Вадим Колесніченко Народний депутат України, Співголова Міжнародного антифашистського фронту, Голова Міжфракційного депутатського об`єднання на підтримку канонічної православної церкви

Реабілітація та героїзація усіх, хто боровся проти антигітлерівської коаліції буде заборонена в Україні (законопроект)

08 травня 2013, 14:21

Сьогодні в Верховній Раді України за ініціативи декількох сотень громадських організацій, й в результаті тривалої наукової та правової роботи за участі провідних українських вчених, істориків, правозахисників зареєстровано проект Закону "Про заборону реабілітації та героїзації осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції" N2060.

Проект закону України "Про заборону реабілітації та героїзації осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції" вноситься на розгляд Верховної Ради України з метою виконання положень Статуту ООН та Резолюцій Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй щодо неприпустимості реабілітації та героїзації тих, хто боровся проти антигітлерівської коаліції та співпрацював з нацистським рухом шляхом оголошення їх учасниками національно-визвольних рухів: "Неприпустимість певних видів практики, які сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості" від 18 грудня 2008 року, "Про неприпустимість певних видів практики, що сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації та пов'язаної з ними нетерпимості" від 1 листопада 2010 року, "Героїзація нацизму: неприпустимість певних видів практики, яка сприяє ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості" від 20 листопада 2012 року; пункту 20 Резолюції Європейського парламенту "Про ситуацію в Україні" від 25 лютого 2010 року щодо необхідності дегероїзації Степана Бандери, "лідера Організації українських націоналістів, що співпрацювала з нацистською Німеччиною"; Положень Конституції України та Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945"; Постанови Верховної Ради України "Про Заяву Верховної Ради України "До 65-ї річниці Нюрнберзького трибуналу над фашистськими злочинцями".

Адже у ці дні увесь цивілізований світ, народи і країни антигітлерівської коаліції відзначають день Перемоги над нацизмом в Другій Світовій війні, згадують про незліченні жертви злочинів геноциду вчинених нацистською Німеччиною та її сателітами, усіма тими, хто боровся проти антигітлерівської коаліції.

Адже, в результаті розв'язання націонал-соціалістичним режимом Німеччини та її сателітами Другої світової війни, масових злочинів проти людства та людяності протягом 1939-1945 років у світі загинуло щонайменше 55 млн. осіб (з яких 27 млн. військових), зазнали поранень 35 млн. осіб.

При цьому, Україна та українці є чи не найбільш постраждалою стороною від дій фашистського режиму. Понад 8 мільйонів українців були вбиті, закатовані в концентраційних таборах фашистами та їхніми колабораціоністами, вмерли від голоду та хвороб організованих нелюдським режимом.

Реалізація принципів нацизму та фашизму на практиці – расизм, антисемітизм, шовінізм, соціальний дарвінізм, ідеалізація нордичної раси призвели до вчинення жахливих злочинів проти миру й людства і були засуджені Нюрнберзьким трибуналом 1945-1946 років. Військові злочини та злочини геноциду відповідно до рішення Нюрнберзького трибуналу та статей 437-439, ч.1 ст. 442 Кримінального кодексу України не мають строку давності.

Разом з тим, часто спільно з нацистами та їх сателітами проти країн та народів антигітлерівської коаліції воювали різноманітні пронацистські міліарні утворення з числа представників окупованих країн. Загалом чисельність усіх тих, хто воював проти антигітлерівської коаліції (і не належав до країн Осі), за різними даними склала від 1,8 до 2,5 мільйонів осіб в усіх захоплених фашистами країнах, серед яких від 200 до 250 тисяч – українці. Діяльність частини колабораціоністів (які служили у військах "Вафен СС") засуджена Нюрнберзьким трибуналом й не підлягає реабілітації в цивілізованих Європейських країнах. Нацистські злочинці, в тому числі й з числа усіх тих, хто воював проти країн антигітлерівської коаліції, переслідуються й до цього часу. Більше того в низці країн – Італія, Франція, Німеччина, тощо прийнято антифашистські закони й закони що встановлюють кримінальну відповідальність за невизнання злочинів фашизму й недопущення реабілітації усіх осіб й організацій, що воювали проти учасників антигітлерівської коаліції.

