НБУ грає на послаблення гривні
Уряд має припинити гру на посилення рубля та послаблення української гривні. Україна не має ніяких вигод при здійсненні розрахунків за газ в рублях. Відповідна домовленість НБУ з Мінфіном, Центральним банком РФ та "Газпромом" не відповідає інтересам України.
Україна не має такої кількості рублів на власному міжбанківському ринку, щоб гасити близько 1 млрд доларів щомісячного боргу "Нафтогазу" перед "Газпромом". По-перше, частка операцій в рублях на українському валютному ринку не перевищує 7-10%, а по-друге, ми більше купуємо, ніж продаємо Росії, – дефіцит торгівлі товарами з РФ лише за 8 місяців 2011 року склав 6,1 млрд доларів.
Тобто, "Нафтогаз України" змушений буде позичати рублі у російських банків під корпоративні облігації, а НБУ, окрім долара та євро, – накопичувати резерви в нестабільних російських рублях. Змушений нагадати, що через кабальні газові контракти 2009 року цьогорічний дефіцит "Нафтогазу України" складає більше 1% ВВП, й посилення залежності від російських банків загрожуватиме втратою ГТС України.
Як за умов торговельних розрахунків з половиною світу за євро та долари, а з Росією – за рублі, буде визначатися місце національної валюти?. Тоді треба ставити питання, чи доцільно зберігати українську національну валюту?. А це вже питання економічної та політичної залежності та колосальні економічні втрати для України.
Україна лише втратить, Росія ж, завдяки переходу "газових" розрахунків на рублі, посилить свій економічний та політичний вплив та енергетичний тиск на Україну. В той же час, Кремль за рахунок України зміцнить "дерев'яний" рубль, який не має не те що світового значення, а й навіть регіонального.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.