Вадим Колесніченко Народний депутат України, Співголова Міжнародного антифашистського фронту, Голова Міжфракційного депутатського об`єднання на підтримку канонічної православної церкви

Реабілітація та героїзація усіх, хто боровся проти антигітлерівської коаліції буде заборонена в Україні (законопроект)

08 травня 2013, 14:21

Сьогодні в Верховній Раді України за ініціативи декількох сотень громадських організацій, й в результаті тривалої наукової та правової роботи за участі провідних українських вчених, істориків, правозахисників зареєстровано проект Закону "Про заборону реабілітації та героїзації осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції" N2060.

Проект закону України "Про заборону реабілітації та героїзації осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції" вноситься на розгляд Верховної Ради України з метою виконання положень Статуту ООН та Резолюцій Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй щодо неприпустимості реабілітації та героїзації тих, хто боровся проти антигітлерівської коаліції та співпрацював з нацистським рухом шляхом оголошення їх учасниками національно-визвольних рухів: "Неприпустимість певних видів практики, які сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості" від 18 грудня 2008 року, "Про неприпустимість певних видів практики, що сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації та пов'язаної з ними нетерпимості" від 1 листопада 2010 року, "Героїзація нацизму: неприпустимість певних видів практики, яка сприяє ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості" від 20 листопада 2012 року; пункту 20 Резолюції Європейського парламенту "Про ситуацію в Україні" від 25 лютого 2010 року щодо необхідності дегероїзації Степана Бандери, "лідера Організації українських націоналістів, що співпрацювала з нацистською Німеччиною"; Положень Конституції України та Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945"; Постанови Верховної Ради України "Про Заяву Верховної Ради України "До 65-ї річниці Нюрнберзького трибуналу над фашистськими злочинцями".

Адже у ці дні увесь цивілізований світ, народи і країни антигітлерівської коаліції відзначають день Перемоги над нацизмом в Другій Світовій війні, згадують про незліченні жертви злочинів геноциду вчинених нацистською Німеччиною та її сателітами, усіма тими, хто боровся проти антигітлерівської коаліції.

Адже, в результаті розв'язання націонал-соціалістичним режимом Німеччини та її сателітами Другої світової війни, масових злочинів проти людства та людяності протягом 1939-1945 років у світі загинуло щонайменше 55 млн. осіб (з яких 27 млн. військових), зазнали поранень 35 млн. осіб.

При цьому, Україна та українці є чи не найбільш постраждалою стороною від дій фашистського режиму. Понад 8 мільйонів українців були вбиті, закатовані в концентраційних таборах фашистами та їхніми колабораціоністами, вмерли від голоду та хвороб організованих нелюдським режимом.

Реалізація принципів нацизму та фашизму на практиці – расизм, антисемітизм, шовінізм, соціальний дарвінізм, ідеалізація нордичної раси призвели до вчинення жахливих злочинів проти миру й людства і були засуджені Нюрнберзьким трибуналом 1945-1946 років. Військові злочини та злочини геноциду відповідно до рішення Нюрнберзького трибуналу та статей 437-439, ч.1 ст. 442 Кримінального кодексу України не мають строку давності.

Разом з тим, часто спільно з нацистами та їх сателітами проти країн та народів антигітлерівської коаліції воювали різноманітні пронацистські міліарні утворення з числа представників окупованих країн. Загалом чисельність усіх тих, хто воював проти антигітлерівської коаліції (і не належав до країн Осі), за різними даними склала від 1,8 до 2,5 мільйонів осіб в усіх захоплених фашистами країнах, серед яких від 200 до 250 тисяч – українці. Діяльність частини колабораціоністів (які служили у військах "Вафен СС") засуджена Нюрнберзьким трибуналом й не підлягає реабілітації в цивілізованих Європейських країнах. Нацистські злочинці, в тому числі й з числа усіх тих, хто воював проти країн антигітлерівської коаліції, переслідуються й до цього часу. Більше того в низці країн – Італія, Франція, Німеччина, тощо прийнято антифашистські закони й закони що встановлюють кримінальну відповідальність за невизнання злочинів фашизму й недопущення реабілітації усіх осіб й організацій, що воювали проти учасників антигітлерівської коаліції.

Тому Організація Об'єднаних Націй протягом останніх 5 років щороку приймає Резолюцію щодо неприпустимості героїзації членів нацистського руху та тих, хто боровся проти антигітлерівської коаліції і співпрацював з нацистським рухом, шляхом оголошення їх учасниками національно-визвольних рухів. На думку світової громадськості така практика "сприяє ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості".

Так, 18 грудня 2008 року на 63-й сесії Генеральної Асамблеї ООН голосами 129 країн світу була прийнята резолюція "Неприпустимість певних видів практики, які сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості".

Положення цієї резолюції спрямовані на засудження будь-яких спроб героїзації нацистського руху, в тому числі шляхом відкриття пам'ятників і меморіалів, а також проведення публічних демонстрацій. Також ООН висловила крайню стривоженість спробами оголошення "тих, хто боровся проти антигітлерівської коаліції і співпрацював з нацистським рухом, учасниками національно-визвольних рухів". В резолюції підкреслюється, що подібні дії є чітким і очевидним зловживанням правом на свободу мирних зборів і асоціацій, а також правом на свободу переконань і на їхнє вільне висловлення. Більш того, на думку Генеральної Асамблеї ООН, дії з оголошення "тих, хто боровся проти антигітлерівської коаліції і співпрацював з нацистським рухом, учасниками національно-визвольних рухів" можуть підпадати під дію статті 4 Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, що вимагає від держав – учасниць Конвенції -переслідувати їх за кримінальним законодавством.

Нюрнберзький трибунал і Організація Об'єднаних Націй раз і назавжди засудили всі фашистські організації та організації, їх членів, які воювали проти країн та народів антигітлерівської коаліції. У тому числі і проти СРСР.

1 листопада 2010 року 65-ю сесією Генеральної Асамблеї ООН вкотре було ухвалено резолюцію "Про неприпустимість певних видів практики, що сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації та пов'язаної з ними нетерпимості". За Резолюцію, що спрямована проти героїзації нацизму, проголосували 118 країн світу. У ній сказано, що Генеральна Асамблея ООН висловлює глибоку стурбованість щодо прославляння нацистського руху та колишніх членів організації "Ваффен СС" за допомогою оголошення або спроб оголосити таких членів і тих, хто боровся проти антигітлерівської коаліції та співпрацював з нацистським рухом, учасниками національно-визвольних рухів (п. 4).

ООН підкреслила, що описані вище види практики ображають пам'ять незліченних жертв злочинів проти людяності, що були скоєні під час Другої світової війни, зокрема, злочинів, що скоєні тими, хто боровся проти антигітлерівської коаліції та співпрацював з нацистським рухом, і отруюють свідомість молоді, що відсутність ефективної протидії з боку держав цих видів практик несумісна із зобов'язаннями держав – членів Організації Об'єднаних Націй за її Статутом та з цілями та принципами Організації (п. 8).

Резолюція ООН ще раз підтвердила неприпустимість героїзації всіх, хто воював проти країн антигітлерівської коаліції, в тому числі і, наприклад, ОУН-УПА. Але ОУН-УПА ж не просто воювали проти країн антигітлерівської коаліції, а й були щирими ідеологічними прихильниками нацизму та реалізовували жахи фашизму на практиці.

Крім того, Організація Об'єднаних Націй ще раз звернула увагу України, що спроби героїзації ОУН-УПА та їх членів несумісні із зобов'язаннями нашої країни, – члена Організації Об'єднаних Націй, за її Статутом та із цілями та принципами Організації.

У 2012 році ГА ООН вп'яте схвалила Резолюцію "Героїзація нацизму: неприпустимість певних видів практики, яка сприяє ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості".

