Вадим Колесніченко Народний депутат України, Співголова Міжнародного антифашистського фронту, Голова Міжфракційного депутатського об`єднання на підтримку канонічної православної церкви

Реабілітація та героїзація усіх, хто боровся проти антигітлерівської коаліції буде заборонена в Україні (законопроект)

08 травня 2013, 14:21

Сьогодні в Верховній Раді України за ініціативи декількох сотень громадських організацій, й в результаті тривалої наукової та правової роботи за участі провідних українських вчених, істориків, правозахисників зареєстровано проект Закону "Про заборону реабілітації та героїзації осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції" N2060.

Проект закону України "Про заборону реабілітації та героїзації осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції" вноситься на розгляд Верховної Ради України з метою виконання положень Статуту ООН та Резолюцій Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй щодо неприпустимості реабілітації та героїзації тих, хто боровся проти антигітлерівської коаліції та співпрацював з нацистським рухом шляхом оголошення їх учасниками національно-визвольних рухів: "Неприпустимість певних видів практики, які сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості" від 18 грудня 2008 року, "Про неприпустимість певних видів практики, що сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації та пов'язаної з ними нетерпимості" від 1 листопада 2010 року, "Героїзація нацизму: неприпустимість певних видів практики, яка сприяє ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості" від 20 листопада 2012 року; пункту 20 Резолюції Європейського парламенту "Про ситуацію в Україні" від 25 лютого 2010 року щодо необхідності дегероїзації Степана Бандери, "лідера Організації українських націоналістів, що співпрацювала з нацистською Німеччиною"; Положень Конституції України та Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945"; Постанови Верховної Ради України "Про Заяву Верховної Ради України "До 65-ї річниці Нюрнберзького трибуналу над фашистськими злочинцями".

Адже у ці дні увесь цивілізований світ, народи і країни антигітлерівської коаліції відзначають день Перемоги над нацизмом в Другій Світовій війні, згадують про незліченні жертви злочинів геноциду вчинених нацистською Німеччиною та її сателітами, усіма тими, хто боровся проти антигітлерівської коаліції.

Адже, в результаті розв'язання націонал-соціалістичним режимом Німеччини та її сателітами Другої світової війни, масових злочинів проти людства та людяності протягом 1939-1945 років у світі загинуло щонайменше 55 млн. осіб (з яких 27 млн. військових), зазнали поранень 35 млн. осіб.

При цьому, Україна та українці є чи не найбільш постраждалою стороною від дій фашистського режиму. Понад 8 мільйонів українців були вбиті, закатовані в концентраційних таборах фашистами та їхніми колабораціоністами, вмерли від голоду та хвороб організованих нелюдським режимом.

Реалізація принципів нацизму та фашизму на практиці – расизм, антисемітизм, шовінізм, соціальний дарвінізм, ідеалізація нордичної раси призвели до вчинення жахливих злочинів проти миру й людства і були засуджені Нюрнберзьким трибуналом 1945-1946 років. Військові злочини та злочини геноциду відповідно до рішення Нюрнберзького трибуналу та статей 437-439, ч.1 ст. 442 Кримінального кодексу України не мають строку давності.

Разом з тим, часто спільно з нацистами та їх сателітами проти країн та народів антигітлерівської коаліції воювали різноманітні пронацистські міліарні утворення з числа представників окупованих країн. Загалом чисельність усіх тих, хто воював проти антигітлерівської коаліції (і не належав до країн Осі), за різними даними склала від 1,8 до 2,5 мільйонів осіб в усіх захоплених фашистами країнах, серед яких від 200 до 250 тисяч – українці. Діяльність частини колабораціоністів (які служили у військах "Вафен СС") засуджена Нюрнберзьким трибуналом й не підлягає реабілітації в цивілізованих Європейських країнах. Нацистські злочинці, в тому числі й з числа усіх тих, хто воював проти країн антигітлерівської коаліції, переслідуються й до цього часу. Більше того в низці країн – Італія, Франція, Німеччина, тощо прийнято антифашистські закони й закони що встановлюють кримінальну відповідальність за невизнання злочинів фашизму й недопущення реабілітації усіх осіб й організацій, що воювали проти учасників антигітлерівської коаліції.

Тому Організація Об'єднаних Націй протягом останніх 5 років щороку приймає Резолюцію щодо неприпустимості героїзації членів нацистського руху та тих, хто боровся проти антигітлерівської коаліції і співпрацював з нацистським рухом, шляхом оголошення їх учасниками національно-визвольних рухів. На думку світової громадськості така практика "сприяє ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості".

Так, 18 грудня 2008 року на 63-й сесії Генеральної Асамблеї ООН голосами 129 країн світу була прийнята резолюція "Неприпустимість певних видів практики, які сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості".

Положення цієї резолюції спрямовані на засудження будь-яких спроб героїзації нацистського руху, в тому числі шляхом відкриття пам'ятників і меморіалів, а також проведення публічних демонстрацій. Також ООН висловила крайню стривоженість спробами оголошення "тих, хто боровся проти антигітлерівської коаліції і співпрацював з нацистським рухом, учасниками національно-визвольних рухів". В резолюції підкреслюється, що подібні дії є чітким і очевидним зловживанням правом на свободу мирних зборів і асоціацій, а також правом на свободу переконань і на їхнє вільне висловлення. Більш того, на думку Генеральної Асамблеї ООН, дії з оголошення "тих, хто боровся проти антигітлерівської коаліції і співпрацював з нацистським рухом, учасниками національно-визвольних рухів" можуть підпадати під дію статті 4 Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, що вимагає від держав – учасниць Конвенції -переслідувати їх за кримінальним законодавством.

Нюрнберзький трибунал і Організація Об'єднаних Націй раз і назавжди засудили всі фашистські організації та організації, їх членів, які воювали проти країн та народів антигітлерівської коаліції. У тому числі і проти СРСР.

1 листопада 2010 року 65-ю сесією Генеральної Асамблеї ООН вкотре було ухвалено резолюцію "Про неприпустимість певних видів практики, що сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації та пов'язаної з ними нетерпимості". За Резолюцію, що спрямована проти героїзації нацизму, проголосували 118 країн світу. У ній сказано, що Генеральна Асамблея ООН висловлює глибоку стурбованість щодо прославляння нацистського руху та колишніх членів організації "Ваффен СС" за допомогою оголошення або спроб оголосити таких членів і тих, хто боровся проти антигітлерівської коаліції та співпрацював з нацистським рухом, учасниками національно-визвольних рухів (п. 4).

ООН підкреслила, що описані вище види практики ображають пам'ять незліченних жертв злочинів проти людяності, що були скоєні під час Другої світової війни, зокрема, злочинів, що скоєні тими, хто боровся проти антигітлерівської коаліції та співпрацював з нацистським рухом, і отруюють свідомість молоді, що відсутність ефективної протидії з боку держав цих видів практик несумісна із зобов'язаннями держав – членів Організації Об'єднаних Націй за її Статутом та з цілями та принципами Організації (п. 8).

Резолюція ООН ще раз підтвердила неприпустимість героїзації всіх, хто воював проти країн антигітлерівської коаліції, в тому числі і, наприклад, ОУН-УПА. Але ОУН-УПА ж не просто воювали проти країн антигітлерівської коаліції, а й були щирими ідеологічними прихильниками нацизму та реалізовували жахи фашизму на практиці.

Крім того, Організація Об'єднаних Націй ще раз звернула увагу України, що спроби героїзації ОУН-УПА та їх членів несумісні із зобов'язаннями нашої країни, – члена Організації Об'єднаних Націй, за її Статутом та із цілями та принципами Організації.

У 2012 році ГА ООН вп'яте схвалила Резолюцію "Героїзація нацизму: неприпустимість певних видів практики, яка сприяє ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості".

В останній Резолюції ООН "висловила глибоку занепокоєність з приводу прославляння нацистського руху та колишніх членів організації "Вафен-СС", в тому числі шляхом спорудження пам'ятників, меморіалів і проведення публічних демонстрацій..., а також через оголошення або спроби оголошення членів таких організацій і тих, хто боровся проти антигітлерівської коаліції та співпрацював з нацистських рухом, учасниками національно-визвольних рухів" (п.4). ООН виступає проти спроб "осквернення та руйнування пам'ятників, споруджених на честь тих, хто боровся проти нацизму в роки Другої світової війни" (п.5).

Такі практики ООН кваліфікує, як дії що "зневажають пам'ять незліченних жертв злочинів проти людяності, що були скоєні під час Другої світової війни, зокрема, злочинів, що скоєні тими, хто боровся проти антигітлерівської коаліції та співпрацював з нацистським рухом, і отруюють свідомість молоді... відсутність ефективної протидії з боку держав цих видів практик несумісна із зобов'язаннями держав – членів Організації Об'єднаних Націй за її Статутом та із цілями та принципами Організації" (п.9).

Адже героїзація тих, хто був членом фашистських організацій, співпрацював з ними, або ж боровся проти антигітлерівської коаліції призводить до "ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості" й піднесенню екстремістських рухів і політичних партій, що пропагують расизм, етноцентризм і ксенофобію, займаються поширенням ідеології фашизму та расової переваги (пп... 11, 30).

У зв'язку з цим ООН в черговий раз закликала Україну схвалити законодавство по боротьбі з цими ганебними й небезпечними явищами, орієнтуючись на кращі міжнародні стандарти у цій сфері (пп...29, 30).

Нажаль в Україні відповідне законодавство не прийняте до цього часу. А така ситуація є однією з причин росту ксенофобських настроїв у суспільстві. За даними Інституту соціології НАН України рівень толерантності з 1994 по 2010 р. стосовно росіян знизився у 2 рази (з 80% до 45%), до євреїв – в 3 рази (з 33% до 11%), до кримських татар – у 2 рази (з 9% до 4%), до ромів – у 5 разів (з 11% до 2%). При цьому за інформацією громадських організацій, кількість лише зафіксованих злочинів на ґрунті антисемітизму та ксенофобії зростає, і за підсумками 2009 р. склало не менше 35-40 випадків, 2010 року – 70 випадків фізичного насильства над людьми.

Крім того, 25 лютого 2010 року Європейський парламент прийняв резолюцію по Україні в якій заявив, що ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ "ГЛИБОКО ШКОДУЄ щодо рішення колишнього президента України Віктора Ющенка посмертно нагородити СТЕПАНА БАНДЕРУ, лідера Організації українських націоналістів (ОУН), яка СПІВПРАЦЮВАЛА З НАЦИСТСЬКОЮ НІМЕЧЧИНОЮ, званням "Національного Героя України"; сподівається у зв'язку з цим, що нове українське керівництво перегляне такі рішення і зберігатиме відданість європейським цінностям" (п.20). І хоча згадане рішення скасоване судовою інстанцією, прихильники ідеології неонацизму, користуючись недосконалим законодавством та аморфністю правоохоронних органів, продовжують активно пропагувати свої ідеї.

Тому Закон України "Про заборону реабілітації та героїзації осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції" спрямований на виконання положень Статуту ООН та Резолюцій Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй щодо неприпустимості реабілітації та героїзації тих, хто боровся проти антигітлерівської коаліції та співпрацював з нацистським рухом шляхом оголошення їх учасниками національно-визвольних рухів:

"Неприпустимість певних видів практики, які сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості" від 18 грудня 2008 року,

"Неприпустимість певних видів практики, що сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації та пов'язаної з ними нетерпимості" від 1 листопада 2010 року,

"Героїзація нацизму: неприпустимість певних видів практики, яка сприяє ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості" від 20 листопада 2012 року;

Пункту 20 Резолюції Європейського парламенту "Про ситуацію в Україні" від 25 лютого 2010 року щодо необхідності дегероїзації Степана Бандери, "лідера Організації українських націоналістів, що співпрацювала з нацистською Німеччиною";

Положень Конституції України та Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945".

Цим Законом вирішуються питання адаптації вітчизняного законодавства до стандартів Європейського Союзу та Організації Об'єднаних Націй у сфері прав людини, створення правового механізму з запобігання явищам ксенофобії, дискримінації, спробам відродження неонацизму, неофашизму і пропаганди агресивних націоналістичних ідеологій.

Законом даються визначення ключових термінів та понять у цій сфері: Фашизм, Нацизм, Антигітлерівська коаліція, Колабораціонізм, Реабілітація осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції, Героїзація осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції (ст.1).

Також встановлюються загальні принципи протидії реабілітації та героїзації осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції (ст.3) відповідно до яких, "дії або бездіяльність спрямовані на реабілітацію та героїзацію осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції, що мають ознаки, вказані або передбачені у статті 1 цього Закону, на території України забороняються. Публічне вчинення дій або бездіяльність, що призводить до прославляння або виправдання осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції забороняються".

При цьому органи і посадові особи державної влади "зобов'язані протидіяти будь-яким формам реабілітації та героїзації фашизму, нацизму, їх новітніх форм та агресивних націоналістичних ідеологій" та "співпрацюють з громадянами та їх об'єднаннями, що протидіють реабілітації та героїзації фашизму, нацизму, їх новітніх форм та агресивних націоналістичних ідеологій" (ст.4).

Законом також встановлена відповідальність за реабілітацію та героїзацію осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції (ст. 5) та кримінальне покарання
за:

1. Публічні заклики до реабілітації чи героїзації осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції, а також виготовлення матеріалів із закликами до реабілітації чи героїзації осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції з метою їх розповсюдження або розповсюдження таких матеріалів, – караються штрафом від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

2. Реабілітація чи героїзація осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції, в тому числі й здійснювана посадовими особами, – караються штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від двох

до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, які були вчинені організованою групою осіб або спричинили тяжкі наслідки, -караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років" (Прикінцеві положення).


Таким чином законопроектом буде встановлено кримінальну відповідальність за героїзацію та реабілітацію осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції, до яких, в Україні можна віднести: Організацію українських націоналістів (ОУН), Українську повстанську армію (УПА), Українську повстанську армію "Поліська Січ" (УПА "Поліська Січ" Тараса Бульби-Боровця), Українську народно-революційну армію, Український центральний комітет, батальйони "Нахтігаль" і "Роланд" у складі вермахту, 14 Гренадерну дивізію Ваффен-СС "Галичина" (Перша українська), "Українську національну армію", "Українське визвольне військо", тощо.

Впевнений, що схвалення норм цього законопроекту матиме позитивні соціальні наслідки адже зніме значну соціальну напругу та відновить справедливість в питанні героїзації та реабілітації осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції, сприятиме виховання суспільної моралі у дусі гуманізму та поваги до прав людини в Україні.

powered by lun.ua
Коментарі — 265
-Vesna- _ 08.05.2013 18:45
IP: 93.72.133.---
-vts-m-:
Должен подтвердіть: у єтого малого действітельно талант: к чему би он не прікаснулся (от девочек в аеропорту до антігітлеровской коаліціі) – все тонет в плевках...
Такой фрик может быть у власти только в Украине...
Borr _ 08.05.2013 18:41
IP: 94.178.229.---
Турьи Реметы:
Турьи Реметы:
svojak:
Британия,Франция объявили войну гитлеровской Германии (после нападения немцев на Польшу) и её союзникам, а значит и СССР. Ибо СССР выступил союзником гитлеровской Германии и напал на Польшу. До середины 1941г. СССР, верный своим союзническим обязательствам перед Гитлером, поставлял сырьё, оборудование, нефть... Гитлеру
Напомните пожалуйста, объявили ли СССР войну Англия, Франция или США?
Укажите – когда именно, если не затруднит.
Кстати, Польша объявила войну СССР?
А СРиСРи оголосив війну Польщі?
Чи може "без обявленія" напав в "золотому" вересні 1939-го?
Hryhory _ 08.05.2013 18:37
IP: 91.209.51.---
tech:
Ваш вибір, між двома тоталітарними режимами – зрозумілий!
Саша Мартиненко _ 08.05.2013 18:33
IP: 37.55.172.---
Закрий свою пасть вонючо-російську і не пи...и.Або їдь у москву і лижи вові дупло.Там тобі і таким як ти комунякам і брехіоналам місце.
Слава Україні!!!
Героям Слава!!!
Слава ОУН-УПА і "Галичина" і т.д.

Смерть ворогам.
Desi _ 08.05.2013 18:33
IP: 194.44.31.---
igorVK:
Смерть провокаторам.
это довольно просто:) провокатор не имеет силы духа или позитива, преимущественно руководствуется моделью правда/ложь, использует для построения порвокации негатив – (фашист/антифашист). Это даже не манипулятор. "Секрет" обучения провокатора в их "сильной" стороне – зеркале. Провокатор игнорирует существование понятия – ничто, у которого нет доказательств, и которое учавствует в развитии превращая старые ассоциации в ничто. Неаккуратное неуважительное поведение с этим понятием развитие останавливает, мозг просто виснет:)
Просто нужно создавать тексты в которых генератор понимания дополнен, и чтоб в рамках жизни – правда ничто ложь, жизнь. Учтите что такой текст заденет модель – Добро/Зло и перестройка взглядов процесс физилогически ощутимый. Все что делается то к лучшему – одна из самых простых известных реализаций сказаного.
tech _ 08.05.2013 18:31
IP: 46.247.149.---
Варто хоч трохи почитати про витоки Другої Світової, щоб зрозуміти, що саме СРСР як ніхто інший сприяв озброєнню та мілітаризації Німеччини. Спільні навчання, випробування на території радянської Росії німецької техніки, коли це було заборонено Версальським договором, військові паради на вже окупованих територіях. Сталін до останнього надіявся, що нациська Німеччина оберере саме СРСР своїм союзником у розподілі світу. Маємо два тоталітарні режими, які обоє в однаковій мірі заслуговують на осуд.
Наталія загогулінка _ 08.05.2013 18:29
IP: 79.140.7.---
vlad1571:
Нужно срочно ввести уголовную ответственность для подонка-провокатора разжигающего рознь между украинцами и паразитирующего как глист на трагических страницах нашей истории и на языковом вопросе.
Поддерживаю!
ganna-ahmetova _ 08.05.2013 18:27
IP: 93.74.80.---
Чому достойника з ПР не розскажуть, де й як воювали iхнI батьки й дiди? Чим займа вся у вiйну Федя Янукович, ян пахло, дiди колеснiкова, арбузова, клюэва... Ганни Герман, iнни Б., невже всI були у полiцаях чи сидiли за кримiнал?! Невже так соромно?!
Наталія загогулінка _ 08.05.2013 18:27
IP: 79.140.7.---
крокомруш:

а за конкретные преступления – геноцид евреев, поляков и уничтожение
"членов семей сторонников советской власти"
А кто ответит за уничтожение украинцев и "членов их семей"?
Borr _ 08.05.2013 18:24
IP: 94.178.229.---
Ге (художник такой):
Дрочіть на Ге-оргієвиє ленти,
Бо більше в вас щастя нема...
Hryhory _ 08.05.2013 18:21
IP: 91.209.51.---
svojak:
"СССР выступил на стороне Гитлера (так же напав на Польшу) против антигитлеровской коалиции" – ибо в тот период "антигитлеровская коалиция" натравливала Гитлера на СССР. В пику ей и был проведен знаменитый парад Победы в Бресте! Но когда "джин вырвался из бутылки" – повернул на Запад – союзникам пришлось заключать "брак по расчету" со Сталиным...За что боролись – на то, и напоролись!
Andriy Gonchar _ 08.05.2013 18:20
IP: 91.202.57.---
Нічого дивного. Черговий висер троля на кремлівській зарплатні Вадіка Довбо...ба.
Не треба звертати уваги, тільки при зустрічі плювати в обличчя цьому лайну.
Bobko Vladislav _ 08.05.2013 18:20
IP: 77.121.253.---
Турьи Реметы:
svojak:
"...Украина как независимое государство существует а его родина – империя СССР исчезла с лица земли...".
Да, но Бандера строил под руководством Великого Фюрера совсем другую Украину. Как составную часть нового мирового порядка.
Слышь, дебил. Где Бандера и что строил под руководством фюрера? Он в немецком концлагере сидел с 1941 по 1944 г. г. У тебя в твоем нике-погоняле первое слово должно быть "Дурьи"! Исправь!
Виталий Ященко _ 08.05.2013 18:19
IP: 46.118.23.---
Можно было бы согласиться, если добавить КП и ПР. А так, это игра в одни ворота.
-Vesna- _ 08.05.2013 18:13
IP: 93.72.133.---
Турьи Реметы:


-Vesna-:
"... те украинцы, которые боролись за создание своего независимого государства – Украины...".
Ну Вы, вроде взрослый человек, объясните, как козлопасы и прочие гуцулы, которые кроме своего униатского попа и баранов ничего не видели, решили, что они что-то создают. С винтовкой в руках???
Если до этого, они даже посёлка городского типа не смогли построить, не говоря уже о "дэржаве"...
Вас слишком много, прапорщик.
По существу есть замечания?
Я не читала. Сорри.
Но разве надо, к примеру, Гадика читать – что б понимать ход его мысле-рефлексов?
Borr _ 08.05.2013 18:12
IP: 94.178.229.---
Турьи Реметы:
Турьи Реметы:
-Vesna-:
"... те украинцы, которые боролись за создание своего независимого государства – Украины...".
Ну Вы, вроде взрослый человек, объясните, как козлопасы и прочие гуцулы, которые кроме своего униатского попа и баранов ничего не видели, решили, что они что-то создают. С винтовкой в руках???
Если до этого, они даже посёлка городского типа не смогли построить, не говоря уже о "дэржаве"...
Вас слишком много, прапорщик.
По существу есть замечания?
Було б существо.
А до ерзаца замечаний нема.
Viktor_ua _ 08.05.2013 18:11
IP: 176.36.71.---
чому це падло ще не вказує напрямок вітру на ліхтарі?
-Vesna- _ 08.05.2013 18:07
IP: 93.72.133.---
Турьи Реметы:
svojak:
"... те украинцы, которые боролись за создание своего независимого государства – Украины...".
Ну Вы, вроде взрослый человек, объясните, как козлопасы и прочие гуцулы, которые кроме своего униатского попа и баранов ничего не видели, решили, что они что-то создают. С винтовкой в руках???
Если до этого, они даже посёлка городского типа не смогли построить, не говоря уже о "дэржаве"...
Вас слишком много, прапорщик.
vlad1571 _ 08.05.2013 18:05
IP: 109.251.216.---
Нужно срочно ввести уголовную ответственность для подонка-провокатора разжигающего рознь между украинцами и паразитирующего как глист на трагических страницах нашей истории и на языковом вопросе.
Borr _ 08.05.2013 18:04
IP: 94.178.229.---
Турьи Реметы:
Завтра підеш на скотомогильник мітли "возложить"?
tech _ 08.05.2013 18:04
IP: 46.247.149.---
Подібні законопроекти зазвичай з'являються в пакеті з економічними. Не здивуюся, якщо проголосують за цей, а під шумок приймуть інший, з приватизації ГТС, скажімо. Пора кінчати з цією шваллю.
1qaz _ 08.05.2013 17:58
IP: 109.95.39.---
Писанина Колесниченко смердит от начала и до конца махровой примитивной провокацией. Её цель внести в общество смуту, розбрат, ненависть. По принципу -война всё спишет. А пока тырить, тырить, тырить и унижать украинцев. Мусульмане за несравнимо меньшие оскарбления устраивают такое!!!...
svojak _ 08.05.2013 17:53
IP: 46.149.188.---
Всё просто и очевидно. Нацист-украинофоб Колесниченко – лузер и его жаба давит, что вся борьба его жизни – пошла коту под хвост). Украина как независимое государство существует а его родина – империя СССР исчезла с лица земли.
Колесниченко понимает, что реальные победители это те украинцы, которые боролись за создание своего независимого государства – Украины. И это очевидно. Поэтому ему страшно, ибо он – советский человек (империалист) считавший украинцев недочеловеками, не имеющими право иметь своё государство. Поэтому со временем он боится, что будет отвечать по закону за свою антиукраинскую антигосударственную деятельность.
Максим Балабко _ 08.05.2013 17:49
IP: 77.222.129.---
Чорт забирай, Вадиме! Після таких відвертих слів – поцілуй в засос свою нашатирну тещу!
yug2050 _ 08.05.2013 17:44
IP: 193.19.152.---
Всем, кто кричит здесь за Бандеру и Мазепу на своем сайте Колесниченко ответил, сколько Вас было и где Вы теперь:
initiare.net/volyn/vov.html
Україна та Європа1056 Aтака Путіна1181 Вибори-2014158 Уряд реформ386 Мовне питання185
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter