Коли з'являться газові лічильники на кордоні з Росією?
Українській владі не вистачило на це двадцяти років незалежності
Газ у країни ЄС надходить не в повному обсязі, бо через різке похолодання у Росії знизилося надходження російського газу в українську ГТС, – заявив міністр енергетики Бойко. В свою чергу, "Газпром" натякає, що Україна бреше, – мовляв, країни ЄС недоотримують газ, бо Україна його відбирає. Україна навряд чи зможе довести свою правоту, бо не має газових лічильників на кордоні з Росією на вході в українську ГТС.
Нині склалася традиційна для України ситуація, – взимку, в найлютіші морози, Україна змушена узгоджувати з Росією питання щодо ціни на газ. До несприятливих погодних умов додається відвертий політичний тиск "Газпрому". Відсутність в України лічильників на російському кордоні дає російському монополісту можливість 20 років поспіль звинувачувати "Нафтогаз" у крадіжках газу, стягуючи багатомільярдні суми за начебто незаконно відібраний газ. За таких умов не може бути й мови про захист національних інтересів.
Саме в таких умовах Україна підписала ганебні газові угоди 2009 року, якими для українців встановлено найвищу в світі ціну на газ, а також всі інші попередні несприятливі газові договори. Між тим, Україна давно вже могла розв'язати ситуацію на свою користь. 10 років поспіль Українська народна партія вимагає в усіх без виключення українських урядів встановити газові лічильники на кордоні з Росією. Їх відсутність створює сприятливі умови для інформаційних війн "Газпрому" проти України, який ставить під сумнів її репутацію як надійного транзитера газу й надає Росії аргументів в очах європейців для реалізації проектів газопроводів в обхід української території, – як-то "Південний" та "Північний потоки". Якщо Україна отримає умови для суворого обліку російського газу, "Газпром" не матиме приводів для штучних скандалів, а український уряд отримає можливості для газових переговорів на паритетних засадах.
УНП в чергове вимагає терміново встановити лічильники на українській ГТС на кордоні з Росією, щоб "Газпром" на 20-му році незалежності не почувався в Україні як на власній "вотчині". Гроші на це українській владі неодноразово пропонували європейські інституції. Приміром, під егідою Брюссельської декларації, яку підписав, але так і не виконав уряд Тимошенко, передбачалося реалізувати проект по будівництву газовимірювальних станцій на вході в ГТС України на суму 448 млн доларів. Віз, як кажуть і нині там. Хотілося б запитати в уряду, – скільки вже разів Україна наступатиме на одні й ті ж граблі?
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.