Не черговий лідер, а ідеологія має бути в центрі об'єднання правих сил
Новий закон про вибори, яким підвищено бар'єр до 5%, сприяє об'єднанню правих партій в єдину силу. УНП проводить переговори про об'єднання з КУН, "Нашою Україною", "Собором" та іншими ідеологічно спорідненими партіями. На моє переконання, виборці підтримають на виборах єдину правоцентристську силу. Як свідчить соціологія, права стратегія на сьогодні є найбільш затребуваною, – 47% громадян готові голосувати за політичну команду, яка створить робоче місце, ще 38% – хочуть бачити в державній політиці національний інтерес. Посилення правих прискорить рух України до ЄС та сприятиме віддаленню від Євразійського економічного та політичного простору.
УНП пропонує поставити у центр об'єднавчих процесів не чергового лідера, а праву ідеологію, – послідовний захист національного інтересу, створення умов для розвитку національного виробництва, малого та середнього бізнесу, формування потужного середнього класу. Україні, нарешті, необхідно припинити сировинний експорт й розкрити свій економічний потенціал, – в першу чергу, в найбільш перспективних агропромисловій, туристичній, транзитній сферах. Виважена права політика сприятиме збільшенню доходів громадян та українського бюджету за 5-10 років не на відсотки, а в рази.
За 20 років незалежності в Україні так і не відбулося правої політики, через що країна знаходиться в стані перманентної економічної кризи. Склад парламенту та уряду змінювався, – від вчорашніх комуністів до демократів та представників великого капіталу, – але незмінною залишалася якість української політики, яка не визнає національного виробника, не бачить шляхів ефективного використання ресурсів української держави на користь пересічних українців. Обіцянки лівих, – мовляв, дайте мені владне крісло і ваші пенсії й зарплати зростатимуть, – це або політичний блуд, або популізм. Лише через економіку, – стимулювання виробництва, створення мільйонів робочих місць, – тобто праві рецепти, – можна досягти високих соціальних стандартів.
Хоч новий закон про вибори не стимулює до розбудови потужних ідеологічних партій, економічна ситуація, – а саме, друга хвиля фінансової кризи, – примушуватиме до реалізації правої політики. Приміром, влада змушена буде розвивати внутрішній національний ринок, щоб виробник мав змогу продавати українську продукцію у себе вдома, бо через кризу різко зменшується попит на український метал та продукти хімії на світових ринках, а відтак – тануть доходи бюджету. Відтак треба думати про розвиток не тільки сировинних, а й високотехнологічних сфер економіки. Великий капітал теж не хоче сидіти на пороховій діжці в зв'язку з падінням соціальних стандартів й зацікавлений у прогнозованій державній політиці, встановленні сприятливих умов для розвитку внутрішнього ринку та можливостях стратегічного планування хоча б на найближчі 5-7 років.
Донині в Україні не відбулася дерегуляція, не змінено на користь національного виробника, малого та середнього бізнесу податкове законодавство, не скасовано масові пільги, які, з одного боку, неможливо виконати, а з іншого – вони руйнують виробництво. Всі ці завдання лягають на плечі правих сил, які зобов'язані створити єдину партію, а в найближчому майбутньому – праву парламентську коаліцію, яка здатна буде повернути розвиток України у європейське річище.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.