Скоротити закупівлю російського газу за рік
ТЕЦ потребують переходу на українське вугілля
Якщо Україна вимагатиме зниження "газової" ціни та підвищення тарифів на транзит російського газу, то Росія взагалі відмовиться від її послуг, як і послуг інших транзитних країн, перейшовши на поставки газу через "Південний" та "Північний потоки", повідомив УНІАН. Такими стали результати переговорів АЗАРОВА та ПУТІНА щодо зміни формули ціни на газ 7 червня в Москві. Україна отримала чергове підтвердження, – потрібно чимшвидше позбавлятися залежності від дорогого російського газу. Я переконаний, що за рік можна суттєво скоротити "газові" закупівлі, якщо перевести українські ТЕЦ на власне енергетичне вугілля. Це також дозволить Україні стати постачальником електроенергії в ЄС
Україна може дуже швидко замістити значну частину російського газу власною електроенергією, ще й стати її постачальником у країни ЄС. До речі, експортована українська електроенергія, яка є готовим продуктом, коштуватиме значно дорожче за "сировинний" російський газ.
Нині в Україні 50% електроенергії виробляють АЕС, а ще 50% – ТЕЦ. Щоб скоротити споживання російського газу, Україні потрібно перевести ТЕЦ на спалювання власного енергетичного вугілля. Це тим більш доцільно, що Україна має величезний діапазон квот на викиди парникових газів у відповідності з Кіотським протоколом. Приміром, у 2009-2010 роках Україна отримала більше 1 мільярда доларів за рахунок продажу надлишків квот, оскільки делегація під моїм керівництвом в 1997 році на переговорах в Кіото відстояла надання максимально можливих обсягів квот.
Нині Україна може використати цей ресурс, щоб викидати парникові гази при спалюванні українського вугілля і продавати на Захід дорогу електричну енергію. Це тим більш доцільно, що квоти на викиди, за прогнозами експертів, будуть дешевшати, бо Європа у зв'язку з вимогами Кіотського протоколу переорієнтується на газ. В той же час, країни Європи збільшуватимуть закупівлю електроенергії, оскільки після аварії на "Фукусіма-1" Німеччина, Швейцарія, Італія, Швеція заявили про перегляд своїх "ядерних" енергетичних стратегій.
Скоротити закупівлю російського газу дозволить також видобуток власних ресурсів на шельфі Чорного моря. Крім того, Україна займає одне із перших місць в Європі за запасами сланцевого газу, але для його видобутку потрібні нові технології, устаткування та кілька років копіткої роботи. В той же час, переведення ТЕЦ з російського газу на українське вугілля гарантує результат в межах одного року. Це зменшить тиск дорогого російського газу на українську економіку та бюджет, який не витримує нескінченних дотацій підприємствам нафтогазового комплексу, що споживають російський газ, виробляючи теплову чи електричну енергію.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.