Хто не пускає Україну в ЄС?
Той факт, що парафування угоди про асоціацію між Україною та ЄС може не відбутися 19 грудня, на саміті в Києві, свідчить про неадекватне сприйняття українською та європейською владою справи Тимошенко. На тлі енергетичного тиску Росії, яка ставить за мету поглинути Україну, і українська влада, і ЄС мають прискорити рух до "точки неповернення" України в колоніальне минуле.
На заваді парафування угод з ЄС – не тільки політичні проблеми. Як зауважив Посол Німеччини в Україні, "судові процеси та перебільшене застосування арештів" – "лише верхівка айсбергу". Головне, що не припиняється "тиск на підприємців з боку органів безпеки, обшуки адвокатських контор, незважене попереднє ув'язнення, сфабриковані процеси" тощо. На слуху у інвесторів – "маски-шоу", тобто застосування силових структур при переділі майна, рейдерстві та в боротьбі з бізнесменами, наближеними до опозиції. В переліку постраждалих – навіть такі гіганти, як "Фокстрот", "Епіцентр", "Інком" тощо. Ще раз змушений нагадати, – в тому числі, через таке ганебне явище як рейдерство, Україна з 149 скотилася на 152 позицію – до Ліберії та Болівії – в міжнародному рейтингу "Doing Business-2012". Компанії Великої Британії та США представили ЄС перелік з 50 випадків корпоративного рейдерства.
За такого, м'яко кажучи, інвестиційного клімату важко говорити про створення реальної зони вільної торгівлі з ЄС. Навіть за умов парафування, підписання та ратифікації відповідна угода навряд чи забезпечить приплив значного обсягу інвестицій в Україну. В чергове наголошую, – влада має покласти край рейдерству та змінити державну економічну політику на користь інвестора, національного виробника, малого та середнього бізнесу, а також забезпечити правовий захист інтересів підприємців по всій владній вертикалі, – в першу чергу, судовій.
На тлі суперечок Києва та Брюсселя різко активізувала свою політику Москва, задіявши і російських політиків, і своїх сателітів в українській владі. Термінові візити російських можновладців – Матвієнко та Глазьєва, – в Київ, низка нашвидкуруч організованих "круглих" та "квадратних" столів щодо неймовірних вигод України від членства в Митному союзі та ЄврАзЕС – все це є свідченням, що Росія йде "ва-банк", намагаючись втримати Україну під своїм контролем. Вектор євроінтеграції України намагаються розгорнути в бік Росії. Це традиційний політичний сценарій Кремля, в який проросійські сили граються вже 20 років.
Так звані вигоди, які отримає Україна від союзу з Росією, – від дешевого газу до високого рівня життя – це політичні міфи. Всі інтеграційні спроби в межах СНД завжди завершувалися мільярдними збитками для України та суттєвими політичними надбаннями для Росії. Нові газові угоди, які Кремль нині нав'язує українцям, мають на меті обміняти тимчасові газові знижки на економічне банкрутство та неспроможність подальшого самостійного існування України як держави за білоруським сценарієм. Саме в цьому – суть стратегії Митного союзу та Євразійського економічного простору. Це чергова спроба повернути Україну у лоно відновленого Радянського Союзу, побудувати який планує Путін. Нинішня влада має, нарешті, усвідомити, де знаходиться світло в кінці "совєтського" тунелю, – у цивілізованій Європі чи на диких просторах Євразійського союзу.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.