та її історію, і тому вивчила цю історію з першоджерел, "з нуля", "з чистого аркуша"... Ну то і що з того, що там Шевченко описаний не зовсім так, як він може Вам подобатися чи не подобатися... Шевченко людина, зі своїми тарганами в голові, недоліками, характером. Геній, зрештою, має право бути трохи не від світу сього. Не всім же бабульок через дорогу переводити і пити лише пепсі-колу... Геній Шевченко і нечупара та альфонс в особистому житті – ну жодним чином не стосуються одне одного. Тому не гоніть на Бузину:-)
tech _ 15.04.2013 10:03
IP: 46.247.151.---
Не звертайте увагу на xixixi. Це заокеанський неадекватний дурний і дешевий троль.
Корупція1296 Україна та Європа1068 Aтака Путіна1189 тітушки19 Уряд реформ392
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter