Президентське вето загальмує розвиток альтернативної енергетики
Президент має підписати закон, яким запроваджується "зелений тариф" на електроенергію, що виробляється з біогазу. Президентське вето загальмує розвиток альтернативної енергетики, яка дозволяє забезпечити 20% потреб України в енергоресурсах. Днями Президент наклав вето на закон "Про внесення змін до статті 17-1 закону "Про електроенергетику" щодо вдосконалення системи тарифоутворення на електроенергію, яка виробляється з біогазу".
Переконаний, що президентське вето з'явилося за сприяння проросійського лобі. Закон створює мінімальні умови для розвитку цілої сфери енергетичної діяльності – масового будівництва біогазових комплексів, міні-ТЕЦ на сміттєзвалищах та очисних спорудах, масштабного виробництва електроенергії та біогазу з рослинних та тваринних відходів. Нині така діяльність є збитковою, оскільки собівартість кіловат-години на станції, що спалює біогаз, перевищує доходи за тарифами, які встановлює НКРЕ.
Закон зберігає діючі тарифи на електроенергію, щоб не потерпав споживач, та перекладає частину витрат на держбюджет, бо "альтернативна" електроенергія поки коштує дорожче, ніж вироблена на АЕС та ТЕЦ. Саме таким шляхом йшли країни ЄС, які домоглися виробництва майже 20% електроенергії за рахунок альтернативних джерел. Нині в більшості країн ЄС альтернативна енергетика себе окупає, хоч і приносить нижчі прибутки, порівняно з традиційними видами енергетики. Приміром, в Німеччині до 2022 року частка альтернативної енергії складе 35% у сукупному енергетичному балансі, повністю замінивши втрати в зв'язку з запланованим закриттям АЕС.
На моє переконання, будь-які види альтернативного енергозабезпечення для України є набагато дешевшими, ніж закупівля найдорожчого енергоносія, – російського газу по 450 доларів за 1 тис кубометрів на кордоні з Росією. В той же час, при купівлі російського газу в колосальних обсягах мільярдні кошти тікають у кишені олігархів. На жаль, всі 20 років незалежності Україна не приділяла належної уваги видобутку власних енергоресурсів, а також розвитку альтернативних джерел – геотермальної, сонячної енергії, спаленню сміття та міських відходів для обігріву будинків, біогазом тощо.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.