Парламент повинен скасувати здирницький податок на селян за продаж власної продукції
Українська народна партія запропонувала парламенту скасувати здирницький податок на селян за продаж продукції, яку вироблено власними руками на селянському подвір'ї. Законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України", який УНП днями зареєструвала в парламенті, передбачає ліквідацію оподаткування доходів фізичних осіб, які отримані від продажу сільгосппродукції власного виробництва з земельних ділянок для ведення особистого господарства.
Через недолугий Податковий кодекс, який нещодавно ухвалила Верховна Рада, обіцяні владою податковий рай та податкова стабільність обернулися податковим хаосом, – одні податки намагаються зідрати з виробника кілька разів, інші – беруть вибірково. Все це суттєво погіршило умови ведення виробничої діяльності в Україні. Наприклад, в селян, які і так ледь зводять кінці з кінцями, сьогодні, посилаючись на новий закон, намагаються забрати останнє. Зокрема, по селянських подвір'ях ходять податкові інспектори, вимагаючи сплатити податок на доходи від продажу сільськогосподарської продукції.
Днями УНП внесла до парламенту законопроект, яким пропонується скасувати податок на продаж овочів та фруктів, молока, м'яса, яєць, шкіри тварин, інших товарів, які селянин-одноосібник виробляє у власному господарстві. Ухвалення цієї норми податкового законодавства сприятиме покращенню господарської діяльності одноосібників та відновить соціальну справедливість, оскільки держава фактично двічі оподатковує селян, які працюють на власній землі, змушуючи платити і за землю, і за продаж власної сільгосппродукції.
На відміну від селян-одноосібників, члени сільськогосподарських кооперативів не платять податку на пасивні доходи з земельних ділянок, – цього не передбачає новий Податковий кодекс. Тобто селянин, який працює до сьомого поту на власній землі, за таких податкових умов опиняється в гіршому фінансовому становищі, ніж член колективного господарства, який живе на відсотки з прибутку сільськогосподарського виробничого кооперативу, – отримує пасивний доход, який залежить від розмірів його земельної ділянки.
Ситуація з оподаткуванням селян в чергове доводить, що в нинішньому парламенті депутатська більшість представляє переважно інтереси великого капіталу, який не зацікавлений у підтримці малого та середнього підприємництва в Україні та у становленні українського селянина – господаря. Змінити ситуацію кардинальним чином на користь українського виробника та його інтересів можуть лише самі виборці, які повинні віддавати свої голоси не за кіло гречки чи 20 грн., а за політичні сили, які своїми програмами і діями довели відданість інтересам України та українського виробника.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.