В останній Резолюції ООН "висловила глибоку занепокоєність з приводу прославляння нацистського руху та колишніх членів організації "Вафен-СС", в тому числі шляхом спорудження пам'ятників, меморіалів і проведення публічних демонстрацій..., а також через оголошення або спроби оголошення членів таких організацій і тих, хто боровся проти антигітлерівської коаліції та співпрацював з нацистських рухом, учасниками національно-визвольних рухів" (п.4). ООН виступає проти спроб "осквернення та руйнування пам'ятників, споруджених на честь тих, хто боровся проти нацизму в роки Другої світової війни" (п.5).

Такі практики ООН кваліфікує, як дії що "зневажають пам'ять незліченних жертв злочинів проти людяності, що були скоєні під час Другої світової війни, зокрема, злочинів, що скоєні тими, хто боровся проти антигітлерівської коаліції та співпрацював з нацистським рухом, і отруюють свідомість молоді... відсутність ефективної протидії з боку держав цих видів практик несумісна із зобов'язаннями держав – членів Організації Об'єднаних Націй за її Статутом та із цілями та принципами Організації" (п.9).

Адже героїзація тих, хто був членом фашистських організацій, співпрацював з ними, або ж боровся проти антигітлерівської коаліції призводить до "ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості" й піднесенню екстремістських рухів і політичних партій, що пропагують расизм, етноцентризм і ксенофобію, займаються поширенням ідеології фашизму та расової переваги (пп... 11, 30).

У зв'язку з цим ООН в черговий раз закликала Україну схвалити законодавство по боротьбі з цими ганебними й небезпечними явищами, орієнтуючись на кращі міжнародні стандарти у цій сфері (пп...29, 30).

Нажаль в Україні відповідне законодавство не прийняте до цього часу. А така ситуація є однією з причин росту ксенофобських настроїв у суспільстві. За даними Інституту соціології НАН України рівень толерантності з 1994 по 2010 р. стосовно росіян знизився у 2 рази (з 80% до 45%), до євреїв – в 3 рази (з 33% до 11%), до кримських татар – у 2 рази (з 9% до 4%), до ромів – у 5 разів (з 11% до 2%). При цьому за інформацією громадських організацій, кількість лише зафіксованих злочинів на ґрунті антисемітизму та ксенофобії зростає, і за підсумками 2009 р. склало не менше 35-40 випадків, 2010 року – 70 випадків фізичного насильства над людьми.

Крім того, 25 лютого 2010 року Європейський парламент прийняв резолюцію по Україні в якій заявив, що ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ "ГЛИБОКО ШКОДУЄ щодо рішення колишнього президента України Віктора Ющенка посмертно нагородити СТЕПАНА БАНДЕРУ, лідера Організації українських націоналістів (ОУН), яка СПІВПРАЦЮВАЛА З НАЦИСТСЬКОЮ НІМЕЧЧИНОЮ, званням "Національного Героя України"; сподівається у зв'язку з цим, що нове українське керівництво перегляне такі рішення і зберігатиме відданість європейським цінностям" (п.20). І хоча згадане рішення скасоване судовою інстанцією, прихильники ідеології неонацизму, користуючись недосконалим законодавством та аморфністю правоохоронних органів, продовжують активно пропагувати свої ідеї.

Тому Закон України "Про заборону реабілітації та героїзації осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції" спрямований на виконання положень Статуту ООН та Резолюцій Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй щодо неприпустимості реабілітації та героїзації тих, хто боровся проти антигітлерівської коаліції та співпрацював з нацистським рухом шляхом оголошення їх учасниками національно-визвольних рухів:

"Неприпустимість певних видів практики, які сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості" від 18 грудня 2008 року,

"Неприпустимість певних видів практики, що сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації та пов'язаної з ними нетерпимості" від 1 листопада 2010 року,

"Героїзація нацизму: неприпустимість певних видів практики, яка сприяє ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості" від 20 листопада 2012 року;

Пункту 20 Резолюції Європейського парламенту "Про ситуацію в Україні" від 25 лютого 2010 року щодо необхідності дегероїзації Степана Бандери, "лідера Організації українських націоналістів, що співпрацювала з нацистською Німеччиною";

Положень Конституції України та Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945".

Цим Законом вирішуються питання адаптації вітчизняного законодавства до стандартів Європейського Союзу та Організації Об'єднаних Націй у сфері прав людини, створення правового механізму з запобігання явищам ксенофобії, дискримінації, спробам відродження неонацизму, неофашизму і пропаганди агресивних націоналістичних ідеологій.

Законом даються визначення ключових термінів та понять у цій сфері: Фашизм, Нацизм, Антигітлерівська коаліція, Колабораціонізм, Реабілітація осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції, Героїзація осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції (ст.1).

Також встановлюються загальні принципи протидії реабілітації та героїзації осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції (ст.3) відповідно до яких, "дії або бездіяльність спрямовані на реабілітацію та героїзацію осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції, що мають ознаки, вказані або передбачені у статті 1 цього Закону, на території України забороняються. Публічне вчинення дій або бездіяльність, що призводить до прославляння або виправдання осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції забороняються".

При цьому органи і посадові особи державної влади "зобов'язані протидіяти будь-яким формам реабілітації та героїзації фашизму, нацизму, їх новітніх форм та агресивних націоналістичних ідеологій" та "співпрацюють з громадянами та їх об'єднаннями, що протидіють реабілітації та героїзації фашизму, нацизму, їх новітніх форм та агресивних націоналістичних ідеологій" (ст.4).

Законом також встановлена відповідальність за реабілітацію та героїзацію осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції (ст. 5) та кримінальне покарання
за:

1. Публічні заклики до реабілітації чи героїзації осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції, а також виготовлення матеріалів із закликами до реабілітації чи героїзації осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції з метою їх розповсюдження або розповсюдження таких матеріалів, – караються штрафом від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

2. Реабілітація чи героїзація осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції, в тому числі й здійснювана посадовими особами, – караються штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від двох

до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, які були вчинені організованою групою осіб або спричинили тяжкі наслідки, -караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років" (Прикінцеві положення).


Таким чином законопроектом буде встановлено кримінальну відповідальність за героїзацію та реабілітацію осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції, до яких, в Україні можна віднести: Організацію українських націоналістів (ОУН), Українську повстанську армію (УПА), Українську повстанську армію "Поліська Січ" (УПА "Поліська Січ" Тараса Бульби-Боровця), Українську народно-революційну армію, Український центральний комітет, батальйони "Нахтігаль" і "Роланд" у складі вермахту, 14 Гренадерну дивізію Ваффен-СС "Галичина" (Перша українська), "Українську національну армію", "Українське визвольне військо", тощо.

Впевнений, що схвалення норм цього законопроекту матиме позитивні соціальні наслідки адже зніме значну соціальну напругу та відновить справедливість в питанні героїзації та реабілітації осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції, сприятиме виховання суспільної моралі у дусі гуманізму та поваги до прав людини в Україні.

powered by lun.ua
Коментарі — 265
Borr _ 08.05.2013 21:46
IP: 94.178.229.---
Турьи Реметы:
Турьи Реметы:
stas R:
От цікаво,коли гадік сидів перед насілєнієм Севастополя в ахвіцерской формі,чого рядом з ним не було його дружини,одягненої в пеньюар зі Львова, як в 1939 р. ахвіцерскі жони приходили в театр.
В Севастополе жёны военно-морских офицеров в те времена – в основном питерские. Во Львове – гуцульские.
Ніфіга.
Рускіє вєнєри як мухи-дєкабрістки з Костроми й Іваново перли в Галичину за мужями.
А "те времена" це коли гадіка обирали?)))
slit_ok _ 08.05.2013 21:42
IP: 93.75.117.---
stas R:
От цікаво,коли гадік сидів перед насілєнієм Севастополя в ахвіцерской формі,чого рядом з ним не було його дружини,одягненої в пеньюар зі Львова, як в 1939 р. ахвіцерскі жони приходили в театр.
Колесніченко був у формі НКВД-іста...
і це все пояснює...
stas R _ 08.05.2013 21:38
IP: 93.72.66.---
От цікаво,коли гадік сидів перед насілєнієм Севастополя в ахвіцерской формі,чого рядом з ним не було його дружини,одягненої в пеньюар зі Львова, як в 1939 р. ахвіцерскі жони приходили в театр.
Altae _ 08.05.2013 21:27
IP: 93.74.132.---
Ласло Опер:
Комуняки і колісніченко одне і теж саме. Краще розібрався б чого було знищено 40 мільйонів радянских людей у роки ВВВ. Чому ніхто не відповів за це!?
Все просто. Легенда про "бандерівців, що стріляють в спину нашим солдатам" покликана була витіснити із свідомості радянських солдат ганебну практику "заградотрядов".

Не хочеться росіянам згадувати, як одні червоноармійці стріляли в спину іншим – явища, аналогічного якому не було в жодній іншій арміїї часів 2ї світової війни.
Borr _ 08.05.2013 21:02
IP: 94.178.229.---
Турьи Реметы:
Що таке русофобы или россияфобы?
kren _ 08.05.2013 21:01
IP: 194.0.206.---
тов.калєснічєнков,чому б не героїзувати відающегося сов. дєятєля парт. клічка- (ексклюзивно для таких як ви- погонялово). "Каменная Жопа" з відповідним пам.ятником і його цитатою на ньому;
Идеологию гитлеризма,как и всякую идеологическую систему,можно признавать или отрицать,это дело политических взглядов,но идеологию нельзя уничтожить силой,поэтому,не только бессмысленно,но и преступно вести борьбу за уничтожение гитлеризма,прикрываясь флагом борьбы за демократию...
Особисто я,за мірою своїх можливостей,навіть грошей дам.
Ласло Опер _ 08.05.2013 20:58
IP: 91.193.164.---
Комуняки і колісніченко одне і теж саме. Краще розібрався б чого було знищено 40 мільйонів радянских людей у роки ВВВ. Чому ніхто не відповів за це!?
Судити потрібно всіх комуністичних вождів, для яких люди були і залишаються пушечним м"ясом.
Калетніки, колєсніченки, царькови, сімоненки та інші комуняки це вороги українців і запроданці!
Для майбутнього нашої нації – необхідно провести люстрацію подій Великої вітчизняної війни та розібратися хто був ким і за що загинула сила силенна людей!?
vlaroutsky _ 08.05.2013 20:52
IP: 93.72.65.---
Турьи Реметы:
svojak:
"...Украина как независимое государство существует а его родина – империя СССР исчезла с лица земли...".
Да, но Бандера строил под руководством Великого Фюрера совсем другую Украину. Как составную часть нового мирового порядка.
Это где он строил "под руководством"? В Заксенхаузене, что ли?
Вблискавичний _ 08.05.2013 20:45
IP: 93.74.95.---
Хехе... Каліснічєнка мабуть не в курсєдел, що першим СРСР почав проводити щодо іноземних громадян завойованих країн практику масового знищення й депортації? Чи знає він, що до літа 1941 р. репресії проти колишніх громадян Польщі, проведені в СРСР перевищують німецькі? Приклад- розстріл поляків в Катині. В 1939 – 1940 рр. (дані НКВД) жертвами совєцьких репресій стали 2,5% єврейського населення західних областей Білорусії та України – щонайменше 25 000 осіб, а їхня власність була конфіскована. Порушення Женевської конвенції щодо учасників бойових дій, мирних жителів, зокрема: катування військовополонених, використання рабської праці, усе, в чому зазвичай обвинувачують Німеччину, ще більше стосуються СРСР.
Oпepaцiя Bicлa _ 08.05.2013 20:26
IP: 178.92.186.---
Вищий адміністративний суд 16 січня 2013 року підтвердив рішення судів нижчих інстанцій, якими визнано законним указ президента Віктора Ющенка про визнання членів ОУН і воїнів УПА учасниками боротьби за незалежність України.
Розгляд справи проходив у письмовій формі. Рішення суду є остаточним і оскарженню не підлягає.
Як відомо, 28 січня 2010 року Ющенко визнав бійців УПА і підпільників ОУН учасниками боротьби за незалежність України, видавши відповідний указ.
Київський апеляційний адміністративний суд і Окружний адміністративний суд Києва підтвердили законність указу Ющенка.
Крім активістів ОУН і воїнів УПА, борцями за українську незалежність було також визнано членів формувань Української Центральної Ради, Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, Української Держави (гетьманату Павла Скоропадського), Української Bійськової організації, Організації народної оборони "Карпатська Січ" та Української Головної Визвольної ради.
Borr _ 08.05.2013 20:12
IP: 94.178.229.---
Турьи Реметы:
Турьи Реметы:
Altae:
Они служили своему Отечеству в отличие от галичан, которые своё Отечество (Польшу) сдали немцам и СССР.
"Отечество" и "Империя" – это две большые разницы. Хоть я родился в СССР, СССР никогда не был мне Отечеством...
Все кто хотел, в Израиль уже выехали...
А вам на істєрічєскую родіну не хочеться? Чи там де красниє портянкі смердять – там і родіна у вас?
Nick1101 _ 08.05.2013 20:11
IP: 77.123.45.---
Турьи Реметы:
Altae:
Они служили своему Отечеству в отличие от галичан, которые своё Отечество (Польшу) сдали немцам и СССР.
"Отечество" и "Империя" – это две большые разницы. Хоть я родился в СССР, СССР никогда не был мне Отечеством...
Все кто хотел, в Израиль уже выехали...
Вот и спедаливай к Пукину на родину, или ты тут как калёсик целевые программы Пукина отса..."отрабатываешь"
Oпepaцiя Bicлa _ 08.05.2013 20:10
IP: 178.92.186.---
Вищий адмінсуд остаточно визнав воїнів УПА борцями за незалежність
УП Історична П
05.02.2013
Табачник змушений буде погоджуватися з вердиктом Вищого адмінсуду, що остаточно визнав законність Указу Президента про визнання членів ОУН і воїнів УПА учасниками боротьби за незалежність України
Прийдеться вибачатися перед категорією громадян, та редагувати, або відміняти спільний підручник з історії України
Москва не визнає членів ОУН і воїнів УПА учасниками боротьби за незалежність України
Спільним підручник з історії для нас
без голодомору,
без Українських воїнів героїв,
без Русі України

Історія однієї фальсифікації
07.02.2013
УП.Життя
Олена Пометун, член-кореспондент НАПН У, доктор педагогічних наук, професор
Те, що відбувається з історією в сучасній Україні, гідне глибокого соціологічного, політологічного чи філософського дослідження. Можливо, колись таке й з'явиться – аби показати як досвід механізми маніпулювання суспільною свідомістю та ідеологізації наукового пізнання
jussst _ 08.05.2013 20:05
IP: 188.230.51.---
Той факт, що Степан Бандера практично виграв конкурс Великий Українець говорить багато! Українці своїх героїв знають і завжди знатимуть! Час всеодно розставить все по своїх місцях.
Karp1 _ 08.05.2013 20:00
IP: 5.248.229.---
я уже говорив що хворих людей треба ізолювати у спецлікарнях. не закривати ж їх за зраду України та підрив державності?
Nick1101 _ 08.05.2013 20:00
IP: 77.123.45.---
Та на здоров'я. Пиши закони. У нас тут законів і без того наприймали як гівна. Просто, коли овоча повісять то і тебе шльопнуть як останню і паршиву собаку у стилі твого обсмоктаного НКВД за усі твої "значні" заслуги. Так що пиши пиши. Путін тебе зіль'є як лайно у сральнику коли "паленим запахне".
Altae _ 08.05.2013 19:53
IP: 93.74.132.---
Турьи Реметы:
Они служили своему Отечеству в отличие от галичан, которые своё Отечество (Польшу) сдали немцам и СССР.
"Отечество" и "Империя" – это две большые разницы. Хоть я родился в СССР, СССР никогда не был мне Отечеством. Так же Польша никогда не была Отечеством для моих дедов.

Но вам этого не понять. Ступайте дальше орать интернационал.
ІванЮ _ 08.05.2013 19:29
IP: 178.212.247.---
Впевнений, що схвалення норм цього законопроекту матиме негативні соціальні наслідки.
Пора вже перестати жити в СССР. Тої держави вже нема. УПА боролась проти німців і червоних за незалежну державу. Це наша найбільша біда, що ми не мали держави і українців брали на службу воювати інші держави.
Не треба сюди підмішувати антигітлерівську коаліцію. Треба помянути всіх що загинули незалежно від того де він воював чи був знищений і не допускати повторення того що сталося.
Oпepaцiя Bicлa _ 08.05.2013 19:21
IP: 178.92.186.---
Комуністи не встали на хвилину мовчання по жертвах голодомору
02.квітня.2013, 11:16 Українська Правда фото, відео
Депутати не погодились включити до порядку денного сесії постанову
про 80-ті роковини Голодомору
Після провалення голосування опозиція почала скандувати "фашисти"
Під час обговорення депутат Кайда запропонував вшанувати українців, які загинули через голодомор, хвилиною мовчання
Встали всі депутати, крім Комуністів. Перший віце-спікер парламенту Ігор Калєтнік також на встав
Не голосували депутати від Партії регіонів та КПУ
За це рішення проголосували лише 210 депутатів
Комуністичним Голодомором заморено до 10 мільйонів Українців
Рибак під тиском опозиції поставив на голосування питання про повернення до розгляду цього питання
Однак депутати знову не підтримали його
Текст Закону "про п'ять колосків" часів Голодомору був власноручно написаний Сталіним
Українських дітей позбавляли свободи на термін 10 років, за те що діти на полі намагалися знайти хоч якусь їжу
Samohraj _ 08.05.2013 19:19
IP: 93.72.125.---
УПА воювали не проти антигітлерівської коаліції, а проти НКВД і російсько-комуністичної окупації.
Так, на жаль серед воїнів НКВД були й українці із Східної та Південної України.
Але у них не було вибору куди йти служити.
tech _ 08.05.2013 19:17
IP: 46.247.149.---
Hryhory:
tech:
Ваш вибір, між двома тоталітарними режимами – зрозумілий!
Не розумію тільки, що вам зрозуміло. Поділіться.
mohriv _ 08.05.2013 19:06
IP: 109.108.232.---
nono1:
vlaroutsky:
ТВАРИ БЕНДЕРОВСКИЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!! Востоку и Центру перестать перечислять налоги в Киев, так эта мразь через месяц у Бобика сосать будет.
нюню. Восток точно уже все "налоги" платит Врашку и или Землю обитованною (а оттуда уже вадику что нибудь попадает)! Еандон ты!
Ljuba Markovets _ 08.05.2013 18:57
IP: 2.33.4.---
Gadik zastrelsja – bo vzhe smerdush zemleju
Ljuba Markovets _ 08.05.2013 18:57
IP: 2.33.4.---
Gadik zastrelsja – bo vzhe smerdush zemleju
Borr _ 08.05.2013 18:53
IP: 94.178.229.---
Турьи Реметы:
Якщо не боролись, то чого ж тоді скотомогильників тих, хто боровся за "совєцкую власть" в ЗУ стільки й всі невпорядковані, собачками помічені та чортополохом зарослі?
Корупція1282 Україна та Європа1061 тітушки18 Aтака Путіна1181 Вибори-2014158
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter