Український експорт треба адаптувати до вимог ЄС за рахунок скасування преференцiй, необгрунтовано наданих Росії
Україна безпорадно розмахує кулаками, в той час як Росія погрожує обвалити цілі галузі української економіки. Заходи України у відповідь на політичнi кроки Росії щодо обмеження експорту українських товарів є недостатніми. Уряд має запровадити "симетричні" заходи, бо за інших умов рівноправне партнерство неможливе. Сьогоднi ЗMI повiдомили про намiри уряду обкласти податками бази ЧФ РФ у Криму у відповідь на "сирну" війну, яка загрожує українським виробникам збитками у 300 млн доларів.
На мiй погляд, уряд має створити фонд для адаптації українських виробників-експортерів до вимог ЄС, який має поповнюватися за рахунок скасування преференцій, що Україна абсолютно необґрунтовано надала Росії. Стягнені з Росії на ринкових засадах кошти мають бути спрямовані на модернізацію пiдприємств-експортерiв та iх переорієнтацію з ризикованого російського – на європейські ринки. Гола й боса Україна при ринковій вартості оренди земель в Криму до 10 млрд доларів умовно отримує за оренду вiд ЧФ РФ близько 100 млн доларiв на рiк, та й тi iдуть на погашення колишнiх "енергетичних" боргiв. Угоди про базування ЧФ РФ у Криму від 1997 року передбачають запровадження ринкової вартості оренди з 2008 року, й Україна має скористатися цим правом. Україні також давно пора зрівняти до світового рівня плату за транзит російського газу в ЄС та домогтися в міжнародному суді в Стокгольмі зниження ціни на російський газ, який росіяни продають українцям за найвищою ціною в світі.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.