Торгові війни – свідчення невдоволення Кремля "газовим" курсом України
Торгові війни, які розв'язує Росія, – помста за непоступливість України на газових переговорах щодо перегляду кабальних газових угод 2009 року та відмову увійти в склад Митного союзу. Недружні кроки Росії сприятимуть лише пришвидшенню модернізації українських підприємств, їх переорієнтації на європейські ринки, а також все більшому віддаленню України від структур ЄврАзЕС. Як відомо, "Росспоживнагляд" заборонив ввезення до Росії з 7 лютого сирів деяких українських виробників.
"Сирна" війна, як під час "помаранчевого" 2005 року, – лише перший "торговий" удар Кремля по економіці незалежної України за каденції діючої влади. Не виключені атаки й на інші експортні галузі промисловості, – металургію, хімічну промисловість, АПК. Кремль намагається вчинити соціально-економічний тиск на українську владу, а також експортно-орієнтовані фінансово-промислові групи, щоб змінити політику України в сфері ПЕК на свою користь та дотиснути щодо участі в підконтрольному Росії Митному союзі.
Кремль незадоволений вимогами України переглянути кабальні газові контракти 2009 року, намірами скоротити закупівлю російського газу, диверсифікувати постачання енергоносіїв, а також залучити країни ЄС до управління ГТС України. З іншого боку, російські атаки свідчать, що Україна взяла той курс в ПЕК, який відповідає її національним інтересам. Красномовним є приклад Грузії, яка успішно переорієнтувалася на європейські ринки внаслідок торгових війн з Росією, зміцнивши власну незалежність. Це тим більш під силу Україні. Переконаний, що Україна в довгостроковій перспективі лише виграє від агресивної торгової політики Росії, бо запровадить європейські стандарти в промисловості та, врешті-решт, стане містком для інтеграції російського бізнесу в економіку країн ЄС.
.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.