Вадим Колесніченко Народний депутат України, Співголова Міжнародного антифашистського фронту, Голова Міжфракційного депутатського об`єднання на підтримку канонічної православної церкви

МЗС України пропонує російськомовним громадянам України заповнити прогалину незнання державної мови за допомогою російсько-українського розмовника

02 листопада 2011, 15:28

27 жовтня 2011 року на сайті Севастопольської газети було опубліковано інтерв'ю Генерального консула Російської Федерації в Сімферополі Володимира Андреєва, в якому представник МЗС РФ заявив, що у Криму склалася доволі неприродна та ненормальна ситуація з російською мовою.

А саме така: переважаюча кількість населення Криму вважає своєю рідною мовою російську. У той час телебачення, освіта, рецепти до медикаментів – доступні виключно державною українською мовою. Володимир Андреєв підкреслив, що російська мова – це право та інтерес переважної більшості, і це право та інтерес мають бути дотримані.

У відповідь на підняте генконсулом РФ питання щодо невиконання Україною своїх обов'язків стосовно гарантування, реалізації та захисту прав людини у мовній сфері, МЗС України запропонувало російськомовним громадянам України покращити знання державної мови за допомогою підручника української мови та російсько-українського розмовника.Генконсулу В.Андреєву вже пощастило, і він першим отримав від МЗС України чарівний екземпляр підручника та розмовника.


З точки зору законодавства та здорового глузду, подібні дії чиновників Міністерства закордонних справ України неприпустимі у правовій державі та не повинні стати звичним правилом для України.

Конституція України, Декларація прав національностей, Закони України "Про мови в УРСР", "Про освіту" гарантували право на використання рідної російської мови.

Закон єдиний для всіх, у тому числі для представників органів державної влади. І, якщо право на використання рідної російської мови гарантовано на законодавчому рівні, то воно має бути не тільки реалізоване, але й всебічно захищене державою.

Важливо відмітити, що висловлення МЗС України щодо мовної проблеми російськомовних громадян України є доволі небезпечними, так як вони ставлять під загрозу дипломатичні зносини.

Нагадаємо, що Україна взяла на себе перед міжнародним співтовариством зобов'язання щодо виконання Декларації прав людини, Європейської хартії регіональних мов або мов меншин. Заяви МЗС України, як одного з найвищих органів влади, щодо можливості вирішення мовної проблеми російськомовного населення за допомогою розмовника свідчать лише про небажання держави виконувати норми законодавства.

Окрім цього, своїми діями МЗС України продемонструвало незнання мовної ситуації в України.

Зокрема, згідно офіційного перепису 2001 року 5.6 млн. (14,8%) українців назвали російську мову своєю рідною, а 29,6 % всього населення України, включаючи представників етномовних меншин, своєю рідною мовою назвали російську, у той час як кількість російськомовного населення в Криму складає 58,3 %.

7-го липня 2010 року Комітет міністрів Ради Європи узгодив першу періодичну Доповідь та Рекомендації по застосуванню в Україні положень Європейської хартії регіональних мов або мов меншин. Зокрема, в Доповіді вказано, що "зважаючи на кількість носіїв російської мови в Україні, стає зрозуміло, що російській мові має бути надано особливе місце" (п.79). Також у Доповіді та Рекомендаціях Ради Європи визнано присутність в Україні процесів дискримінації за мовною ознакою.

Замість того, щоб роздавати російськомовним громадянам Україні підручники української мови і російсько-українські розмовники від імені Міністерства закордонних справ Україні, краще було б дати суспільству відповідь на питання: чому Україна досі не надала Комітету Міністрів Ради Європи черговий обов'язковий звіт про виконання Європейської хартії регіональних мов або мов меншин чи їй нема чого відповісти; чому Україною не виконані Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи щодо виконання Європейської хартії регіональних мов або мов меншин від 7-го липня 2010 року, а тільки робляться публічні заяви про європейську інтеграцію?

Безумовно, держава повинна всебічно підтримувати розвиток державної української мови, але ми не можемо допустити прояв фактів порушення прав людини.

Зі свого боку Всеукраїнська громадська організація "Правозахисний громадський рух "Російськомовна Україна" готова надати МЗС Україні екземпляр книги "Європейська хартія регіональних мов або мов меншин: проблеми імплементації в Україні" (автори: Колесніченко В.В., Бортнік Р.О.), яка значною мірою розширить кругозір знань чиновників МЗС України в мовному питанні.

Голова Ради ВГО "ПГО "Російськомовна Україна",

Голова ВКРОРС (Всеукраїнська координаційна рада організацій російських співвітчизників)

Колесніченко В.В.

powered by lun.ua
Коментарі — 272
Gleb 27 _ 02.11.2011 20:52
IP: 212.92.237.---
львів-750:
Gleb 27:
никогда не напишет "очами", как написали Вы, а напишет "очима".
___ Молодець!!!!)))))))
Ну, наконец-то вы это поняли.
львів-750 _ 02.11.2011 20:50
IP: 178.137.166.---
Gleb 27:
никогда не напишет "очами", как написали Вы, а напишет "очима".
___ Молодець!!!!)))))))
Nick_M _ 02.11.2011 20:49
IP: 176.8.65.---
murzikmurzik:
Nick_M:
Ну чего сразу выбрал, Вы ж видите, он условия ставит, как Янек Евросоюзу.:-))
Да я так сразу – с корабля на бал. Прочел два- три коммента. Но почему-то начинаю верить,что у Глеба нехорошие болевые ощущения. Кстати, не встречали таких знаменитостей, как графо и крабат? Или они проплачены единовременно щедрым Андреевичем, так что на работу сюда не появляются.
Gleb 27 _ 02.11.2011 20:48
IP: 212.92.237.---
Nick_M:
Gleb 27:
murzikmurzik:
Это очень плохо, что Вы мне не верите. Верьте мне, murzikmurzik, в противном случае я не вижу смысла в нашем общении – живом и непосредственном.
И какой-такой Ваш личный опыт?
В теннис я не играю.
Уважаемый Глеб, я так понимаю, что Вы выбрали себе очередную пассию.Теннис можно и уроками щахмат заменить. Ну и сердцеед же Вы!
Да ну, какой я сердцеед? Скорее сердцеВед.
Gleb 27 _ 02.11.2011 20:46
IP: 212.92.237.---
murzikmurzik:
Gleb 27:
1) Ні, ну я не можу просто так от взяти і Вам вірити, але не вірити самій собі. І у Вас і Вашого сина немає мовного оточення, щоб вільно говорити українською. Невже в Миколаєві стан речей з українською мовою краще, ніж в Києві?

2) Давайте Ви почнете писати, це вже буде якась основа для довіри.:-))
1) Сын уже четвертый год принимает участие в олимпиадах по украинскому языку и, уверяю Вас, никогда не напишет "очами", как написали Вы, а напишет "очима".
2) Ну, что за дешевые приемчики?
SH_Holms _ 02.11.2011 20:45
IP: 195.211.242.---
...Зараз – треба виривати країну з лап кримінальних хижаків, які перетворюють країну на суцільну "малину".
Тобто демонтують усе, що не стосується їх власного майна та грошей безпосередньо.
Ідеал такого режиму – раби за колючим дротом та охорона концтабору.
Гранично спрощена державна система та гранично деградовані особистості до напівхудоби.
За дротом – ми, українці. А лічені сім'ї – у розкішній Європі з їх курортними зонами існування.
Просто?
А вони саме так спрощено і мріють!
Європа? Америка? Тицьнути їм дещицю бабла з рабської праці, підкупити – вони і замовкнуть...
Ось так уявляють собі світ ці деградовані покидьки!
http://www.svetiteni.com.ua/
murzikmurzik _ 02.11.2011 20:42
IP: 217.20.172.---
Nick_M:
Ну чего сразу выбрал, Вы ж видите, он условия ставит, как Янек Евросоюзу.:-))
Nick_M _ 02.11.2011 20:38
IP: 176.8.65.---
Gleb 27:
murzikmurzik:
Это очень плохо, что Вы мне не верите. Верьте мне, murzikmurzik, в противном случае я не вижу смысла в нашем общении – живом и непосредственном.
И какой-такой Ваш личный опыт?
В теннис я не играю.
Уважаемый Глеб, я так понимаю, что Вы выбрали себе очередную пассию.Теннис можно и уроками щахмат заменить. Ну и сердцеед же Вы!
murzikmurzik _ 02.11.2011 20:38
IP: 217.20.172.---
Gleb 27:
Ні, ну я не можу просто так от взяти і Вам вірити, але не вірити самій собі. І у Вас і Вашого сина немає мовного оточення, щоб вільно говорити українською. Невже в Миколаєві стан речей з українською мовою краще, ніж в Києві?

Давайте Ви почнете писати, це вже буде якась основа для довіри.:-))
виталич _ 02.11.2011 20:37
IP: 178.158.189.---
Правдомат:

Мова московітів завжди суттєво відрізнялася від руської мови. Московітська мова, яка живилася від мас, від народу була складним суржиком фіно-угорських говірок
Часто встречаю это дивное соображение. Может автор назовет пару-тройку оригинальных источников "моковітської мови", чтоб было с чем сравнить? А что скажет про белорусский язык, который в отличие от украинского московиты понимают без перевода? Какие финно-угры там пробежали? Почему,находясь в одной стране почти 600 лет украинский с белорусским так разошлись?
vurobnuk _ 02.11.2011 20:36
IP: 94.178.131.---
lolkaback:
Але тебе пре!
Ану ще блювони.
antonybs _ 02.11.2011 20:35
IP: 41.215.183.---
lolkaback:
Объясните, что такое "поховайнэ мэнэ на могыли"? Это что, поставить гроб сверху на могилу и вообще не хоронить? Пусть мне "свид.омиты" объяснят, почему они не выполнили последнюю волю своего Тараса?
****
Ликбез. Могила – подобие горы, на горе... Если у тебя есть мозги, поймешь, двоечник. Не знаешь культуры, не трынди на форумах, засмеют.
jurko239 _ 02.11.2011 20:33
IP: 93.220.117.---
-Дима Табачник- редкая гнида- казнокрад и музейный вор, но он украиножер- значит это наша гнида- нужно организовать сайт в его поддержку
-Олесь Бузина- идейный заместитель Табачника на Интере,
-Щура Чаленко- главный борзописец, откликается на погоняло "Тюлень",
-Любит, когда ему чешут пузо
-Янукович- насяльника мана, великий Цар, гросе кёниг енд великий кнезе,
-Ганька Геббельс- санитарка Януковича, постоянно меняющая ему памперсы, а когда не успевает, особенно в Европе- тогда вся Европа содрогается от гомерического хохота,
-Донбасс порожняк не гонит- основной предвыборный лозунг ПР,
- Донбасс рулит- смена всей вертикали власти от уборщиц до Премъера-п всей территории Украины от Мыса Фиолент до Хорунжовки и от Тячева до Краснодона

- Жёлтые носки Ихельсона в его июльских кросовках- постоянный запах в редакции"Сегодня", на языке Ихельсона- штын,

-Козлы, которые мешают нам жить- опозиция
jurko239 _ 02.11.2011 20:31
IP: 93.220.117.---
Примеры
"Проклятые кацапы едят щи даже с тараканами" (Н. Гоголь).
"Бросьте в самом деле "кацапию", да поезжайте в Гетьманщину". (Н. Гоголь).
"Разве я виноват, что я родился не кацапом или не французом?" – (Т. Шевченко).
""Иван Грозный" представляли итальянцы по-итальянски, вести себя по-кацапски они не умели, один только Иван Грозный был похож на кацапа" – (Леся Украинка).
Существуют также различные производные от слова кацап: Россию также иногда называют "Кацапстаном
vurobnuk _ 02.11.2011 20:30
IP: 94.178.131.---
Правдомат:
Пропоную ігнорувати ерзац-істоту lolkaback.
Думаю це Вадік нализався і починає показувати свій "інтелект".
jurko239 _ 02.11.2011 20:30
IP: 93.220.117.---
Кацык- хороший человек, в простонародье- кацап- как цап (цап – украинское козел, из-за того, что "бритому украинцу бородатый русский казался козлом" (М. Фасмер). Однако маловероятно, что слово могло образоваться таким путем как в русском языке (где нет слова цап), так и в украинском (где нет слова как). "Бог создал цапа (козла), а черт кацапа" (украинская пословица).
Другая этимология этимология – происхождение от арабского qasab – мясник, живодер, через тюркские языки сначала попавшего в русский и украинский языки. Соблюдавшим законы халяля татарам, дитетарные обычаи русских казались живодерством
jurko239 _ 02.11.2011 20:29
IP: 93.220.117.---
Словарь племени "Данецк" и их главного борзописаки Шуры Чаленко:

-Гы-гы-гы-гы-гы-гы-гы-гы-гы-гы-гы-гы-гы-2:)))))))))))))))), -
Означает в зависимости от обстоятельств- радость, недоумение, восхищение, оскорбление и удивление,
-Малорос- унтерменш,
-Великорос- оберменш
-украинец- лох, которого не развести- большой грех,
-русский- Святой- неважно кто- ханыга, поп,шаромыжник, пьянь срань и рвань- если руссий- значит святой
-украинцы- национальное меньшинство в Украине,
- Святое- всё русское- страна, сапоги, портянки, валенки, лапти, бражка,
-Галичанин- плохой человек- увидиш галичанина- прибей его,
-Бандеровец- очень плохой человек- увидиш бандеровца, убей его
Нацык- плохой человек, редиска, встретиш нацыка- повыкалывай ему моргалы и порви пасть,
antonybs _ 02.11.2011 20:28
IP: 41.215.183.---
lolkaback _ 02.11.2011 20:24
Сожалею о своем предыдущем комментарии. С вами не стоит вести разговор, более злобного типа еще поискать))))
Gleb 27 _ 02.11.2011 20:28
IP: 212.92.237.---
murzikmurzik:
Gleb 27:
Я Вам на вірю про сина, маю власний досвід.
Это очень плохо, что Вы мне не верите. Верьте мне, murzikmurzik, в противном случае я не вижу смысла в нашем общении – живом и непосредственном.
И какой-такой Ваш личный опыт?
В теннис я не играю.
Правдомат _ 02.11.2011 20:26
IP: 93.180.205.---
lolkaback:
украинский язык неполноценный по следующим причинам 1. В основе его лежит очень ограниченный суржик на котором разговаривало село. 2. Язык искусственный ввиду того, что был насильно дополнен полонизмами, а не формирующийся от масс от народа. 3. Родным языком Малороссии до сто лет назад был русский. 4. Язык который насильно навязываетсянаселению 85% которого говорит на русском. если будете так привязывать украинский к выдуманной истории и бандеровщине получите ненависть – уже многих тошнит от Вашей быдломовы.
Весело з вами!
Російська мова за жодних умов не могла бути рідною для українців.Пояснюю чому.
Українці розмовляли руською мовою, мова ця саме і формувалася від мас, від народу. Мова московітів завжди суттєво відрізнялася від руської мови. Московітська мова, яка живилася від мас, від народу була складним суржиком фіно-угорських говірок.Початково російська мова виникла лише як великорусский диалект руської мови. Коротше – вчить матчасть, вумники!
Nick_M _ 02.11.2011 20:26
IP: 80.239.242.---
Gleb 27:
Nick_M:
Gleb 27:
У меня последнее время периодически немеет правое предплечье – что бы это могло значить?
Уважаемый Глеб, это от того,что Вы много пишете на ночь глядя. Надо бережно к себе относиться.
А Вы тоже невропатолог?
Да я эмпирическим путем до такого вывода дошел. Но если я не прав,то выражаю сочувствие. Потому,что всякие болевые защемления нерва (любого питом) приводят к неприятным последствиям в психологическом самовыражении индивида,подвержденного таким болевым атакам.
antonybs _ 02.11.2011 20:24
IP: 41.215.183.---
lolkaback _ 02.11.2011 20:06
Селюки, быдло... Да вы, батенька, не ариец часом? Были уже такие, гадили на всех, возвеличивая свою великую, могучую... Мир наказал. Заставил видеть перед глазами не низшие расы, а равные себе. Дураков хватает везде, но так быдлячить на весь народ могут только подонки.
vurobnuk _ 02.11.2011 20:22
IP: 94.178.131.---
lolkaback:
lolkaback:
Мля, Эвро, Эвропа, паШпорт – полный звиздец. Мозги вскипают просто, когда слышишь.
Зроби томограму. Це гівно в твоїй макітрі кипить.
murzikmurzik _ 02.11.2011 20:21
IP: 217.20.172.---
jurko239:
murzikmurzik:
Gleb 27:
Я Вам на вірю про сина, маю власний досвід.
Це ураження периферійної нервової системи, можливо на будь-якому рівні – 1) корінець С6-С7 в шийному відділку хребта, треба робити МРТ, 2) ураження або n.ulnaris або n.radialis, або їх гілок – треба перевірити де саме порушена чутливість, тобто консультація невролога. Нерви вражаються при тунельних синдромах, можете найти в інтернеті і почитати тунельні синдроми руки. Найбільш вірогідно – синдром кубітального каналу. В теніс граєте?
А я говорю Кондратий- первая стадия
Так Ви ж психіатр, мабуть.:-))
jurko239 _ 02.11.2011 20:19
IP: 93.220.117.---
murzikmurzik:
Gleb 27:
Я Вам на вірю про сина, маю власний досвід.
Це ураження периферійної нервової системи, можливо на будь-якому рівні – 1) корінець С6-С7 в шийному відділку хребта, треба робити МРТ, 2) ураження або n.ulnaris або n.radialis, або їх гілок – треба перевірити де саме порушена чутливість, тобто консультація невролога. Нерви вражаються при тунельних синдромах, можете найти в інтернеті і почитати тунельні синдроми руки. Найбільш вірогідно – синдром кубітального каналу. В теніс граєте?
А я говорю Кондратий- первая стадия
Уряд реформ392 Aтака Путіна1186 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter