"Газпром" розраховує на білоруський сценарій поглинання ГТС України
Інтересам України відповідають два сценарії, – створення тристороннього газового консорціуму за участі ЄС або допуск до ГТС України європейських газових компаній на умовах Брюссельської декларації. Пропозиції "Газпрому" створити з Україною консорціум 50 на 50% без участі ЄС сприятиме реалізації "білоруського" сценарію поглинання української ГТС.
Україна тільки наблизиться до втрати своєї ГТС, якщо погодиться на пропозиції "Газпрому". Як відомо, Україна на 100% залежить від постачання ядерного палива з РФ для українських АЕС та майже на 100% – від російського газу. За таких умов двосторонній газовий консорціум з Росією лише посилить енергетичну залежність, призведе до консервації занижених в 3-4 рази тарифів на транспортування російського газу до ЄС, розв'яже руки "Газпрому" для цінового диктату з перспективою сповзання України до Митного союзу та євразійського простору.
Я переконаний, що тристоронній консорціум за участі ЄС або залучення європейських компаній до користування ГТС України на умовах Брюссельської декларації забезпечить стабільне постачання газу в ЄС, виключить можливість "газових" воєн, сприятиме перегляду несправедливих російсько-українських газових контрактів та встановленню адекватних тарифів на транспортування російського газу до ЄС. Це також сприятиме залученню України до альтернативних проектів постачання газу в Євросоюз. На моє переконання, тільки в трикутнику Україна-ЄС-Росія можливе вирішення "газових" питань на паритетних засадах.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.