Вадим Колесніченко Народний депутат України, Співголова Міжнародного антифашистського фронту, Голова Міжфракційного депутатського об`єднання на підтримку канонічної православної церкви

МЗС України пропонує російськомовним громадянам України заповнити прогалину незнання державної мови за допомогою російсько-українського розмовника

02 листопада 2011, 15:28

27 жовтня 2011 року на сайті Севастопольської газети було опубліковано інтерв'ю Генерального консула Російської Федерації в Сімферополі Володимира Андреєва, в якому представник МЗС РФ заявив, що у Криму склалася доволі неприродна та ненормальна ситуація з російською мовою.

А саме така: переважаюча кількість населення Криму вважає своєю рідною мовою російську. У той час телебачення, освіта, рецепти до медикаментів – доступні виключно державною українською мовою. Володимир Андреєв підкреслив, що російська мова – це право та інтерес переважної більшості, і це право та інтерес мають бути дотримані.

У відповідь на підняте генконсулом РФ питання щодо невиконання Україною своїх обов'язків стосовно гарантування, реалізації та захисту прав людини у мовній сфері, МЗС України запропонувало російськомовним громадянам України покращити знання державної мови за допомогою підручника української мови та російсько-українського розмовника.Генконсулу В.Андреєву вже пощастило, і він першим отримав від МЗС України чарівний екземпляр підручника та розмовника.


З точки зору законодавства та здорового глузду, подібні дії чиновників Міністерства закордонних справ України неприпустимі у правовій державі та не повинні стати звичним правилом для України.

Конституція України, Декларація прав національностей, Закони України "Про мови в УРСР", "Про освіту" гарантували право на використання рідної російської мови.

Закон єдиний для всіх, у тому числі для представників органів державної влади. І, якщо право на використання рідної російської мови гарантовано на законодавчому рівні, то воно має бути не тільки реалізоване, але й всебічно захищене державою.

Важливо відмітити, що висловлення МЗС України щодо мовної проблеми російськомовних громадян України є доволі небезпечними, так як вони ставлять під загрозу дипломатичні зносини.

Нагадаємо, що Україна взяла на себе перед міжнародним співтовариством зобов'язання щодо виконання Декларації прав людини, Європейської хартії регіональних мов або мов меншин. Заяви МЗС України, як одного з найвищих органів влади, щодо можливості вирішення мовної проблеми російськомовного населення за допомогою розмовника свідчать лише про небажання держави виконувати норми законодавства.

Окрім цього, своїми діями МЗС України продемонструвало незнання мовної ситуації в України.

Зокрема, згідно офіційного перепису 2001 року 5.6 млн. (14,8%) українців назвали російську мову своєю рідною, а 29,6 % всього населення України, включаючи представників етномовних меншин, своєю рідною мовою назвали російську, у той час як кількість російськомовного населення в Криму складає 58,3 %.

7-го липня 2010 року Комітет міністрів Ради Європи узгодив першу періодичну Доповідь та Рекомендації по застосуванню в Україні положень Європейської хартії регіональних мов або мов меншин. Зокрема, в Доповіді вказано, що "зважаючи на кількість носіїв російської мови в Україні, стає зрозуміло, що російській мові має бути надано особливе місце" (п.79). Також у Доповіді та Рекомендаціях Ради Європи визнано присутність в Україні процесів дискримінації за мовною ознакою.

Замість того, щоб роздавати російськомовним громадянам Україні підручники української мови і російсько-українські розмовники від імені Міністерства закордонних справ Україні, краще було б дати суспільству відповідь на питання: чому Україна досі не надала Комітету Міністрів Ради Європи черговий обов'язковий звіт про виконання Європейської хартії регіональних мов або мов меншин чи їй нема чого відповісти; чому Україною не виконані Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи щодо виконання Європейської хартії регіональних мов або мов меншин від 7-го липня 2010 року, а тільки робляться публічні заяви про європейську інтеграцію?

Безумовно, держава повинна всебічно підтримувати розвиток державної української мови, але ми не можемо допустити прояв фактів порушення прав людини.

Зі свого боку Всеукраїнська громадська організація "Правозахисний громадський рух "Російськомовна Україна" готова надати МЗС Україні екземпляр книги "Європейська хартія регіональних мов або мов меншин: проблеми імплементації в Україні" (автори: Колесніченко В.В., Бортнік Р.О.), яка значною мірою розширить кругозір знань чиновників МЗС України в мовному питанні.

Голова Ради ВГО "ПГО "Російськомовна Україна",

Голова ВКРОРС (Всеукраїнська координаційна рада організацій російських співвітчизників)

Колесніченко В.В.

powered by lun.ua
Коментарі — 272
Convex2 _ 05.11.2011 10:23
IP: 176.8.8.---
Вивчивши українську мову, лохторат ПР втратить ідеологічну цноту і стане ідєолухічєскі нєустойчівим. Защітім право альтернативно обдарованих залишатися такимиҐ
Skoro vlasti kapec _ 04.11.2011 22:30
IP: 78.47.173.---
kuhar:

собрал ли автор свои чамойданы? скоро придётся когти рвать с Украины... (ведь, согласно его же, колесниченко, кредо "за всё в жизни приходится платить".) куда рвать-то, в Россию? а працювати кем, опять инструктором горкома компартии? в КПРФ не возьмут, Зюганов чётко определил своё отношение к процессу над Тимошенко – преступление. получается, придётся переться в сексоты силовых структур? тоже не возьмут, такими там брезгуют. не позавидуешь крысёнку... значица, тока – в крысоловку!
.
вадик лишний раз доказал – п*дарастизм неизлечим...:-))))
.
fires _ 04.11.2011 19:59
IP: 109.200.239.---
Калесниченка здохи пес смердящий!
Йосеф _ 03.11.2011 22:12
IP: 109.64.195.---
Коли вже ця рашистська потвора сі заткає!
Plysova _ 03.11.2011 18:46
IP: 178.93.98.---
Gleb 27:
яцек:
887766:
Кожен день плачу транспортні витрати по 12 гривень за свою дитину яка ВИМУШЕНА їздити в сусіднє місто, в українську школу. Кожен день,крім вихідних,7 років. Може за ці гроші я краще найнявби вчителя англійської мови?
о, 887766, а уточните пожалуйста ваш город. И в какой город ездит ваша дочка?
Его город – Лисичанск. А ездит несчастная девочка, вероятно, в Луганск. Представляю как она ненавидит папку...
Чудесный образчик двойных стандартов. С удовольствием, неоднократно, упиваясь иронией, обсасывается пассаж про странного папку и бедную девочку.
И только можно представить, какой бы поднялся вой и хай, если бы бедняжка была вынуждена ездить в поисках русской школы... Вот тогда это трактовалось бы как нарушение прав ребенка, насильственная украинизация и прочая, и прочая... Иронией бы и не пахло.
corr _ 03.11.2011 08:34
IP: 109.87.8.---
Пан депутат рамсы попутал.:)))

Вы ведь принадлежите к правящему большинству ВРУ, г-н Колесниченко? Так почему ж тогда вам надо было сказать своё "фэ" именно так?! Шото какая-то нездоровая полемика у вас получается с собственным правительством, какая-то болезненная оранжевость проявляется, какой-то подозрительный плюрализм и явновыраженное желание критиковать в СМИ собственных реформаторов...

Своим желанием выделиться признаками высокой политической температуры, вы ослабляете позиции Николая Яновича, которому сейчас и без Ваших болячек ой как несладко. Ему нужно спокойствие и поддержка авторитета, а Вы "собственное" виденье предлагаете. Опрометчиво, г-н Колесниченко. Свои взгляды на деятельность украинского МИДа и лично господина министра могли бы высказать в более корректной форме и с меньшим количеством посвященных в "вашу позицию".

Мы все знаем, что Вы работаете не на Киев, но так откровенно шалить – неблагоразумно. Могут всыпать. Но Вы таки заслужили!
otto5019 _ 03.11.2011 01:21
IP: 95.133.59.---
Заждалась хромая кобыла матушка -россия своего блудного сына проживающего где то в регионах.И книге вашей можно найти достойное место, на гвоздике возле золотого унитаза урки-прроффессорра!!!
otto5019 _ 03.11.2011 01:00
IP: 95.133.137.---
Здравствуйте, ПОЛИГРАФ ПОЛИГРАФОВИЧ!!! Дело в том,что украинофобия и фашизоидно-демагогические припадки не лечатся, вам не поможет даже пересадка головного мозга.
otto5019 _ 03.11.2011 01:00
IP: 95.133.137.---
Здравствуйте, ПОЛИГРАФ ПОЛИГРАФОВИЧ!!! Дело в том,что украинофобия и фашизоидно-демагогические припадки не лечатся, вам не поможет даже пересадка головного мозга.
drug_sergo _ 03.11.2011 00:53
IP: 94.27.68.---
SanSay:
Кость, а може вже "тоді просто не треба боятися" як Ви самі пишете і почати називати речі своїми іменами: Колесніченко – п"ята колона, неприхований агент Кремля. Ви ж як історик та політолог маєте добре на цьому розумітися. Зараз такий час, що ті хто жують соплі нікому непотрібні.

Пітримую 101%!!!
А за президента не хвилюйтесь... там все домовлено... 100%... Це ж як і Жиріновський...що в нього на язиці, те у Путіна в голові... ФСБ тому і дало добро на таку опозицію... У нас також такий варіант готується... Колєсніченку там вже заготовлено місце... Все чікі-пікі...
Dasein _ 03.11.2011 00:28
IP: 178.137.128.---
Ненависная Колесниченком
Европа диктует нам свои условия,а он ей подигрывает Зрадник.
lm198 _ 02.11.2011 23:57
IP: 178.212.103.---
львів-750:

Це було резюме:-)
львів-750 _ 02.11.2011 23:52
IP: 178.137.166.---
lm198:
у мене закралася підступна думка, що чи то п. Генеральний консул, чи то п. Колесніченко над нами витончено знущаються:-)
___ Алилуя! На 13 сторінці пустих коментарів сталося прозріння!!!

Хоча вже на першій достатньо було перечитати Андрія і зупинитися

Andrey-from-East _ 02.11.2011 16:04IP: 82.207.127.--
Обещал не опускаться до комментирования на этом блоге, но сделаю один раз отступление.
Так вот, я тоже считаю, что реакция государства была неадекватной. Адекватным было бы выслать консула за пределы Украины, так как он оборзел до такой степени, что начал давать советы Украине, какую языковую политику ей проводить. Считаю реакцию Украины слишком мягкой.
lm198 _ 02.11.2011 23:15
IP: 178.212.103.---
"...в якому представник МЗС РФ заявив, що у Криму склалася доволі неприродна та ненормальна ситуація з російською мовою..."

Читаючи цей рядок, у мене закралася підступна думка, що чи то п. Генеральний консул, чи то п. Колесніченко над нами витончено знущаються:-)
murzikmurzik _ 02.11.2011 23:07
IP: 217.20.172.---
wassa14:
Я тільки що подивився на інструкції до ліків-вони на двох мовах-укр. і рос. Так що Генконсул збрехав-разом з ним і Колісніченко про написання виключно укр. мовою інструкції до ліків.Вам Вадиме потрібно в слідуючий раз не полінуватися і провіряти що кажуть люди на яких ви спираєтеся.
Ні, Ви помиляєтеся, ті інструкції затверджено згідно до старого закону, тепер можна реєструвати препарати з інструкцією тільки однією мовою, це правда.

Але, праві Ви, що на цей час більшість препаратів ще зі старими інструкціями, перереєстрацію у препаратів, як правило, один раз на п"ять років, а цей закон прийняли нещодавно.
wassa14 _ 02.11.2011 23:03
IP: 95.133.152.---
Я тільки що подивився на інструкції до ліків-вони на двох мовах-укр. і рос. Так що Генконсул збрехав-разом з ним і Колісніченко про написання виключно укр. мовою інструкції до ліків.Вам Вадиме потрібно в слідуючий раз не полінуватися і провіряти що кажуть люди на яких ви спираєтеся.
tcherkas _ 02.11.2011 23:02
IP: 212.15.127.---
lm198:

Мабуть, Ви зі мною погодитеся, що такі люди рідко є публічними. Як бракує нам таких постатей у владі...

Майже у всьому можу з Вами погодитись.)
Не знаю, чи були коли у пана Євгена владні амбіції. Не найкращі дістаються влади, скоріш навпаки.
Занадто дорого все це обходиться...
Ortepgran _ 02.11.2011 22:54
IP: 188.191.47.---
"У відповідь на підняте генконсулом РФ питання щодо невиконання Україною своїх обов'язків стосовно гарантування, реалізації та захисту прав людини у мовній сфері", дуже "народний" і дуже "український" депутат ВР Уктаїни пан-товариш Колесниченков запитав консула РФ: "А чому, господин консул, Ваша страна до цього часу не ратифікувала Європейської хартії регіональних мов або мов меншин?" І консулу стало стидно за свою страну.
lm198 _ 02.11.2011 22:38
IP: 178.212.103.---
tcherkas:
lm198:
tcherkas:

Впевнена, що й сьогодні знайдеться чимало достойних людей, які робили та й роблять багато добра для України. Для мене, скажімо, непересічною особистістю сучасності серед інших є Євген Сверстюк.

Добрий вечір, на жаль, знайомий тільки з деякою публіцистикою Євгена Сверстюка.
Збирався ближче познайомитися, та руки не доходять якось.
Він, як на мене, не часто світиться.
Мабуть, Ви зі мною погодитеся, що такі люди рідко є публічними. Як бракує нам таких постатей у владі...
tcherkas _ 02.11.2011 22:25
IP: 212.15.127.---
lm198:
tcherkas:

Впевнена, що й сьогодні знайдеться чимало достойних людей, які робили та й роблять багато добра для України. Для мене, скажімо, непересічною особистістю сучасності серед інших є Євген Сверстюк.

Добрий вечір, на жаль, знайомий тільки з деякою публіцистикою Євгена Сверстюка.
Збирався ближче познайомитися, та руки не доходять якось.
Він, як на мене, не часто світиться.
murzikmurzik _ 02.11.2011 22:22
IP: 217.20.172.---
tcherkas:
murzikmurzik:
tcherkas:
До речі, треба перечитати Гоголя. Я і біографію його зовсім не знаю.:- ((
Доброго вечора:-))
Вечір добрий, Гоголь – це цілий світ, його варто знати й розуміти.
Ліна Костенко говорить: російський письменник і український геній.

Якщо зацікавитесь, подивіться В.Вересаева, трьохтомник "Гоголь в жизни".
До речі, його "Пушкин в жизни" теж чудова робота.
Дякую, прочитаю, час ще є.:-)
І фільм Парфенова теж подивлюся.
tcherkas _ 02.11.2011 22:18
IP: 212.15.127.---
murzikmurzik:
tcherkas:
До речі, треба перечитати Гоголя. Я і біографію його зовсім не знаю.:- ((
Доброго вечора:-))
Вечір добрий, Гоголь – це цілий світ, його варто знати й розуміти.
Ліна Костенко говорить: російський письменник і український геній.

Якщо зацікавитесь, подивіться В.Вересаева, трьохтомник "Гоголь в жизни".
До речі, його "Пушкин в жизни" теж чудова робота.
Nick_M _ 02.11.2011 22:13
IP: 80.239.242.---
Все. Всем спокойной ночи.
lm198 _ 02.11.2011 22:08
IP: 178.212.103.---
murzikmurzik:
tcherkas:
До речі, треба перечитати Гоголя. Я і біографію його зовсім не знаю.:- ((
Доброго вечора:-))
Можливо ти вже бачила, але досить цівою є серія фільмів про Гоголя презентована Парфеновим.
Nick_M _ 02.11.2011 22:08
IP: 80.239.242.---
яцек:
Nick_M:
яцек:
tcherkas:, не трогайте Гоголя, бога ради. Он не ваш, он был "великорусский шовинист".
Все-таки Саша!
ну я ж вам уже говорил, что да, Саша.
Саша с Уралмаша))

"Не он?
Не он!
Сам вижу, что не он."
Тогда учитель из Богодухова! Тоже известная личность, кстати. Или Сталый. Как можно так иммитировать таких известных загалу личностей. Чы пан Яцек муви по-польски пацежы?
Корупція1288 Уряд реформ392 Aтака Путіна1186 Україна та Європа1064 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Дмитро Яблоновський

Державні монстри – вбити чи розчаклувати?

1
Сергій Лямець

Авакова и Супрун оставить в правительстве? Зеленский и команда – вы серьезно???

5
Ірина Федорів

Вода з фекаліями: що дала нарада в голови ОДА

12
Артем Петренко

Шанс вырваться из ловушки бедности. Или почему важно, чтобы у Зеленского получилось

21
Сергій Лямець

Коболев получает $1 млн в месяц. Укрзализныця закупает дизель у олигархов. Так зачем нам независимые набсоветы???

7
Сергій Лямець

Зачем Зеленскому стукачи. Что говорит здравый смысл об инициативе платить 10% за доносы

13
Ігор Луценко

Хто стріляв вночі у Голосієво і до чого тут справи Майдану?

Українська правда

Стати депутатом і залишитись людиною. Чому "Слуга народу" неправа в історії із "тупою вівцею"

Сергій Лямець

ZeVulgaris. 🤡 Андрюха, шо там с Кабмином?

16
Тимофій Бадіков

Залишити неможливо звільнити: чи буде в МОЗ новий очільник?

АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter