2015 року бунти селян можуть охопити всю країну
В Запорізькій області розпочалися "молочні бунти", – селяни годують молоком свиней, оскільки посередники втричі знизили закупівельні ціни – до 1,80 грн за 1 літр. Мафію перекупників подолає масовий селянський та фермерський кооперативний рух, який має розгорнути влада. Якщо уряд не діятиме, то 2015 року селянські бунти можуть охопити всю країну.
Кооперативи фермерів в ЄС та США переробляють та реалізують від 60 до 80% сільгосппродукції, тоді як в Україні панує цінова монополія перекупників. З 2015 року селяни взагалі ризикують потрапити в рабство до посередників, бо закон заборонить їм продавати своє молоко або м'ясо самотужки. Як відомо, 2015 року завершується дія мораторію на статті закону "Про безпечність та якість харчових продуктів", які забороняють селянам продавати м'ясо-молочну продукцію, що не пройшла контроль якості за сучасними технологіями. Хоч цей закон і відповідає зобов'язанням України перед Світовою організацією торгівлі, Українська народна партія ініціювала в парламенті мораторій на відповідні статті закону, які зачіпали інтереси селян.
Уряду не можна спати, бо час іде й терміни дії мораторію спливають. На моє переконання, уряд має терміново прийняти спеціальну програму з розвитку селянської обслуговуючої кооперації, – молочарської, м'ясопереробної, зернової, багатофункціональної тощо, – яка б відкрила селянам-одноосібникам та фермерам доступ до оптових та роздрібних ринків, зберігання та дешевої переробки продукції власними силами. Влада має всі можливості, щоб започаткувати потужний коопераційний рух. Селян мають навчати створювати власні кооперативи в розгалужених центрах зайнятості, а загальне фінансування може здійснюватися за рахунок фонду загальнообов'язкового державного соцстрахування на випадок безробіття. На моє переконання, держава зобовязана забезпечити селянам доступ до дешевих банківських кредитів, і навіть частину коштів погашати за рахунок центрального та місцевих бюджетів.
Засилля перекупників знижує популярність влади, оскільки ринкові механізми не стримують невпинне зростання цін на продовольчі товари. Саме через цю ланку існує велика різниця між закупівельною та роздрібною цінами, село недоотримує кошти, а пересічний споживач переплачує за кінцеву продукцію.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.