Вадим Колесніченко Народний депутат України, Співголова Міжнародного антифашистського фронту, Голова Міжфракційного депутатського об`єднання на підтримку канонічної православної церкви

Законопроект про державну мовну політику знімає напруженість у мовному питанні

16 січня 2012, 15:21

Про це зокрема йдеться у висновку до проекту закону "Про засади державної мовної політики" N9073 від 26.08.2011 року (поданий народними депутатами України Сергієм Ківаловим і Вадимом Колесніченком), підготовленому доктором філологічних наук, професором, проректором з наукової роботи Горлівського державного педагогічного інституту іноземних мов В'ячеславом Ісайовичем Теркуловим.

Так, у висновку зазначено, що проект закону України "Про засади державної мовної політики" надає гарантії мовного самовизначення громадян України, унеможливлює дискримінацію громадян за національно-мовною ознакою, і контролює можливість паралельного використання регіональних мов та мов національних меншин. Так, стаття 3 законопроекту визначає, що кожен має право вільно визначати мову, яку вважає рідною, і вибирати мову спілкування, а також визнавати себе двомовним чи багатомовним і змінювати свої мовні уподобання".

Законопроект пропонує оптимальний напрямок вирішення питань мовного самовизначення України, зберігає статус української мови як державної, зменшує напруженість у мовному питанні, відповідає загальноєвропейським нормам національно-мовної політики, і не порушує статей Основного Закону України.

Доктор філологічних наук також вважає, що законопроект враховує і вводить законодавство України в правове поле Європейської Хартії регіональних мов або мов меншин.

Разом з тим, у висновку до законопроекту пропонується замінити поняття "мовна група", що має усталене лінгвістичне значення, на поняття "мовноетнічна група". Також розглядається доцільність заміни поняття "рідна мова" на його альтернативу – "мова етнічної самоідентифікації".

В'ячеслав Теркулов у підсумку наголошує, що "вирішення мовного питання у напрямку, запропонованому у законопроекті "Про засади державної мовної політики" є найбільш раціональним та справедливим".

Нагадаємо, що раніше законопроект "Про засади державної мовної політики" також був підтриманий:

- Таврійським Національним університетом імені В.І. Вернадського;

- Національним лінгвістичним університетом;

- Інститутом російської мови та літератури ім. М.В. Гоголя;

- в Тернопільському Національному педагогічному університеті;

- Міжгалузевим інститутом управління;

- Національним педагогічним університетом ім. М.П. Драгоманова;

- групою провідних українських вчених і діячів культури;

- Одеським національним університетом ім. І.І. Мечникова;

- громадськими організаціями росіян і російськомовних громадян Україні;

- схвалений представниками 18 організацій національних меншин України у своєму листі до Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин;

- позитивно оцінений Венеціанською комісією.

Коментарі — 344
vlarout _ 26.01.2012 15:09
IP: 93.73.232.---
Эта новость так, для сведения г. Мирошниченко.

"Окрім того, російський прем'єр доручив Федеральній міграційній службі розробити конкретні вимоги, які будуть стосуватися знання російської мови мігрантами."

"Вважаю цілком виваженим рішенням введення обов'язкового вивчення і подальшого іспиту на знання російської мови. Тут потрібна серйозна організаційна робота, поправки в законодавство", – сказав Путін.

Вот так нужно защищать права "меншин" – обов*язкове вивчення державної мови з подальшим іспитом. Зауважте, і це в ФЕДЕРАТИВНІЙ ДЕРЖАВІ.
Taras_Gourko _ 23.01.2012 22:02
IP: 95.135.14.---
И шо зараз? На якой мове менi размовляти? Не знаю шо робить. Ви шо не можете вже домовиться?
vlarout _ 23.01.2012 14:57
IP: 93.73.232.---
И єтот бред означает, что чиновник должен знать гос. язык "на всякий случай", чтобы если вдруг какой нибудь ненормальный "абориген" потребует обслуживания на гос. языке, его бы "обслужили", чтобы не приставал. Все остальные " нормальные" люди "могут выбирать" язык "административного" обслуживания, который, конечно же -"русский".
К счастью, администрация – есть государство. И граждане не имеют права "выбирать" язык "административного обслуживания", а должны, чтобы получать "услуги" выучить язык государства, закрепленный в Конституции. Конституцию поменяйте. Если не можете, не морочьте людям голову.
vlarout _ 23.01.2012 14:46
IP: 93.73.232.---
Вадим Колесніченко:
Tolstovets:
Вот что в Вашем "законе": Держава гарантує відвідувачам органів державної влади і органів місцевого самоврядування надання послуг державною мовою, а в межах території, на якій поширена регіональна мова (мови), що відповідає умовам частини третьої статті 8 цього Закону, – й цією регіональною мовою (мовами). Необхідність забезпечення даної гарантії має враховуватися при доборі службових кадрів."
Ні. Це лише означає, що люди зможуть вибирати мову адміністративного обслуговування. Обслуговування державною мовою обовязково забезпечується на усій території України.

Не понял. "адміністративне обслуговування" – єто что за "зверь" такой. Я так понимаю, что нужно понимать, будто "держава" и "администрация" – суть вещи разные? Держава нехай собі "обов*язково забезпечує", що хоче, а "администрацию" мы себе сами выберем... Но! если "администрация" на другом язіке, то на кой ляд єта держава? Єто бред...
Вадим Колесніченко _ 23.01.2012 13:55
IP: 193.19.152.---
Tolstovets:
Вот что в Вашем "законе": Держава гарантує відвідувачам органів державної влади і органів місцевого самоврядування надання послуг державною мовою, а в межах території, на якій поширена регіональна мова (мови), що відповідає умовам частини третьої статті 8 цього Закону, – й цією регіональною мовою (мовами). Необхідність забезпечення даної гарантії має враховуватися при доборі службових кадрів."
Это означает, что человек, неукраиноязычный посетитель органов власи может ТРЕБОВАТЬ от власти чтобы его бумажное общение с властью было на его языке (в рамках статьи 8). А теперь представьте: наберет эта власть иноязычные кадры и украинизация Ураинской земли сойдет на нет. Аксиома: если власть и технология на чужом языке, то никто не будет переходить на государственный. Нет стимула. Не мешайте украинцам строить их державу!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ні. Це лише означає, що люди зможуть вибирати мову адміністративного обслуговування. Обслуговування державною мовою обовязково забезпечується на усій території України.
Uruz _ 19.01.2012 08:22
IP: 46.175.160.---
Кто вас вырастил такими алчными и жадными? И что это за власть, которая пользуясь плодами своего народа, постоянно этот народ в стойло загоняет угрозами, выдуманными уголовными делами и мордобоями втихую под прикрытием ночи? Кто вас этому научил? Кто-то сказал очень философскую фразу: Вывезти девушку из деревни легко, а вот деревню из девушки... Это относится и к ПР, надеть дорогой костюм еще не значит стать образованным и воспитанным, но вы даже это понять не в силах
валянок _ 18.01.2012 11:23
IP: 93.73.216.---
Если действительно Колесниченко еврей,то еврейское сообщество должно в первую очередь осудить его за антисемитские действия.Своими "законопроектами"он лезит в душу народа и плюет своей желчью ненависти ко всему украинскому,то есть сеет вражду между народами и нациями.За это ему место не в ВР.а на нарах Более комфортного проживания евреям как в Украине нигде в мире нет,то зачем возбуждать против еврейства старые обиды? Правда,сомнительно,что он "чистый" еврей,который прошел гиюр,скорее всего ему обидно,что его не признают своим,то он теперь и мстит им.
.
Convex2 _ 18.01.2012 10:14
IP: 80.239.242.---
cow muuu:
Президента Ющенко уже нет. Но дело Ющенко живет, однако... как всегда не побеждает. Причём действия нынешней власти более идиотичны чем предшествующей.
Руссо турісто на українській землі ніяк не можуть збагнути, чому узкій мір – позашлюбний син руської цивілізації – ніяк не може перетравити материнський народ. Думати і сумніватися "кремлівський коран" забороняє.


Главный пчеловод Украины, будучи натурой тонкой, глубоко погружённой в тихий и спокойный мир мёртвых, на посту президента руководствовался не разумом, а эмоционально-некрофилическими переживаниями и слышимым лишь ему шёпотом из братских могил...
--
Ющенко, звичайно, цікавий як зразок внутрішньої боротьби між шкурними інтересами і голосом сумління (причому, як завжди, перші перемагають), але пропаганда ідеї "забити" на голоси з могил, мову і культуру цієї землі, жерти, пити і не паритися – це тваринний примітив навіть порівняно з Ющенком, розвод для лохів-хахлів.
UkrainaInc _ 18.01.2012 02:12
IP: 68.245.110.---
Читайте нову статтю Володимира Іваненка "ГОЛОС ВОЛАННЯ В ПУСТЕЛІ:
З приводу блогів Вадима Колесніченка. І не тільки..."
http://www.facebook.com/note.php?note_id=365825456764135
Vladimir Kondratiev _ 17.01.2012 23:09
IP: 46.33.248.---
В глибинах української душі щє теплиться щось людське,інакше б ці покручі вже б завершили свою справу, будити потрібно його.
Vladimir Kondratiev _ 17.01.2012 23:05
IP: 46.33.248.---
http://www.youtube.com/watch?v=Tf1k-T5lyt8&feature=related
Vladimir Kondratiev _ 17.01.2012 23:05
IP: 46.33.248.---
http://www.youtube.com/watch?v=Tf1k-T5lyt8&feature=related
Vladimir Kondratiev _ 17.01.2012 22:57
IP: 46.33.248.---
http://www.youtube.com/watch?v=fbZwU7VBp1w
Vladimir Kondratiev _ 17.01.2012 22:47
IP: 46.33.248.---
deleted:
100% Маленький та гордий народ Чєчні своїм прикладом показав і показує на що здатен, йому велика Росія данину платить.
SH_Holms _ 17.01.2012 16:57
IP: 195.211.241.---
Якщо написати літерами івриту прізвище Янукович, то виходить ЙНКЎіТЦ в українській транскрипції. Раніше літерами позначали й числа. Якщо скласти, вийде 666 – число звіра. Сам гарант видав указ 591 від 20 травня 2011року про створення 666 судів. Та й оточення у нього відповідне. Льовочкін: ЛВ – серце, СКіН – ніж. Герман: від ГРМ – гризти. Табачник: ТБХ – той що куховарить, ріже курям голови, тобто різник, кат. Азаров: аЗР – ворог, зайда.
До речі, 666 є у прізвищах усіх наших президентів, тільки їх треба писати різними мовами: LEVONID KRAVCHVK латиною, Ющенко – івритом ЙЎШШН, Кучма – старослов'янською КУСЬМА.
http://gazeta.ua/articles/life/_hohol-oznachae-ptaha-yakij-zgoryae-ta-vidrodzhuetsya-z-popelu-movoznavec/418316

...вот так и живем...))
ntn _ 17.01.2012 15:11
IP: 95.132.53.---
Tolstovets:
Не мешайте украинцам строить их державу!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Як же ж їм, нещасним, бути, якщо їм дано завдання: "мешать и очень"!
deleted _ 17.01.2012 15:05
IP: 46.203.237.---
http://kavkazcenter.com/ukr/content/2012/01/16/21102.shtml

Відразу 9 білбордів з Януковичем закидали фарбою в Одесі
Час публікації: 16 січень 2012 г., 17:48

Цієї ночі в Одесі невідомі добродії закидали червоною фарбою 9 білбордів із новорічними привітаннями Януковича, – повідомляє сайт "Погляд з Одеси".

Зокрема, постраждали білборди на вул. Дніпропетровська дорога/Марсельська, Миколаївська дорога (в районі 7-ї Пересипської), вул. Балківська (район Пересип), вул. Градоначальницькаспуск Олійника, Бугаєвська/Балківська (підйом на Бугаєвську, відразу два борда), вул. Малиновського/Рекордна, вул. 25 Чапаївської дивізії/Якіра та вул. 25 Чапаївської дивізії/Гайдара.

Як зазаначає "Думська", всі портрети були залиті червоною фарбою – очевидно, вона містилася в презервативах або лампочках, якими невідомі закидали біллборлди.
babaj102 _ 17.01.2012 14:52
IP: 46.118.172.---
Эти проекты про языки напоминают троллинг. Сколько можно об одном и том же писать? Если послушать аффтора, то он и его законопроекты должны были давно ввергнуть нашу страну в состояние Нирваны. Бойкот статьям регионалов!
deleted _ 17.01.2012 14:38
IP: 46.203.230.---
Vladimir Kondratiev:
http://soskin.info/news/3484.html
Прочитавши,розумієш що для вічної України це тільки щє одна чорна смуга в її житті, а для імперії це справа виживання,тому різні покручі з ПР і не тільки,для яких держава Україна пустий звук і ніякої цінн...ості ні житті,ні в душі нічого не означає, виходячи з себе, тяжко усвідомити скільки їм там благ наобіцяли, роблять все щоб незалежна держава Україна зникла з карти світу,навіть не знаю як їх і кваліфікувати,яничарами напевне буде правильно по історичній аналогії,бо це виглядає як розмова німого з глухим,окрім гидкої демагогії від цих людців ви нічого не почуєте, їхні опуси, які до речі я впевнений вони самі і не писали,але впевнений і в іншому, що робити вигляд ніби нічого не відбувається,теж було б неправильним, потрібно знайти розумне рішення як з цим явищєм боротись, під час війни кожна сторона конфлікту,зрадників просто знищувала...
КАКИЕ ВЫ – ТАКИЕ И НАД ВАМИ...
ПРОРОК МАГОМЕД
Vladimir Kondratiev _ 17.01.2012 13:23
IP: 141.101.4.---
trakt:
Та мене обурює їх реакція на тему Степана Андрійовича Бандери, чому вони як скажені накинулися паплюжити його світлу память в боротьбі за незалежну країну, тільки тому що побачили хоч маленьку загрозу для імперії, а з цим покидьком все зрозуміло, це чиновник колоніальної адміністрації при виконанні.
trakt _ 17.01.2012 12:17
IP: 95.132.160.---
Vladimir Kondratiev:
но никто не удосужился или не желает, взлянуть на всю кровавую и трагическую историю Укра...ины с точки зрения того что Украина на протяжении последних столетий никогда не вела агресивной политики и тем более каких либо действий НА ЧУЖОЙ ТЕРРИТОРИИ,
МОЖЕТ ПРИЧИНЫ ВСЕХ ПРЕТЕНЗИЙ К УКРАИНЕ, НУЖНО ИСКАТЬ В СЕБЕ, И У СЕБЯ
Політики не вели бо і держави не було, українці хотіли бути васалами сильних сусідів це їх більше влаштовувало. Але козацьке військо напевно брало участь і у війнах росіян за балтійське узбережжя. І Сірко мабуть воював та грабував не тільки на українській території. Навіть Лжедмітрію мабуть козаки допомогли прийти до Москви. А українці, яких очолював Єрмак, підкорили Сибір та подарували його російському царю. Народи, які не були агресивними,очевидно, швидко зникали.
Vladimir Kondratiev _ 17.01.2012 10:26
IP: 141.101.4.---
Забавно слышать претензии соседей к Украине,с запада и востока в исторической плоскости,объвинять в,,предательстве,, хранить обиды и возмущаться акциями неповиновения и вооруженного сопротивления,отказывать в праве на самоопределение исходя с надуманных мифов и предположений, и своих меркантильных планов, но никто не удосужился или не желает, взлянуть на всю кровавую и трагическую историю Укра...ины с точки зрения того что Украина на протяжении последних столетий никогда не вела агресивной политики и тем более каких либо действий НА ЧУЖОЙ ТЕРРИТОРИИ,
МОЖЕТ ПРИЧИНЫ ВСЕХ ПРЕТЕНЗИЙ К УКРАИНЕ, НУЖНО ИСКАТЬ В СЕБЕ, И У СЕБЯ
Tolstovets _ 17.01.2012 10:26
IP: 88.135.226.---
Vladimir Kondratiev:
Тогда давайте не будем в гостях "качать права" если Родина – мачеха
Vladimir Kondratiev _ 17.01.2012 10:23
IP: 141.101.4.---
Tolstovets:
http://www.uralinform.ru/news/society/145460-yamal-prigreet-pereselencev-iz-za-rubeja/
Ямал пригреет переселенцев из-за рубежа
www.uralinform.ru
Устроиться в арктическом регионе смогут соотечественники, желающие переехать из-за границы обратно в Россию.
Tolstovets _ 17.01.2012 10:22
IP: 88.135.226.---
Вот что в Вашем "законе": Держава гарантує відвідувачам органів державної влади і органів місцевого самоврядування надання послуг державною мовою, а в межах території, на якій поширена регіональна мова (мови), що відповідає умовам частини третьої статті 8 цього Закону, – й цією регіональною мовою (мовами). Необхідність забезпечення даної гарантії має враховуватися при доборі службових кадрів."
Это означает, что человек, неукраиноязычный посетитель органов власи может ТРЕБОВАТЬ от власти чтобы его бумажное общение с властью было на его языке (в рамках статьи 8). А теперь представьте: наберет эта власть иноязычные кадры и украинизация Ураинской земли сойдет на нет. Аксиома: если власть и технология на чужом языке, то никто не будет переходить на государственный. Нет стимула. Не мешайте украинцам строить их державу!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Корупція1097 Уряд реформ307 Україна та Європа917 Aтака Путіна1112 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте