Вадим Колесніченко Народний депутат України, Співголова Міжнародного антифашистського фронту, Голова Міжфракційного депутатського об`єднання на підтримку канонічної православної церкви

Реабілітація та героїзація усіх, хто боровся проти антигітлерівської коаліції буде заборонена в Україні (законопроект)

08 травня 2013, 14:21

Сьогодні в Верховній Раді України за ініціативи декількох сотень громадських організацій, й в результаті тривалої наукової та правової роботи за участі провідних українських вчених, істориків, правозахисників зареєстровано проект Закону "Про заборону реабілітації та героїзації осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції" N2060.

Проект закону України "Про заборону реабілітації та героїзації осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції" вноситься на розгляд Верховної Ради України з метою виконання положень Статуту ООН та Резолюцій Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй щодо неприпустимості реабілітації та героїзації тих, хто боровся проти антигітлерівської коаліції та співпрацював з нацистським рухом шляхом оголошення їх учасниками національно-визвольних рухів: "Неприпустимість певних видів практики, які сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості" від 18 грудня 2008 року, "Про неприпустимість певних видів практики, що сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації та пов'язаної з ними нетерпимості" від 1 листопада 2010 року, "Героїзація нацизму: неприпустимість певних видів практики, яка сприяє ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості" від 20 листопада 2012 року; пункту 20 Резолюції Європейського парламенту "Про ситуацію в Україні" від 25 лютого 2010 року щодо необхідності дегероїзації Степана Бандери, "лідера Організації українських націоналістів, що співпрацювала з нацистською Німеччиною"; Положень Конституції України та Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945"; Постанови Верховної Ради України "Про Заяву Верховної Ради України "До 65-ї річниці Нюрнберзького трибуналу над фашистськими злочинцями".

Адже у ці дні увесь цивілізований світ, народи і країни антигітлерівської коаліції відзначають день Перемоги над нацизмом в Другій Світовій війні, згадують про незліченні жертви злочинів геноциду вчинених нацистською Німеччиною та її сателітами, усіма тими, хто боровся проти антигітлерівської коаліції.

Адже, в результаті розв'язання націонал-соціалістичним режимом Німеччини та її сателітами Другої світової війни, масових злочинів проти людства та людяності протягом 1939-1945 років у світі загинуло щонайменше 55 млн. осіб (з яких 27 млн. військових), зазнали поранень 35 млн. осіб.

При цьому, Україна та українці є чи не найбільш постраждалою стороною від дій фашистського режиму. Понад 8 мільйонів українців були вбиті, закатовані в концентраційних таборах фашистами та їхніми колабораціоністами, вмерли від голоду та хвороб організованих нелюдським режимом.

Реалізація принципів нацизму та фашизму на практиці – расизм, антисемітизм, шовінізм, соціальний дарвінізм, ідеалізація нордичної раси призвели до вчинення жахливих злочинів проти миру й людства і були засуджені Нюрнберзьким трибуналом 1945-1946 років. Військові злочини та злочини геноциду відповідно до рішення Нюрнберзького трибуналу та статей 437-439, ч.1 ст. 442 Кримінального кодексу України не мають строку давності.

Разом з тим, часто спільно з нацистами та їх сателітами проти країн та народів антигітлерівської коаліції воювали різноманітні пронацистські міліарні утворення з числа представників окупованих країн. Загалом чисельність усіх тих, хто воював проти антигітлерівської коаліції (і не належав до країн Осі), за різними даними склала від 1,8 до 2,5 мільйонів осіб в усіх захоплених фашистами країнах, серед яких від 200 до 250 тисяч – українці. Діяльність частини колабораціоністів (які служили у військах "Вафен СС") засуджена Нюрнберзьким трибуналом й не підлягає реабілітації в цивілізованих Європейських країнах. Нацистські злочинці, в тому числі й з числа усіх тих, хто воював проти країн антигітлерівської коаліції, переслідуються й до цього часу. Більше того в низці країн – Італія, Франція, Німеччина, тощо прийнято антифашистські закони й закони що встановлюють кримінальну відповідальність за невизнання злочинів фашизму й недопущення реабілітації усіх осіб й організацій, що воювали проти учасників антигітлерівської коаліції.

Тому Організація Об'єднаних Націй протягом останніх 5 років щороку приймає Резолюцію щодо неприпустимості героїзації членів нацистського руху та тих, хто боровся проти антигітлерівської коаліції і співпрацював з нацистським рухом, шляхом оголошення їх учасниками національно-визвольних рухів. На думку світової громадськості така практика "сприяє ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості".

Так, 18 грудня 2008 року на 63-й сесії Генеральної Асамблеї ООН голосами 129 країн світу була прийнята резолюція "Неприпустимість певних видів практики, які сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості".

Положення цієї резолюції спрямовані на засудження будь-яких спроб героїзації нацистського руху, в тому числі шляхом відкриття пам'ятників і меморіалів, а також проведення публічних демонстрацій. Також ООН висловила крайню стривоженість спробами оголошення "тих, хто боровся проти антигітлерівської коаліції і співпрацював з нацистським рухом, учасниками національно-визвольних рухів". В резолюції підкреслюється, що подібні дії є чітким і очевидним зловживанням правом на свободу мирних зборів і асоціацій, а також правом на свободу переконань і на їхнє вільне висловлення. Більш того, на думку Генеральної Асамблеї ООН, дії з оголошення "тих, хто боровся проти антигітлерівської коаліції і співпрацював з нацистським рухом, учасниками національно-визвольних рухів" можуть підпадати під дію статті 4 Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, що вимагає від держав – учасниць Конвенції -переслідувати їх за кримінальним законодавством.

Нюрнберзький трибунал і Організація Об'єднаних Націй раз і назавжди засудили всі фашистські організації та організації, їх членів, які воювали проти країн та народів антигітлерівської коаліції. У тому числі і проти СРСР.

1 листопада 2010 року 65-ю сесією Генеральної Асамблеї ООН вкотре було ухвалено резолюцію "Про неприпустимість певних видів практики, що сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації та пов'язаної з ними нетерпимості". За Резолюцію, що спрямована проти героїзації нацизму, проголосували 118 країн світу. У ній сказано, що Генеральна Асамблея ООН висловлює глибоку стурбованість щодо прославляння нацистського руху та колишніх членів організації "Ваффен СС" за допомогою оголошення або спроб оголосити таких членів і тих, хто боровся проти антигітлерівської коаліції та співпрацював з нацистським рухом, учасниками національно-визвольних рухів (п. 4).

ООН підкреслила, що описані вище види практики ображають пам'ять незліченних жертв злочинів проти людяності, що були скоєні під час Другої світової війни, зокрема, злочинів, що скоєні тими, хто боровся проти антигітлерівської коаліції та співпрацював з нацистським рухом, і отруюють свідомість молоді, що відсутність ефективної протидії з боку держав цих видів практик несумісна із зобов'язаннями держав – членів Організації Об'єднаних Націй за її Статутом та з цілями та принципами Організації (п. 8).

Резолюція ООН ще раз підтвердила неприпустимість героїзації всіх, хто воював проти країн антигітлерівської коаліції, в тому числі і, наприклад, ОУН-УПА. Але ОУН-УПА ж не просто воювали проти країн антигітлерівської коаліції, а й були щирими ідеологічними прихильниками нацизму та реалізовували жахи фашизму на практиці.

Крім того, Організація Об'єднаних Націй ще раз звернула увагу України, що спроби героїзації ОУН-УПА та їх членів несумісні із зобов'язаннями нашої країни, – члена Організації Об'єднаних Націй, за її Статутом та із цілями та принципами Організації.

У 2012 році ГА ООН вп'яте схвалила Резолюцію "Героїзація нацизму: неприпустимість певних видів практики, яка сприяє ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості".

В останній Резолюції ООН "висловила глибоку занепокоєність з приводу прославляння нацистського руху та колишніх членів організації "Вафен-СС", в тому числі шляхом спорудження пам'ятників, меморіалів і проведення публічних демонстрацій..., а також через оголошення або спроби оголошення членів таких організацій і тих, хто боровся проти антигітлерівської коаліції та співпрацював з нацистських рухом, учасниками національно-визвольних рухів" (п.4). ООН виступає проти спроб "осквернення та руйнування пам'ятників, споруджених на честь тих, хто боровся проти нацизму в роки Другої світової війни" (п.5).

Такі практики ООН кваліфікує, як дії що "зневажають пам'ять незліченних жертв злочинів проти людяності, що були скоєні під час Другої світової війни, зокрема, злочинів, що скоєні тими, хто боровся проти антигітлерівської коаліції та співпрацював з нацистським рухом, і отруюють свідомість молоді... відсутність ефективної протидії з боку держав цих видів практик несумісна із зобов'язаннями держав – членів Організації Об'єднаних Націй за її Статутом та із цілями та принципами Організації" (п.9).

Адже героїзація тих, хто був членом фашистських організацій, співпрацював з ними, або ж боровся проти антигітлерівської коаліції призводить до "ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості" й піднесенню екстремістських рухів і політичних партій, що пропагують расизм, етноцентризм і ксенофобію, займаються поширенням ідеології фашизму та расової переваги (пп... 11, 30).

У зв'язку з цим ООН в черговий раз закликала Україну схвалити законодавство по боротьбі з цими ганебними й небезпечними явищами, орієнтуючись на кращі міжнародні стандарти у цій сфері (пп...29, 30).

Нажаль в Україні відповідне законодавство не прийняте до цього часу. А така ситуація є однією з причин росту ксенофобських настроїв у суспільстві. За даними Інституту соціології НАН України рівень толерантності з 1994 по 2010 р. стосовно росіян знизився у 2 рази (з 80% до 45%), до євреїв – в 3 рази (з 33% до 11%), до кримських татар – у 2 рази (з 9% до 4%), до ромів – у 5 разів (з 11% до 2%). При цьому за інформацією громадських організацій, кількість лише зафіксованих злочинів на ґрунті антисемітизму та ксенофобії зростає, і за підсумками 2009 р. склало не менше 35-40 випадків, 2010 року – 70 випадків фізичного насильства над людьми.

Крім того, 25 лютого 2010 року Європейський парламент прийняв резолюцію по Україні в якій заявив, що ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ "ГЛИБОКО ШКОДУЄ щодо рішення колишнього президента України Віктора Ющенка посмертно нагородити СТЕПАНА БАНДЕРУ, лідера Організації українських націоналістів (ОУН), яка СПІВПРАЦЮВАЛА З НАЦИСТСЬКОЮ НІМЕЧЧИНОЮ, званням "Національного Героя України"; сподівається у зв'язку з цим, що нове українське керівництво перегляне такі рішення і зберігатиме відданість європейським цінностям" (п.20). І хоча згадане рішення скасоване судовою інстанцією, прихильники ідеології неонацизму, користуючись недосконалим законодавством та аморфністю правоохоронних органів, продовжують активно пропагувати свої ідеї.

Тому Закон України "Про заборону реабілітації та героїзації осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції" спрямований на виконання положень Статуту ООН та Резолюцій Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй щодо неприпустимості реабілітації та героїзації тих, хто боровся проти антигітлерівської коаліції та співпрацював з нацистським рухом шляхом оголошення їх учасниками національно-визвольних рухів:

"Неприпустимість певних видів практики, які сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості" від 18 грудня 2008 року,

"Неприпустимість певних видів практики, що сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації та пов'язаної з ними нетерпимості" від 1 листопада 2010 року,

"Героїзація нацизму: неприпустимість певних видів практики, яка сприяє ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості" від 20 листопада 2012 року;

Пункту 20 Резолюції Європейського парламенту "Про ситуацію в Україні" від 25 лютого 2010 року щодо необхідності дегероїзації Степана Бандери, "лідера Організації українських націоналістів, що співпрацювала з нацистською Німеччиною";

Положень Конституції України та Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945".

Цим Законом вирішуються питання адаптації вітчизняного законодавства до стандартів Європейського Союзу та Організації Об'єднаних Націй у сфері прав людини, створення правового механізму з запобігання явищам ксенофобії, дискримінації, спробам відродження неонацизму, неофашизму і пропаганди агресивних націоналістичних ідеологій.

Законом даються визначення ключових термінів та понять у цій сфері: Фашизм, Нацизм, Антигітлерівська коаліція, Колабораціонізм, Реабілітація осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції, Героїзація осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції (ст.1).

Також встановлюються загальні принципи протидії реабілітації та героїзації осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції (ст.3) відповідно до яких, "дії або бездіяльність спрямовані на реабілітацію та героїзацію осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції, що мають ознаки, вказані або передбачені у статті 1 цього Закону, на території України забороняються. Публічне вчинення дій або бездіяльність, що призводить до прославляння або виправдання осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції забороняються".

При цьому органи і посадові особи державної влади "зобов'язані протидіяти будь-яким формам реабілітації та героїзації фашизму, нацизму, їх новітніх форм та агресивних націоналістичних ідеологій" та "співпрацюють з громадянами та їх об'єднаннями, що протидіють реабілітації та героїзації фашизму, нацизму, їх новітніх форм та агресивних націоналістичних ідеологій" (ст.4).

Законом також встановлена відповідальність за реабілітацію та героїзацію осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції (ст. 5) та кримінальне покарання
за:

1. Публічні заклики до реабілітації чи героїзації осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції, а також виготовлення матеріалів із закликами до реабілітації чи героїзації осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції з метою їх розповсюдження або розповсюдження таких матеріалів, – караються штрафом від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

2. Реабілітація чи героїзація осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції, в тому числі й здійснювана посадовими особами, – караються штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від двох

до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, які були вчинені організованою групою осіб або спричинили тяжкі наслідки, -караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років" (Прикінцеві положення).


Таким чином законопроектом буде встановлено кримінальну відповідальність за героїзацію та реабілітацію осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції, до яких, в Україні можна віднести: Організацію українських націоналістів (ОУН), Українську повстанську армію (УПА), Українську повстанську армію "Поліська Січ" (УПА "Поліська Січ" Тараса Бульби-Боровця), Українську народно-революційну армію, Український центральний комітет, батальйони "Нахтігаль" і "Роланд" у складі вермахту, 14 Гренадерну дивізію Ваффен-СС "Галичина" (Перша українська), "Українську національну армію", "Українське визвольне військо", тощо.

Впевнений, що схвалення норм цього законопроекту матиме позитивні соціальні наслідки адже зніме значну соціальну напругу та відновить справедливість в питанні героїзації та реабілітації осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції, сприятиме виховання суспільної моралі у дусі гуманізму та поваги до прав людини в Україні.

powered by lun.ua
Коментарі — 265
Convex2 _ 09.05.2013 00:40
IP: 46.118.180.---
Гадік:
При цьоoму, Україна та українці є чи не найбільш постраждалою стороною від дій фашистського режиму. Понад 8 мільйонів українців були вбиті, закатовані в концентраційних таборах фашистами та їхніми колабораціоністами, вмерли від голоду та хвороб організованих нелюдським режимом.
Отак, за Фрейдом, Гадік визнав голодомор і фашистський характер совєтської влади.
dem4-enko_ _ 08.05.2013 23:41
IP: 176.104.80.---
"...сприятиме виховання суспільної моралі у дусі гуманізму та до прав людини в Україні" І ще. Про мораль та гуманізм розкажете своїй тещі, вона у вас знається на правах людини не тільки в Україні, а і в дитячих садках. Ви смієте нас вчити тому, чого у вас немає зовсім, (маю на увазі суспільну, і не тільки суспільну, мораль і гуманізм)
Наталя Ющук-Ярова _ 08.05.2013 23:40
IP: 108.80.206.---
Питання в іншому – ХТО розстріляє цю собаку КАЛІСНІЧЄНКА, як колись Чаушеску в Румунії??? Думаю, що начасі оголосити конкурс!
Андрій Кравченко _ 08.05.2013 23:34
IP: 178.95.113.---
До речи, комунізм та нацизм – це просто різновиди фашизму.
dem4-enko_ _ 08.05.2013 23:34
IP: 176.104.80.---
Пане Вадиме! А чому так куцо: заборонити героїзацію таких-то, і все? А чому би не продовжити. Скажемо, зобов'язати героїзацію тих, хто "воював" у розстрільних командах, у загороджувальних загонах, хто під страхом смерті гнав у бій без зброї, з голими руками свіжо мобілізовану молодь, хто "розміновував мінні поля солдатами-піхотинцями, хто випробовував ядерну зброю на своїх солдатах. Давайте, пане Колеснічнко, "дерзайте" далі, розвивайте далі свою законотворчу д1@рею.
Slovjnka _ 08.05.2013 23:33
IP: 46.30.167.---
Каліснічєнка, ну яка-ж ти мерзенна гидота, яка-ж ти гнида смердюча, ну що ти за особина паскудно-тошнотворна, просто слів не вистачає передати ту огиду, яку ти викликаєш......
Дядя Вася _ 08.05.2013 23:11
IP: 109.104.167.---
калысныченка фашист
Микола Луценко _ 08.05.2013 22:58
IP: 46.247.215.---
Для тих, хто крім "Истории КПСС" більше нічого не читав: рекомендую переглянути документальний фільм "Рівень секретності 18". Можливо ваші "патріотичні" переконання дещо підкорегуються.
slit_ok _ 08.05.2013 22:46
IP: 93.75.117.---
Турьи Реметы:
Serg85:
Воїни УПА віддали за Україну життя, вони наші герої.
В основном они мотали срок. Поэтому правильно будет – "отдали свои лучшие годы и трудодни".
хто ж тоді стріляв в спину радянським солдатам?
пора вже оприділитися: стріляли в спину, чи "мотали" строк
Dok _ 08.05.2013 22:42
IP: 37.57.237.---
ПОКА МЫ МОЛЧИМ ПОКА МЫ НЕМНОЖЕЧКО "ЗА"
Двухглавый орёл клюёт молодые глаза.
Dok _ 08.05.2013 22:40
IP: 37.57.237.---
пока тишина присыпает укутанных нас,
рождается новая правда,подписан УКАЗ.
бубнит телевизор и режет мозги как фреза
ДВУХГЛАВЫЙ ОРЕЛ КЛЮЁТ МОЛОДЫЕ ГЛАЗА
R.B.
-Vesna- _ 08.05.2013 22:16
IP: 93.72.133.---
Вот только что на Политклубе Портникова озвучили такой подход... почти цитата:

невозможно понять ВОВ не с позиции совка (с).

ЗІ и оказівается, до Брежнева – ветераны были не удел. Особенно калеки и те, кто вышел за пределы совка освобождать Европу. Они уже не вписывались в образ примитивного героя Ваньки-дурака.
Borr _ 08.05.2013 22:16
IP: 94.178.229.---
fabiyan:
5+)))
fabiyan _ 08.05.2013 22:14
IP: 82.145.208.---
Турьи Реметы:
fabiyan:
Или вы думаете, что между тарасом-козлопасом и офицером нормальная деваха ещё будет выбирать?
афіцер в засраниз штанях пліз
Не фантазируйте. Это не холодноярцы.
подивись уважно з заду на свої штани це не фантазія
Borr _ 08.05.2013 22:13
IP: 94.178.229.---
Турьи Реметы:
Турьи Реметы:
Или вы думаете, что между тарасом-козлопасом и офицером нормальная деваха ещё будет выбирать?
А в РККА були охвіцера чи командіри?)))
Микола Луценко _ 08.05.2013 22:13
IP: 46.247.215.---
Якщо душевно хворі люди у нас беруть участь у виборах, то чому не може бути придурком депутат.
ym _ 08.05.2013 22:11
IP: 93.72.94.---
Турьи Реметы:
Слов из песни не выкинешь, как и из АКТа ПРОГОЛОШЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ. И я, по мере сил, буду Вам об этом напоминать, чтобы Вы не захлебнулись от чрезмерного сочувствия
Диагноз товарища Саахова подтверждается (с)
_Bergen _ 08.05.2013 22:07
IP: 83.30.12.---
Гадік кАліченко фальшує історію звинувачуючи українців-патріотів у фашизмі.
Це чмо свідомо замовчує массові факти суаертерору більшовицького ссср. Так в 1939 ссср без оголошення війни напад на Польщі. Це поляки називають ножем в спину. Звичайно цей крок був наслідком пакту Ріббентроп-Молотов.
Далі потягом 1939-1941 на окупованих землям (офіційно кордони було визнано лише в Ялті) комуняки розвязали нечуваний терор. Масові вбивства три масові депортації в Сибір.
Повторюю нечуваний терор. З нашої вулиці арешували всіх держслужбовців а їх родини в скотовагонах вивезли в Сибір.
Якщо би цим занявся суд то сміло можна говорити про новий Нюрберг і то лише на цю тему.
А скільки таким справ було ще!
Гадя ти справжній подонок!
fabiyan _ 08.05.2013 22:03
IP: 82.145.208.---
Турьи Реметы:
Или вы думаете, что между тарасом-козлопасом и офицером нормальная деваха ещё будет выбирать?
афіцер в засраниз штанях пліз
Borr _ 08.05.2013 22:02
IP: 94.178.229.---
Турьи Реметы:
Ніфіга.
Рускіє вєнєри як мухи-дєкабрістки з Костроми й Іваново перли в Галичину за мужями.
А "те времена" це коли гадіка обирали?)))
Да ладно трындеть. Поляков выгнали, частный бизнес прикрыли, города и опустели. Сколько тех офицеров по квартирам да по комнатам? Остальные – в казармах, переменный состав. Однозначно селяне и козлопасы массово чухнули в города, за театром, цирком и променадом с американским шоколадом.
Ха-ха-ха!!!)))
Квартири у престижних будинках старої забудови центральних районів Франківська чи Львова до тепер зайняті нащадками "освободітєлєй".
Й ніхто з них валити не збирається.
Знаю це "не по наслишке" а по роду професійної діяльності.
А також володію інформацією, хто мешкав там "до історічєского матєріалізма".
ym _ 08.05.2013 22:01
IP: 93.72.94.---
Турьи Реметы:
Метаморфозы "а-ля Юрик Луценко", значит, выдумки?
Не вижу достойных вопросов.
Метаморфозы, даже, как Вы изволили выразиться, а-ля Юрик Луценко или Леонид Кравчук вызывают значительно больше чисто человеческого сочувствия и симпатии, чем Ваш, извините, а-ля дятел долбеж про Российскую империю. Про достойные вопросы оставим на Ваше усмотрение.
stas R _ 08.05.2013 21:57
IP: 93.72.66.---
Турьи Реметы:
Ну ти однозначно ДАУН!!!!!!
ym _ 08.05.2013 21:53
IP: 93.72.94.---
Турьи Реметы:...никакое ухо уже не откусил бы...
ym _ 08.05.2013 21:52
IP: 93.72.94.---
Турьи Реметы:
vlaroutsky:
Все русофобы или россияфобы из числа русских рано или поздно обязательно ударяются в апологетику Бандеры.
Причём, в году эдак 1991-м, за одни только подобные мысли они откусили бы себе ухо.
Товарищ Бендер, проснитесь. 1991-й год был 22 года назад, и никто бы тогда себе никакое ухо уже не отеучил бы – разве что Вы с Колесниченко. Вы бы лучше на конткретный вопрос ответили, а не наперстками здесь двигали.
stas R _ 08.05.2013 21:47
IP: 93.72.66.---
Турьи Реметы:
Ти що, придурок,звідки в савєцкіх ахвіцеров до 1939 р. могли взятися дружини гоцулки? Зразу видно твою обєктивність.
ONLINE
Україна та Європа1058 тітушки18 Aтака Путіна1181 Вибори-2014158 Уряд реформ386
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter