Микола Княжицький Журналіст, народний депутат України

Про Савіка і повагу

15 квітня 2013, 09:25

Я давно знаю і поважаю Савіка Шустера. Він талановитий журналіст і медіа-підприємець, людина надзвичайно досвідчена та освічена.

Я з повагою ставлюся до більшості з народних депутатів України. Скоріше навіть до їхніх виборців. Адже парламент – це влада представницька, де представники народу обговорюють (тому і парламент – від французького слова parler – говорити), як ефективно розвивати країну.

Мені також подобаються люди з самоповагою.

Думаю, Савік, який розділяє ті самі цінності, не образиться на цей текст, який про те, чому ми, народні депутати України, вирішили залишити студію каналу Інтер.

Програма Шустера – це телевізійне шоу, де політики часто під впливом режисерських провокацій демонструють не найкращі свої якості. Вони кричать, перебивають один одного, переходять з однієї теми на іншу і до того ж так швидко, що глядачі за ними не встигають. Тому у мене останнім часом не було великого бажання брати участь у цій програмі. І це не вина Савіка, програми якого свого часу відкрили українцям саму можливість політичної дискусії. Це вина тих, хто затверджує формати, ставить завдання ведучим та і самих політиків. Адже часто доводиться чути: "Так, нам не подобаються шоу Савіка, але це єдине місце, де ми можемо висловитися на таку широку аудиторію." Мої колеги не відчувають, що висловлюватися можна гідно, а можна і не помітити, як перед мільйонами глядацьких очей поступово перетворюєшся на блазня.

Минулої п"ятниці я не збирався йти на програму. Я виїхав автомобілем на Харків, і вже в дорозі мені зателефонували колеги по фракції і попросили розвернути машину, щоб увечері бути у Савіка. Я не міг відмовити людям, які у цей день зустрілися у Харкові у черговий раз з містечковим хамством людини, яка вважає себе мером цього міста.

У студії сидів Олесь Бузина. Я вважаю свободу слова головною цінністю. Тому це право ведучого запрошувати тих, кого він хоче. Але моє право не брати участь у програмі разом з автором книги "Вурдалак Тарас Шевченко". Думаю, причини можна не пояснювати. Мене попередили, що тема стосуватиметься Луценка та громадського руху, який він засновує. Натомість, те, що відбувалося в студії не можна назвати ані обговоренням, ані дискусією. Постійні крики мого колеги Олега Ляшка, виступи із зовсім інших тем, іронічна посмішка ведучого, який не зупиняв цього "колоритного" базару, робили не можливим або безсенсовним знаходження у цій студії для людей, які прагнули змістовної дискусії. Так, таке шоу теж має право на існування. І є люди, які хочуть брати в цьому участь. Я не хочу.

Студію Савіка уже після опозиціонерів залишив і Дмитро Табачник. Сталося це після того, як Ляшко почав дулі йому крутити. Дискусія з Табачником справді могла бути цікавою. Я зателефонував перед ефіром до Лілії Гриневич, голови профільного комітету Верховної Ради, щоб обговорити список питань, які перед Табачником потрібно поставити. Зарплати вчителів, зміни у тестах ЗНО, хто і як друкуватиме підручники, автономність університетів – про все це я планував запитати у Дмитра Володимировича. Переконаний, що глядачеві наша дискусія була б не менш цікавою, аніж дулі Ляшка. Але це програма саме про ці дулі. Це шоу, яке, як це не дивно, ображає і мене, і Табачника, і глядача. Тому ми і пішли всі разом.

Є певний рівень, нижче якого люди, що поважають себе та інших, опускатися не можуть. Від Савіка вимагають опуститися і потягнути вниз і політиків, і глядачів. Ми не дали цього зробити. Опозиція знову продемонструвала єдність, яку навіть за сценарієм цієї програми планувалося розхитувати. Мої колеги по "Батьківщині" Олександра Кужель, Сергій Пашинський, колега з "Удару" Валентин Наливайченко та свободівець Олег Сиротюк спільно прийняли рішення залишити студію. "Куди ви йдете? Це ж єдине місце, де ви ще можете висловитися!"- переконували нас редактори. На це і розрахунок. Власники каналу вважають, що опозиціонери все одно будуть прагнути потрапити у будь-який ефір, навіть якщо ціна цього ефіру – приниження та маніпуляції. Я переконаний – це помилка. Нехай маніпулюють тихо самі з собою. Ми повинні узгодити між депутатами опозиційних фракцій власну інформаційну політику і те, чи братимемо ми участь у маніпулятивних програмах.

Дехто говорив мені, що "Батьківщина", "Свобода" та "Удар" повинні зробити з цього приводу спеціальну заяву. Я проти. Інтер – приватний канал, який, хоч і частково належить главі адміністрації президента, все ж таки має бути незалежним, і в його роботу ми втручатися не можемо. Савік може запрошувати кого хоче і вести програми у манері, яка йому подобається. Але наше право – не брати участі у клоунаді і навпаки – підтримати Савіка, якщо він захоче повернутися до змістовного формату.

Ми повинні також якомога швидше створити суспільне мовлення. Українці мають право отримувати серйозний звіт про діяльність обраних ними депутатів без олігархічних маніпуляцій. Один з таких законопроектів ми розглянемо на комітеті з питань свободи слова Верховної Ради уже у цю середу.

powered by lun.ua
Коментарі — 156
Михайло Виноградов _ 15.04.2013 10:03
IP: 80.93.113.---
Давно вже не дивлюсь цього "Шустрого" і його шоу.
Скандал будь-якою ціною (навіть ціною здорового глузду) – ось кредо цього шоу.
Нарешті це зрозуміли і політики з ОО.
Я про інше. Громадо, придивіться нарешті до Ляшка і його роль у нинішній політиці. Осьде ще один з джокерів влади, який удаваною радикальністю відтягує голоси ОО!
Євген, Харків _ 15.04.2013 10:01
IP: 217.12.212.---
Шевченко Тарас:
Олег Смирнов:
Хай Томенко знайде українського журналіста, кращого за Шустера! А тоді й починає розказувати за італійське громандянство!
-В чому "кращість"?! В цинізмі? В тому, що майстерно нацьковує одних на інших? Ну невже ви не бачите, що він цинік?!
o_vatamaniuk _ 15.04.2013 10:00
IP: 37.54.176.---
Шевченко Тарас:
Олег Смирнов:
Хай Томенко знайде українського журналіста, кращого за Шустера! А тоді й починає розказувати за італійське громандянство!
Відкрий очі, на Україні купа хороших журналістів
wrong10 _ 15.04.2013 10:00
IP: 46.211.127.---
от Княжицький правильно зауважив,що Шустер -медіа-підприємець...а підприемець повинен заробляти...любою ціною ШОУ...якщо буде скучне бу-бу-бу він не буде мати рейтингу,люди не будуть мати про що обговорювати...а тут шоу от тобі і блоги і скандали і заяви і обговорення між людьми...ШОУ лохторату!Хліба та видовищ головне завдання!
AlexLutiY _ 15.04.2013 10:00
IP: 109.206.52.---
Дякую, пан Микола, за цікаву змістовну статтю. Шустеру – думати і обирати свій шлях.
Євген, Харків _ 15.04.2013 09:59
IP: 217.12.212.---
r00tolog:
Люди, будьте гоноровими. Якщо вам не подобається кіоск під вашими вікнами – не купйте там нічого і він збанкрутує. Якщо вам не подобається програма Шустера – не дивіться її і Шустер почне робити кулінарні шоу.
-От я і не дивлюсь. Гадаю, Княжицький дуже перебрав з повгою до Шустера.
o_vatamaniuk _ 15.04.2013 09:59
IP: 37.54.176.---
Цікаво як Шустеру бути Заслуженим журналітом України і знати по-укр. тільки два слова? Напевно так само як Януковичу проФФесором і "велікім писателем")))
ozzo _ 15.04.2013 09:57
IP: 212.3.124.---
xixixi:
Да обосрались вы с Кернесом дискутировать шавки.

у меня есть несколько друзей в Харькове, которые признались, что им неудобно кому то говорить что они их Харькова, потому что у них такой мэр. Я думаю, что наступит момент и кернес сядет... если не успеет сбежать в израиль. а касаемо голубого воришки... Кернес не брезгует воровать на скамейках, GPS навигаторах, которые устанавливают на трамваи, думаю что этот не побрезгует умыкнуть на вениках и половых тряпках для детских садиков и больниц Харькова.
Шевченко Тарас _ 15.04.2013 09:57
IP: 37.19.165.---
Олег Смирнов:
Хай Томенко знайде українського журналіста, кращого за Шустера! А тоді й починає розказувати за італійське громандянство!
vurobnuk _ 15.04.2013 09:57
IP: 95.134.252.---
Наташа Яблочкина:
Ви ж розумна, що і й кому пояснювати?
Хто дивився цю клоунаду – той відразу все зрозумів.
Хто почув про неї в ІНТЕР-трепації клоунів – той, маючи розум, прогляне запис або вислухає іншу сторону.
А для всяких трубецких, то це їх рівень – голомозий габёниш Бздіна.
Лисенко Олег _ 15.04.2013 09:56
IP: 194.9.36.---
Я уже наверное год не смотрю Шустера, хотя раньше смотрел часто. Балаган, ничего интересного.
lara zabara _ 15.04.2013 09:55
IP: 95.215.36.---
xixixi:
Да обосрались вы с Кернесом дискутировать шавки. Сбежали поджав хвосты. А чё у вас глазки перед камерой бегают? Вы нечестный человек?
шимпанзоид,тебе если дают "выпить-покурить "для приколу.то пусть хоть еще пол-банана дают закусить,а то тебе с пьяного угару хвосты у людей мерещатся...нее,хвосты остались только у приматов,к сожалению,но ты не расстраивайся,а спроси у исторички...она К.Маркса-стопудово не читала,но кое-какие цитаты его от нормальных людей слышала;) и подскажет тебе долгий путь на пути к прогрессу;)
Russkojazychny _ 15.04.2013 09:55
IP: 213.227.203.---
Мені здається, одна з найбільш важливих завдань опозиції – створення свого засобу інформації. Бажано друкованого органу. Можна оголосити збір пожертвувань. Чому – то комуністи роздають свої листки на станціях метро і пр. А від опозиції – мовчок. Не у всіх є інтернет – потрібно йти в маси не тільки демонстраціями і акціями, але і використовуючи газету, листівку та інше...
RichUkraine8 _ 15.04.2013 09:54
IP: 92.112.46.---
Олег Смирнов:
(продолжение) Теперь важно только, чтобы демократически настроенные политики полностью проигнорировали все дальнейшие передачи Шустера
Правильно! Пусть ПР заберёт себе весь рейтинг и получит конституционное большинство даже без КПУ. Мечта!
o_vatamaniuk _ 15.04.2013 09:54
IP: 37.54.176.---
трубецкой:
xixixi:
[Да обосрались вы с Кернесом дискутировать шавки. Сбежали поджав хвосты.
яка з Кернесом може бути дискусія, якщо він під наркотиками, навіть сам проговорився, шо "мы их дальше не пустили" Дивіться сюжет 5 каналу.
Vladislav Namram _ 15.04.2013 09:54
IP: 217.175.15.---
xixixi:
Не нужно искать черную кошку там, где ее нет.
Шевченко Тарас _ 15.04.2013 09:53
IP: 37.19.165.---
Княжицький може не бути разом з Бузиною в одній студії, але полишати студію зовсім, це було абсолютно неправильно! Показувати виважено свою позицію – то якраз і буде перевага над клоунами! А те,що хтось десь про щось навіть дуже важливе мовчить, не буде знати ніхто! Тому мовчанка в роботі з людьми – це не золото, а бездарно втрачений час!
fin2013a _ 15.04.2013 09:53
IP: 178.137.28.---
Если оппозиционеры н будут ходить к Шустеру, то рейтинг его передачи станет нулевым. Кому интересно слушать разговоры самих с собой синих тупых бугаев. Поэтому Шустеру придется поднатужиться.
Олег Смирнов _ 15.04.2013 09:52
IP: 80.91.189.---
І я не вважаю Шустера таким уже талановитим. Його мета – заробити гроші, про що він колись сам відверто сказав.
Ганна Безулик вела набагато цікавішу політичну передачу, у неї є чудова харизма. Вона вдало тримала гостей у напрузі, слідкувала за часом, за рівністю сторін.
А всі ці Шустери-Кисельові – минуле століття. Заради грошей стали підлабузниками.
Наташа Яблочкина _ 15.04.2013 09:52
IP: 93.73.226.---
Да, вас можно понять, но вам следовало обьяснить всё это ещё там в студии, и тогда уйти. А сейчас многие люди думают, что это был ваш каприз и, покинув студию, вы дали прекрасную возможность руководителю Харькова в очередной раз обливать грязью оппозицию – ведь некому был даже ему возразить.
А у Савика совсем другие интересы – ведь он прекрасно знает, что пригласить в студию бузину и ляшко – скандал гарантирован. А это отличный PR.
johncooperworks _ 15.04.2013 09:51
IP: 82.207.87.---
xixixi:
Да обосрались вы с Кернесом дискутировать шавки. Сбежали поджав хвосты. А чё у вас глазки перед камерой бегают? Вы нечестный человек?
Чуть свет-заря, а обосранные рыговские боты уже начинают отрабатывать перед пахлом свою дешевую пайку в перерывах между спусками в копанки... пиши исчо...
vurobnuk _ 15.04.2013 09:51
IP: 95.134.252.---
АВТОРУ: Розумно сказано.
Ця буфонада у Шавіка Шустрого нічого цікавого не представляє.
Підбір учасників – Бздіна і Ко, вже говорить про рівень.
ozzo _ 15.04.2013 09:50
IP: 212.3.124.---
Все правильно. Участвовать в дискуссии с людьми, которые заведомо не скажут ничего конструктивного – это только время терять, нельзя позволять себя втягивать в споры типа "сам дурак"
Дело Шустера кого приглашать на передачу, но приглашать таких как бузина, ляшко, кернес, болдырев, бондаренко – себя не уважать, такие никогда не скажут ничего умного и конструктивного и постоянно будут делать провокации и уводить дискуссию в мелкие склоки. хотя нашему пиплу такое нравится.
Терпеть не могу того же Табачника, но он достойный оппонент в дискуссии и не быдло.
-Vesna- _ 15.04.2013 09:49
IP: 93.72.133.---
"Я давно знаю і поважаю Савіка Шустера. Він талановитий журналіст і медіа-підприємець, людина надзвичайно досвідчена та освічена."

Медіа-підприємець. Крапка.
Взагалі, його треба гнати. З усіх міркувань.
Олег Смирнов _ 15.04.2013 09:48
IP: 80.91.189.---
(продолжение) Теперь важно только, чтобы демократически настроенные политики полностью проигнорировали все дальнейшие передачи Шустера, чтобы он варился в одном соку с партией регионов. Надо выдержать и избежать соблазна возвращения на передачу! Только так можно вынудить телебоссов делать не шоу для "пипла" и маргиналов, а полноценную качественную политическую передачу. Шустеровщина должна отмереть как класс, и сам Шустер – уйти с миром. А сделать это можно только бойкотом передачи. Шустер на передаче заявил, что претензия Томенко к нему – как к иностранцу, что он – гражданин Италии (и ни слова о других претензиях!). Замечательно! Если он такой большой специалист, может с успехом там устроиться на телевидение. Только не забыть рассказать при этом, что с ним сталось в Украине на "Интере", а до того – на ICTV и радио "Свобода".
Aтака Путіна1191 Корупція1297 Україна та Європа1068 тітушки19 Уряд реформ392
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter