Вадим Колесніченко Народний депутат України, Співголова Міжнародного антифашистського фронту, Голова Міжфракційного депутатського об`єднання на підтримку канонічної православної церкви

МЗС України пропонує російськомовним громадянам України заповнити прогалину незнання державної мови за допомогою російсько-українського розмовника

02 листопада 2011, 15:28

27 жовтня 2011 року на сайті Севастопольської газети було опубліковано інтерв'ю Генерального консула Російської Федерації в Сімферополі Володимира Андреєва, в якому представник МЗС РФ заявив, що у Криму склалася доволі неприродна та ненормальна ситуація з російською мовою.

А саме така: переважаюча кількість населення Криму вважає своєю рідною мовою російську. У той час телебачення, освіта, рецепти до медикаментів – доступні виключно державною українською мовою. Володимир Андреєв підкреслив, що російська мова – це право та інтерес переважної більшості, і це право та інтерес мають бути дотримані.

У відповідь на підняте генконсулом РФ питання щодо невиконання Україною своїх обов'язків стосовно гарантування, реалізації та захисту прав людини у мовній сфері, МЗС України запропонувало російськомовним громадянам України покращити знання державної мови за допомогою підручника української мови та російсько-українського розмовника.Генконсулу В.Андреєву вже пощастило, і він першим отримав від МЗС України чарівний екземпляр підручника та розмовника.


З точки зору законодавства та здорового глузду, подібні дії чиновників Міністерства закордонних справ України неприпустимі у правовій державі та не повинні стати звичним правилом для України.

Конституція України, Декларація прав національностей, Закони України "Про мови в УРСР", "Про освіту" гарантували право на використання рідної російської мови.

Закон єдиний для всіх, у тому числі для представників органів державної влади. І, якщо право на використання рідної російської мови гарантовано на законодавчому рівні, то воно має бути не тільки реалізоване, але й всебічно захищене державою.

Важливо відмітити, що висловлення МЗС України щодо мовної проблеми російськомовних громадян України є доволі небезпечними, так як вони ставлять під загрозу дипломатичні зносини.

Нагадаємо, що Україна взяла на себе перед міжнародним співтовариством зобов'язання щодо виконання Декларації прав людини, Європейської хартії регіональних мов або мов меншин. Заяви МЗС України, як одного з найвищих органів влади, щодо можливості вирішення мовної проблеми російськомовного населення за допомогою розмовника свідчать лише про небажання держави виконувати норми законодавства.

Окрім цього, своїми діями МЗС України продемонструвало незнання мовної ситуації в України.

Зокрема, згідно офіційного перепису 2001 року 5.6 млн. (14,8%) українців назвали російську мову своєю рідною, а 29,6 % всього населення України, включаючи представників етномовних меншин, своєю рідною мовою назвали російську, у той час як кількість російськомовного населення в Криму складає 58,3 %.

7-го липня 2010 року Комітет міністрів Ради Європи узгодив першу періодичну Доповідь та Рекомендації по застосуванню в Україні положень Європейської хартії регіональних мов або мов меншин. Зокрема, в Доповіді вказано, що "зважаючи на кількість носіїв російської мови в Україні, стає зрозуміло, що російській мові має бути надано особливе місце" (п.79). Також у Доповіді та Рекомендаціях Ради Європи визнано присутність в Україні процесів дискримінації за мовною ознакою.

Замість того, щоб роздавати російськомовним громадянам Україні підручники української мови і російсько-українські розмовники від імені Міністерства закордонних справ Україні, краще було б дати суспільству відповідь на питання: чому Україна досі не надала Комітету Міністрів Ради Європи черговий обов'язковий звіт про виконання Європейської хартії регіональних мов або мов меншин чи їй нема чого відповісти; чому Україною не виконані Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи щодо виконання Європейської хартії регіональних мов або мов меншин від 7-го липня 2010 року, а тільки робляться публічні заяви про європейську інтеграцію?

Безумовно, держава повинна всебічно підтримувати розвиток державної української мови, але ми не можемо допустити прояв фактів порушення прав людини.

Зі свого боку Всеукраїнська громадська організація "Правозахисний громадський рух "Російськомовна Україна" готова надати МЗС Україні екземпляр книги "Європейська хартія регіональних мов або мов меншин: проблеми імплементації в Україні" (автори: Колесніченко В.В., Бортнік Р.О.), яка значною мірою розширить кругозір знань чиновників МЗС України в мовному питанні.

Голова Ради ВГО "ПГО "Російськомовна Україна",

Голова ВКРОРС (Всеукраїнська координаційна рада організацій російських співвітчизників)

Колесніченко В.В.

powered by lun.ua
Коментарі — 272
Gleb 27 _ 02.11.2011 19:57
IP: 212.92.237.---
murzikmurzik:
Я не можу збагнути, ким треба бути, щоб писати тут таке про Україну і українців, якої нації б ці писаки не були.

Мурзик-мурзик, хоть вас и двое, но вы все равно еще не все украинцы.
kuroneko _ 02.11.2011 19:57
IP: 109.227.125.---
>З точки зору законодавства та здорового глузду, подібні дії чиновників Міністерства закордонних справ України неприпустимі

Цілком погоджуюся Кaл-лєснічєнко! Треба було намордника замість словника прислати, або гамівну сорочку, або взагалі зашморг з Нюрнбергу – бо послідовників нaцистів – нaцюків-українофобів – треба вішати за їх нaцизм та ненависть до всього українського.

А щодо лік – ти підло брешеш!
Скільки не брав – всі двомовні інструкції мають.
Отже те що ти, Кaл-лєснічєнко, підтримав свідому брехню нaцюків-українофобів та ворогів України, каже про те що твої подільші слова нічого не варті і ти зрадник України і також є нaцюком-українофобом. І тебе треба жорстко покарати за зраду та нaцизм.
murzikmurzik _ 02.11.2011 19:56
IP: 217.20.172.---
Gleb 27:
Украине!" и все молчат, а только Вы, самая патриотичная из самых патриотичных, откликаетесь "Героям слава!", Вы мне представляетесь именно такой,
Ну, це як Вам до вподоби, можете уявляти мене як на картині Французької революції.
2) Писал уже неоднократно – английский, действительно знаю почти никак, а по-ураински говорю СВОБОДНО.
З ким?
3) А Вы что – ко всему прочему еще и невропатолог?
Так. Можете не дякувати за лікарську пораду.:-)
vurobnuk _ 02.11.2011 19:52
IP: 94.178.131.---
Gleb 27:
Хто ж у вас викликає приязнь, однозначну?
antonybs _ 02.11.2011 19:52
IP: 41.215.183.---
Oleksander Michelson:
Россия – это Отечество, а РФ и Украина – два нелепых осколка, продукт жизнедеятельности глупцов, негодяев, самодуров и коллаборантов.
****
Нормальная шутка.)))) Не ментальность этноса, а наименование территории определяют правила поведения, морали? Тогда давайте назовемся страной Утопия и все изменится в один момент.))))
lm198 _ 02.11.2011 19:51
IP: 178.212.103.---
murzikmurzik:
lm198:
Дякую тобі. А я не розумію, як цього можна не розуміти?
Будь яка людина, будь якої національності, яка має любов до своєї батьківщини, зрозуміє іншу людину, в якої є інша батьківщина і буде ставитися з повагою до його любові. Я не можу збагнути, ким треба бути, щоб писати тут таке про Україну і українців, якої нації б ці писаки не були.
Щоб писати про Україну і про українців таке, потрібно бути "перекотиполем". Це – найбільш вдале визначення для таких людей.
vts-m _ 02.11.2011 19:49
IP: 91.154.252.---
murzikmurzik:
lm198:
Я не можу збагнути, ким треба бути, щоб писати тут таке про Україну і українців.
Лібо Глебом, лібо лолой, что тут непонятного?
Інвалідом, еслі однім словом...
Gleb 27 _ 02.11.2011 19:46
IP: 212.92.237.---
Oleksander Michelson:
Глеб, понять киевлянина не составляет труда.
Это нью-васюковец. Понять харьковчанина или сумчанина сложнее. Чаще всего вызвано заболеванием.
Киевляне (не все, конечно, но очень многие), реально, вызывают у меня бОльшую неприязнь, чем галичане. Те такие, какие они есть. А киевляне такие, какими их сделали галичане. Мещано-снобы с изнасилованной в сторону свидомизма внутренней сущностью
vts-m _ 02.11.2011 19:46
IP: 91.154.252.---
Gleb 27:
Хотя нет, в Кітай опасно: там ребята еще ен прівиклі к европейскім ценностям: могут і в глаз засандаліть...
murzikmurzik _ 02.11.2011 19:46
IP: 217.20.172.---
lm198:
Знаєш, останнім часом міркую, щоб говорити ці слова з шаною, можна розмовляти російською, можна захоплюватися американськими письменниками, можна слухати європейську музику чи, навіть, насолоджуватися відпочинком в Новій Зеландії, але основне – мати при цьому українську душу (впевнена, що ти розумієш, що маю на увазі). А там, де українська душа, там і любов до землі, до героїв, яких народила ця земля, там і шана до таких значущих слів.
На жаль, є такі, які відмовляються це розуміти...
Дякую тобі. А я не розумію, як цього можна не розуміти?
Будь яка людина, будь якої національності, яка має любов до своєї батьківщини, зрозуміє іншу людину, в якої є інша батьківщина і буде ставитися з повагою до його любові. Я не можу збагнути, ким треба бути, щоб писати тут таке про Україну і українців, якої нації б ці писаки не були.
vts-m _ 02.11.2011 19:44
IP: 91.154.252.---
Gleb 27:
Правдомат:
Нет, все-таки предложение выглядит нелепым. Именно потому, что озвучено русскоговорящим человеком, пытающимся изнасиловать свою внутреннюю сущность (а поскольку он русскоговорящ, значит сущность его более русская, чем какая-либо другая) и стать украинцем. Не понимая, что каждому – свое.
Восхіщаюсь! Вот ето гражданін духа! Поехалі в Кітай доносіть до ніх свою високую гражданскую позіцію!
vts-m _ 02.11.2011 19:40
IP: 91.154.252.---
Oleksander Michelson:
Уважаемые друзья, в этом долбанном браузере "нетскэйп" копировать не получается, так что звиняйте.
В смисле – зовут поработать?
Gleb 27 _ 02.11.2011 19:39
IP: 212.92.237.---
Oleksander Michelson:
Глеб, не прогибайся перед мазепами. Отечество – это наше всё!
Паша, можете на меня положиться.
Gleb 27 _ 02.11.2011 19:38
IP: 212.92.237.---
Правдомат:
Да ваабще тут не предложение выглядит нелепым – это Украина фиг знает откуда на голову свалилась.

Нет, все-таки предложение выглядит нелепым. Именно потому, что озвучено русскоговорящим человеком, пытающимся изнасиловать свою внутреннюю сущность (а поскольку он русскоговорящ, значит сущность его более русская, чем какая-либо другая) и стать украинцем. Не понимая, что каждому – свое.
vts-m _ 02.11.2011 19:37
IP: 91.154.252.---
Oleksander Michelson:
Глеб, воспитанные люди всегда отвечают. Через немогу.
Тут уже ке тебе столько вопросов о морге накопілось, шо хоч-не хоч...
vts-m _ 02.11.2011 19:35
IP: 91.154.252.---
Oleksander Michelson:
Вадик ушёл, а это прошмандовка из швейцарии лыбится.
шо, і тебя к параше опреділіла? Так скажі ей, шо ти уже в морге поли моешь...
vts-m _ 02.11.2011 19:34
IP: 91.154.252.---
Oleksander Michelson:
Глеб, не прогибайся перед мазепами. Отечество – это наше всё!
А еслі получішь в морге работу фул-тайм, Отечество не бросішь?
lm198 _ 02.11.2011 19:34
IP: 178.212.103.---
murzikmurzik:
"...Шкода. Героям дійсно слава, а говорити це можно спокійно з розумними чесними очами..."

Знаєш, останнім часом міркую, щоб говорити ці слова з шаною, можна розмовляти російською, можна захоплюватися американськими письменниками, можна слухати європейську музику чи, навіть, насолоджуватися відпочинком в Новій Зеландії, але основне – мати при цьому українську душу (впевнена, що ти розумієш, що маю на увазі). А там, де українська душа, там і любов до землі, до героїв, яких народила ця земля, там і шана до таких значущих слів.
На жаль, є такі, які відмовляються це розуміти...
Gleb 27 _ 02.11.2011 19:33
IP: 212.92.237.---
murzikmurzik:
Шкода. Героям дійсно слава, а говорити це можно спокійно з розумними чесними очами.А Ваша єдина мова російська? Не густо...
Ви знаєте, є дослідження, які доводять, що двомовні люди не страждають на хворобу Альцгеймера, у Вас є шанс на УП зробити собі профілактику. Це легше, ніж заговорити англійською.

Вы меня извините, может я ошибаюсь, но когда кто-то пишет в конце своего комментария "Слава Украине!" и все молчат, а только Вы, самая патриотичная из самых патриотичных, откликаетесь "Героям слава!", Вы мне представляетесь именно такой, как я написал.
2) Писал уже неоднократно – английский, действительно знаю почти никак, а по-ураински говорю СВОБОДНО.
3) А Вы что – ко всему прочему еще и невропатолог?
SH_Holms _ 02.11.2011 19:31
IP: 195.211.242.---
"Вчера я стрелял по воронам, и случайно попал в депутата,
То ли он медленно бегал, то ли стало их слишком много.
Он отстаивал раньше в Раде, интересы электората,
Теперь он лежит и не дышит, и не служит больше народу.
Не поедет он больше в Раду, не решит наболевших вопросов,
Не взмахнет депутатским мандатом, не порадует новым законом,
Не повесит на всех реформы, не поборется с Тимошенко,
Улыбнуться не сможет с экрана, полморды снесло потому что.
Я возьму пятьдесят магазинов, и поеду в Киев на охоту,
Настреляю, сколько успею, и наделаю кучу подранков,
Поснимаю их грязные шкурки, застелю ими пол в коридоре,
А на стенку прибью гвоздями, черепа самых главных баранов"

...это я сплагиатил для Калесниченка...))
vts-m _ 02.11.2011 19:30
IP: 91.154.252.---
Oleksander Michelson:
Алё, депутаты!
Закон будем принимать, или на вас действует лишь поломанное ограждение Зрады?
Жаль, шо Вадік ушол...
Правдомат _ 02.11.2011 19:29
IP: 93.180.205.---
Gleb 27:
murzikmurzik:
Gleb 27:
Не в этом Ваша беда, а том, что Вы неправильно выбираете, кому верить.:-))
А давайте українською, Ви ж хочете вмерти патріотом?:-))
Во-первых, что значит " Ви ж хочете вмерти патріотом?"? Что – на тайном собрании БУП-овского актива меня приговорили к смерти?
Во-вторых, а почему, собственно, именно с Вами – русскоязычной – я должен разговаривать по-украински? Не кажется ли Вам, что это Ваше предложение выглядит нелепым?
Да ваабще тут не предложение выглядит нелепым – это Украина фиг знает откуда на голову свалилась. Блин, а как же все классно было! Ну, думали, все, навсегда! Так нет же, намалевалась! Противно то как, ой как противно! Язык выучить не проблема, но на фига в этом признаваться? Да и чего ради, ишь чего захотели, завоображают еще о себе Бог знает чего! Не, ну я не понимаю! Патронов, что – ли было жалко, или в Сибири места было мало чтоб похоронить их там всех этих украинцев?
vurobnuk _ 02.11.2011 19:26
IP: 94.178.131.---
Oleksander Michelson:
Сам ти продукт жизнедеятельности глупцов, негодяев, самодуров и коллаборантов...
Gleb 27 _ 02.11.2011 19:26
IP: 212.92.237.---
murzikmurzik:
Gleb 27:
/QUOTE]Шкода. Героям дійсно слава, а говорити це можно спокійно з розумними чесними очами.
2)
Гліб, кримські татари, яких я знаю, говорять татарською, українською, ще і англійською і російською.
А Ваша єдина мова російська? Не густо...
Ви знаєте, є дослідження, які доводять, що двомовні люди не страждають на хворобу Альцгеймера, у Вас є шанс на УП зробити собі профілактику. Це легше, ніж заговорити англійською.
vurobnuk _ 02.11.2011 19:24
IP: 94.178.131.---
Oleksander Michelson:
СлавЬся чи Слався – мені все одно. Це їх отєчество.
Уряд реформ392 Aтака Путіна1186 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter