"Турбоатом" за умови співпраці з РФ спіткає така ж доля, як і авіапром
Днями голова "Росатома" Сергій КИРІЄНКО заявив про наміри інвестувати кошти в "Турбоатом" за умови створення російсько-українського СП. Якщо "Турбоатом" потрапить під контроль росіян, його спіткає така ж доля, як і підприємства-учасники інших стратегічних проектів з Росією, які були започатковані за 20 років незалежності.
Змушений нагадати, що нічим закінчилися 20-річні спроби створити за участі Росії підприємство з виробництва палива для українських АЕС. Російсько-український проект виробництва "АН-70" також безнадійно пробуксовує, незважаючи на далекосяжні плани, погоджені на найвищому рівні. Російський бізнес, який приватизував в Україні майже всі "алюмінієві" виробництва, днями зупинив Запорізький алюмінієвий завод як неперспективний для інвестицій. Складається враження, що Росія купує перспективні і стратегічно важливі українські підприємства, щоб їх зупиняти, а також започатковує проекти в стратегічно важливих галузях, щоб зв'язати руки Україні щодо співробітництва з партнерами з інших країн.
Красномовним також є приклад співробітництва в "газовій" сфері. Росія обіцяє вкласти кошти в модернізацію української ГТС за однієї умови, – передати їй контрольний пакет акцій. Показовими є також російсько-українські газові угоди, які уже проросійська влада в Україні вважає невигідними через завищені ціни на газ, а Росія цього "впритул" не бачить.
Я переконаний, що Росію сьогодні здебільшого цікавить блокування роботи якнайбільшої кількості стратегічних підприємств, які забезпечують зростання добробуту українців, а не стратегічне партнерство. Кремлю вигідно, щоб незалежна Україна жила гірше за Росію, оскільки це надає аргументи прибічникам відновлення СРСР.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.