Тому Організація Об'єднаних Націй протягом останніх 5 років щороку приймає Резолюцію щодо неприпустимості героїзації членів нацистського руху та тих, хто боровся проти антигітлерівської коаліції і співпрацював з нацистським рухом, шляхом оголошення їх учасниками національно-визвольних рухів. На думку світової громадськості така практика "сприяє ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості".

Так, 18 грудня 2008 року на 63-й сесії Генеральної Асамблеї ООН голосами 129 країн світу була прийнята резолюція "Неприпустимість певних видів практики, які сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості".

Положення цієї резолюції спрямовані на засудження будь-яких спроб героїзації нацистського руху, в тому числі шляхом відкриття пам'ятників і меморіалів, а також проведення публічних демонстрацій. Також ООН висловила крайню стривоженість спробами оголошення "тих, хто боровся проти антигітлерівської коаліції і співпрацював з нацистським рухом, учасниками національно-визвольних рухів". В резолюції підкреслюється, що подібні дії є чітким і очевидним зловживанням правом на свободу мирних зборів і асоціацій, а також правом на свободу переконань і на їхнє вільне висловлення. Більш того, на думку Генеральної Асамблеї ООН, дії з оголошення "тих, хто боровся проти антигітлерівської коаліції і співпрацював з нацистським рухом, учасниками національно-визвольних рухів" можуть підпадати під дію статті 4 Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, що вимагає від держав – учасниць Конвенції -переслідувати їх за кримінальним законодавством.

Нюрнберзький трибунал і Організація Об'єднаних Націй раз і назавжди засудили всі фашистські організації та організації, їх членів, які воювали проти країн та народів антигітлерівської коаліції. У тому числі і проти СРСР.

1 листопада 2010 року 65-ю сесією Генеральної Асамблеї ООН вкотре було ухвалено резолюцію "Про неприпустимість певних видів практики, що сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації та пов'язаної з ними нетерпимості". За Резолюцію, що спрямована проти героїзації нацизму, проголосували 118 країн світу. У ній сказано, що Генеральна Асамблея ООН висловлює глибоку стурбованість щодо прославляння нацистського руху та колишніх членів організації "Ваффен СС" за допомогою оголошення або спроб оголосити таких членів і тих, хто боровся проти антигітлерівської коаліції та співпрацював з нацистським рухом, учасниками національно-визвольних рухів (п. 4).

ООН підкреслила, що описані вище види практики ображають пам'ять незліченних жертв злочинів проти людяності, що були скоєні під час Другої світової війни, зокрема, злочинів, що скоєні тими, хто боровся проти антигітлерівської коаліції та співпрацював з нацистським рухом, і отруюють свідомість молоді, що відсутність ефективної протидії з боку держав цих видів практик несумісна із зобов'язаннями держав – членів Організації Об'єднаних Націй за її Статутом та з цілями та принципами Організації (п. 8).

Резолюція ООН ще раз підтвердила неприпустимість героїзації всіх, хто воював проти країн антигітлерівської коаліції, в тому числі і, наприклад, ОУН-УПА. Але ОУН-УПА ж не просто воювали проти країн антигітлерівської коаліції, а й були щирими ідеологічними прихильниками нацизму та реалізовували жахи фашизму на практиці.

Крім того, Організація Об'єднаних Націй ще раз звернула увагу України, що спроби героїзації ОУН-УПА та їх членів несумісні із зобов'язаннями нашої країни, – члена Організації Об'єднаних Націй, за її Статутом та із цілями та принципами Організації.

У 2012 році ГА ООН вп'яте схвалила Резолюцію "Героїзація нацизму: неприпустимість певних видів практики, яка сприяє ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості".

В останній Резолюції ООН "висловила глибоку занепокоєність з приводу прославляння нацистського руху та колишніх членів організації "Вафен-СС", в тому числі шляхом спорудження пам'ятників, меморіалів і проведення публічних демонстрацій..., а також через оголошення або спроби оголошення членів таких організацій і тих, хто боровся проти антигітлерівської коаліції та співпрацював з нацистських рухом, учасниками національно-визвольних рухів" (п.4). ООН виступає проти спроб "осквернення та руйнування пам'ятників, споруджених на честь тих, хто боровся проти нацизму в роки Другої світової війни" (п.5).

Такі практики ООН кваліфікує, як дії що "зневажають пам'ять незліченних жертв злочинів проти людяності, що були скоєні під час Другої світової війни, зокрема, злочинів, що скоєні тими, хто боровся проти антигітлерівської коаліції та співпрацював з нацистським рухом, і отруюють свідомість молоді... відсутність ефективної протидії з боку держав цих видів практик несумісна із зобов'язаннями держав – членів Організації Об'єднаних Націй за її Статутом та із цілями та принципами Організації" (п.9).

Адже героїзація тих, хто був членом фашистських організацій, співпрацював з ними, або ж боровся проти антигітлерівської коаліції призводить до "ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості" й піднесенню екстремістських рухів і політичних партій, що пропагують расизм, етноцентризм і ксенофобію, займаються поширенням ідеології фашизму та расової переваги (пп... 11, 30).

У зв'язку з цим ООН в черговий раз закликала Україну схвалити законодавство по боротьбі з цими ганебними й небезпечними явищами, орієнтуючись на кращі міжнародні стандарти у цій сфері (пп...29, 30).

Нажаль в Україні відповідне законодавство не прийняте до цього часу. А така ситуація є однією з причин росту ксенофобських настроїв у суспільстві. За даними Інституту соціології НАН України рівень толерантності з 1994 по 2010 р. стосовно росіян знизився у 2 рази (з 80% до 45%), до євреїв – в 3 рази (з 33% до 11%), до кримських татар – у 2 рази (з 9% до 4%), до ромів – у 5 разів (з 11% до 2%). При цьому за інформацією громадських організацій, кількість лише зафіксованих злочинів на ґрунті антисемітизму та ксенофобії зростає, і за підсумками 2009 р. склало не менше 35-40 випадків, 2010 року – 70 випадків фізичного насильства над людьми.

Крім того, 25 лютого 2010 року Європейський парламент прийняв резолюцію по Україні в якій заявив, що ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ "ГЛИБОКО ШКОДУЄ щодо рішення колишнього президента України Віктора Ющенка посмертно нагородити СТЕПАНА БАНДЕРУ, лідера Організації українських націоналістів (ОУН), яка СПІВПРАЦЮВАЛА З НАЦИСТСЬКОЮ НІМЕЧЧИНОЮ, званням "Національного Героя України"; сподівається у зв'язку з цим, що нове українське керівництво перегляне такі рішення і зберігатиме відданість європейським цінностям" (п.20). І хоча згадане рішення скасоване судовою інстанцією, прихильники ідеології неонацизму, користуючись недосконалим законодавством та аморфністю правоохоронних органів, продовжують активно пропагувати свої ідеї.

Тому Закон України "Про заборону реабілітації та героїзації осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції" спрямований на виконання положень Статуту ООН та Резолюцій Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй щодо неприпустимості реабілітації та героїзації тих, хто боровся проти антигітлерівської коаліції та співпрацював з нацистським рухом шляхом оголошення їх учасниками національно-визвольних рухів:

"Неприпустимість певних видів практики, які сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості" від 18 грудня 2008 року,

"Неприпустимість певних видів практики, що сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації та пов'язаної з ними нетерпимості" від 1 листопада 2010 року,

"Героїзація нацизму: неприпустимість певних видів практики, яка сприяє ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості" від 20 листопада 2012 року;

Пункту 20 Резолюції Європейського парламенту "Про ситуацію в Україні" від 25 лютого 2010 року щодо необхідності дегероїзації Степана Бандери, "лідера Організації українських націоналістів, що співпрацювала з нацистською Німеччиною";

Положень Конституції України та Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945".

Цим Законом вирішуються питання адаптації вітчизняного законодавства до стандартів Європейського Союзу та Організації Об'єднаних Націй у сфері прав людини, створення правового механізму з запобігання явищам ксенофобії, дискримінації, спробам відродження неонацизму, неофашизму і пропаганди агресивних націоналістичних ідеологій.

Законом даються визначення ключових термінів та понять у цій сфері: Фашизм, Нацизм, Антигітлерівська коаліція, Колабораціонізм, Реабілітація осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції, Героїзація осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції (ст.1).

Також встановлюються загальні принципи протидії реабілітації та героїзації осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції (ст.3) відповідно до яких, "дії або бездіяльність спрямовані на реабілітацію та героїзацію осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції, що мають ознаки, вказані або передбачені у статті 1 цього Закону, на території України забороняються. Публічне вчинення дій або бездіяльність, що призводить до прославляння або виправдання осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції забороняються".

При цьому органи і посадові особи державної влади "зобов'язані протидіяти будь-яким формам реабілітації та героїзації фашизму, нацизму, їх новітніх форм та агресивних націоналістичних ідеологій" та "співпрацюють з громадянами та їх об'єднаннями, що протидіють реабілітації та героїзації фашизму, нацизму, їх новітніх форм та агресивних націоналістичних ідеологій" (ст.4).

Законом також встановлена відповідальність за реабілітацію та героїзацію осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції (ст. 5) та кримінальне покарання
за:

1. Публічні заклики до реабілітації чи героїзації осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції, а також виготовлення матеріалів із закликами до реабілітації чи героїзації осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції з метою їх розповсюдження або розповсюдження таких матеріалів, – караються штрафом від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

2. Реабілітація чи героїзація осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції, в тому числі й здійснювана посадовими особами, – караються штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від двох

до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, які були вчинені організованою групою осіб або спричинили тяжкі наслідки, -караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років" (Прикінцеві положення).


Таким чином законопроектом буде встановлено кримінальну відповідальність за героїзацію та реабілітацію осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції, до яких, в Україні можна віднести: Організацію українських націоналістів (ОУН), Українську повстанську армію (УПА), Українську повстанську армію "Поліська Січ" (УПА "Поліська Січ" Тараса Бульби-Боровця), Українську народно-революційну армію, Український центральний комітет, батальйони "Нахтігаль" і "Роланд" у складі вермахту, 14 Гренадерну дивізію Ваффен-СС "Галичина" (Перша українська), "Українську національну армію", "Українське визвольне військо", тощо.

Впевнений, що схвалення норм цього законопроекту матиме позитивні соціальні наслідки адже зніме значну соціальну напругу та відновить справедливість в питанні героїзації та реабілітації осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції, сприятиме виховання суспільної моралі у дусі гуманізму та поваги до прав людини в Україні.

powered by lun.ua
Коментарі — 265
1qaz _ 08.05.2013 17:37
IP: 109.95.39.---
УПА и бендеровцы воевали в своем доме на своей земле, а Красную Армию с её репрессиями никто на Украину не звал ни в 1918 ни 1939 году. Западная Украина пострадала от Советской оккупации не меньше, чем от фашистской. Так в чём проблема? Лучший ответ на провокации Колесниченко-игнорировать его.
never-fade-ever _ 08.05.2013 17:31
IP: 37.52.69.---
Ти тупий, антиукраїнський абориген!!!! Коли ти вже згинеш скотино!?
igorVK _ 08.05.2013 17:24
IP: 93.73.186.---
Смерть провокаторам.
Borr _ 08.05.2013 17:23
IP: 94.178.229.---
Що КАл знову в накалив в блогах?
Слухай, чмо ряжене, як там теща нашатирщиця?
Oпepaцiя Bicлa _ 08.05.2013 17:21
IP: 178.92.186.---
До 10 мільйонів українських жертв
Повторна трагедія Українського народу після комуністичного геноциду-голодомору в Україні
Український народ-єдиний народ у Європі, що офірував Злому Ангелу війни комуністів, і фашистів такі колосальні жертви
Це трагедія глобального масштабу
Кожен рік відмічаємо Воскресіння життя над смертю, щоб максимально віддалитись від тих подій через алкогольне забуття, і заново почати цикл лікування від синдрому війни
В Україні Богом обраний народ-тільки комуністи?
Дайте право голосу для нащадків Інші національності, що пройшли через комуністичний ГУЛАГ.
В Україні Свято перемоги аварії Чорнобильській АЕС, чи трагедія?
Як оцінюють події інші народи?
Як оцінюють євреї України, для них такі колосальні жертви, це трагедія, як для всього українського народу?

Історикам Росії роздали "темник" для замовчування Голодомору
22.квітня 2013, 16:13 УП
Ось де питання
Відповідь в Google у книзі
Віктор Суворов
"Самовбивство
Навіщо Гітлер напав на Радянський Союз"
yug2050 _ 08.05.2013 17:21
IP: 193.19.152.---
Сегодня на своем сайте Вадим Колесниченко для всех тех, кто считает, что УПА были жертвами сталинизма ответ:
initiare.net/volyn/denikin.html
Наталія загогулінка _ 08.05.2013 17:19
IP: 79.140.7.---
Александр Жданов:
Главное, чтобы этот законопроект не заглох, как где-то заглох закон о запрете пропаганды гомосексуализма.
"на всіх язиках все мовчить..., бо благоденствує..."
Посмотрите на себя со стороны – вы смешны и убоги. За окном 21-ый век, а вы все копаетесь в сталинском грязном белье. Все о чем вы говорите относится к развалившейся и морально-разложившейся татаро-монгольской империи, последним КРОВАВЫМ диктатором, которой был Сталин. Все ваши мифы направлены на оправдание его режима. В историю борьбы за независимость Украины войдут те герои, которые отдали свои жизни в борьбе с двумя драконами: Фашистским и Коммунистическим
zuof8 _ 08.05.2013 17:13
IP: 146.185.31.---
дєпутат пр вадім
українцями любім
він завжди приносить радість
в кожну хату, в кожен дім

вмер актор напевно в нім,
або клоун, або мім
ідеально він підходить
нашим біло-голубим

от сьогодні у криму
від великого уму
одягти схотілось форму
офіцерськую йому

це такий геройський жест
даже я б сказав протест
проти тих шо марширують
в формі вермахту й сс

супротів подонків тих
неонаці молодих
шо уверх здіймають руки
із німецьким криком "sieg!!!"

в западенських тих краях
ненавидять красний флаг
за таке обов'язково
треба дать їм по рогах

не сховаюцця ніде
вадік всюди їх знайде
бо у нього гімнастьорка
і кашкет нквд!!!
Borr _ 08.05.2013 17:09
IP: 94.178.229.---
ГРОМАДЯНИ України!
Ставтесь "ПОЛОЖИТЕЛЬНО" до завтрашнього шабашу ряжених хер- (ой) -їв.
Fedor K _ 08.05.2013 17:09
IP: 77.239.189.---
По-моему, это ядовитое чмо не доганяет, что открывает ящик Пандоры. Была бы в этом желчном организме хоть капля мозгов, ОНО поняло бы, что с его подачи в ближайшие годы, как только прийдут к власти националисты, празднование Дня Победы будет запрещено напрочь!
Объясните мелкому пакостнику Вадёнышу, что оно делает ветеранам медвежью услугу...
Samohraj _ 08.05.2013 17:09
IP: 93.72.125.---
Совсем примитивным Колесниченко не выглядит.
Вылезать на передний край такой конфликтной темы нужны или серьезные убеждения или большие деньги.
А деньги у Газпрома для такого дела есть.
Причем взяли политик с украинской фамилией на КО.
Парень уже обеспечил себя и всех нащадков на много поколений вперед.
Borr _ 08.05.2013 17:06
IP: 94.178.229.---
О, послухав мене. Змився кал-єснічєнка.
Наталія загогулінка _ 08.05.2013 17:04
IP: 79.140.7.---
Не бачу різниці між Гітлером та Сталіним. Два однакові покидька. По-перше потрібно провести Нюрнбергг над злочинами комуністичного режиму, а вже потім вирішувати хто був коллабораціоналістом, а хто героїчно боровся за незалежність України.
metal-ua _ 08.05.2013 17:02
IP: 94.178.223.---
Наталія загогулінка:
Не бачу різниці між Гітлером та Сталіним. Два однакові покідька. Сперше потрібно провести Нюренберг над злчинами комуністичного режиму, а вже потім вирішати хто був колобарціоністом, а хто героїчно боровся за незалежність України.
Пропоную до цього списка внести провокатора колісніченка.
Ціково а фамілія "колісніченко" -Українська?...
Роман Ищук _ 08.05.2013 17:02
IP: 91.204.214.---
за такою логікою країни які невідзначають день перемоги 9 травня – являються противниками антигітлерівськоі коаліції.
Роман Ищук _ 08.05.2013 17:02
IP: 91.204.214.---
за такою логікою країни які невідзначають день перемоги 9 травня – являються противниками антигітлерівськоі коаліції.
Borr _ 08.05.2013 17:02
IP: 94.178.229.---
Шуруй звідсіля КАЛонінічне УЁ... ще
3umf _ 08.05.2013 16:59
IP: 31.31.113.---
Військові строї мають право одягати визначене коло осіб, ти, ПРстик, за це відповідатимеш, камікадзе СНІДорачний.
Наталія загогулінка _ 08.05.2013 16:52
IP: 79.140.7.---
Не бачу різниці між Гітлером та Сталіним. Два однакові покідька. Сперше потрібно провести Нюренберг над злчинами комуністичного режиму, а вже потім вирішати хто був колобарціоністом, а хто героїчно боровся за незалежність України.
Сергей Левин _ 08.05.2013 16:47
IP: 109.108.83.---
Serg85:
+2
Сергей Левин _ 08.05.2013 16:47
IP: 109.108.83.---
pers:
Да человек сочиняет на ходу.
КГБ уничтожило документы Бандеровцев.
или Бандеровцы – сами КГБ нескладуха.
Они эти документы должны были хранить как зеницу ока...
pers _ 08.05.2013 16:44
IP: 212.115.238.---
hot80022:
thyjinn:
А я вот вообще не понимаю зачем на праздновать день победы одного агрессора над другим???
Мы с мос_калями никогда не были одним народом. У нас были и есть абсолютно разные культуры, менталитет и гены.
Так в тому ж вся річ,що Україна в цій війні була привнесена в жертву двум кровожерливим системам-фашистському в Німеччині і совітському в СеРиСеРи.
Але деяким коментаторам здається,що Україна повинна відмічати незрозуміло чию перемогу і незрозуміло-над ким.
Навіть, якщо відсторонитися від того, яку роль мала Україна в тій війні, пробачте, але святкувати загибель своїх близьких, рідних та просто співгромадян – це що, така "канонічна російсько-православна традиція"? На мій погляд -це звичайний нацистський канібалізм!
Віталій Цибуляк _ 08.05.2013 16:41
IP: 46.247.149.---
Вадим Колесніченко:

Усіх не пересаджаєш. (Не на "ви", бо не відчуваю жодної поваги до такої суки, як ти.)
hot80022 _ 08.05.2013 16:39
IP: 213.238.8.---
thyjinn:
А я вот вообще не понимаю зачем на праздновать день победы одного агрессора над другим???
Мы с мос_калями никогда не были одним народом. У нас были и есть абсолютно разные культуры, менталитет и гены.
Так в тому ж вся річ,що Україна в цій війні була привнесена в жертву двум кровожерливим системам-фашистському в Німеччині і совітському в СеРиСеРи.
Але деяким коментаторам здається,що Україна повинна відмічати незрозуміло чию перемогу і незрозуміло-над ким.
thyjinn _ 08.05.2013 16:39
IP: 195.177.74.---
Гадик просто является представителем оккупантов-моск_алей. А украинцы – русы до 1600 ничего общего с моск_алями не имели. А потом началась 300 летняя оккупация Украины-Руси...
И теперь поработители пытаются замаскироваться под нас разными способами:
то называя себя руССкими,
то рассказывая, что они за нас якобы воевали,
то притворяясь украинцами и тд
тітушки18 Україна та Європа1057 Aтака Путіна1181 Вибори-2014158 Уряд реформ386
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter