Вадим Колесніченко Народний депутат України, Співголова Міжнародного антифашистського фронту, Голова Міжфракційного депутатського об`єднання на підтримку канонічної православної церкви

МЗС України пропонує російськомовним громадянам України заповнити прогалину незнання державної мови за допомогою російсько-українського розмовника

02 листопада 2011, 15:28

27 жовтня 2011 року на сайті Севастопольської газети було опубліковано інтерв'ю Генерального консула Російської Федерації в Сімферополі Володимира Андреєва, в якому представник МЗС РФ заявив, що у Криму склалася доволі неприродна та ненормальна ситуація з російською мовою.

А саме така: переважаюча кількість населення Криму вважає своєю рідною мовою російську. У той час телебачення, освіта, рецепти до медикаментів – доступні виключно державною українською мовою. Володимир Андреєв підкреслив, що російська мова – це право та інтерес переважної більшості, і це право та інтерес мають бути дотримані.

У відповідь на підняте генконсулом РФ питання щодо невиконання Україною своїх обов'язків стосовно гарантування, реалізації та захисту прав людини у мовній сфері, МЗС України запропонувало російськомовним громадянам України покращити знання державної мови за допомогою підручника української мови та російсько-українського розмовника.Генконсулу В.Андреєву вже пощастило, і він першим отримав від МЗС України чарівний екземпляр підручника та розмовника.


З точки зору законодавства та здорового глузду, подібні дії чиновників Міністерства закордонних справ України неприпустимі у правовій державі та не повинні стати звичним правилом для України.

Конституція України, Декларація прав національностей, Закони України "Про мови в УРСР", "Про освіту" гарантували право на використання рідної російської мови.

Закон єдиний для всіх, у тому числі для представників органів державної влади. І, якщо право на використання рідної російської мови гарантовано на законодавчому рівні, то воно має бути не тільки реалізоване, але й всебічно захищене державою.

Важливо відмітити, що висловлення МЗС України щодо мовної проблеми російськомовних громадян України є доволі небезпечними, так як вони ставлять під загрозу дипломатичні зносини.

Нагадаємо, що Україна взяла на себе перед міжнародним співтовариством зобов'язання щодо виконання Декларації прав людини, Європейської хартії регіональних мов або мов меншин. Заяви МЗС України, як одного з найвищих органів влади, щодо можливості вирішення мовної проблеми російськомовного населення за допомогою розмовника свідчать лише про небажання держави виконувати норми законодавства.

Окрім цього, своїми діями МЗС України продемонструвало незнання мовної ситуації в України.

Зокрема, згідно офіційного перепису 2001 року 5.6 млн. (14,8%) українців назвали російську мову своєю рідною, а 29,6 % всього населення України, включаючи представників етномовних меншин, своєю рідною мовою назвали російську, у той час як кількість російськомовного населення в Криму складає 58,3 %.

7-го липня 2010 року Комітет міністрів Ради Європи узгодив першу періодичну Доповідь та Рекомендації по застосуванню в Україні положень Європейської хартії регіональних мов або мов меншин. Зокрема, в Доповіді вказано, що "зважаючи на кількість носіїв російської мови в Україні, стає зрозуміло, що російській мові має бути надано особливе місце" (п.79). Також у Доповіді та Рекомендаціях Ради Європи визнано присутність в Україні процесів дискримінації за мовною ознакою.

Замість того, щоб роздавати російськомовним громадянам Україні підручники української мови і російсько-українські розмовники від імені Міністерства закордонних справ Україні, краще було б дати суспільству відповідь на питання: чому Україна досі не надала Комітету Міністрів Ради Європи черговий обов'язковий звіт про виконання Європейської хартії регіональних мов або мов меншин чи їй нема чого відповісти; чому Україною не виконані Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи щодо виконання Європейської хартії регіональних мов або мов меншин від 7-го липня 2010 року, а тільки робляться публічні заяви про європейську інтеграцію?

Безумовно, держава повинна всебічно підтримувати розвиток державної української мови, але ми не можемо допустити прояв фактів порушення прав людини.

Зі свого боку Всеукраїнська громадська організація "Правозахисний громадський рух "Російськомовна Україна" готова надати МЗС Україні екземпляр книги "Європейська хартія регіональних мов або мов меншин: проблеми імплементації в Україні" (автори: Колесніченко В.В., Бортнік Р.О.), яка значною мірою розширить кругозір знань чиновників МЗС України в мовному питанні.

Голова Ради ВГО "ПГО "Російськомовна Україна",

Голова ВКРОРС (Всеукраїнська координаційна рада організацій російських співвітчизників)

Колесніченко В.В.

powered by lun.ua
Коментарі — 272
Nick_M _ 02.11.2011 21:58
IP: 80.239.242.---
яцек:
tcherkas:, не трогайте Гоголя, бога ради. Он не ваш, он был "великорусский шовинист".
Все-таки Саша!
murzikmurzik _ 02.11.2011 21:56
IP: 217.20.172.---
tcherkas:
До речі, треба перечитати Гоголя. Я і біографію його зовсім не знаю.:- ((
Доброго вечора:-))
murzikmurzik _ 02.11.2011 21:54
IP: 217.20.172.---
Breda:
Не нагне, але треба, щоб угода була підписана зараз, потім будемо вже якось розбіратися.

"PS Побачите – ще будемо бачити картину маслом: як Янукович доведе нас до Європи і вона його знищить своїми інституціональними вимогами.
В нього карма така: однією ногою мете, іншою загрібає."

Це оптимістичний прогноз, хочеться вірити, що не навпаки – приведе нас до Росії, яка дала йому гарантії вічної влади.
Ru1NNop _ 02.11.2011 21:53
IP: 77.122.45.---
Breda:
І от що мені подоюається в ЮВТ – що вона ніколи не втрачає голови. Навіть у безвиході. Стальна воля.
-------------------------------
Знаем – слЫшали. Че-Че-Че. Шо ты такое гаравиш! – или как там было ею сказано? Святая. ПрактичСки.))
SH_Holms _ 02.11.2011 21:51
IP: 195.211.242.---
"В сегодняшней политике объединение вокруг ценностей является наиболее продуктивным действием. К сожалению, часто у нас объединяются вокруг лидеров, что впоследствии и приводит к отрицательным результатам. Я уверен, что те, кто сегодня найдет в себе силы объединиться именно вокруг идеи, общей задачи, те покажут политику принципиально нового качества, где собственные лидерские амбиции ставятся меньше, чем общий результат. Это именно то, что сегодня нужно – найти силы для действия вперед, а не место у кого-то за спиной", – отметил Олейник.
В свою очередь, Николай Катеринчук, отвечая на вопрос о том, почему "Україна Майбутнього" и Европейская партия не объединяются, хотя их объединяют европейские ценности, не исключил такой возможности.
"Если мы сегодня здесь вместе, то это о чем-то говорит", – сказал Катеринчук.
http://obkom.net.ua/news/2011-11-02/2030.shtml

...все продается и покупается...))
lm198 _ 02.11.2011 21:49
IP: 178.212.103.---
tcherkas:
"...М.В.Гоголь на пропозицію М.А.Максимовича очолити кафедру в тільки-но започаткованому Київському університеті:

Я тоже думал: туда! туда! В Киев, древний, прекрасный Киев! Он наш, он не их, – не правда? Там или вокруг него деялись дела старины нашей... Да, это славно, если мы займем с тобой киевские кафедры; много можно наделать добра. А новая жизнь среди такого хорошего края!..."

Впевнена, що й сьогодні знайдеться чимало достойних людей, які робили та й роблять багато добра для України. Для мене, скажімо, непересічною особистістю сучасності серед інших є Євген Сверстюк.
Breda _ 02.11.2011 21:46
IP: 93.73.193.---
murzikmurzik:
Сидіти і чекати, що ЕС нагне януковичів... марно. Тим паче, що все, що хотіли януковичі реально – це зона вільної торгівлі. І ВСЕ.
Резолюція Європарламенту, погодьтесь, дуже жорстка та ультимативна.
І от що мені подоюається в ЮВТ – що вона ніколи не втрачає голови. Навіть у безвиході. Стальна воля.

PS Побачите – ще будемо бачити картину маслом: як Янукович доведе нас до Європи і вона його знищить своїми інституціональними вимогами.
В нього карма така: однією ногою мете, іншою загрібає.
Nick_M _ 02.11.2011 21:41
IP: 80.239.242.---
львів-750:
___ Зауважте, НОРМАЛЬНОЇ орієнтації.
Шановна пані Львів,мені здається, що на даному блозі ненормальну орієнтацію з етичних міркувань не слід обговорювати.
SH_Holms _ 02.11.2011 21:39
IP: 195.211.242.---
львів-750:
SH_Holms:
львів-750:
Gleb 27:

Ну, наконец-то хоть кто-то меня здесь понял.
А вони без нас пусте місце
...вот и встретились два одиночества...)
___ Зауважте, НОРМАЛЬНОЇ орієнтації.
...так я это и имел в виду...)) а Вы что подумали, что я что-то другое мог подумать?...))
tcherkas _ 02.11.2011 21:38
IP: 212.15.127.---
murzikmurzik _ 02.11.2011 19:46
IP: 217.20.172.--
lm198:
Знаєш, останнім часом міркую, щоб говорити ці слова з шаною, можна розмовляти російською, можна захоплюватися американськими письменниками, можна слухати європейську музику чи, навіть, насолоджуватися відпочинком в Новій Зеландії, але основне – мати при цьому українську душу (впевнена, що ти розумієш, що маю на увазі). А там, де українська душа, там і любов до землі, до героїв, яких народила ця земля, там і шана до таких значущих слів.
На жаль, є такі, які відмовляються це розуміти...

М.В.Гоголь на пропозицію М.А.Максимовича очолити кафедру в тільки-но започаткованому Київському університеті:

Я тоже думал: туда! туда! В Киев, древний, прекрасный Киев! Он наш, он не их, – не правда? Там или вокруг него деялись дела старины нашей... Да, это славно, если мы займем с тобой киевские кафедры; много можно наделать добра. А новая жизнь среди такого хорошего края!...

грудень 1833 року
львів-750 _ 02.11.2011 21:37
IP: 178.137.166.---
SH_Holms:
львів-750:
Gleb 27:

Ну, наконец-то хоть кто-то меня здесь понял.
А вони без нас пусте місце
...вот и встретились два одиночества...)
___ Зауважте, НОРМАЛЬНОЇ орієнтації.
murzikmurzik _ 02.11.2011 21:36
IP: 217.20.172.---
Breda:
Якщо Україна ввійде в Європейську орбіту – у Тимошенко з'являється 100% шанс вийти в скорій перспективі.
PS Cимпотоматично (SIG!), що перспетива КРАЇНИ і ЮВТ синхронні.
Цікавий збіг обставин, правда?
Можна було б зробити і менше пафосу, але по суті там все абсолютно вірно.

"Я знаю, що однією з умов підписання Угоди про асоціацію є моє звільнення з-за ґрат як свідчення припинення політичних репресій та розправи з опозицією.

Президент Янукович свідомо не виконує цю умову. Сьогодні я прошу вас, з усією силою переконання, підписати Угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі у будь-якому випадку.

Я не можу допустити, щоб моя несвобода стала причиною повного краху європейської мрії українців. Вірю, що ви не залишите Україну в біді та допоможете українцям звільнитись із в'язниці несвободи, безправ'я, безнадії та авторитаризму, яку вибудовує навколо них Янукович."
львів-750 _ 02.11.2011 21:36
IP: 178.137.166.---
bmi:
львів-750:
Але мимо перлів пройти важко
_________________________________
А ви тусуєтесь у блозі цього підора – папріколу?
___ Натрапила на Глєба, захотілося його похвалити, як друзяку по цькуванню. Ви проти?
А наші "патріоти" ось вже 11 стор. наклацали. З них один єдиний достойний уваги і то не їх, а Андрія зі Сходу:
"...я тоже считаю, что реакция государства была неадекватной. Адекватным было бы выслать консула за пределы Украины, так как он оборзел до такой степени, что начал давать советы Украине, какую языковую политику ей проводить. Считаю реакцию Украины слишком мягкой."

Після якого вже мало бути "ноу комент", але так хочеться повиступати патріотом...
Breda _ 02.11.2011 21:32
IP: 93.73.193.---
murzikmurzik:
Breda:

Це пацанська реакція. Реально крутим пацанам ніхто не указ. Тому калісніченко так тихенько і гавка.
Боїться, що гризануть януковичі.
Высокие отношения:-))
Как Вам юлино письмо?

http://www.pravda.com.ua/columns/2011/11/2/6724307/
Пафосний та емоційний лист.
Дуже політтехнологічно грамотний.
Якщо Україна розвернеться в сторону Митного Союзу – Україна стане Білорусссю, а Тимошенко – Ходорковським (вічним в'язнем).
Якщо Україна ввійде в Європейську орбіту – у Тимошенко з'являється 100% шанс вийти в скорій перспективі.
PS Cимпотоматично (SIG!), що перспетива КРАЇНИ і ЮВТ синхронні.
Nick_M _ 02.11.2011 21:32
IP: 80.239.242.---
bmi:
львів-750:
Але мимо перлів пройти важко
_________________________________
А ви тусуєтесь у блозі цього підора – папріколу?
Шановний bmi,та може він ще не такий окончатєльний підор. От представте, – депутат звертається на своєму блозі до пересічних громадян з словом до співпраці. Я хотів навіть йому в якості звернення до депутата написати жалобу на Іхельзона за ксенофобію останнього по відношенню до українців і росіян, які той допускає у своїх блохах. Тобто, Іхельзон є ксенофобом. От я не юдофоб,а Іхельзон ксенофоб однозначно. Тому можу пану Колісниченку пообіцяти, що позбавлюсь від тих паростків гомофобії,яку таки відчуваю до Табачніка і Кірілки-педрілки. А як же – чи до Борі Моїсєєва.
murzikmurzik _ 02.11.2011 21:29
IP: 217.20.172.---
SH_Holms:
львів-750:
Gleb 27:

Ну, наконец-то хоть кто-то меня здесь понял.
А вони без нас пусте місце
...вот и встретились два одиночества...)
Совет да любовь, как говорится...
murzikmurzik _ 02.11.2011 21:28
IP: 217.20.172.---
Breda:
"Коли я звертаюся до вас, перед моїми очима стоять сотні тисяч кращих синів та доньок України, які віддали своє життя, віками виборюючи незалежність нашої держави.

У мене перед очима стоять мільйони українців, вбиті голодом в тридцятих роках тільки за те, що вони любили Україну; мільйони людей, які вийшли на засніжені вулиці Києва сім років тому в надії на Свободу.

Я бачу обличчя мільйонів молодих людей, які сьогодні задихаються під тиском авторитарного режиму і мріють про те, щоб нарешті вийти із замкненого кола минулого та стати громадянами вільної Європи. Не зруйнуйте їхню мрію, не карайте їх за злочини українського режиму.

Саме заради них усіх я прошу вас підписати та ратифікувати Угоду з Україною, навіть якщо українська влада свідомо не виконає умов останньої резолюції Європарламенту."
SH_Holms _ 02.11.2011 21:28
IP: 195.211.242.---
львів-750:
Gleb 27:

Ну, наконец-то хоть кто-то меня здесь понял.
А вони без нас пусте місце
...вот и встретились два одиночества...)
murzikmurzik _ 02.11.2011 21:27
IP: 217.20.172.---
Breda:
"Владна, кримінальна олігархія і український народ – це не одне й те саме. У них різні цілі та різні моральні цінності. Олігархії потрібно беззаконня, безконтрольність, безвідповідальність, економічна тінь та диктатура, що несумісні з європейськими цінностями. А український народ своєю мужністю та стійкістю перед обличчям жорстокого свавілля продемонстрував, що свобода, справедливість та солідарність є його головними цінностями.

Я зараз звертаюся до вас з проханням: при прийнятті доленосного рішення про підписання та ратифікацію Угоди віддати перевагу європейським прагненням українського народу та проігнорувати заздалегідь сплановані дії української влади, спрямовані на зрив цього історичного прориву до Європи. "
murzikmurzik _ 02.11.2011 21:24
IP: 217.20.172.---
Breda:
"Президент Янукович та уряд порушують усі передумови підписання Угоди. Це відбувається не випадково, не через непорозуміння, не тому, що вони не знають як, або не розуміють, що таке Європейський шлях. Вони свідомо, планово, цинічно зривають процес європейської інтеграції України та переорієнтовують зовнішньополітичний курс на протилежний.

Саме тому я зараз звертаюся до вас – народів, парламентів та лідерів дружньої Європейської родини – з проханням не відмовлятись від підписання та ратифікації Угоди з Україною через розчарування зневажливим ставленням Януковича до Європи."
львів-750 _ 02.11.2011 21:23
IP: 178.137.166.---
Gleb 27:

Ну, наконец-то хоть кто-то меня здесь понял. Спасибо.
___ У мене схожий характер. І я також неправильно відповіла на контрольне запитання.
А вони без нас пусте місце – самі себе загнали в глухий кут.
SH_Holms _ 02.11.2011 21:23
IP: 195.211.242.---
...я уже неоднократно писал тут, что рыго-аналы начинают подымать "мовний" вопрос тогда, когда в Украине должно произойти что-то важное... сразу налетают тролли и вперед... население довольно общением...) Завтра 3 ноября... завтра начинается бессрочная акция протеста с требованием отставки ВР... завтра может решится все...
виталич _ 02.11.2011 21:21
IP: 178.158.189.---
Правдомат:
Почему,находясь в одной стране почти 600 лет украинский с белорусским так разошлись?
Ну,батєнька...
Де ж її зараз відшукаєш? А ось іронізувати вам не потрібно.Не любили московіти грамоти, не було у них своїх книжок. Завозились час від часу руські книжки з Києва, так місцеві переписувачі, які не розуміли руської, до того спотворювали їх зміст, що час від часу запрошували іноземців, тобто київських монахів – вони й виправляли тексти, словники складали, допомагали неруським.
Причем тут книжки к живому разговорному языку? И откуда Вам знать каким он был тот самый "руський" язык, язык Ярослава,язык Мономаха? Про белоруссов ничего не скажите?
bmi _ 02.11.2011 21:21
IP: 178.219.92.---
львів-750:
Але мимо перлів пройти важко
_________________________________
А ви тусуєтесь у блозі цього підора – папріколу?
murzikmurzik _ 02.11.2011 21:20
IP: 217.20.172.---
львів-750:
Львів, дуже дякую за популяризацію моїх дописів.:-))

Але спочатку мушу просити тебе вибачитися перед людиною, мати якої ти назвала сукою. Потім за любки буду з тобою розмовляти.
Уряд реформ392 Aтака Путіна1186 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter