Вадим Колесніченко Народний депутат України, Співголова Міжнародного антифашистського фронту, Голова Міжфракційного депутатського об`єднання на підтримку канонічної православної церкви

Реабілітація та героїзація усіх, хто боровся проти антигітлерівської коаліції буде заборонена в Україні (законопроект)

08 травня 2013, 14:21

Сьогодні в Верховній Раді України за ініціативи декількох сотень громадських організацій, й в результаті тривалої наукової та правової роботи за участі провідних українських вчених, істориків, правозахисників зареєстровано проект Закону "Про заборону реабілітації та героїзації осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції" N2060.

Проект закону України "Про заборону реабілітації та героїзації осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції" вноситься на розгляд Верховної Ради України з метою виконання положень Статуту ООН та Резолюцій Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй щодо неприпустимості реабілітації та героїзації тих, хто боровся проти антигітлерівської коаліції та співпрацював з нацистським рухом шляхом оголошення їх учасниками національно-визвольних рухів: "Неприпустимість певних видів практики, які сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості" від 18 грудня 2008 року, "Про неприпустимість певних видів практики, що сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації та пов'язаної з ними нетерпимості" від 1 листопада 2010 року, "Героїзація нацизму: неприпустимість певних видів практики, яка сприяє ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості" від 20 листопада 2012 року; пункту 20 Резолюції Європейського парламенту "Про ситуацію в Україні" від 25 лютого 2010 року щодо необхідності дегероїзації Степана Бандери, "лідера Організації українських націоналістів, що співпрацювала з нацистською Німеччиною"; Положень Конституції України та Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945"; Постанови Верховної Ради України "Про Заяву Верховної Ради України "До 65-ї річниці Нюрнберзького трибуналу над фашистськими злочинцями".

Адже у ці дні увесь цивілізований світ, народи і країни антигітлерівської коаліції відзначають день Перемоги над нацизмом в Другій Світовій війні, згадують про незліченні жертви злочинів геноциду вчинених нацистською Німеччиною та її сателітами, усіма тими, хто боровся проти антигітлерівської коаліції.

Адже, в результаті розв'язання націонал-соціалістичним режимом Німеччини та її сателітами Другої світової війни, масових злочинів проти людства та людяності протягом 1939-1945 років у світі загинуло щонайменше 55 млн. осіб (з яких 27 млн. військових), зазнали поранень 35 млн. осіб.

При цьому, Україна та українці є чи не найбільш постраждалою стороною від дій фашистського режиму. Понад 8 мільйонів українців були вбиті, закатовані в концентраційних таборах фашистами та їхніми колабораціоністами, вмерли від голоду та хвороб організованих нелюдським режимом.

Реалізація принципів нацизму та фашизму на практиці – расизм, антисемітизм, шовінізм, соціальний дарвінізм, ідеалізація нордичної раси призвели до вчинення жахливих злочинів проти миру й людства і були засуджені Нюрнберзьким трибуналом 1945-1946 років. Військові злочини та злочини геноциду відповідно до рішення Нюрнберзького трибуналу та статей 437-439, ч.1 ст. 442 Кримінального кодексу України не мають строку давності.

Разом з тим, часто спільно з нацистами та їх сателітами проти країн та народів антигітлерівської коаліції воювали різноманітні пронацистські міліарні утворення з числа представників окупованих країн. Загалом чисельність усіх тих, хто воював проти антигітлерівської коаліції (і не належав до країн Осі), за різними даними склала від 1,8 до 2,5 мільйонів осіб в усіх захоплених фашистами країнах, серед яких від 200 до 250 тисяч – українці. Діяльність частини колабораціоністів (які служили у військах "Вафен СС") засуджена Нюрнберзьким трибуналом й не підлягає реабілітації в цивілізованих Європейських країнах. Нацистські злочинці, в тому числі й з числа усіх тих, хто воював проти країн антигітлерівської коаліції, переслідуються й до цього часу. Більше того в низці країн – Італія, Франція, Німеччина, тощо прийнято антифашистські закони й закони що встановлюють кримінальну відповідальність за невизнання злочинів фашизму й недопущення реабілітації усіх осіб й організацій, що воювали проти учасників антигітлерівської коаліції.

Тому Організація Об'єднаних Націй протягом останніх 5 років щороку приймає Резолюцію щодо неприпустимості героїзації членів нацистського руху та тих, хто боровся проти антигітлерівської коаліції і співпрацював з нацистським рухом, шляхом оголошення їх учасниками національно-визвольних рухів. На думку світової громадськості така практика "сприяє ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості".

Так, 18 грудня 2008 року на 63-й сесії Генеральної Асамблеї ООН голосами 129 країн світу була прийнята резолюція "Неприпустимість певних видів практики, які сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості".

Положення цієї резолюції спрямовані на засудження будь-яких спроб героїзації нацистського руху, в тому числі шляхом відкриття пам'ятників і меморіалів, а також проведення публічних демонстрацій. Також ООН висловила крайню стривоженість спробами оголошення "тих, хто боровся проти антигітлерівської коаліції і співпрацював з нацистським рухом, учасниками національно-визвольних рухів". В резолюції підкреслюється, що подібні дії є чітким і очевидним зловживанням правом на свободу мирних зборів і асоціацій, а також правом на свободу переконань і на їхнє вільне висловлення. Більш того, на думку Генеральної Асамблеї ООН, дії з оголошення "тих, хто боровся проти антигітлерівської коаліції і співпрацював з нацистським рухом, учасниками національно-визвольних рухів" можуть підпадати під дію статті 4 Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, що вимагає від держав – учасниць Конвенції -переслідувати їх за кримінальним законодавством.

Нюрнберзький трибунал і Організація Об'єднаних Націй раз і назавжди засудили всі фашистські організації та організації, їх членів, які воювали проти країн та народів антигітлерівської коаліції. У тому числі і проти СРСР.

1 листопада 2010 року 65-ю сесією Генеральної Асамблеї ООН вкотре було ухвалено резолюцію "Про неприпустимість певних видів практики, що сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації та пов'язаної з ними нетерпимості". За Резолюцію, що спрямована проти героїзації нацизму, проголосували 118 країн світу. У ній сказано, що Генеральна Асамблея ООН висловлює глибоку стурбованість щодо прославляння нацистського руху та колишніх членів організації "Ваффен СС" за допомогою оголошення або спроб оголосити таких членів і тих, хто боровся проти антигітлерівської коаліції та співпрацював з нацистським рухом, учасниками національно-визвольних рухів (п. 4).

ООН підкреслила, що описані вище види практики ображають пам'ять незліченних жертв злочинів проти людяності, що були скоєні під час Другої світової війни, зокрема, злочинів, що скоєні тими, хто боровся проти антигітлерівської коаліції та співпрацював з нацистським рухом, і отруюють свідомість молоді, що відсутність ефективної протидії з боку держав цих видів практик несумісна із зобов'язаннями держав – членів Організації Об'єднаних Націй за її Статутом та з цілями та принципами Організації (п. 8).

Резолюція ООН ще раз підтвердила неприпустимість героїзації всіх, хто воював проти країн антигітлерівської коаліції, в тому числі і, наприклад, ОУН-УПА. Але ОУН-УПА ж не просто воювали проти країн антигітлерівської коаліції, а й були щирими ідеологічними прихильниками нацизму та реалізовували жахи фашизму на практиці.

Крім того, Організація Об'єднаних Націй ще раз звернула увагу України, що спроби героїзації ОУН-УПА та їх членів несумісні із зобов'язаннями нашої країни, – члена Організації Об'єднаних Націй, за її Статутом та із цілями та принципами Організації.

У 2012 році ГА ООН вп'яте схвалила Резолюцію "Героїзація нацизму: неприпустимість певних видів практики, яка сприяє ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості".

В останній Резолюції ООН "висловила глибоку занепокоєність з приводу прославляння нацистського руху та колишніх членів організації "Вафен-СС", в тому числі шляхом спорудження пам'ятників, меморіалів і проведення публічних демонстрацій..., а також через оголошення або спроби оголошення членів таких організацій і тих, хто боровся проти антигітлерівської коаліції та співпрацював з нацистських рухом, учасниками національно-визвольних рухів" (п.4). ООН виступає проти спроб "осквернення та руйнування пам'ятників, споруджених на честь тих, хто боровся проти нацизму в роки Другої світової війни" (п.5).

Такі практики ООН кваліфікує, як дії що "зневажають пам'ять незліченних жертв злочинів проти людяності, що були скоєні під час Другої світової війни, зокрема, злочинів, що скоєні тими, хто боровся проти антигітлерівської коаліції та співпрацював з нацистським рухом, і отруюють свідомість молоді... відсутність ефективної протидії з боку держав цих видів практик несумісна із зобов'язаннями держав – членів Організації Об'єднаних Націй за її Статутом та із цілями та принципами Організації" (п.9).

Адже героїзація тих, хто був членом фашистських організацій, співпрацював з ними, або ж боровся проти антигітлерівської коаліції призводить до "ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості" й піднесенню екстремістських рухів і політичних партій, що пропагують расизм, етноцентризм і ксенофобію, займаються поширенням ідеології фашизму та расової переваги (пп... 11, 30).

У зв'язку з цим ООН в черговий раз закликала Україну схвалити законодавство по боротьбі з цими ганебними й небезпечними явищами, орієнтуючись на кращі міжнародні стандарти у цій сфері (пп...29, 30).

Нажаль в Україні відповідне законодавство не прийняте до цього часу. А така ситуація є однією з причин росту ксенофобських настроїв у суспільстві. За даними Інституту соціології НАН України рівень толерантності з 1994 по 2010 р. стосовно росіян знизився у 2 рази (з 80% до 45%), до євреїв – в 3 рази (з 33% до 11%), до кримських татар – у 2 рази (з 9% до 4%), до ромів – у 5 разів (з 11% до 2%). При цьому за інформацією громадських організацій, кількість лише зафіксованих злочинів на ґрунті антисемітизму та ксенофобії зростає, і за підсумками 2009 р. склало не менше 35-40 випадків, 2010 року – 70 випадків фізичного насильства над людьми.

Крім того, 25 лютого 2010 року Європейський парламент прийняв резолюцію по Україні в якій заявив, що ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ "ГЛИБОКО ШКОДУЄ щодо рішення колишнього президента України Віктора Ющенка посмертно нагородити СТЕПАНА БАНДЕРУ, лідера Організації українських націоналістів (ОУН), яка СПІВПРАЦЮВАЛА З НАЦИСТСЬКОЮ НІМЕЧЧИНОЮ, званням "Національного Героя України"; сподівається у зв'язку з цим, що нове українське керівництво перегляне такі рішення і зберігатиме відданість європейським цінностям" (п.20). І хоча згадане рішення скасоване судовою інстанцією, прихильники ідеології неонацизму, користуючись недосконалим законодавством та аморфністю правоохоронних органів, продовжують активно пропагувати свої ідеї.

Тому Закон України "Про заборону реабілітації та героїзації осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції" спрямований на виконання положень Статуту ООН та Резолюцій Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй щодо неприпустимості реабілітації та героїзації тих, хто боровся проти антигітлерівської коаліції та співпрацював з нацистським рухом шляхом оголошення їх учасниками національно-визвольних рухів:

"Неприпустимість певних видів практики, які сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості" від 18 грудня 2008 року,

"Неприпустимість певних видів практики, що сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації та пов'язаної з ними нетерпимості" від 1 листопада 2010 року,

"Героїзація нацизму: неприпустимість певних видів практики, яка сприяє ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості" від 20 листопада 2012 року;

Пункту 20 Резолюції Європейського парламенту "Про ситуацію в Україні" від 25 лютого 2010 року щодо необхідності дегероїзації Степана Бандери, "лідера Організації українських націоналістів, що співпрацювала з нацистською Німеччиною";

Положень Конституції України та Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945".

Цим Законом вирішуються питання адаптації вітчизняного законодавства до стандартів Європейського Союзу та Організації Об'єднаних Націй у сфері прав людини, створення правового механізму з запобігання явищам ксенофобії, дискримінації, спробам відродження неонацизму, неофашизму і пропаганди агресивних націоналістичних ідеологій.

Законом даються визначення ключових термінів та понять у цій сфері: Фашизм, Нацизм, Антигітлерівська коаліція, Колабораціонізм, Реабілітація осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції, Героїзація осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції (ст.1).

Також встановлюються загальні принципи протидії реабілітації та героїзації осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції (ст.3) відповідно до яких, "дії або бездіяльність спрямовані на реабілітацію та героїзацію осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції, що мають ознаки, вказані або передбачені у статті 1 цього Закону, на території України забороняються. Публічне вчинення дій або бездіяльність, що призводить до прославляння або виправдання осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції забороняються".

При цьому органи і посадові особи державної влади "зобов'язані протидіяти будь-яким формам реабілітації та героїзації фашизму, нацизму, їх новітніх форм та агресивних націоналістичних ідеологій" та "співпрацюють з громадянами та їх об'єднаннями, що протидіють реабілітації та героїзації фашизму, нацизму, їх новітніх форм та агресивних націоналістичних ідеологій" (ст.4).

Законом також встановлена відповідальність за реабілітацію та героїзацію осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції (ст. 5) та кримінальне покарання
за:

1. Публічні заклики до реабілітації чи героїзації осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції, а також виготовлення матеріалів із закликами до реабілітації чи героїзації осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції з метою їх розповсюдження або розповсюдження таких матеріалів, – караються штрафом від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

2. Реабілітація чи героїзація осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції, в тому числі й здійснювана посадовими особами, – караються штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від двох

до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, які були вчинені організованою групою осіб або спричинили тяжкі наслідки, -караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років" (Прикінцеві положення).


Таким чином законопроектом буде встановлено кримінальну відповідальність за героїзацію та реабілітацію осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції, до яких, в Україні можна віднести: Організацію українських націоналістів (ОУН), Українську повстанську армію (УПА), Українську повстанську армію "Поліська Січ" (УПА "Поліська Січ" Тараса Бульби-Боровця), Українську народно-революційну армію, Український центральний комітет, батальйони "Нахтігаль" і "Роланд" у складі вермахту, 14 Гренадерну дивізію Ваффен-СС "Галичина" (Перша українська), "Українську національну армію", "Українське визвольне військо", тощо.

Впевнений, що схвалення норм цього законопроекту матиме позитивні соціальні наслідки адже зніме значну соціальну напругу та відновить справедливість в питанні героїзації та реабілітації осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції, сприятиме виховання суспільної моралі у дусі гуманізму та поваги до прав людини в Україні.

powered by lun.ua
Коментарі — 265
Вадим Колесніченко _ 29.09.2013 15:44
IP: 93.75.204.---
nick7680:
а з якого по який період? в 1945-1956 році також боролись з антигітлерівською коаліцією?
хоча ПР вміє працювати заднім числом – цьогоріч ще 200 млн грн розпилять під ЄВро-2012
А з ким вони боролися в ці роки? Не з таким ж самими українцями?
Олександр Дмитренко _ 24.05.2013 23:02
IP: 88.135.227.---
Треба ще раз підкреслити, що фашизму, як явища, взагалі не існує. Як відомо, фашизм – це італійський рух, що був пов'язаний із синдикалізмом-корпоративізмом, назва якого походить від слова "фасції" – традиційного атрибуту царської влади в Древньому Римі, пучки в'язових чи березових гілок. І гітлерівці не були фашистами, їхня партія називалась Націонал-Соціалістична робітнича партія Німеччини, вони для самоозначення ніколи не використовували слова "фашисти".Отже, фашизм – це витвір кадебістсько-комуністичної пропаганди.Тому немає ні предмету для проведення подібних акцій, ні причини. Взагалі немає проти чого виступати.
Олександр Дмитренко _ 24.05.2013 22:59
IP: 88.135.227.---
"Фашисты будущего будут называть себя антифашистами", – Уинстон Черчилль
Lann _ 21.05.2013 22:04
IP: 37.229.167.---
Ви мене дивуєте, шановний! В державі відроджено справжній фашизм, який опанував усю Галичину, розв"язав в державі холодну громадянську війну, яка вже переростає в гарячу, а Ви все щось або – когось забороняєте, щоки грізно надуваєте... Пропагандистську війну ви вже програли нокаутом – бо ПР ідеології не має, а "Свобода" – має, до того ж не переживає ані за чесність, ані за толерантність – ось вас самих оголосили фашистами – хіба не дотепно????
Може вже час полишити страусину позу та визнати, що держава розколота і привести реалії до юрідічної відповідності цьому факту?
vik7352 _ 15.05.2013 08:52
IP: 46.175.75.---
Antanta:
gyazo. com / d18fe79266b842c29f0020152cf41385

Массовые расстрелы НКВД

За героизацию тиранов после смены власти вы будете отвечать перед трибуналом.
Пам'ятай про це, Фе-Калісниченко!
Михаил Скляр _ 14.05.2013 19:29
IP: 91.209.51.---
Искать логику в датах, у Клесниченка бессмысленно. Он уже заявлял, что его отец сгорел в танке во время ВОВ, тоесть за 13!!! лет до Вадика рождения. А вообще, восторгаюсь безграничной самоотверженностью этого бесстрашного предводителя шариковых в его борьбе с разными фашизмами. Просто маладец какой потешный.
nick7680 _ 14.05.2013 15:31
IP: 92.52.129.---
а з якого по який період? в 1945-1956 році також боролись з антигітлерівською коаліцією?
хоча ПР вміє працювати заднім числом – цьогоріч ще 200 млн грн розпилять під ЄВро-2012
Yan Karpenko _ 14.05.2013 01:39
IP: 74.66.79.---
Чем кровавей родина, тем надрывней слава,
Чем бездарней маршалы, тем пышней парад.
Выползла из логова ржавая держава,
Вызверилась бельмами крашеных наград.

Плещутся над площадью тухлые знамена,
Нищий ищет в ящике плесневелый хлеб,
Ложью лупят рупоры: "Вспомним поименно!"
Склеен-склепан с кляпами всенародный склеп.

Лбы разбиты дО крови от земных поклонов,
Мы такие грозные – знайте нашу прыть:
Мы своих угрохали тридцать миллионов!
Это достижение вам не перекрыть!

Крики заскорузлые застревают в глотках,
Тянет трупной сладостью с выжженных полей,
И бредут колодники в орденских колодках,
И в глазах надсмотрщиков плещется елей.

Думать не положено, да и неохота,
Пафос вместо памяти, дули вместо глаз,
Бантиками ленточки, глянцевые фото,
Куклы на веревочках, плюшевый экстаз.

Для раба хорошего – свежую солому,
Для его хозяина – пышный каравай.
Мы за свой барак родной пасть порвем любому,
Так, блин, и запомните!
Вольно! Наливай!
scubrik _ 13.05.2013 15:40
IP: 88.81.238.---
Еще один "шедевр" феерического дол...ба Колисниченко.
Нащадок _ 12.05.2013 13:36
IP: 194.44.141.---
Та йому за цим законом прийдеться пересаджати всю Західну Україну, чого у свій час не вдалося зробити його Вчителю Сталіну.
Berdich _ 12.05.2013 02:02
IP: 95.132.105.---
Бовдуре, вони ГЕРОЇ в наших душах, в душах наших дітей та внуків. А дурнуватих совків всяких Леніних, Павліків Морозових, мародерів та вбивць Жукових наші діти навіть не знають. Який тут "проєкт" змудруеться?... Час піонерських барабанщиків сплив, маніпулювати свідомісттю вже заслинитесь. А, проєкти то воно як на хліві, написано..., а там дрова складено.
Valerian Grabovski _ 11.05.2013 21:46
IP: 91.236.224.---
так звані самоназванці чи самозванці=раби сталіна, які себе тепер нахабно називають "визволителями" УКРАЇНИ за допомогою тиранської політики витиснули моїх дідів з рідної батьківщини та нахабно відвоювали для себе життєвий простір за рахунок тих же ж українців...а молоді і простим людям досі "вішають спагеті на вуха" про ніби-то створення сучасної України за допомогою "любімого" сталіна...так! ви створили "Україну" на свій "смак" і МЕНТалітет...але не такої спадщини хотіли мої діди та справжні українці яких так звані "визволителі" здали на розтерзання в руки нквд=кгб та тирана=сталіна, демагога= хрущова і братана=брєжнєва...і як наслідок ми маємо в Україні профФФФесСССора яничарича всіх цих вище вказаних "наук":тиранії, демагогії та "братерських" панятій...
Slovjnka _ 11.05.2013 12:47
IP: 46.30.167.---
Ціна перемоги: cenzoriv.net/index.php?name=news&op=readfull&news=4054Написати коментар...
Antanta _ 11.05.2013 09:12
IP: 178.137.6.---
gyazo. com / d18fe79266b842c29f0020152cf41385

Массовые расстрелы НКВД

За героизацию тиранов после смены власти вы будете отвечать перед трибуналом.
Valerian Grabovski _ 10.05.2013 17:58
IP: 91.236.224.---
що вам сказати панове...пілсудський теж був польським націоналістом а мєндєєлєєв взагалі був чорносотенцем але це не завадило їм героїчно створювати імперії супротит українців та принижувати їх...ви ще АНДРЕЯ ШЕПТИЦЬКОГО заборонили "пане на московських кальосах" ви є гомікі на баблі кремлівському...така моя вам оцінка і можете не прикриватися фіговими міжнародноіудейськими листочками...бо ми знаємо яка сатана править бал у світі...
vlad1571 _ 10.05.2013 12:23
IP: 109.251.216.---
крокомруш:
Овца ты рыгоанальная твоя голова сосуд с семенной жидкостью, учи новые оральные приёмы, ущербный!
Nick1101 _ 10.05.2013 11:46
IP: 77.123.45.---
крокомруш:
Згоден з Колесніченком!

Згоден із автором.
А то нам в якості героїв нав"язують мерзотників-лузерів Бандеру з Шухевичем,
які спочатку марно повбивали кількасот тисяч мирних людей (жінок та дітей) за національною ознакою,
а потім їх за це по заслузі зацькували і вбили.
Ось і вся історія їхніх "визвольних змагань".

Про-рали все що можна і не можна,
а тепер із тих мерзенних невдах нам роб-лять зразки.
О как? После такого рот обтирают... чтобы по губам не текло.
vlad1571 _ 10.05.2013 11:04
IP: 109.251.216.---
Нужно срочно ввести уголовную ответственность для подонка-провокатора разжигающего рознь между украинцами и паразитирующего как глист на трагических страницах нашей истории и на языковом вопросе.
При фашистах эта мразь первая стала бы полицаем.
lara zabara _ 10.05.2013 08:22
IP: 95.215.36.---
тупая тварь
Ruslan Dukh _ 10.05.2013 00:26
IP: 188.191.35.---
А так воно починалося
via-midgard.info//uploads/posts/2012-12/1355022484_d091d0bed0bcd0b128740_6_n.jpg
Antanta _ 10.05.2013 00:05
IP: 178.137.6.---
Сегодня пытался найти по ТВ хоть один фильм, где бы хоть один немец был показан умным человеком
Не нашел
Ни по одному каналу
А все савецкие люди – честные, неподкупные и бескорысные)

Где-то сейчас начинаю понимать, насколько тупа российская пропагагда с ее зомби а-ля Колесниченко и прочее г...
fenix14 _ 09.05.2013 23:34
IP: 46.250.16.---
Как скорбящие неонацисты желчью исходят! Били вас и бить будем!
Вікторія Валевська _ 09.05.2013 23:28
IP: 46.175.160.---
Якщо ти, покидьок смердючий, подав якийсь ганебний законопроект, це ще не означає, що він пройде. Ми для цього Свободу і вибирали, щоб вони захистили нашу історію, нашу незалежність, нашу мову, наших героїв. Це я тобі пишу, мешканка Півдня. Навіть не тіш себе надією, що всі адеквати сконцентровані виключно на ЗУ, а тут мешкає одне тупе, совкове бидло. Тебе там, до речі, Сралін з Гітлером на гарячій пательні давно зачекались.
Severis Kolchack _ 09.05.2013 22:56
IP: 85.159.3.---
Ну вот и нормально.Садить сцук бендеровских надо!
Андрій_Довбуш _ 09.05.2013 22:36
IP: 62.221.56.---
потрібен один єдиний законопроект – про заборону партії ригіонів та процес нюрнберг 3 проти злочинів фашистів з партії ригіонів, оце мудило буде в першій десятці
ONLINE
Україна та Європа1058 тітушки18 Aтака Путіна1181 Вибори-2014158 Уряд реформ386
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter