8 грудня 2011, 10:10

Жорсткий чиновницький контроль за внутрішньою торгівлею призведе до масових банкрутств

Торгівля, завдяки якій виживають пересічні громадяни, може зазнати потужного удару. Урядовий законопроект "Про внутрішню торгівлю" (N9443) надає чиновникам більших повноважень, ніж за радянських часів, та заганяє в глухий кут малих, середніх підприємців та селян.

Внутрішня торгівля – це рятівна соломинкою для українських громадян, які гарантовано мають можливість заробити "живу" копійчину. Цей сектор також – третій за обсягами наповнення державного бюджету та забезпечує майже 20% ВВП. Однак уряд має далекосяжні плани щодо регулювання внутрішньої торгівлі.

Якщо урядовий законопроект буде прийнятий, десятки тисяч селян-одноосібників втратять доходи через заборону торгівлі м'ясом, молоком та молокопродуктами в інших місцях, крім магазинів та ринків. Тобто селяни-пенсіонери чи багатодітні матері, які продають дрібні партії свого товару в переході чи на вулиці, фактично стануть злочинцями. Вочевидь, влада забула про мізерні пенсії та майже 50-відсотковий рівень безробіття на селі, й намагається збільшити чергу людей, які потребують соціальної допомоги. Попри те, що елементарні умови для виживання селян не створено, у них відбирають можливості мінімального заробітку.

Урядовий документ також суттєво погіршить умови життя малого бізнесу. Приміром, орендувати торговельні приміщення площею від 200 кв. м зможуть тільки підприємці на загальній системі оподаткування. Однак Податковий кодекс чітко фіксує умови, за яких підприємці – фізичні особи можуть обрати спрощену або загальну систему оподаткування. Визначальними при виборі системи оподаткування є обсяги річного обороту підприємця, а не площа торгівельного приміщення. Як кажуть, одна рука дає, а друга відбирає.

Масове банкрутство очікує малий бізнес, який реалізує дрібні партії товару через Інтернет. Законопроект вимагає від "інтернет"-підприємців мати офісне приміщення. За порушення – штраф від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів. Яким має бути це офісне приміщення, без сумніву, встановлюватимуть підзаконні акти. Чиновник напише такий документ, який сам захоче.

Урядовий законопроект – це, м'яко кажучи, "ноу-хау" в сфері дерегуляції економіки. Центральна влада отримує право керувати внутрішньою торгівлею в "ручному режимі", – приміром, встановлювати по всій країні номенклатуру продажу товарів через автомагазини й пересувну торговельну мережу, а також правила торгівлі на ринках, в магазинах, регулювати роботу ресторанів тощо. В цивілізованому світі ці питання вирішує вільний ринок та реальні потреби місцевого населення, а контролюють – місцеві органи самоврядування, причому дуже помірковано.

Підприємця намагаються загнати в жорсткі межі державних вимог, регулюючи навіть правила оренди торгівельного місця, граничний час для розрахунків між постачальником соціального товару та продавцем, влада встановлює штрафи навіть за порушення суто комерційних угод між "приватниками". Підприємець змушений буде платити хабарі через кваліфікаційні вимоги держорганів щодо кадрів, які працюють в торгівлі та ресторанному бізнесі, а також готуватися до численних перевірок органів держконтролю з захисту прав споживачів.

Переконаний, що законопроект "Про внутрішню торгівлю" має бути знятий з розгляду Верховної Ради, як такий, що суперечить принципам вільної ринкової економіки, створює додаткові бюрократичні перешкоди та поживне середовище для корупції, відлякує інвесторів. Створення нових годівниць для бюрократії погіршує й без того складні умови життя підприємців в Україні.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Горілка – замість пива?

"Свобода" допомагає владі нищити український завод "Оболонь" та приватні броварні "Свобода", яка на виборах йшла під гаслом "Змінити все на користь України!", нині у зв'язці з Партією регіонів намагається задушити єдине велике українське підприємство з виробництва пива та безалкогольних напоїв – "Оболонь", а також десятки невеликих приватних західноукраїнських броварень...

Зурабов проговорився

При створенні двостороннього консорціуму головним споживачем російського газу стане Україна Нічого, крім збитків, Україна не матиме від двостороннього газотранспортного консорціуму з Росією...

Вбивство села

Шестиразове збільшення фіксованого сільськогосподарського податку спричинить занепад АПК Село в чергове намагаються потопити. Міндоходів фактично пропонує збільшити фіксований сільськогосподарський податок у 6 разів, щоб назбирати в держбюджет додаткові 1,3 млрд грн...

Захопившись боротьбою за владу, забули про Україну

Проросійське лобі намагається в чергове зірвати підписання угоди про асоціацію з ЄС Європейці буквально за вуха тягнуть Україну в асоціацію з ЄС...

Хронічне бездоріжжя

Уряд чекає, поки єдина діюча магістраль Київ-Чоп стане бездоріжжям? Автовласників очікує чергове "покращення", – цього тижня уряд оприлюднить проект рішення щодо поетапного підвищення акцизів на паливо до європейського рівня – більш, ніж удвічі...

''Сланцевий'' видобуток гальмує Росія або чиї інтереси захищають комуністи та ''Свобода''

"Газпром" розгорнув широку кампанію, метою якої є "замороження" видобутку сланцевого газу, який за 5-7 років може забезпечити Україні енергетичну незалежність...